Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

Kalibracja TV własna.

Witam pod dłuższym czasie (2-3 miesięcy) myślę, że udało mi się znaleźć ustawienia TV które mi odpowiadają. Czerń jest zadowalająca, biały jest trochę przkontrastowany na niektórych programach ale zauważyłem, że jest to warunek uzyskania w miarę dobrej czerni (niestety efekt rozjaśniania i ściemniania obrazu jest dosyć wolny i nie do usunięcia przy przejściu pomiędzy obrazami jasnymi i ciemnymi.
Może komuś się ustawienia przydadzą, jeśli widzicie jakieś błędy to piszcie w mojej ocenie to jest maks "na oko" co z tego TV można wycisnąć:

Styl obrazu – Osobisty,
Kontrast funkcji backlight – 43,
Kolor – 53,
Ostrość – 5,
Redukcja szumów – maksimum,
Zmniejszenie usterek MPEG – maksium,
PNM – średnio,
Clear LCD – Włącz,
Ostrość zawans. – Wyłącz,
Kontrast dyn. – wył.,
Dynamiczne podświetlenie – najlepszy obraz,
Wzmocnienie kolorów - średnio,
Czujnik światła – wlącz,
Gamma – 1,
Temp. Koloru – Normalny,
Kontrast wideo – 75,
Jasność – 45,


Dźwięk

Styl – Film,
Basy - +8,
Tony wysokie - +5,
Efect suround – incredible surand,
Automatyczny system – włącz,
Clear sound - włacz


A jak u CIebie wyglądają programy SD na tych ustawieniach?
 

Gas32

New member
A jak u CIebie wyglądają programy SD na tych ustawieniach?

Bardzo dobrze.

Fenervil: celowo wyłączyłem dynamiczny kontrast bo jeszcze rozjaśnia przekontrastować biały ale dzisiaj włączyłem może się do tego przekonam, jak narazie nie wygląda źle.

Djtomas: testowałem podobne ustawienia i tez się bawiłem ze zmianą ustawień w dzień i w noc. Niestety uważam, że jest to beznadziejne rozwiązanie pod względem ergonomii dla użytku domowego oraz czerń tez nie była zadowalająca według mnie. Widzę jak są włączone takie ustawienia jak dynamiczne podświetlenie plus stosunkowo wysoki kontrast i niska jasność naprawę uwierz mi wyglada to duzo lepiej i oczywiście nie ma dodatkowej zabawy jaka masz na ta chwile ale oczywiście to rzecz gustu.
 

lodzzzik

New member
Witam. Kupiłem ten model tv (47 cali). Mam takie pytanie: po naciśnięciu czerwonego guzika na pilocie mam dostęp do różnych prezentacji funkcji poprawiających jakość obrazu. Na takie funkcje jak Pixel Precise HD oraz Perfect Natural Motion mam możliwość wpływania. Czy mogę jakoś sterować (np: on - off - min - max) takimi funkcjami jak Micro dimming czy Perfect motion rate? Kiki polecisz jakieś najlepsze ustawienia obrazu żeby maksymalnie wykorzystać ten tv ? No i czekam na test tego telewizora...
Ponawiam Równiez interesuja mnie optymalne ustawienia zaawansowane obrazu pod sport i film
Pozdrawiam
 

djtomas

New member
Bardzo dobrze.

Fenervil: celowo wyłączyłem dynamiczny kontrast bo jeszcze rozjaśnia przekontrastować biały ale dzisiaj włączyłem może się do tego przekonam, jak narazie nie wygląda źle.

Djtomas: testowałem podobne ustawienia i tez się bawiłem ze zmianą ustawień w dzień i w noc. Niestety uważam, że jest to beznadziejne rozwiązanie pod względem ergonomii dla użytku domowego oraz czerń tez nie była zadowalająca według mnie. Widzę jak są włączone takie ustawienia jak dynamiczne podświetlenie plus stosunkowo wysoki kontrast i niska jasność naprawę uwierz mi wyglada to duzo lepiej i oczywiście nie ma dodatkowej zabawy jaka masz na ta chwile ale oczywiście to rzecz gustu.

ustawienia dla dnia i dla nocy mam na oddzielnych profilach
które dość szybko można przełączyć... przyznam, że w tym telewizorze
żeby zmienić np. kontrast trzeba niemiłosiernie długo wchodzić w co raz
to głębsze menu.................. :?
 

EdekBIS

New member
djtomas - po twoich nastawach widze, ze idziesz zla droga.
Za ogladanie w warunkach nocnych a dziennych najwiekszy wplyw ma Kontrast funkcji backlight. Zwykla jasnosc i kontrast dla trybu dzien i noc roznia sie bardzo niewiele. Przewaznie w dzien jasnosc delikatnie powinnna byc wieksza no chyba, ze jest bardzo jasne pomieszczenie.

Parametr jasnosc nie sluzy do podswietlania matrycy, a ty z tego zrobiles podstawe trybu noc, dzien. Janosc ma byc tak ustawiona aby widoczna byla czern z zakresu RGB (16,16,16)

Masz calkowicie wylaczone dynamiczne podświetlenie co powoduje, ze nie dziala wygaszanie stefowe - cala matryca stale swieci. Powinienes przejsc na standard.

Redukcja szumów – średnio - przy TV cyfrowej opcja raczej zbedna, sztucznie rozmywa obraz

Zmniejszenie usterek MPEG – średnio - glownie nadaje sie do obrazow mocno skompresowanych np. na youtube. Najlepiej zastowac opcje minimum - ma najwieksza poprawe dla kompresowanych materialow. Wyzsze wartosci powoduja rozmywanie obrazu i to takiego, ktory pozbawiony jest kompresji. Do materialow z DVD lub blue ray najlepiej calkowicie wylaczyc.
 

tomi1907

New member
W rtvEuro zrobili od dzisiaj 47pfl6008k z tabletem pentagram za 3999 tylko wiadomo nie ma kalibracji. czy ktoś by mógł się wypowiedzieć czy ta kalibracja na tym modelu dużo daje jak to jest nie musze już nic ustawiać, u Kikiego taniej ale bez tabletu za to z kalibracja w cenie.
 

Fenervil

New member
Bardzo dobrze.

Fenervil: celowo wyłączyłem dynamiczny kontrast bo jeszcze rozjaśnia przekontrastować biały ale dzisiaj włączyłem może się do tego przekonam, jak narazie nie wygląda źle.

Djtomas: testowałem podobne ustawienia i tez się bawiłem ze zmianą ustawień w dzień i w noc. Niestety uważam, że jest to beznadziejne rozwiązanie pod względem ergonomii dla użytku domowego oraz czerń tez nie była zadowalająca według mnie. Widzę jak są włączone takie ustawienia jak dynamiczne podświetlenie plus stosunkowo wysoki kontrast i niska jasność naprawę uwierz mi wyglada to duzo lepiej i oczy:cool:wiście nie ma dodatkowej zabawy jaka masz na ta chwile ale oczywiście to rzecz gustu.

Do ustawień dzień/noc jest Active Control z czujnikiem. W zależności od pory dnia dostosowuje poziom kolorów, odcień kolorów, dyn.kontrast, kontrast. Odcień koloru "kalibruje się sam" :cool: Taki mały substytut dla leniwych
 
Ostatnia edycja:

EdekBIS

New member
Fenervil - jaki masz TV? Od jakiegos czasu wydaje mi sie, ze piszesz o innej serii niz 6008/7008/8008 i wprowadzasz ludzi w blad.
Nie slyszalem, zeby w 6008/7008 byla funkcja Active Control.
 

Fenervil

New member
Fenervil - jaki masz TV? Od jakiegos czasu wydaje mi sie, ze piszesz o innej serii niz 6008/7008/8008 i wprowadzasz ludzi w blad.
Nie slyszalem, zeby w 6008/7008 byla funkcja Active Control.

Active Control jest w ustawieniach demo. Nikt tam nie zagląda i się nie interesuje ale jest i swoje robi.
Przydałby się jakiś zrzut z tego dema na forum.
W pfl 5507 jest to ukryte tutaj: Minuta 3:56 filmiku
Philips PFL5507K - Recenzja oraz Prezentacja Najważniejszych Funkcji - YouTube

W nowszych TV też jest.
Co do TV jaki posiadam. Pod koniec tygodnia przyjedzie do mnie 32 pfl 7605
 

EdekBIS

New member
Troche sie mylisz. To Active Control nie jest funkcja ktora by sie wlaczalo w celu osiagniecia jakiejs poprawy.

W opcji demo wlaczenie tej opcji pokazuje tylko w czasie rzeczywistym dzialanie funkcji z menu Pixel Precision HD. Sama z siebie niczego nie robi.

We wczesniejszych seriach philipsa ta funcka byla w menu i mozna bylo wybrac jej rozne warianty. Tutaj czegos takiego nie ma.
 
Ostatnia edycja:

sz3fu

New member
a mam pytanie jakie śruby zastosowaliście do uchwytu bo ja mam takie zwykłe od zwykłego uchwytu do plazm i są za grube kupiłem 6x40 są za długie jakie będa najlepsze ?
 

EdekBIS

New member
W instukcji jest zapis o takiej funkcji, ale to Active Control nie jest funkcja ktora by sie wlaczalo w celu osiagniecia jakiejs poprawy.

W opcji demo wlaczenie tej opcji pokazuje tylko w czasie rzeczywistym dzialanie funkcji z menu Pixel Precision HD. Sama z siebie niczego nie robi.

We wczesniejszych seriach philipsa ta funcja byla w menu i mozna bylo wybrac jej rozne warianty. Tutaj czegos takiego nie ma.
 

Fenervil

New member
W instukcji jest zapis o takiej funkcji, ale to Active Control nie jest funkcja ktora by sie wlaczalo w celu osiagniecia jakiejs poprawy.

W opcji demo wlaczenie tej opcji pokazuje tylko w czasie rzeczywistym dzialanie funkcji z menu Pixel Precision HD. Sama z siebie niczego nie robi.

We wczesniejszych seriach philipsa ta funcja byla w menu i mozna bylo wybrac jej rozne warianty. Tutaj czegos takiego nie ma.

Czyli jest, działa ale można tylko pooglądać? Przydało by się zdjęcie jak to wygląda w tegorocznych TV:???:
 

EdekBIS

New member
Ale nie bardzo jest chyba co tu ogladac. To sa tylko liczby pokazujace co sie w danej chwili dzieje. Jak w menu Pixel Precision HD powylaczasz rozne funkcje to i tam nic specjalnego nie bedzie sie dzialo.
 

Fenervil

New member
Ale nie bardzo jest chyba co tu ogladac. To sa tylko liczby pokazujace co sie w danej chwili dzieje. Jak w menu Pixel Precision HD powylaczasz rozne funkcje to i tam nic specjalnego nie bedzie sie dzialo.

Liczby powinny skakać przy włączeniu światła w pokoju lub zasłonięciu żaluzji. Nie chcę 3 raz wklejać linku to filmiku z YT. Jest kilka postów wcześniej. Pisałem kiedyś do Philipsa z zapytaniem czemu już nie mówi się o Active Control w najnowszych TV. Brak odzewu. Dawniej ten układ ingerował dosyć znacznie w jakość obrazu, dostosowywał kolorystykę i odcień, oba rodzaje kontrastu w zależności od światła w pokoju. Dziś pewnie działa tak samo lub dodali jeszcze kontrolę usuwania usterek MGEG.
 

bla.zej

New member
Pytanie do Kikiego, czy brak kalbiracji tegoż tv jest przyczyna wystepowania artefaktow i innych bledow obrazu ? Czy po poprawnej kalibracji te bledy nie maja miejsca ?

I tak na marginesie, zepusty pilot o ktorym wczeniej wspominalem, wymienili mi na nowy, i jezeli sie dobrze orientuje, to dostalem pilot z wyzszych modeli, "krzyzyk" ze strzalkami jest srebrny a nie czarny, i pilot posidiada pointer, czego nie bylo w starym. Reklamacja trwala jakies 3 tygodnie.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
a mam pytanie jakie śruby zastosowaliście do uchwytu bo ja mam takie zwykłe od zwykłego uchwytu do plazm i są za grube kupiłem 6x40 są za długie jakie będa najlepsze ?
Ja posiadałem dwa kołki fischera takie porządne i spore, wykorzystałem je bo te w zestawie nie wyglądały na solidne. Fischerowskie dałem na górę tam gdzie najwięcej energii idzie. Te w zestawie dałem na boki i dół :)
 

sz3fu

New member
Ale w Hakim zestawie? Ja nie mialem zadnych srub. W zestawie, mnie chodzi o te co sie wkreca w te haki. A nastepnie w Tv i najgorsze jest to ze otwory w philipsie sa mniejsze niz w tych hakach przez co sa luzy Na wieszaku i Tv nie wisi. Prosto. Poza tym ten super cienki model bardziej odstaje niz Mojave stara gruba. Plazma


Wysłane z mojego HTC Desire X za pomocą Tapatalk 4
 
Do góry