Philips 50PUS7303 test - ambilight jest dobry na wszystko, każdy powinien go mieć .

Adam42094

New member
Hehe niebieskich też nie lubię, ale chciałbym mieć profesjonalnie skalibrowany telewizor, a żeby tak się stało, to muszę zostać członkiem klubu. Także proszę o podpowiedź co i jak :)

Proszę o odpowiedź na moje pytanie powyżej, odnośnie tej płynności.
Odwdzięcze się szerszą opinią i recenzją jak dostanę tv w piątek
 
Ostatnia edycja:

irzi

Member
W grę wchodził tylko rtv agd bo tam sa małe raty. a ten 7502 jest już za tysiac wiecej.
Mam pytanie. Kiedy odczuje najbardziej to, że nie ma 120 hz ? przy Fifie z lapka ? czy np filmu na netflix.

Czy mógłbyś mi wytłumaczyć co to jest ta teatralny obraz?
Gdzie to będę mógł wyregulowac ?

Czy jeśli zostanę tym niebieskim to dostaje od kogoś na priv pełna kalibrację, która jest najlepsza pod ten tv? Jak to dokładnie wygląda?

To tak jakbyś oglądał brazylijski serial :)
Tu jest to trochę opisane :
https://www.download.net.pl/przyspi...led-jak-wylaczyc-efekt-opery-mydlanej/n/7684/
 

Adam42094

New member
Mam jeszcze pytanko, czy ten nowy procesor p5 stosowany od seri siodmej, jest zauwazalnie lepszy w szybkosci i plynnosci od serii poprzednich ?
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Jest i to bardzo , oglądając mecz na Live uderzona piłka porusza się z prędkością światła , Nie zaznasz takiego efektu w żadnych innych modelach innych producentów Żadnego smużenia ... matryca 60 Hz a efekt jest taki jak by była 120 Hz , P5 bije wszystko ...

A co do prawdy ... Zawsze jest chwyt marketingowy , Procek P5 i zaczyna się jazda co to nie on itd , Tak samo jest z nowymi prockami LG , reklama itd i jazda
 

Adam42094

New member
Chwyt marketingowy chwytem, ale czy ktoś testował Philipsa z prockiem p5 a bez tego procka i zauważył jakies wyrazne różnice? Czy wpływa on tylko na szybkość samego androida czy też właśnie na płynność i kolory ?
 

Zeniffar

New member
Ok, po dwóch tygodniach użytkowania tv mogę już co nie co o nim powiedzieć. Jakość obrazu, szczególnie czerń jest super przy źródłach 4K, w FHD nie jest już tak super i widać trochę ''ziarno'' podejrzewam, że to przez upscaling. Sam system chodzi szybko i bardzo sprawnie, aplikacja Youtube i Netflix działa szybko i bezproblemowo, wyszukiwanie głosowe super sprawa. Na tv gram też sporo na konsoli Xbox One X i tu również nie ma się do czego przyczepić, input laga nie widać w ogóle. Kolory z początku bez kalibracji były dość słabe jednak po kalibracji, pozyskanej od Pana Marka dzięki Kikiemu jest bardzo dobrze. Przyczepić się mogę do tego, że przycisk na pilocie odpowiedzialny za oglądanie tv przełącza mnie do aplikacji google filmy zamiast odpalić mi np. HDMI 1 gdzie mam podpięty dekoder tv satelitarnej. Na temat Ambilight nie będę się rozwodził, dzieła bardzo dobrze podobnie jak w moim poprzednim tv Philipsa.
Na koniec mam jeszcze takie pytanie czy są soundbary do tego tv którymi mógł bym sterować za pomocą pilota od tv?
 

BassQ

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam porównanie jesli chodzi o dwa modele czyli 7303 p5 60HZ VA i 6550 normalny perfect picture 120HZ VA- jakiś czas temu hit z forum.

Jesli chodzi o płynność ( artefakty ) kolory szumy obrazu ...

Mam demówki philips fullhd na któych testowałem obydwa modele :

1.test ( o nazwie ambilight ) film gdzie są kule ognia na tle podłogi jest pokazana żonglerka
6550 – obraz jest wyraźnie niespokojny tzn przejścia płynności ruchu PMR na max ( bardzo dużo artefaktów nierówne krawędzie . i kule ognia szarpią tło tzn jakby procesor ewidentnie nie wyrabiał i są braki w płynności obrazu . ostrość jest ok i szumy są znaczne i nie pomaga poprawa odszumianie
7303 – płynność jest gładka bez zacięć , kule ognia na tle sa idealnie odtworzone oglądałem ok 10 razy by mieć pewność że jest tak dobrze. ( w ogóle nie czuć 60hz ) płynnośc ustawiona na płynny w menu PMR
Ostrość lepsza bez rozmazań , szumy są i to znaczne taki groszek w tle jak (dithering w oledach na czarnym tle ) ale trochę niweluje i pomaga system odszumiania
2. test ( biega parkourowiec po blokach dachach ) dużo skośnych ruchów kamer i linii skośnych poziomych
6550- obraz szarpie co chwila i jest duża poświata za postacią – masakryczny efekt – linie skośne są co chwila poszarpane , ruchu kamery poziome są szarpane , pionowe i skośne wyraźne
Ostrość ogólnie słaba bo są bardzo duże ilości artefaktów w tle, szumy małe nie przeszkadzające
7303 – obraz jest gładki bez szarpania – za postacią rzadko pojawiają się artefakty lub rozmazania – obraz bardzo przyjemny do oglądania płynny , ruchy kamer gładkie bez szarpania , wszystkie linie proste bez załamań
Ostrość dobra, szumów bardzo mało –
3. test (film gift żołnierz przemieszcza się po rosyjskim metrze rynku itp. Później robot jedzie na motorze ) dużo szybkich scen
6550 – przy teksturach nie wyrabia z ruchem i ilością artefaktów
7303 widać bardzo realistyczny efekt zwłaszcza widok metra czy jazda robota na motorze .
4 test ( sharpness – twarz jakiegoś starszego człowieka dużo dziur w cerze itp.
6550 – ładnie odtwarza
7303 widać lepszą głębie , tych niedoskonałości w twarzy

Najlepsze jest to że demówki nie są na co dzień
Tv Samsung curved 6642 55cali VA 60hz
Obraz z hdmi dekoder Polsatu hd
Samsung wyświetla bez poprawiaczy szumu dużo lepszy obraz z dekodera bez szumów i ziaren itp.
na tym samym przewodzie hdmi niż obydwa philipsy
 

cyceeek

New member
Witam, ja coś potrzebuje kupić do mojego salonu zastanawiam się nad dwoma modelami czyli PHILIPS 50PUS7303 a SAMSUNG UE50NU7442U ? Telewizor ma służyć do oglądania TV z dekodera satelitarnego oraz treści z internetu (ipla, tvn, youtube). W stronę którego TV warto iść?
 

Adam42094

New member
Witam, ja coś potrzebuje kupić do mojego salonu zastanawiam się nad dwoma modelami czyli PHILIPS 50PUS7303 a SAMSUNG UE50NU7442U ? Telewizor ma służyć do oglądania TV z dekodera satelitarnego oraz treści z internetu (ipla, tvn, youtube). W stronę którego TV warto iść?


Kolego Samsung raczej nie ma androida więc polecił bym Ci Dzięki android możesz cały czas aktualizować system i wgrywać co tylko chcesz Sam swojego 65pus7303 obczaje w piątek więc zdam recenzje. Philipsa można polubić za ambilight. Niektórzy już nigdy nie kupią tv bez ambilight a Philips ma do tego Prawo do 2020.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Raczej Ambilight dalej zostanie przy Philipsie.
Mają pierwszeństwo przy przedłużeniu licencji.
Tak, Philips ma dużo szersze możliwości multimedialne.Android się ciągle rozwija.
Philipsa masz za 2599 zł z pakietem.
 

ALFina

New member
Podzieliłby się ktoś ustawieniami, np. po kalibracji (tak, wiem że powinno się to robić osobno dla każdego egzemplarza ale chciałbym sobie porównać do tego, co obecnie sam ustawiłem) albo swoich własnych ustawień?
Może być tu lub na pw.
 

bumtarara

Member
POKÓJ ZACIEMNIONY
STYL OBRAZU- dzień
kolor- 54
kontrast- 85
ostrość-6
jasność- 62
ZAAWANSOWANE
temp. barwowa- własne
niestad. temperatura barwowa: czerwony-wp+56, sielony-wp+64, niebieski-wp+66, czerwony-bl +3, zielony-bl+1, niebieski-bl+1
Kalibracja kolorów
barwa: czerwony+3, żółty-2, zielony-1, turkusowy+3, niebieski-1, fukcjowy+1
nasycenie: czerwony 0, żółty-3, zielony-1, turkusowy-2, niebieski-1, fuksjowy-2
KONTRAST
tryb kontrastu - wyłączony
zwiększenie rozdz. HDR - włączony
kontrast dyn.- wyłaczony
kontrast obrazu - 78
czujnik światła - wyłączony
gamma +2
OSTROŚĆ
ultra resolution - włączony
czyszczenie obrazu według uznania
ruch - osobisty
natural motion - średnio
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie ma różnic.
Wszyscy co kupili opisują, że płynność i do sportu i do filmów.
Przecież jak Ci się nie wkręci zawsze możesz oddać.
Zaloguj się tylko w Klubie HDTV .
 
Do góry