Philips 49PUS7809/12 - czyli niezwykle smukły telewizor LED Smart 4K Ultra HD z dwustronnym Ambilightem

ataman76

New member
Czy warto czekać na ten model który będzie służył głównie do oglądania telewizji z nc+ i filmów z usb, zakładam że nie w 4k bo tych praktycznie nie ma?
Czy TV 4k poprawia równiez obraz zwykłago HD, poprzez odpowiednie skalowanie itp ?
 

karimor

New member
Szukając info nt. tych 100 Hz natknąłem się na :Philips LCD TV / FAQ -

Może ktoś znajdzie coś ciekawego. Wg mnie faktycznie ten model ma 100 Hz matryce!
Jak widać Ruskie czerpią info również z hdtv.com.pl ;)

Zgrzany :twisted: jestem na ten model! Mam nadzieje, że wyjdzie do mistrzostw swiata w brazylii - niby na euro stronie juz do kupienia (na zamówienie) jutro bede do nich dzwonić w tej sprawie.

KIKI, powiedz orientujesz sie może czy do tego modelu mozna dokupić bezprzewodowy sub jak w modelu 75xx ? i sparować go ;)
 

cureman

Active member
Bez reklam
Szukając info nt. tych 100 Hz natknąłem się na :Philips LCD TV / FAQ -

Może ktoś znajdzie coś ciekawego. Wg mnie faktycznie ten model ma 100 Hz matryce!
Jak widać Ruskie czerpią info również z hdtv.com.pl ;)

Zgrzany :twisted: jestem na ten model! Mam nadzieje, że wyjdzie do mistrzostw swiata w brazylii - niby na euro stronie juz do kupienia (na zamówienie) jutro bede do nich dzwonić w tej sprawie.

KIKI, powiedz orientujesz sie może czy do tego modelu mozna dokupić bezprzewodowy sub jak w modelu 75xx ? i sparować go ;)

W Niemczech dawno sa juz w sklepach ,my dostaniemy test na koniec lipca pewnie ..
 

incognitos

New member
Nie zgodzę się postem, który zamieścił brodacz. Jeżeli bo jeżeli ktoś chce UHD i potrójny ambi to musi brać 8809 za 10 kafli, nawet jak nie potrzebuje bajerów stylu androida itp. 7809 jest za 6500 ale ma podwójny ambi... ogromna przepaść, powinien być model powiedzmy za 7000-7500 o specyfikacji 7809 ale właśnie z potrójnym ambi.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
 

incognitos

New member
PS: Ja mam aktualnie potrójny ambi i bardzo interesuje mnie model 7809 ale przeraża mnie trochę przesiadka na podwójne ambi, ma ktoś jakieś doświadzenia z takiej przesiadki?


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
 

karimor

New member
Przed sekunda dzwonilem do sieci Euro i telewizor można zamowic, darmowa dostawa pod same drzwi. Ale! Najlepsze jest to, ze Pani nie potrafiła powidziec kiedy paczka dotrze. Ponoć wysylka prosto z magazynu producenta. Płatność przy odbiorze i oczywiście w trakcie, jeśli się gdzieś pojawi na półce, zamówienie można anulować.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
 

Musio1968

Member
Bez reklam
PS: Ja mam aktualnie potrójny ambi i bardzo interesuje mnie model 7809 ale przeraża mnie trochę przesiadka na podwójne ambi, ma ktoś jakieś doświadzenia z takiej przesiadki?


Tylko potrójny lub poczwórny ambi :) Dwustronny ambi to krok w tył więc nawet nie myśl o takim zakupie bo łatwo zobaczysz różnicę na filmach ze strony YouTube !
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie mam doświadczenia. Ale wiem że dla mnie spectra 3 na ścianie wygląda dziwnie, okropnie widzę brak dolnego podświetlenie. Na stoliku jak stoi to ok fajniej to wygląda niż spectra 2. Ale na ścianie jak dla mnie zdecydowanie lepiej wygląda podwójny ambi bo w potrójnym rzuca się bardzo brak dolnego podświetlenia. Jak dla mnie na ścianie to podwójny a najlepiej spectra 4:D.
To jest moja opinia i są osoby które podobnie uważają. Skoro potrójny był na ścianie i dla kogoś to wypas to podwójny może być wtedy krokiem w tył
 
Ostatnia edycja:

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Miałem okazję chwilę pobawić się tym TV.
Oczywiście działa bardzo szybko, choć kilka razy wdawało mi się, że nie reaguje na przyciski z pilota i musiałm naciskać dwukrotnie, co mnie bardzo zdziwiło. Menu i Smart bardzo szybkie - przy włączeniu TV i odczekaniu ok 15-18 sekund TV był gotowy do pracy. Wejście do SMART TV było tak szybkie, że wydawało się jak bym tylko przełączył opcje w menu :) (Szkoda, że na 5008 nie chodziło tak szbko).

Tak ja pisaliście wyżej, bardzo brak Ambi 3. Stał na stoliku, przy białej ścianie i wyglądało to niezbyt ciekawie (może dlatego, że prawie zawsze oglądam z Ambi 3 :)).
Do TV nie był jednak podpięty sygnał 4K, jedynie trailery 1080p oraz probówałem odtwarzać materiały z YT 4K, niestety, te materiał mają to do siebie, że są skompresowane i ich jakość jeszcze pozostawiała trochę do życzenia:/
Trailery z USB wyglądały bardzo bardzo dobrze, szczególnie z włączoną funkcją "upscaling 4K".

Po tych kilkudziesięcu minutach zabawy tym TV dwie rzeczy mi się nie spodobały:
- Brak pointera w SMART TV
- 2 sides Ambilight
Boli też, że nie było materiału 4K :-x

Reszta jak najbardziej pozytwnie :)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
na stoliku właśnie ambi 3 dobrze wygląda dla mnie, ale znowu na ścianie gdy wisi to brak dolnego podświetlenia okropnie rzuca się w oczy i jest po prostu brak symetrii heh;). Muszę się gdzieś pobawić tym modelem
 

karimor

New member
Miałem okazję chwilę pobawić się tym TV.
Oczywiście działa bardzo szybko, choć kilka razy wdawało mi się, że nie reaguje na przyciski z pilota i musiałm naciskać dwukrotnie, co mnie bardzo zdziwiło. Menu i Smart bardzo szybkie - przy włączeniu TV i odczekaniu ok 15-18 sekund TV był gotowy do pracy. Wejście do SMART TV było tak szybkie, że wydawało się jak bym tylko przełączył opcje w menu :) (Szkoda, że na 5008 nie chodziło tak szbko).

Tak ja pisaliście wyżej, bardzo brak Ambi 3. Stał na stoliku, przy białej ścianie i wyglądało to niezbyt ciekawie (może dlatego, że prawie zawsze oglądam z Ambi 3 :)).
Do TV nie był jednak podpięty sygnał 4K, jedynie trailery 1080p oraz probówałem odtwarzać materiały z YT 4K, niestety, te materiał mają to do siebie, że są skompresowane i ich jakość jeszcze pozostawiała trochę do życzenia:/
Trailery z USB wyglądały bardzo bardzo dobrze, szczególnie z włączoną funkcją "upscaling 4K".

Po tych kilkudziesięcu minutach zabawy tym TV dwie rzeczy mi się nie spodobały:
- Brak pointera w SMART TV
- 2 sides Ambilight
Boli też, że nie było materiału 4K :-x

Reszta jak najbardziej pozytwnie :)

Może kolega napisać gdzie się bawił ?! ;)

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dziś przyjechał ale odesłałem bo się uszkodził w transporcie. Podobno jutro mają wysłać dobry
 

cureman

Active member
Bez reklam
Panie Kiki mam taki pomysł zeby na tym forum robic video testy .Wczasie wypakowywania tv z kartonu (pokazać co jest w zestawie ) nagrać jak wyglada .Wiadomo troche wiecej roboty ,ale myśle ze forumowicze sa na tak ? .
 

cureman

Active member
Bez reklam
Dzięki - pomyślę o tym, nie głupi pomysł !!!

Myśle ze na poczatek trzeba zrobic kanal na YouTube naszego forum i je rozwijać .Takie video testy były by napewno ciekawsze i pomocne przy zakupie nowego telewizora dla wielu forumowiczów .Czekam na odzew.
 
Do góry