Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

AR7

New member
Witam wszystkich.

Jeśli użytkuje ktoś ten TV z modułem CI+ UPC to proszę o odpowiedź:

1. Ile trwa przełączanie kanałów?
2. Czy można ustawić własną numerację kanałów, np., że TVP1 będzie na kanale 1 itd.?

Pozdrawiam
 
A może zamiast 691S to LG LA740S ? :eek:k:

1. -
2. + ( jeśli chodzi o 47" to warto dopłacić kilka złotych i zakupić zdecydowanie lepszy 7008 )
3. +


Przy 47 calach pomiędzy oboma LG jest różnica 700 zł to za dużo

O w neonet ten LG jest po 4230 to już jest dobra cena:)
 
Ostatnia edycja:

Calvex

New member
Pisałem to samo na pw, więc napisze i tu.

Co do samego TV - podłączyłem Internet przez kabel, testowałem smart tv i dla mnie ta szybkość jest normalna, nie wiem co ludzie narzekają. Ja ze smarta nie będę dużo korzystał - w domu mam PC'ta , 3 laptopy, 2 smartfony i 1 tablet - więc dla mnie smart tv w sumie jest zbędne

Co do przełączania kanałów to trwa ono około 4 sek na antenie DVB-T, ale i tak będę jechał na NC+

Ambilight robi naprawdę duże wrażenie - oglądałem Harrego Pottera (ostatnią część) i sceny walki z wyglądały jeszcze lepiej. Do tego dźwięk... bardzo dobry jak na tak cienki tv.

Co do minusów to:
- brak złącza EURO (może są jakieś przejściówki) ale będę musiał kupić jakieś kino domowe z blue rayem.

I nadal mam problem z wifi - na kablu wszystko smiga, a na wifi nie... bede musial jakis inny router znaleźć.

Model jaki mam to 6198k
 
Ostatnia edycja:
Miałem już nic tu nie pisać bo to i tak z tego co widać nie mam sensu, a to co miało być głównym celem tego wątku przekształciło się w jakąś "świętą wojnę" zwolenników i przeciwników Philipsa.

Gdyby nie to, że postanowiłem czekać na ten test widmo, o którym już chyba wszyscy słyszeli, ale jeszcze nikt go nie widział, to zapewne od kilku tygodni byłbym już (zapewne szczęśliwym) posiadaczem 55PFL6198k + tablet gratis i siedział bym sobie teraz w domu zachwycając się każdą nowo odkrytą zaletą tego modelu i nawet bym na to forum nie wchodził, żeby nie czytać o wszelakich wadach, których ponoć jest równie wiele, tylko jakoś nie wszystkim przeszkadzają.

W czasie gdy czekałem na test cena TV skoczyła z 5100 na 5800 (i tablet zabrali :mrgreen: ) no to postanowiłem popatrzeć za czymś innym za te pieniądze. Nie będę pisał z czego wybierałem, ale finalnie zostało mi do wyboru albo LG 55LA691s albo LG 55LA740s. O dziwo te modele też tu się przewijają. Nie będę pisał dlaczego akurat one. Po prostu odpowiadają moim preferencjom. Poza tym teraz też mam LG (tyle że plazmę) i jak porównuję np z Panasonic`em w pracy, to jakością obrazu i funkcjami przebija go ogromnie. A są to modele z jednego roku i LG był zdecydowanie tańszy. To tak odnośnie tego co ktoś wcześniej pisał, że LG to podobno nie robi dobrych TV. Opinia tak samo mądra i rzeczowa jak ta, że francuskie auta są do dupy. Powielana przez tych co pewnie nawet nie siedzieli na przednim siedzeniu tego "francuza" no ale tak słyszeli i oczywiście w obronie swojej teorii dali by się pokroić. Grunt to stereotypy.

Na rzeczowy OBIEKTYWNY test to raczej nie ma co liczyć. Nawet człowiek grający sam ze sobą w szachy podświadomie wybiera sobie faworyta (kolor). Taki test to musiałaby chyba zrobić maszyna. Pomijam tu już wszechobecną ostatnio promocję firm, ale tego też nie można wykluczyć.

Podsumowując. Jak tak czytam codziennie ten wątek, to dokładnie nie dowiedziałem się NICZEGO na temat tej serii telewizorów. Jak na razie to tylko ciągłe dogryzanie jedni drugim, a poprzednio to 3/4 postów to były tylko pytania o test. Czy i kiedy będzie.

Ja na chwilę obecną, jak już pisałem, wybieram między jednym z 2 LG, ale jeśli cena 6198 znów spadnie to (o zgrozo dla co poniektórych) pewnie go kupię.

Specjalnie nie pisałem żadnych plusów jednego czy drugiego producenta, żeby nikt mi się nie czepiał, tylko mogę napisać, że nie zależy mi na jakichś mitycznych czerniach, które i tak są pewnie wystarczające zawsze, tylko ludzie wydziwiają, ale na funkcjach multimedialnych. Amen :twisted:
 

cougar911

New member
Zeus "Hesus" Maria!

Wracam z narzeczoną cirka about 3:30AM z urodzinowej kolacji na "nocy sushi" połączonej z kosztowaniem robali (Larwy Mącznika z chilli, Larwy Drewnojada w miodzie i Szarańczy w tempurze - all okazało się boskie) - myślę sobie... nic piękniejszego nie morze się zdarzyć.
Zaglądam Tu znudzonym okiem... a tu masz babo placek...
TEST 6008!!!:D

Dzięki Ci Panie KiKi...:D
 
Ostatnia edycja:

cougar911

New member
Doszedłem za połowę tesu i analiz - lecz znalazłem 3-4 błędy / nieścisłości.
Oczy już zmęczone i na ogrodzie już jest jasno - pora spać.
 
Kiki mam 3 pytanka:
1. Czym się różni Twoja kalibracja od tej "planszowej w marketach"?
2. Czy taka kalibracja jest już na zawsze czy np po resecie TV znika ona?
3. Czy polską czcionkę obsługuje ten TV?
 
Zeus "Hesus" Maria!

Wracam z narzeczoną cirka about 3:30AM z urodzinowej kolacji na "nocy sushi" połączonej z kosztowaniem robali (Larwy Mącznika z chilli, Larwy Drewnojada w miodzie i Szarańczy w tempurze - all okazało się boskie) - myślę sobie... nic piękniejszego nie morze się zdarzyć.
Zaglądam Tu znudzonym okiem... a tu masz babo placek...
TEST 6008!!!:D

Dzięki Ci Panie KiKi...:D


myślę nic piękniejszego nie może się zdarzyć... czyli romantyczne zakończenie kolacji w sypialni nie wchodziło w gre?:)
albo wchodziło ale i tak nie dorównywało emocjom jakie daje TEST:)
 

mkk

New member
Witam wszystkich.

Jeśli użytkuje ktoś ten TV z modułem CI+ UPC to proszę o odpowiedź:

1. Ile trwa przełączanie kanałów?
2. Czy można ustawić własną numerację kanałów, np., że TVP1 będzie na kanale 1 itd.?

Pozdrawiam


Ad1. nie spełniam warunku użytkowania modułu UPC, więc nie odpowiadam :)
Ad2. Ta możliwość nie zależy od rodzaju zainstalowanego modułu i oczywiście istnieje. Tak jak pisałem wcześniej wybierasz sobie kanały które zamierzasz oglądać, dodajesz je do listy ulubionych i tą listę segregujesz wg własnego uznania. Kolejność kanałów na tej liście będzie jednocześnie numeracją kanałów.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
skorup84- masz rację. Wcześniej zapowiadali do 6008 a skończyło się na 7008 i wyżej .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie stresuj sie . Jak ktoś chce mieć słąbą jakość obrazu na złość sobie ( zamiast najlepszej) wystarczy jak zamiast anteny podłączy kij z drutem.
Pogorszenie jakości obrazu ma zagwarantowane.
 
Ostatnia edycja:

pebe86

Member
Bez reklam
A ja mam pytanie do użytkowników tego tv: czy w aplikacji Youtube można się zalogować na swoje konto, i oglądać filmy ze swojej zakładki "ulubione" w jakości HD? Jeśli tak, to czy można tak ustawić aby leciały jeden po drugim?
 

pitpawel

New member
" System DTS w telewizorach będzie wprowadzony poprzez aktualizację od czerwca 2013 r."

Skąd takie info? Z tego co wiem wsparcie dla DTS-u otrzymały tylko modele 7xx8 i wyżej.

No właśnie. Po 1 wsze jest już końcówka lipca 2013r , a po 2 gie DTS miał byc wprowadzony od modelu 7xx8. Sam jestem zainteresowany bo mam od kikiego 6008 55". Czekam na weryfikacje tej informacji bo zapewnienia kiedyś były, że DTS od 6xx8 teraz od 7xx8, a skończy się tylko na modelu 8xx8 i wyżej.
Pozdrawiam.
 
Do góry