Philips 50PUS7303 test - ambilight jest dobry na wszystko, każdy powinien go mieć .

viader80

New member
Potwierdzam, mam TV 50PUS7303, wgrałem ręcznie nowy soft (084) i już nie ma cięcia na YT przy filmach w 4K.
Mam zainstalowana wersje 075. Ściągnąłem na USB ver 084 z podanego linku. Spakowane i rozpakowane i tv nieznajduje nic do zainstalowania. Ustawienia-aktualizuj z usb-lokalne i nic.50pus7303
 

bumtarara

Member


W sumie czemu nie podnieść ciśnienia :eek:.
Oto filmik bezpośrednio z yt i z meldunkiem z HDR.
Wszystko na tv 7303, zdjęcie oryginalne, specjanie dalej, aby było widać ścianę i tv.
Zgłasza HDR ? Czy jest lepiej niż bez tego info ?
Ja różnicy nie widzę ale "kutwa" napis jest !!!

edit.
Fotka może nie przekonywać, jeśli będzie potrzeba to filmik na jakiś serwerek pchnę i podlinkuję lub nawet na moim kanale yt umieszczę ale będzie on bez hdr :wink:.

No masz!!!.....a ja kutfa tego napisu nie mam :x
 

Ravvar

New member
Panowie, mrugnie wam czasem tak jakby pasek wzdluz ekranu? mialem tak pare razy na obrazie UPC ps4 itd.... od czego to?

Ja tak nie mam, a TV dziennie pracuje z 9h.

PS do wszystkich - polecam zainstalować aplikację Philips Remote na Androida i sparować ją z TV. Zauważyłem własnie, że można w niej ustawić więcej rzeczy jeżeli chodzi o Ambilight, a czego nie można bezpośrednio z pilota TV. Chodzi o funkcję (w aplikacji) Ambilight > Śledzenie koloru > tryb Custom (nie ma tego trybu bezpośrednio z poziomu TV). Można się pobawić w zmieniające się delikatnie (lub szybko) kolory (w dwóch trybach Lava lamp i Rainbow) z ustalonej przez siebie palety braw lub nawet pobrać kolor ze zdjęcia. Ot taki bajer.
Wtedy w TV tryb Ambilight ustawia się na "Śledzenie aplikacji", niestety jego przestawienie z pilota sprawi, że by go włączyć z powrotem - trzeba zrobić to ponownie przez telefon. Trochę głupie, jakby niedopracowane, bug?...

PS2 - a ten firmware .84 ze strony toengel.net jest po polsku (łącznie z pomocą)? na stronie Philipsa rozróżniają pliki firmwareu ze względu na język (i faktycznie - ściąga się plik z końcówką _pol.zip), może jest coś na rzeczy i warto jednak poczekać na oficjalne pojawienie się tego updatu?
 
Ostatnia edycja:

matib90

New member
Witajcie
Mam problem z nieregularnym migotaniem obrazu jak na filmiku w linku poniżej. Dodam że jest to w nieregularnym trybie czasu, poprzez kabel hdmi jak i aplikacje android tv. Ma ktoś jaką na to radę.
Filmik w trybie slow motion miedzy 10 a 11 sekundą mryga obraz.


https ://drive.google.com/open?id=1yZs1Ksr4PcGu61lfyj1eb8diS2nY0Lwo
 

yerrusek

New member
Wiem co jest na displayspecifications, ale czerń jest poprostu tragiczna i wygląda jak typowy IPS. Jeżeli to jest matryca VA, to chyba jakaś najtańszego sortu. Do starego J6240 nie ma nawet startu.
Mam ten telewizor - i mocno są nad tą matrycą zastanawiam. Zrobiłem, zdjęcia i jest matryca VA.

Myślałem, że czerń to czerń :-(
 

thepower

New member
Witajcie
Mam problem z nieregularnym migotaniem obrazu jak na filmiku w linku poniżej. Dodam że jest to w nieregularnym trybie czasu, poprzez kabel hdmi jak i aplikacje android tv. Ma ktoś jaką na to radę.
Filmik w trybie slow motion miedzy 10 a 11 sekundą mryga obraz.


https ://drive.google.com/open?id=1yZs1Ksr4PcGu61lfyj1eb8diS2nY0Lwo


wlasnie mam to samo ......




btw


link nie dziala
 
Ostatnia edycja:

adamo_

New member
Bez reklam


W sumie czemu nie podnieść ciśnienia :eek:.
Oto filmik bezpośrednio z yt i z meldunkiem z HDR.
Wszystko na tv 7303, zdjęcie oryginalne, specjanie dalej, aby było widać ścianę i tv.
Zgłasza HDR ? Czy jest lepiej niż bez tego info ?
Ja różnicy nie widzę ale "kutwa" napis jest !!!

edit.
Fotka może nie przekonywać, jeśli będzie potrzeba to filmik na jakiś serwerek pchnę i podlinkuję lub nawet na moim kanale yt umieszczę ale będzie on bez hdr :wink:.


Ja w HDR widzę różnicę. Może jest zbyt intensywnie, ale mi pasuje. Moje fotki z modelu 55/8303. Sprawdź czy masz opcję HDR Premium w ustawieniach, dostępną tylko przy odtwarzaniu sygnału HDR. U mnie jest na AUTO, wtedy obraz jest jaśniejszy. Ikonka HDR pojawia się na chwile gdy wyłapie taki sygnał.


70303fb7aca74.jpg




31a345aa40c88.jpg
 

musii

New member
Panowie, mrugnie wam czasem tak jakby pasek wzdluz ekranu? mialem tak pare razy na obrazie UPC ps4 itd.... od czego to?

Cześć, ja pytałem tutaj o to bo mam podobny problem. Mi migają czarne paski wzdłuż ekranu przez ok. 3 sekundu po odpaleniu filmu z YT, Netflix czy przełączeniu na TV. Chyba nie ma prostego rozwiązania.
 

mrysio

New member
Mam ten telewizor - i mocno są nad tą matrycą zastanawiam. Zrobiłem, zdjęcia i jest matryca VA.

Myślałem, że czerń to czerń :-(

Tylko test palca a nie żadne zdjęcia ! Jeśli masz date produkcji 11/2018 to na bank masz ips i nie słuchaj głupot o prostych i krzywych pikselach.Mam ips i piksele jak w Va ale to nadal ips.
 
Do góry