Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

artech3

New member
Jeśli przy wyłączonym trybie 3D obraz 3D z youtube widzisz jako jeden obraz to masz do wyboru:
- update oprogramowania do najnowszej wersji i wtedy będziesz widział dwa takie same obrazy obok siebie - wtedy trzeba przełączyć na 3D w trybie obok siebie.
- ściągnij sobie coś w 3D na kompa (np z youtube) i wrzuć na pendrive'a. Następnie odtwórz to z pendrive'a w tv. Powinno zadziałać bez upgrade'u firmware'u ale tu też musisz pamiętać o włączeniu odpowiedniego trybu 3D

Przy wyświetlaniu z youtube nie są dostępne tryby 3d tylko konwersja z 2d do 3d ... reszta niby jest ale się nie da uruchomić :-?
 

stuffm

New member
U mnie podobne objawy (niedostępne opcje 3D) występowały gdy materiał był odtwarzany w małej rozdzielczości. W momencie gdy telewizor odtwarzał w 1080p opcje wyboru 3D stawały się aktywne (testowane na sygnale z tunera satelitarnego, może w przypadku YouTube jest podobnie).
 

jamisiek1978

New member
Witam,
Nie widzę żeby, ktoś o tym wspomniał ale ten TV ma problem z tunerem DVB-T. Przy lokalnych antenach zbiorczych można zapomnieć o prawidłowym odbiorze. Philips twierdzi ,że taki mają tuner i już. Opowiadają o braku wzmacniaczy sygnału w ich konstrujkcji, tak jak by sygnał cyfrowy się wzmacniało. Pod tym względem 6008K
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lucjan 5

New member
Witam,
Nie widzę żeby, ktoś o tym wspomniał ale ten TV ma problem z tunerem DVB-T. Przy lokalnych antenach zbiorczych można zapomnieć o prawidłowym odbiorze. Philips twierdzi ,że taki mają tuner i już. Opowiadają o braku wzmacniaczy sygnału w ich konstrujkcji, tak jak by sygnał cyfrowy się wzmacniało. Pod tym względem 6008K

Co prawda mam indywidualną antenę do telewizji naziemnej, ale obraz mam idealny. Sygnał jest wzmacniany przez wzmacniacz (cena 10 zł) stosowany do anten "naziemnych". Jeśli masz dostęp do tunera telewizji dvbt spróbuj podłączyć telewizor przez ten dekoder i zobacz jaki będzie skutek. W poprzednim Philipsie obraz mi się rozsypywał bardzo często. Żadne kombinacje z anteną nic nie dawały po puszczeniu sygnału przez dodatkowy tuner wszystko było OK.
 

asqinejem

New member
Asqinejem, jakie masz kłopoty z Youtube?
Jak pisałem, o tym problemie raczej nie warto wspominać, bo wina raczej leży po stronie Google, a nie Philipsa...

Jaki "problem" z YouTube jest powinien widzieć każdy użytkownik tego telewizora - prędkość jego działania jest karygodna, a więc poruszanie się po aplikacji jest mocno irytujące. "Problem" znika dopiero po odpaleniu filmu... ale proszę mi nie pisać, że najważniejsze, że filmy odtwarzają się jak należy i że TV to nie komputer, bo aby dostać się do poszukiwanego filmu mija zdecydowanie za dużo czasu.
 

M.technik

New member
Witam,
Nie widzę żeby, ktoś o tym wspomniał ale ten TV ma problem z tunerem DVB-T. Przy lokalnych antenach zbiorczych można zapomnieć o prawidłowym odbiorze. Philips twierdzi ,że taki mają tuner i już. Opowiadają o braku wzmacniaczy sygnału w ich konstrujkcji, tak jak by sygnał cyfrowy się wzmacniało. Pod tym względem 6008K


Miałem też mały problem jeśli chodzi o odbiór dvb-t z anteny zbiorczej. Jestem z woj dolnośląskiego, i sygnał łapie ze ślęży. 25 kanał (506mhz)złapało mi od razu, ale na tym kanale nadają tylko wszystkie tvp (1,2,info,historia,rozrywka itp) Natomiast polsaty i inne tvn nadają ze ślęży na 58kanale (770mhz). No i tego mi nie wyszukiwało. Albo ewentualnie tylko jakiś ślad. Myślę co jest? Kolega na górze odbiera wszystkie programy bez problemu. Sprawdziłem gniazdko - wszystko ok. Myślę sobie - może mam kiepski kabel?(5 metrowy od gniazdka do tv za 10zł). Poszedłem z tym kablem do kolegi na górę, i u niego sprawdziłem jego telewizor na moim kablu - wszystko grało ok. Więc znieśliśmy jego telewizor do mnie, i u mnie jego telewizor (samsung 32cale)chodził. Tu się zmartwiłem, bo to oznaczało że mam w tv uwalony, albo mało czuły tuner. Jeszcze trochę pokombinowałem, i zauważyłem że telewizor reaguje jak się porusza tym kablem antenowym - to dało mi do myślenia. Kupiłem za 50zł dość porządny kabel (na ryzyk-fizyk)z tłumieniem 90db (gotowy z wtyczkami), i po podpięciu go pod tv wszystko ruszyło!:-D Wniosek - miałem kiepski kabel, ale też telewizor (albo mój egzemplarz) ma dość słaby tuner - potrzebuje dobrego sygnału. Nie oszczędzajcie na kablu antenowym, bo w moim przypadku miałem przez to niezły zgryz
 
Ostatnia edycja:

artech3

New member
A ja jeszcze o 3d. NA YouTube opcje 3d w ogóle nie są dostępne i ten film Pinkau 3D / 5D, EVO 3D, LG P920 Optimus 3D, Oceanworld 3D, Nvidia 3D Vision - YouTube wyświetla mi tak jak na laptopie i finito. Ten sam film znalazłem na Vimeo Blauer Ozean Grüne Ostsee 3D
Tutaj opcje 3d dostępne są już na poziomie wyszukiwania... ale co z tego jak w automacie wyświetla mi film w 2d nałożony już na siebie, a każda ingerencja w tryby 3d powoduje przesunięcie obrazu i dalej ...ujnia z patatajnią.
Czy sprawdzenie 3d na tym TV możliwe jest tylko za pomocą jakiegoś odtwarzacza 3d ??
 

artech3

New member
A jak sprawdzić czy mam najnowszą wersję i jak ją ściągnąć ewentualnie.
Przy pierwszym uruchomieniu (około 6-7 grudnia 2013r) coś tam pobrał jak go pod wifi podłączyłem.


Sprawdziłem. Przy opcji "przez internet" mówi, że mam najnowsze oprogramowanie...
 
Ostatnia edycja:

phil7008

New member
Bez reklam
A ja jeszcze o 3d. NA YouTube opcje 3d w ogóle nie są dostępne i ten film Pinkau 3D / 5D, EVO 3D, LG P920 Optimus 3D, Oceanworld 3D, Nvidia 3D Vision - YouTube wyświetla mi tak jak na laptopie i finito. Ten sam film znalazłem na Vimeo Blauer Ozean Grüne Ostsee 3D
Tutaj opcje 3d dostępne są już na poziomie wyszukiwania... ale co z tego jak w automacie wyświetla mi film w 2d nałożony już na siebie, a każda ingerencja w tryby 3d powoduje przesunięcie obrazu i dalej ...ujnia z patatajnią.
Czy sprawdzenie 3d na tym TV możliwe jest tylko za pomocą jakiegoś odtwarzacza 3d ??

na moim modelu tez jest problem z fukcja automatycznego 3d (nie wyswietla poprawnie obrazu) wylaczenie w menu nic nie daje dopiero wylaczenie funkcji i uruchomienie ponowne tv rozwiazuje problem, ale wtedy trzeba wlaczac czyde recznie ;)

od siebie polece filmik http://www.youtube.com/watch?v=EgD5_7u2NvQ&list=FLagyDI-uuggI3fNtsitFeyg&index=2
jakosci brak ale wychodzenie z ekranu na celujacym poziomie ;)
 
Ostatnia edycja:

artech3

New member
na moim modelu tez jest problem z fukcja automatycznego 3d (nie wyswietla poprawnie obrazu) wylaczenie w menu nic nie daje dopiero wylaczenie funkcji i uruchomienie ponowne tv rozwiazuje problem, ale wtedy trzeba wlaczac czyde recznie ;)
Chyba nie bardzo zrozumiałem :confused: co to znaczy wyłączenie funkcji ? Gdzie ją wyłączyć ?

Ok w konfiguracji wyłączyłem automatyczne 3d, wyłączyłem TV i dalej lipa na podanym linku nie ma możliwości włączenia niczego poza konwersji 2d do 3d
 
Ostatnia edycja:

phil7008

New member
Bez reklam
czy posiadasz funkcje automatycznego wykrywania 3d w ustawieniach? bo u mnie to ona wlasnie powoduje takie problemy jak u Ciebie, czytales manuala? zapamietaj ze phil to specyficzny telewizor zeby dzialal to ten caly chlam z menu trzeba wylaczac ;)
 
Ostatnia edycja:

artech3

New member
W opcjach w konfiguracji w ustawieniach TV jest "przełącz w tryb 3d" : Nigdy, Tylko powiadomienie, Automatyczny
Co bym nie ustawił jest tak samo. Na yt nie ma możliwości włączenia tych z boku czy góry
Na vimeo jest taka możliwość (na programach z satelity też) tylko nic ona nie daje bo TV wyświetla od razu jako jeden obraz z niebiesko czerwoną poświatą i chyba też nie widzi tego jako 3d bo nie ma możliwości regulowania głębi 3d.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale technologia 3D jest słaba, niezdrowa i w odwrocie. Nie ma czym się podniecać nawet przy natywnym 3 D a nie w konwersji.
Żadna firma na świecie nie robi dobrze konwersji 2D do 3D.
Na tyle ile człowiek korzysta z 3D wystarczy kupić BD 3D , wypożyczyć filmy i wszystko działa w każdym telewizorze bez zarzutu.
Konwersja to tak jak lizanie lizaka przez papierek, niby lizak a jednak nic nie czuć.
 

artech3

New member
@Kiki, chyba nie przeczytałeś dokładnie. Konwersja to lipa, ale to akurat działa.
Nie działa odtwarzanie 3d z YouTube a z Vimeo robi to źle.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Doczytałem i powtarzam że wolę natywne 3D na te kilka minut "zachwytu".
Ja jestem przeciwnikiem niezdrowych rozwiązań.
Z DB 3 działa normalnie ale badania wyraźnie pokazują że to wbrew naturze człowieka i może prowadzić wg badań w najgorszych przypadkach do epilepsji.
 

artech3

New member
Wypowiedź admina jak zwykle pomocna wielce... Ja o niebie, Ten o chlebie.
W d..... głębokim poważaniu mam badania i epilepsje.... Chciałbym się tylko dowiedzieć co mam zrobić aby film/klip 3d z YT odpalić na tytułowym TV w 3d.
@kiki jeszcze nie widziałem rzeczowej odpowiedzi z Twojej strony na zadawane pytania...
 

phil7008

New member
Bez reklam
W opcjach w konfiguracji w ustawieniach TV jest "przełącz w tryb 3d" : Nigdy, Tylko powiadomienie, Automatyczny
Co bym nie ustawił jest tak samo. Na yt nie ma możliwości włączenia tych z boku czy góry
Na vimeo jest taka możliwość (na programach z satelity też) tylko nic ona nie daje bo TV wyświetla od razu jako jeden obraz z niebiesko czerwoną poświatą i chyba też nie widzi tego jako 3d bo nie ma możliwości regulowania głębi 3d.

jak wyswietla czerwono niebieska poswiate to znaczy ze to wina filmiku nie tv poniewaz jest to filmik anaglifowy na te kolorowe akulary nie polaryzacyjny SBS lub OU ,po zmianie ustawien konieczny jest restart tv
 
Do góry