Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

kimnamil

New member
U mnie jakieś dwa tygodnie po wygaśnięciu gwarancji zaczęły się problemy z włączaniem. Czasem włączy się od razu a czasem dopiero po wielokrotnych próbach z wyciąganiem wtyczki z gniazdka. Ze wskazaniem na to drugie. Znajomy z serwisu rtv stwiedził że prawdopodobnie winna jest płyta główna.
 

Swirek00

New member
U mnie się pojawił podobny problem na nowym oprogramowaniu wgrałem starsze 171 047 i się poprawiło i o dziwo to oprogramowanie chyba jako jedyne puszcza dźwięk DTS te nowe są coraz gorsze.

Kurcze, może to faktycznie jest problem.

podasz linka skąd mogę zaciągnąć starsze wersje sterowników?

Co do płyty głównej, zasilacza, nie sądzę.
Wczoraj na przykład działał przez cały dzień, nie cały czas oczywiście, ale ani razu się nie wyłączył, więc jak to byłby problem z powyższymi, to raczej cały czas. Dzisiaj rano na przykład wyłączył się po chwili tylko obraz, a dźwięk był.
 

Swirek00

New member
Super, dzięki,

później wgrywam i zobaczę jak będzie.

A z ciekawostek, to zacząłem wyłączać go nie pilotem, a guzikiem z tyłu TV (takie coś znalazłem jak szukałem w sieci rozwiązana problemu - zresztą chyba do TV CRT Philipsa :).

I na razie - dzisiaj - działa bez wyłączania się. Zobaczę jak będzie przez kolejne dni.
 

radziej100

New member
Praktyczna rada

Telewizor ten ma funkcję "szybkiego startu". Nie pamiętam, czy ona jest domyślnie włączona. Osobiście nie zauważyłem większej różnicy w czasie uruchamiania się. Za karę funkcja ta powoduje, że telewizor pomimo wyłączenia pilotem cały czas jest zasilany i pobiera ok. 20W (po wyłączeniu funkcji pobiera <1W). Duża pobierana moc podczas czuwania sugeruje, że w zasadzie to cała elektronika cały czas pracuje i kosztuje to rocznie ok. 100zł. (koszty prądu).
 

Magnetox

New member
Po 21 miesiącach od zakupu, w ciągu 3 miesięcy, 5 zgłoszonych awarii ( w tym wymiana płyty głównej). Mimo nagranej usterki (po włączeniu brak logo Philips, jest dźwięk, brak obrazu) serwis nie potrafił jej stwierdzić w trakcie dwukrotnych, prawie półtora miesięcznych testów! (dwie pisemne eksperyzy o braku wady). Jak widać nagrania video z wadą to za mało :(
Tv dwukrotnie zwrócony bez usuniętej usterki - dopiero podczas uruchamiania tv przez serwisanta w domu, usterka wystąpiła ponownie. TV zwrócony do serwisu, kasa oddana (mineły dwa lata od daty zakupu, ale sprawa została zgłoszona jeszcze w trakcie trwania gwarancji).
W sumie 5 miesięcy wojowania z COK Philips i Radomiem, dziesiątki telefonów...
PS. Problemy zaczęły się po kolejnej aktualizacji softu, w kwietniu 2015 roku.
 

Swirek00

New member
Teraz już się nie wyłącz, ale jest ten sam efekt co opisujesz, czyli obrazu brak, ale jest dźwięk. Ale po kilku restartach pojawia się i obraz.

Czyli jednak muszę wgrać wcześniejszy soft, tu jest problem.

I znów pojawia się profesjonalizm serwisantów. Tylko się tam zatrudnić.
 

adamo_

New member
Bez reklam
widzę że ten tv już nie jest do odratowania :) miałem kilka lat temu ten model, mój filmik krąży w sieci na temat włączania i wyłączania tego tv.
 

tommiyacht

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panowie, emergency pilnie. Ojciec ma ten telewizor, zawsze jak u niego jestem to robie mu aktualki jak są. Generalnie nauczył się żeby nie robic kliku rzeczy na raz, czekać na reakcje itd. Tv i tak sam z siebie potrafił sie wyłączyć albo włączyć ale rzadko. Ostatnio jednak własnie często się wyłączał sam a dziś dzwoni do mnie ojciec że kompletna zwiecha jest. Wyciąga kabel, czeka z dobre kilkanaście minut, wklada kabel, power na pilocie, pojawi sie napis PHILIPS i wisi po czym zwis na tym samym kanale. Jedyny przycisk jak działa na pilocie to POWER wiec mozna tylko z pilota wyłączyć TV. Myślalem żeby zrobić factory reset no ale nie ma jak sie dostać do menu. Na szczeście właśnie TV reaguje na POWER więc może jest jakies menu serwisowe żeby tam zrobic mu factora ? Albo cokolwiek, jakaś pomoc ??
 

kostek111

New member
Pendrive sformatowany na fat32 ,ściągamy oprogramowanie ze strony Phillipsa rozpakowujemy i przenosimy na pendrive. Wyłączamy tv wkładamy pena do portu USB włączamy tv instalacja powinna się sama uruchomić.

G3 6.0 Tapatalk
 

kostek111

New member
Wgra się jeszcze raz , ja zmieniałem oprogramowanie we wszystkie strony nie było z tym problemu do puki tv nie padł całkowicie.

G3 6.0 Tapatalk
 
Do góry