Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
w podobnym stylu kumpel ma półkę też szklaną. Nawet się to prezentuje:). Co do uchwytu oby był stabilny bo w tej cenie może być z tym różnie:);p
 

bartbuks

New member
Wcześniej wysłałeś link do uchwytu a stówę. Wczoraj widziałem go w Avansie za 239 zł.

Wysłane z mojego Nexus 4 za pomocą Tapatalk 4
 
Ja zaczynam się coraz poważniej zastanawiać nad Tymi tulejami.
Ps a jak radzicie sobie z wpięciem kabla do TV gdy wisi? Też macie wrażenie że lepiej zdjąć TV ?
 
Tak to teraz u mnie wygląda. Przyznam że obecnie zwiększyłem intensywność AMbi aby polepszyć efekt na skutek mniejszej odległości od ściany. Dla porównania daję poprzednią wersję na podstawce (zd.1) i obecna wisząca (zd.2)
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    28,6 KB · Wyś: 110
  • 4.jpg
    4.jpg
    25,6 KB · Wyś: 249
no zmierzyłem i jest 6 cm od ściany a poświata hm różnie jaśniejsze kolory mają większą poświatę a ciemniejsze mniejszą ale to możę kwestia ustawień bo dokonałem paru zmian: jasność 10; dynamiczny 7
 

opcyk

New member
Cytat:

Napisał kiki Przy takiej % ilości grania - obecny mistrz się nazywa Philips 47PFL 6008 i ma input lag na poziomie 24,6 ms Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

Odnośnie tego cytatu mam pytanie do Kiki. W wyżej wspomnianym teście tego modelu input lag w trybie gra wyniósł 50 ms więc skąd ta rozbieżność? W jaki sposób zrobiło się 24,6 ms?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czujny jesteś , gratuluję .
Kupiliśmy specjalne urządzenia w Anglii i teraz opóźnienie będzie badane co do setnej sekundy. Wynik mnie też zaskoczył bo inne są w granicach naszych badań z analogiem .Tyle że monitor się odbarwił w ostatnim teście - dlatego może wyszła różnica.
 

darekUFO

New member
Zakupiłem ten telewizor(chyba są już ostatki, bo TV ciężko dostępny) w Kon-sul i póki co jestem bardzo zadowolony, jeżeli ktoś ma jakiekolwiek pytania proszę pisać w temacie, albo na PW(wolę pw, bo dostaje info na email, że mam wiadomość).
 

opcyk

New member
Czyli wynik na poziomie 24,6 ms może być przekłamaniem z powodu odbarwienie się monitora, a rzeczywisty nie będzie już tak rewelacyjny bo wynosi nadal te 50 ms. Czy dobrze rozumiem?
 

Gas32

New member
Kalibracja TV własna.

Witam pod dłuższym czasie (2-3 miesięcy) myślę, że udało mi się znaleźć ustawienia TV które mi odpowiadają. Czerń jest zadowalająca, biały jest trochę przkontrastowany na niektórych programach ale zauważyłem, że jest to warunek uzyskania w miarę dobrej czerni (niestety efekt rozjaśniania i ściemniania obrazu jest dosyć wolny i nie do usunięcia przy przejściu pomiędzy obrazami jasnymi i ciemnymi.
Może komuś się ustawienia przydadzą, jeśli widzicie jakieś błędy to piszcie w mojej ocenie to jest maks "na oko" co z tego TV można wycisnąć:

Styl obrazu – Osobisty,
Kontrast funkcji backlight – 43,
Kolor – 53,
Ostrość – 5,
Redukcja szumów – maksimum,
Zmniejszenie usterek MPEG – maksium,
PNM – średnio,
Clear LCD – Włącz,
Ostrość zawans. – Wyłącz,
Kontrast dyn. – wył.,
Dynamiczne podświetlenie – najlepszy obraz,
Wzmocnienie kolorów - średnio,
Czujnik światła – wlącz,
Gamma – 1,
Temp. Koloru – Normalny,
Kontrast wideo – 75,
Jasność – 45,


Dźwięk

Styl – Film,
Basy - +8,
Tony wysokie - +5,
Efect suround – incredible surand,
Automatyczny system – włącz,
Clear sound - włacz
 

Fenervil

New member
Kalibracja TV własna.

Witam pod dłuższym czasie (2-3 miesięcy) myślę, że udało mi się znaleźć ustawienia TV które mi odpowiadają. Czerń jest zadowalająca, biały jest trochę przkontrastowany na niektórych programach ale zauważyłem, że jest to warunek uzyskania w miarę dobrej czerni (niestety efekt rozjaśniania i ściemniania obrazu jest dosyć wolny i nie do usunięcia przy przejściu pomiędzy obrazami jasnymi i ciemnymi.
Może komuś się ustawienia przydadzą, jeśli widzicie jakieś błędy to piszcie w mojej ocenie to jest maks "na oko" co z tego TV można wycisnąć:

Styl obrazu – Osobisty,
Kontrast funkcji backlight – 43,
Kolor – 53,
Ostrość – 5,
Redukcja szumów – maksimum,
Zmniejszenie usterek MPEG – maksium,
PNM – średnio,
Clear LCD – Włącz,
Ostrość zawans. – Wyłącz,
Kontrast dyn. – wył.,
Dynamiczne podświetlenie – najlepszy obraz,
Wzmocnienie kolorów - średnio,
Czujnik światła – wlącz,
Gamma – 1,
Temp. Koloru – Normalny,
Kontrast wideo – 75,
Jasność – 45,


Dźwięk

Styl – Film,
Basy - +8,
Tony wysokie - +5,
Efect suround – incredible surand,
Automatyczny system – włącz,
Clear sound - włacz

Ja bym jednak włączył dynamiczny kontrast. Jest to jedna z najważniejszych funkcji a poza tym sterowana przez czujnik światła który jak widzę włączyłeś.
Im więcej światła w pomieszczeniu i im trudniej doświetlić obraz, tym bardziej czujnik światła podciąga niedosyt szczegółów w ciemnych miejscach dynamicznym kontrastem. Skutecznie też naprawia wypłowiałe plenery takie jak tutaj: Philips Active Control Plus - YouTube
Widać że wnosi naprawdę dużo.

Ustawienie na średnie jest optymalne. Przy maksymalnym zauważyłem że Clint Eastwood w starym westernie stojąc na pustyni w pojedynku z jakimś zbirem ma niewidoczną kaburę z flintą. Po ustawieniu kontrastu dynamicznego na średni szczegóły są widoczne.:hihi:

A co do dźwięku. Incredible Surround spłaszcza dźwięk. Może przy innych głośnikach brzmi to lepiej. Ale generalnie odnoszę wrażenie że dźwięk wyprany jest z dynamiki i siły przekazu a scena wcale nie jest szersza i dźwięki wcale nie odrywają się od głośników.
 
Ostatnia edycja:

djtomas

New member
Kalibracja TV własna.

Witam pod dłuższym czasie (2-3 miesięcy) myślę, że udało mi się znaleźć ustawienia TV które mi odpowiadają.

nie wiem jak można podawać jedną konfigurację do wszystkiego...
ja mam jedną na dzień i jedną na wieczór/noc

Kontrast funkcji backlight – 75, (czasami mniej ok 60)
Kolor – 65,
Ostrość – 5,
Redukcja szumów – średnio,
Zmniejszenie usterek MPEG – średnio,
PNM – wyłączone,
Clear LCD – Włącz,
Ostrość zawans. – Włącz,
Kontrast dyn. – wył.,
Dynamiczne podświetlenie – wyłączone,
Wzmocnienie kolorów - wyłączone,
Czujnik światła – włącz,
Gamma – 0,
Temp. Koloru – osobisty,
Kontrast wideo – 75, (noc - 60)
Jasność – 65, (noc - 40)


Dźwięk

Basy - +8,
Tony wysokie - +2,
i jeszcze jakiś surround włączony

* przy włączonym dynamicznym kontraście lub podświetleniu (nie pamiętam)
migocze/pulsuje obraz na wielu materiałach

* sporo tych bajerów robi strasznie nienaturalny obraz, a po części jestem związany z branżą grafiki więc co nie co orientuje się w tym co jak ma wyglądać;)
 
Ostatnia edycja:

bartbuks

New member
Dziś zamówiłem ten model u Kikiego. Zobaczymy, na być w środę, więc przetestujemy go dokładnie. I pod konsolą i pod vu+.

Wysłane z mojego Nexus 4 za pomocą Tapatalk 4
 
Do góry