Philips 50PUS7303 test - ambilight jest dobry na wszystko, każdy powinien go mieć .

jonus

New member
Wydaje mi się że ostatnia aktualizacja TV lub YouTuba poprawiła odtwarzanie filmów 4K na YT.
Wcześniej zdarzało się , że na takim materiale aplikacja zacinała dość często w tej chwili brak problemu a lącze światłowodowe 100mb po WiFi 5ghz

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

jonus

New member
Gdyby tak jeszcze YT działał z kodekiem VP9 ver 2 pewnie byłoby jeszcze lepiej.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

darekgra

Member
no właśnie... z czym jest problem że niektóre telewizory z wbudowaną aplikacją mają hdr z YouTube a inne nie, jest to problem sprzętowy do obsługi kodeka VP9v2 czy samej aplikacji.
np na panasonicu fz800 z apki w tv jest HDR a już z shilad hdr brak.
bodajże sony na androidzie tez ma hdr z YouTube?
 
Ostatnia edycja:

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
no właśnie... z czym jest problem że niektóre telewizory z wbudowaną aplikacją mają hdr z YouTube a inne nie, jest to problem sprzętowy do obsługi kodeka VP9v2 czy samej aplikacji.
np na panasonicu fz800 z apki w tv jest HDR a już z shilad hdr brak.
bodajże sony na androidzie tez ma hdr z YouTube?

Cześć,
Tak jak zauważyłeś niektóre TV obsługują HDR na YT, a inne nie. Jak weźmiesz LG, czy Smasunga to nie mają z tym problemu. Nawet jak weźmiesz Philipsa na systemie Saphi to nie ma z odtworzeniem YT HDR problemu więc dlaczego na wyższych modelach z Andoidem to nie działa? Odpowiedź jest prosta - Google. Oni muszą zaimplementować obsługę kodeka w swojej aplikacji i wtedy będzie możliwość odtwarzania HDRa :)
 
Ostatnia edycja:

bumtarara

Member
Z końcówką 084, sprawdziłem u siebie dzisiaj przed aktualizacją
te filmu cieły to znaczy klatkowanie występowało prosto z youtube ale na innych nic nie zauważyłem, potem zaktualizowałem tv i puściłem te same filmy które zapodane były na forum, zero klatkowania płynność 100% a dekoder mam połączony przez wifi....powinno być źle ale jest dobrze, więc nie wiem co u ciebie nie tak
 

janunio

New member
Bez reklam
Cześć,
Tak jak zauważyłeś niektóre TV obsługują HDR na YT, a inne nie. Jak weźmiesz LG, czy Smasunga to nie mają z tym problemu. Nawet jak weźmiesz Philipsa na systemie Saphi to nie ma z odtworzeniem YT HDR problemu więc dlaczego na wyższych modelach z Andoidem to nie działa? Odpowiedź jest prosta - Google. Oni muszą zaimplementować obsługę kodeka w swojej aplikacji i wtedy będzie możliwość odtwarzania HDRa :)
Problem taki: flaga HDR. PHILIPS TV odtwarzają kontent HDR z YT prawidłowo bo mają zaimplementowany chromcast. Flaga HDR się nie pojawia, bo treści są wyświetlane na TV PHILIPS z właściwym dla HDR kolorem i kontrastem. Treści z PenDrive/HDD pokażą flagę HDR jeżeli dostałeś oryginalny plik. YT VP9 eliminuje taką opcję. To ma się podobno zmienić.
 

mrysio

New member
Z końcówką 084, sprawdziłem u siebie dzisiaj przed aktualizacją
te filmu cieły to znaczy klatkowanie występowało prosto z youtube ale na innych nic nie zauważyłem, potem zaktualizowałem tv i puściłem te same filmy które zapodane były na forum, zero klatkowania płynność 100% a dekoder mam połączony przez wifi....powinno być źle ale jest dobrze, więc nie wiem co u ciebie nie tak

Ja mam z końcówką 075 ... Jaki dokładnie masz model że Twój ma nowsze oprogramowanie niż Mój ? Jakieś jaja normalnie :(
 

Grzegorz01

New member
Problem taki: flaga HDR. PHILIPS TV odtwarzają kontent HDR z YT prawidłowo bo mają zaimplementowany chromcast. Flaga HDR się nie pojawia, bo treści są wyświetlane na TV PHILIPS z właściwym dla HDR kolorem i kontrastem. Treści z PenDrive/HDD pokażą flagę HDR jeżeli dostałeś oryginalny plik. YT VP9 eliminuje taką opcję. To ma się podobno zmienić.

Dokładnie tak jest.
Jeśli materiał puszczam z android tv box (YT) to tv sygnalizuje zmiany, że 4K hdr itd. ale jak sam to obrabia to już nie "opisuje co robi" a robi na 100%.
Tzn oglądając YT (aplikacja na tv)nie "mówi co robi"ale aplikacja netflix zgłasza, że hdr, tak więc zależne od zastosowanej apki,co nie zmienia faktu, że tv i tak robi swoje i o tym się nie zawsze chwali.
 

mrysio

New member
Dokładnie tak jest.
Jeśli materiał puszczam z android tv box (YT) to tv sygnalizuje zmiany, że 4K hdr itd. ale jak sam to obrabia to już nie "opisuje co robi" a robi na 100%.
Tzn oglądając YT (aplikacja na tv)nie "mówi co robi"ale aplikacja netflix zgłasza, że hdr, tak więc zależne od zastosowanej apki,co nie zmienia faktu, że tv i tak robi swoje i o tym się nie zawsze chwali.

Tak nie jest ,jeśli hdr by działał to tv pozwoliłby na wybór spośród kilku jego opcji, tymczasem nie ma takiej możliwości .
 

Grzegorz01

New member
To jest oprogramowanie dedykowane dla Twojego tv.
Gwarancja się nie zmienia.
To przecież Twój tv rozpoznaje aktualizacje, ba, mało tego, masz nawet opcję z jakiego "miejsca żródłowego" chcesz zrobić aktualizację.
Tak więc (jak to w kabaretach mówili) "zluzuj majty" i aktualizuj.

Tak nie jest ,jeśli hdr by działał to tv pozwoliłby na wybór spośród kilku jego opcji, tymczasem nie ma takiej możliwości .

No to doopa, apka yotube do poprawki, netflix dział OK.
Innej opcji nie ma albo.... może nie lubię robić gównoburzy o nic, nie ja produkuję tv, nie kompiluję andka, nie mój problem.
Na yt jest tego 4K tyle, że szkoda nawet szukać i czas marnować.

edit
Nie, no jest tego 4k pierdylion tylko szkoda czas marnować na oglądanie tych "ambitnych" treści najczęsiej umieszczanych przez szmatogłowych inżynierów.
 
Ostatnia edycja:

Grzegorz01

New member


W sumie czemu nie podnieść ciśnienia :eek:.
Oto filmik bezpośrednio z yt i z meldunkiem z HDR.
Wszystko na tv 7303, zdjęcie oryginalne, specjanie dalej, aby było widać ścianę i tv.
Zgłasza HDR ? Czy jest lepiej niż bez tego info ?
Ja różnicy nie widzę ale "kutwa" napis jest !!!

edit.
Fotka może nie przekonywać, jeśli będzie potrzeba to filmik na jakiś serwerek pchnę i podlinkuję lub nawet na moim kanale yt umieszczę ale będzie on bez hdr :wink:.
 
Ostatnia edycja:
Do góry