Philips 49PUS7809/12 - czyli niezwykle smukły telewizor LED Smart 4K Ultra HD z dwustronnym Ambilightem

tdx

New member
Bez reklam
kanał na YT to fajny pomysł należało by też zmienić od razu formę testów tak by była możliwość ich porównania. (mam na myśli to aby w testach powtarzały się te same elementy.)

Np napisy (czyta srt/txt polskie znaki są/brak wielość czcionki (możliwość zmiany wielkości tak/nie)) dla MKV/MP4.
Trzeba patrzeć w przyszłość i zacząć testować x265 oraz 1080@60fps.
3D FullSBS z napisami i dzięki temu masz najbardziej dokładny test na rynku. Przygotowanie materiałów trochę zajmie ale później to tylko odpalasz kolejny plik z USB i zaznaczasz działa czy nie więc testy są naprawdę krótkie.

Brakuje mi testu bandingu/ DSE w dużych przekątnych jest to istotna sprawa, ujednolicenia testu cloudingu (te same nastawy aparatu, to samo zdjęcie)

Moim zdaniem potencjał tutaj jest duży :D :D
 

cureman

Active member
Bez reklam
kanał na YT to fajny pomysł należało by też zmienić od razu formę testów tak by była możliwość ich porównania. (mam na myśli to aby w testach powtarzały się te same elementy.)

Np napisy (czyta srt/txt polskie znaki są/brak wielość czcionki (możliwość zmiany wielkości tak/nie)) dla MKV/MP4.
Trzeba patrzeć w przyszłość i zacząć testować x265 oraz 1080@60fps.
3D FullSBS z napisami i dzięki temu masz najbardziej dokładny test na rynku. Przygotowanie materiałów trochę zajmie ale później to tylko odpalasz kolejny plik z USB i zaznaczasz działa czy nie więc testy są naprawdę krótkie.

Brakuje mi testu bandingu/ DSE w dużych przekątnych jest to istotna sprawa, ujednolicenia testu cloudingu (te same nastawy aparatu, to samo zdjęcie)

Moim zdaniem potencjał tutaj jest duży :D :D

No to czekamy !
 

tdx

New member
Bez reklam
Ja nawet mogę za "free" podzielić się całym -"Know-how"- bo mam i unikalne testy i sam je wdrożyłem u "siebie" natomiast zależy mi jedynie na rzetelności...
 

cureman

Active member
Bez reklam
Ja nawet mogę za "free" podzielić się całym -"Know-how"- bo mam i unikalne testy i sam je wdrożyłem u "siebie" natomiast zależy mi jedynie na rzetelności...

Ja tez moge cos wnieść ..chcialbym to forum troche rozwinąć .Zobaczymy jak Kiki zadecyduje .
 

liet

New member
Ja nawet mogę za "free" podzielić się całym -"Know-how"- bo mam i unikalne testy i sam je wdrożyłem u "siebie" natomiast zależy mi jedynie na rzetelności...

Ja żadnego "know how" jeżeli chodzi o telewizora nie mam, ale chętnie był skorzystał :)
 

djmicz

New member
Mnie interesuje skalowanie, zarówno SD, jak i HD do UHD. Czy obraz SD skalowany do UHD w ogóle da się oglądać i czy warto już teraz inwestować w TV UHD.
 

przemekino

New member
Podpinam się. Cena tv juz za 6499 OLE .
Może ktoś teścik wrzuci? Teraz mam dylemat czy 7509 czy ten model.
Orientuje się ktoś czy ma kodek h.265 i usb 2.0?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dopiero jutro go będę testował . Mamy cały dzień Imprezy do 22.00 - więc czasu będzie ho, ho.
Zapraszam.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Podpinam się. Cena tv juz za 6499 OLE .
Może ktoś teścik wrzuci? Teraz mam dylemat czy 7509 czy ten model.
Orientuje się ktoś czy ma kodek h.265 i usb 2.0?

Z tego co wiem, kodek ma być dostarczony w kolejnej wersji oprogramowania ale to nie sprawdzsone info, na czas obecny nie odtwarza 4K z USB.
USB jest tylko 2.0 więc sądzę, że ten kodek nie wujdzie, bo taka rozdzielczość wymaga odpowiedniego przesyłu.
HDMI 2.0 jest jedno.
Ja osobiście, po styczności z dwoma modelami wybrałbym 7509 - 3xAmbi robi znaczą różnicę. Działanie obu TV bardzo płynne, piloty takie same :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Już kilka osób kupiło ten model ( z różnych portali) i są zachwyceni. Prosiłem o ich wpis w tym wątku.
 

PLEN3

New member
Mocno zastanawiam czy kupić 49pus7809 czy 47pfs7509 a może Samsunga ue50hu6900. Który warto telewizor będzie wykorzystywany tylko do oglądania przez moich rodziców. Czekam na test 49pus7809.
 

przemekino

New member
55PFK7509 czy 55 PUS7809/12 Jest różnica w 4k i braku. Tylko jak przez USB nie będzie, a ponoć HDMI 2.0 też biednie wypada. Co myślicie?
 

cureman

Active member
Bez reklam
Już kilka osób kupiło ten model ( z różnych portali) i są zachwyceni. Prosiłem o ich wpis w tym wątku.

Słyszałem ze usb 2.0 czyli materiały z nośników w 4k brak szans .

Matryca 50 hz !

Wysoki Input lag -czyli dla gracza ten tv odpada.

Czekam na info od pana jaka jest prawda ?
 
Do góry