Philips 50PUS7303 test - ambilight jest dobry na wszystko, każdy powinien go mieć .

Zeniffar

New member
Zakupiłem soundbar yamaha yas 207, sterowanie pilotem od tv działa i jest ok, ale mam problem z dźwiękiem czasem na sekundę jak by soundbar się ściszał i po sekundzie wraca do normy. Myślicie, że w czym może być problem? Tv czy soundbar? Może mam coś źle skonfigurowane? Sprzęt połączony ze sobą poprzez kabel HDMI ARC.
 

Adam42094

New member
kalibrac

Nie ma różnic.
Wszyscy co kupili opisują, że płynność i do sportu i do filmów.
Przecież jak Ci się nie wkręci zawsze możesz oddać.
Zaloguj się tylko w Klubie HDTV .


jutro go rozpakuje i obczaje 65pus7303. jutro wykupie niebieskiego jesli nie bedzie mi sie podobalo standardowa kalibracja przez philipsa. odpisz mi na pw prosze, zobaczysmy co bedzie jutro jak przetestuje. zdam tutaj recenzje.
 

rad3kk

New member
Od kilkunastu dni jestem posiadaczem Philipsa 50PUS7303. Przez parę tygodni czytałem recenzje sprzętu, oglądałem różne modele i nie żałuje zakupu, chociaż mam pewne zastrzeżenia.

Plusy:

+ Ambilight, świetny do oglądania/grania po zmroku.
+ Bardzo dobra czerń jak na LCD- mam mały telewzor LG na IPS i różnica jest widoczna.
+ Ogólne dobre odwzorowanie kolorów
+ Fajny pilot z klawiaturą QWERTY i mikrofonem, szkoda że nie podświetlany ale w tej cenie nie można mieć wszystkiego.
+ Android TV, wymaga trochę czasu na dostosowanie do swoich potrzeb, ale możliwości są ogromne. Czekam na obiecany upgrade do Oreo.
+ Dobre kąty widzenia, dużo bliżej IPSa niż TN.
+ 4K wygląda obłędnie, Full HD świetnie, materiał w 720p da się bez problemu oglądać. Co do SD (np. programy DVB-T) mam wrażenie że przy bliskich planach upscaling działa bardzo dobrze, ale przy dalszych się gubi i obraz jest nieostry. Dobrze to widać przy oglądaniu piłki. Tak czy inaczej myślałem że będzie gorzej.

Co do wad:
- Niezbyt przyjazne dla użytkownika menu.
- Występuje Dirty Screen Effect, ale jest to trudne do zauważenia podczas normalnego oglądania. Widać na (jak wiaodmo jasnych) planszach testowych
- W rzeczywistym użytkowaniu jasny obraz w rogach jest trochę ciemniejszy.
- Tylko dwa porty z czterech HDMI obsługują HDR i 4K przy 60FPS. HDMI 3 i 4 nie maja HDR i 4k tylko do 30 FPS.
- Tylko dwa porty USB
- Nietestowane, ale jest w instrukcji - brak obsługi słuchawek/głośników przez Bluetooth. Jest za to gniazo minijack.
- Wina Google - niezrozumiałe dla mnie blokowanie instalowania aplikacji na Android TV, trzeba sie bawić z sideloadowaniem, a można by zostawić to wszystko bardziej otwarte. Nawet Chrome'a się nie da normalnie zainstalować. Powinni zrobić informację że dana appka nie została napisana z myślą o systemie Android TV i może nie w pełni funkcojnować, żeby użytkownik sam zdecydował czy chce ją wyprobować.
- Jakość dzwięku z głośników mogłaby być lepsza.
- CPU do gier się nie nadaje, nawet Asphalt nie działa płynnie. Trochę szkoda, bo w przeciwieństwie do MiBoxa da się sparować pada od PS4.


Mam z nim jeden problem, z overscanem przy podłączeniu PS4. Obraz na wszystkich stylach obrazu poza "Monitor"( w tym "Gra") jest odrobinę nieostry, jakby skalowany z innej rozdzielczości. Próbowałem innych portów HDMI, na konsoli jest wszystko ustawione na Auto (wykrywa 1080p). Co ciekawe, gdy gra obługuje HDR to mam tryb Gra HDR (nie ma wtedy trybu Monitor) i problem nie występuje - ale wtedy muszę użyć HDMI1 albo 2. Ten problem z overscanem znam z Windowsa, ale tam wystaczy wyłączyć Overscan w opcjach GPU i jest w porządku. Na LG miałem w żródłach ustawione Input Label na PC i też działało dobrze, można było ustawiać inne tryby obrazu. Na Philipsie nie mogę tego ustawić. Spotkał się ktoś z takim problemem? Niby to nic, ale w trybie Monitor prawie wszystkie możliwości dostosowania obrazu są wyłączone.
 

technic

New member
Witam

Czytam wasze forum, ale dopiero teraz się zarejestrowałem.

Wczoraj kupiłem 50PUS7303, używany, ale model 05.2018 w idealnym stanie (baterie, śrubki, nawet nie rozpakowane).

Posiadam TV Panasonic TX-50CX700E, który już na papierze ma lepsze parametry.

Wrażenia:
1) TV ma o ok 0,5cm grubsze ramki, przez co wygląda na dużo dużo mniejszy!
2) Największy minus ? OBRAZ z dekodera NETIA, tego się nie da oglądać !
- Obraz na każdym kanale wygląda inaczej, ale na każdym beznadziejnie
- Nie mam pojęcia czemu TVP2 HD w ogóle nie działa (czarno białe piksele zamiast obrazu, efekt jak uszkodzona karta graficzna w komputerze, to występuje tylko na tym jednym kanale)
- Czytałem tutaj, że dobre źródło to podstawa, ale między tymi TV jest PRZEPAŚĆ, Philipsa się nie da oglądać takie ZIARNO/KWADRACIKI/PIKSELE.
- Jedyny film 4K jaki miałem na dysku nie da się obejrzeć, bo co 3 sekundy się przycina (na Panasonicu tego nie ma, o dziwo Youtube chodzi ok)
- Bardzo trudna kalibracja, ze względu na różnice o których pisałem na początku, ogólnie ciężko uzyskać "żywy" obraz/kolory w stosunku do Panasonica
3) Ambilight: prawdę pisząc oglądałem kiedyś u kolegi i to mnie skusiło do Philipsa, wczoraj na spokojnie oglądałem film i trudno się skupić na filmie jak co chwilę coś z boku mruga (profil komfortowy), pewnie kwestia przyzwyczajenia. Plus taki, że i tak zawsze oglądam z podświetleniem z tyłu.
4) Menu powiedzmy, że mocno rozbudowane, ale mało przejrzyste.


Plusy? :
- Mikrofon w pilocie jak i sam (masywny) pilot
- Video z Youtube "4K Sample" bardzo ok, powiedzmy zbliżone wizualnie do Panasonica (tutaj plus)
- Aktualizacja przebiegła bezproblemowo, nie odczuwam żeby menu chodziło wolno, jedynie ten film 4K mnie zawiódł.

Podsumowanie?
Nie wierzyłem w opinię w necie, ale naprawdę NIE POLECAM, chyba że oglądacie jedynie Youtube w dobrej jakości. Różnica w obrazie z Netii jest jakbym puścił FULLHD na Panasonicu i SD na Philipsie (oba modele 4K), dosłownie i ten akapit weźcie sobie do serca, bo to najbardziej trafna, rzetelna i krótka ocena/recenzja tego TV!

Telewizor zostawiam jedynie ze względu na to, że mam drugie mieszkanie w którym jestem sporadycznie.

Jeżeli ktoś może mi powiedzieć jak pozbyć się z klawisze wyjścia filmów google będę wdzięczny (nie widziałem opcji odinstalowania, a jedynie wyłączenia, która nic nie daje).
 
Ostatnia edycja:

bumtarara

Member
technic.....szczerze mówiąc poniekąd masz rację ale kupując nowy telewizor miałem na uwadze panasa ale zraziły mnie opinie na temat samego panasa i jrgo modelu serii700, fakt faktem ramka mnie zraziła w filipsie w moim starym lg miałem cieniusieńką ramkę ale dochodziły jeszcze czarne paski na około ekranu więc wizualnie ramka jakby była grubsza....w filipsie ramka grubsza ale nie ma tej czarnej obwódki, obraz trzeba kalibrować niestety i nie jest łatwo trudniej jak miałem w lg
 

Adam42094

New member
Potrzebuję porady. Oglądane na youtubie mecz w 4k i widać było jak piłka zostawia za sobą wyraźny ślad. Nie jest to płynny obraz.

Bardzo się napalilem na ambilight ale ta matryca 60hz czy nawet 50 Hz jednak pogarsza sprawę.

Chcę go oddać prawdopodobnie.

Proszę o pomoc w wyborze tak do 5k, max 5.5, z androidem i matryca 120hz z tych tu wybranych:

https://m.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe,ah28:31,di2,d3.bhtml

Zastanawiam się na tym:

Sony KD-65XD7505 vs. Sony KD-65XF7596

Czy ten Motionflow XR 800 Hz to znaczy że ta matryca ma 800hz?

Proszę polećcie mi jakiś tv do tej kwoty. Do jutra chcę wymienić
 

Adam42094

New member
Niestety dzwoniłem do RTV AGD i towar kupiony w sklepie stacjonarnym nie podlega zwrotowi..... Także pozostało mi się jedynie przyzwyczaić do niego...
 

Intenso

Banned
Co oni za ciule, ja ostatnio w media markt wymieniałem dwa modele, jeden po dwóch dniach a drugi po pięciu.
Zawsze kupuje w Media lub Saturnie, tam jest możliwość zwrotu zakupionego towaru aż do 30 dni od daty zakupu.
Powiedz im ze oddasz i weźmiesz droższy, wtedy się powinni zgodzić.
 

Adam42094

New member
Byłem przed chwilą i mówili, że towar używany nie podlega zwrotowi:/

Powiedzcie mi proszę czemu po podłączeniu laptopa przez kabel HDMI jest taki obrazhttps://images91.fotosik.pl/25/0c0dc17d4c6b5bebgen.jpg

Wszystko jest brzydkie, ziarniste i nie da się oglądać. Mam kartę NVIDIA GeForce 1050ti.
 

BassQ

Klub HDTV.com.pl
VIP
te sony mają 60hz matryce
https://www.displayspecifications.com/en/model/c6cf1212

do tego edge led ips ( gorsza czerń od 7303 na va direct led


800hz to system poprawy płynności , 7303 ma i tak lepszą płynnośc od tego sony ( oraz mniej artefaktów przy szybkich scenach)
p.s. ustaw płynność na osobiste i max przy piłce jest ok




Potrzebuję porady. Oglądane na youtubie mecz w 4k i widać było jak piłka zostawia za sobą wyraźny ślad. Nie jest to płynny obraz.

Bardzo się napalilem na ambilight ale ta matryca 60hz czy nawet 50 Hz jednak pogarsza sprawę.

Chcę go oddać prawdopodobnie.

Proszę o pomoc w wyborze tak do 5k, max 5.5, z androidem i matryca 120hz z tych tu wybranych:

https://m.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe,ah28:31,di2,d3.bhtml

Zastanawiam się na tym:

Sony KD-65XD7505 vs. Sony KD-65XF7596

Czy ten Motionflow XR 800 Hz to znaczy że ta matryca ma 800hz?

Proszę polećcie mi jakiś tv do tej kwoty. Do jutra chcę wymienić
 
Do góry