Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

artech3

New member
jak wyswietla czerwono niebieska poswiate to znaczy ze to wina filmiku nie tv poniewaz jest to filmik anaglifowy na te kolorowe akulary nie polaryzacyjny SBS lub OU ,po zmianie ustawien konieczny jest restart tv

Ale jak ten film odpalam na kompie to wyświetlają się obrazy obok siebie, tak samo na TV z YT, tu jednak brak możliwości włączenia 3d innego niż konwersja.
Na vimeo na kompie dwa obrazy obok siebie natomiast TV wyświetla od razu z niebiesko-czerwoną poświatą.
TV po zmianie ustawień odłączyłem od zasilania na minutę i dalej to samo.
Czy istnieje możliwość, że TV nie widzi nowego softu i trzeba go ściągnąć "ręcznie" i odpalać z USB??
 

lucjan 5

New member
Wypowiedź admina jak zwykle pomocna wielce... Ja o niebie, Ten o chlebie.
W d..... głębokim poważaniu mam badania i epilepsje.... Chciałbym się tylko dowiedzieć co mam zrobić aby film/klip 3d z YT odpalić na tytułowym TV w 3d.
@kiki jeszcze nie widziałem rzeczowej odpowiedzi z Twojej strony na zadawane pytania...

Telewizory 3D przystosowane są do odtwarzania (bez problemów) legalnych filmów i programów nadawanych za kasę przez stacje telewizyjne. G..no ich obchodzą eksperymenty domorosłych McGiverów. Chcesz mieć 3D PŁAĆ. Ponieważ nie mam kasy na takie atrakcje, wiem tylko, że konwersja z 2D na 3D w tym telewizorze działa. Sprawdzałem na jakimś filmie animowanym i to wszystko.
 

asqinejem

New member
Telewizory 3D przystosowane są do odtwarzania (bez problemów) legalnych filmów i programów nadawanych za kasę przez stacje telewizyjne. G..no ich obchodzą eksperymenty domorosłych McGiverów. Chcesz mieć 3D PŁAĆ.
Po co ma płacić, skoro na YouTube jest filmik w 3D i telewizor go powinien odtworzyć? Telewizor posiada funkcję odtwarzania 3D na YouTube, ale widać u kolegi nie działa ona prawidłowo.
 
Ostatnia edycja:

asqinejem

New member
Nie jestem pewien, że powinien odtwarzać na YouTube.
Ale ja jestem... zresztą w liście zmian do przedostatniej wersji oprogramowania jest wzmianka o usunięciu błędu z niedziałającym 3D w YouTube ("Solution for 3D not available on YouTube").

Tak czy inaczej, aby być zadowolonym z 3D (pasywnego jak w tym TV), to trzeba mieć film naprawdę wysokiej jakości (najlepiej na płytach Blu-ray). Takie filmiki z YouTube mogą pokazywać, jak to działa, ale to przecież tylko prezentacje...

Ja już sobie darowałem zabawę z 3D i wystarczą mi dobrej jakości filmy 2D :).
 

bla.zej

New member
U mnie 3D na youtubie działa prawidłowo, czerwono - niebieska poświata występuje wtedy gdy filmik 3d jest w innej technologi 3D niz ta którą posiada Philips.

Ktoś wcześniej wspominał o Vimeo, można korzystać z tego serwisu na 6008 ?
 

lucjan 5

New member
Asqinejem, dzięki za informację. O nowym oprogramowaniu dowiaduję się z komunikatu wyświetlanego na ekranie telewizora. Naciskam na klawisze w/g instrukcji i tyle o nim wiem. Stąd moja niewiedza na ten temat. Mam taki sam stosunek do zabawy w 3D jak Ty. Widziałem efekt dobrego 3D. To faktycznie niewiarygodne złudzenie. Jednak ważniejsze jest chyba "osobiste wejście" w akcję filmu. To samo z czytaniem książek. Ja nie widzę "literek". Czytając jestem obserwatorem wydarzeń.
 

lucjan 5

New member
U mnie 3D na youtubie działa prawidłowo, czerwono - niebieska poświata występuje wtedy gdy filmik 3d jest w innej technologi 3D niz ta którą posiada Philips.

Ktoś wcześniej wspominał o Vimeo, można korzystać z tego serwisu na 6008 ?

Musisz "wejść" w Gallery App (nie wiem czy poprawnie to napisałem) i zobaczyć czego co może Cię interesować nie przeniosłeś na widoczne miejsce.
 

artech3

New member
Panowie tak dla jasności, nie jaram się 3d z YT. Wiadomo że jak chcesz jakości to BR 3d, ale nie jestem pewien czy dałbym radę cały film obejrzeć.
Chciałem po prostu zobaczyć jak działa 3d w tym TV.
A ponieważ wystąpił problem z tą funkcją na YT, chciałem go rozwiązać.
Ponawiam pytanie. Czy możliwe że TV nie widzi nowego oprogramowania przez wifi i trzeba to zrobić ręcznie i zapakować mu to przez usb ??
 

strzala

Member
Tak, jest to możliwe. W ogóle np. u mnie w modelu z 2012r. ani razu TV nie znalazł mi aktualizacji online. Być może zawsze za szybko po pojawieniu się nowej wersji sam dokonuję aktualizacji przez USB, a online pojawiają się dopiero po jakimś czasie. Chociaż np. w ogóle nie zainstalowałem aktualizacji wrześniowej(TV nie chciał jej przyjąć), a dopiero kolejną listopadową i przez ten czas TV i tak pokazywał, że mam najnowszą wersję, a miałem chyba z lipca. Dlatego jestem zdziwiony, że Wam sam wykrywa jakieś aktualizacje.
 

asqinejem

New member
W dniu wczorajszym podczas zwykłego oglądania telewizor znów się sam wyłączył (sam z siebie). W dniu dzisiejszym zrobił mi pobudkę o 6:05... Teraz go włączyłem i poszedłem na chwilę do kuchni, a po powrocie telewizor był wyłączony. Nie wiem czym mnie zaskoczy następnym razem, ale ja mam chęć zaskoczyć go cegłą. Być może to wada softu albo samego telewizora, ale wątpię aby w serwisie cokolwiek wykryli (patrząc na to, co ludzie piszą o tym serwisie). Jeśli komuś ten model działa, to niech się cieszy, ale jeśli nie, to wie w jakiej sytuacji jestem i jak potrafi to irytować.
 

lucjan 5

New member
W dniu wczorajszym podczas zwykłego oglądania telewizor znów się sam wyłączył (sam z siebie). W dniu dzisiejszym zrobił mi pobudkę o 6:05... Teraz go włączyłem i poszedłem na chwilę do kuchni, a po powrocie telewizor był wyłączony. Nie wiem czym mnie zaskoczy następnym razem, ale ja mam chęć zaskoczyć go cegłą. Być może to wada softu albo samego telewizora, ale wątpię aby w serwisie cokolwiek wykryli (patrząc na to, co ludzie piszą o tym serwisie). Jeśli komuś ten model działa, to niech się cieszy, ale jeśli nie, to wie w jakiej sytuacji jestem i jak potrafi to irytować.

Samoistne wyłączenia zdarzają się u mnie bardzo rzadko. Jeśli nie chce mi się czekać aż sam się włączy, naciskam klawisz z domkiem, przechodzę na SmartTv i tam uaktywniam ekranik z podglądem i wracam do telewizji. Nie miałem przypadku by sam się włączył. Może dlatego, że na noc po wyłączeniu telewizora wyciągam wtyczkę z listwy (muszę przykryć telewizor, by kot nie ocierał się o niego pyskiem). Może powinieneś wejść w konfigurację i posprawdzać i potwierdzić swoje ustawienia. Przede wszystkim "auto" wyłączenia i włączenia telewizora.
 

asqinejem

New member
Dzięki za radę, ale ustawienia dotyczące automatycznego wyłączania i szybkiego startu mam powyłączane (poza tym, telewizor przez cały czas działa na tych samych ustawienia, a wyłączenie nastąpiło niespodziewanie). Dzisiaj telewizor kilka razy się wyłączał (co kilka minut). Póki co, pomogła "stara metoda", czyli wyciągnięcie wtyczki z gniazdka na kilka minut...
 

lucjan 5

New member
No tak, w tej sytuacji to konieczna "operacja". Mnie czasami zdarzają się różne sensacje, ale z góry wiem że nastąpią. Dzieje się to gdy zbyt szybko wciskam kolejne przyciski i nie daję szans urządzeniu na poukładanie sobie wszystkiego w procesorze.
 

asqinejem

New member
Czy możliwe że TV nie widzi nowego oprogramowania przez wifi i trzeba to zrobić ręcznie i zapakować mu to przez usb ??
Nie wiem, ale kliknij przycisk Home - > Konfiguracja - > Ustawienia oprogr. - > Wersja oprogramowania i sprawdź którą masz Ty (najnowsza to QF2EU-0.173.44.0, a problem z YouTube usunęli w QF2EU-0.173.42.0).
 
Do góry