Philips 50PUS7303 test - ambilight jest dobry na wszystko, każdy powinien go mieć .

jonus

New member
Zmiany w FV - 105.001.002.075

TPM171E _ 105.001.002.075 - Data: 2018/10/04
- Naprawiono problem z odtwarzaniem zawartości 4K mkv i M2TS
- Napraw skrzynki ze śmieciami w elektronicznej instrukcji obsługi
- Poprawka dla satelity: Tricolor / OP descrambling, NTVplus navigation i dual tuner LNB 14V
- Napraw automatyczne budzenie o 4 nad ranem
- Naprawiono wyciszony dźwięk po klawiszach wyszukiwania i YT
- Naprawiono brak reakcji na przycisku Home
- Aktualizacja dla tłumaczeń francuskiego, fińskiego, niemieckiego
- Zaktualizowana jakość obrazu
- Zaktualizowany esticker
- Zaktualizowano OFFRS
 

jonus

New member
Coś kiedyś pisał o takim problemie, że TV nad ranem sam się włączał... Może to to.
A czy w kontekście jakości obrazu , widać różnicę?
Filmy MKV? 4 k? Tu też ktoś zgłaszał że są problemy w otworzeniu filmów 4k w TV 4k ;) chyba nawet na forum HDTV ale w innym wątku.
Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

mwilk

New member
50PUS7303/12 - ustawienia obrazu

Witam Wszystkich,

Właśnie wczoraj kupiłem ten telewizor i mam problem z ustawieniami ekranu. Straszna pikseloza i nienaturalne kolory. W 2 letnim Samsungu (wyższa półka) powyłączałem wszystkie polepszacze i jest super, ale tutaj nie działa od trybu wyłączone po maximum. Piszecie o kalibracji - rozumiem, że wysyłacie Wasze propozycje ustawień? Czy mogę dostać mailem taką propozycję kalibracji?

Mam też problem z odtwarzaniem plików z USB (HDD 1TB) strasznie smuży i się zacina na plikach mkv i nawet avi. Przetestuję mniejszy dysk lub pendrive. Trochę mnie to martwi.

Zrobię jeszcze upgrade firmware ale zależy mi na poradzie co wyłączyć a co uwypuklić w ustawieniach.

Pozdrawiam
mwilk
 
Ostatnia edycja:

kamilian2

New member
witam, posiadam ten model od około miesiąca. Póki co jestem zadowolony 55cali + ambilight wymiata :)

Czy pilot od tego tv posiada żyroskop? Niby nigdzie nie jest to napisane ale zauważyłem, że w niektórych sytuacjach po podniesieniu pilota i zmianie jego pozycji (nic nie naciskając) TV reaguje. Czy może jest to zarezerwowane dla wyższych modeli a w 7303 po prostu zablokowane systemowo?

Drugie pytanie, przewodnik TV jest ok ale szkoda, że przeglądając program nie wyświetla się w oknie aktualnie oglądany kanał i nie ma dźwięku. Czy tutaj da się też coś podziałać? Jakaś niezależna aplikacja?

Ostatnie pytanie - o co chodzi z tą kalibracją o której piszecie?
 
Ostatnia edycja:

viader80

New member
Witam wszystkich. Od wczoraj jestem posiadaczem 50pus7302/12 i teraz czy szczęśliwym. Nastawiłem się na telewizję internetową. Miałem oglądać na delta media player a tu nie mogę poradzić sobie z zainstalowaniem tego. zgrałem instalke apka na pendriva, ustawiłem instalację z nieznanych źródeł i podczas instalowania aplikacji wystąpił nieznany problem. Czy ktoś to zainstalował i mu działa?? pozdrawiam
 

kamilian2

New member
podbijam

Czy pilot od tego tv posiada żyroskop? Niby nigdzie nie jest to napisane ale zauważyłem, że w niektórych sytuacjach po podniesieniu pilota i zmianie jego pozycji (nic nie naciskając) TV reaguje. Czy może jest to zarezerwowane dla wyższych modeli a w 7303 po prostu zablokowane systemowo?

Drugie pytanie, przewodnik TV jest ok ale szkoda, że przeglądając program nie wyświetla się w oknie aktualnie oglądany kanał i nie ma dźwięku. Czy tutaj da się też coś podziałać? Jakaś niezależna aplikacja?
 

Kronin

New member
Witam serdecznie,

Mam problem z dźwiękiem, a mianowicie z brakiem synchronizacji dźwięku z obrazem z dekoderem UPC MediaBox. Gdy włączę np. Canal+ a następnie przeskoczę na kanał Canal+1 to zaczyna występować brak synchronizacji dźwięku, a gdy skoczę na kanał wyżej i od razu powrócę na Canal+1 to jest już wszystko dobrze. Zauważyłem także że jak zmieniam kanał na inny to jeszcze leci dźwięk z poprzedniego kanału przez chwilkę. Bawiłem się także opcją synchronizacji dźwięku HDTV w opcjach dekodera ale to nic nie pomaga, bo na podglądzie dźwięk jest odtwarzany poprawnie. Zmieniałem wejścia HDMI w TV oraz kabel HDMI i dalej to samo... Zauważyłem, że wszystkie te objawy występują najczęściej na Kanałach paczki Canal+, podstawowym AXN, oraz Stopklatka i może jeszcze inne ale już nie miałem siły żeby dalej drążyć temat. Macie może jakieś pomysły co można jeszcze sprawdzić ?
 

bumtarara

Member
podbijam

Czy pilot od tego tv posiada żyroskop? Niby nigdzie nie jest to napisane ale zauważyłem, że w niektórych sytuacjach po podniesieniu pilota i zmianie jego pozycji (nic nie naciskając) TV reaguje. Czy może jest to zarezerwowane dla wyższych modeli a w 7303 po prostu zablokowane systemowo?

Drugie pytanie, przewodnik TV jest ok ale szkoda, że przeglądając program nie wyświetla się w oknie aktualnie oglądany kanał i nie ma dźwięku. Czy tutaj da się też coś podziałać? Jakaś niezależna aplikacja?
Reaguje czuli co...zmienia sam kanały losowo może aplikacje albo zmienia głośność, może nie chcąco sam coś naciskasz, mi też się zdarza coś nacisnąć bardzo lekko że zmienia sie kanał lub lista ulubionych programów
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Witam serdecznie,

Mam problem z dźwiękiem, a mianowicie z brakiem synchronizacji dźwięku z obrazem z dekoderem UPC MediaBox. Gdy włączę np. Canal+ a następnie przeskoczę na kanał Canal+1 to zaczyna występować brak synchronizacji dźwięku, a gdy skoczę na kanał wyżej i od razu powrócę na Canal+1 to jest już wszystko dobrze. Zauważyłem także że jak zmieniam kanał na inny to jeszcze leci dźwięk z poprzedniego kanału przez chwilkę. Bawiłem się także opcją synchronizacji dźwięku HDTV w opcjach dekodera ale to nic nie pomaga, bo na podglądzie dźwięk jest odtwarzany poprawnie. Zmieniałem wejścia HDMI w TV oraz kabel HDMI i dalej to samo... Zauważyłem, że wszystkie te objawy występują najczęściej na Kanałach paczki Canal+, podstawowym AXN, oraz Stopklatka i może jeszcze inne ale już nie miałem siły żeby dalej drążyć temat. Macie może jakieś pomysły co można jeszcze sprawdzić ?

Cześć,
Spróbuj zmienić ustawienia dźwięku na stereo zamiast na Dolby.
 
Do góry