Philips 46pfl9704H/12 - TEST OTWARTY

mateo84

New member
Wie ktoś może dlaczego ten model nie obsługuje rozdzielczości 1080p gdy podłączymy PS3? dochodzi do 1080i a gdy testuje 1080p wyświetla sie komunikat że OBSŁUGA TEGO FORMATU NIEDOSTEPNA, u kolegi na SONY W5500 wyświetla sie automatycznie w 1080p. Nie wiem jak jest po załączeniu filmu BD w 1080p bo na razie miałem tylko w 1080i, a z gier nawet nie wiem która obsługuje 1080p. Niby jakoś to nie przeszkadza, ale mając świadomość że na tym tv coś nie gra a u kolegi na tv za 2500zl wszystko ok to wkurza to troche.
 

SDman

Banned
mateo84 napisał:
Wie ktoś może dlaczego ten model nie obsługuje rozdzielczości 1080p gdy podłączymy PS3? dochodzi do 1080i a gdy testuje 1080p wyświetla sie komunikat że OBSŁUGA TEGO FORMATU NIEDOSTEPNA.
na moim 9664 jest pełne 1080p po automacie z PS3 Slim -może kabelek !?
 

mateo84

New member
SDman napisał:
na moim 9664 jest pełne 1080p po automacie z PS3 Slim -może kabelek !?

No właśnie nie wiem czy to kabelek, mam jeden co przysłali mi z ps3 jakiś tandetny chyba ( nie jest to oryginał sony) i mam lepszy z hamy za jakies 80zł za 1.5m i na obu to samo. Ciekawe czy jak kupie ten z sony, będzie ok... tak czy siak musze kupic jeszcze jeden więc nie wiem czy kupić standard z sony do ps3 czy zainwestowac w coś lepszego?
 

SDman

Banned
mateo84 napisał:
No właśnie nie wiem czy to kabelek, mam jeden co przysłali mi z ps3 jakiś tandetny chyba ( nie jest to oryginał sony) i mam lepszy z hamy za jakies 80zł za 1.5m i na obu to samo. Ciekawe czy jak kupie ten z sony, będzie ok... tak czy siak musze kupic jeszcze jeden więc nie wiem czy kupić standard z sony do ps3 czy zainwestowac w coś lepszego?
absolutnie nie inwestuj, musi to być coś innego, ja mam vianco płaski i w oplocie metalowym (oba 1,3b) za grosze (ruskie i wyprzedaże z hurtowni
niemieckich na ryneczku) jak już pisałem drogie kable cyfrowe HDMI to MIT -przynajmniej do Philipsa !
 

mazor

New member
Witam wszystkich. Jestem nowy na tym forum. Chciałem zaznaczyć, że zarejestrowałem się tylko po to, aby wyrazić MOJĄ SUBIEKTYWNĄ opinię na temat tego telewizora, którego zobaczyłem przypadkiem w Saturnie w Lubinie. Ciekawe jest to, że wielokrotnie oglądałem telewizory LCD różnych firm z nastawieniem na kupno któregoś z nich. Nigdy nie mogłem sfinalizować transakcji, dlatego że materiały, które były na nich prezentowane nigdy nie sprostały moim wymaganiom, również z blueraya. Dziwiłem się ludziom, jak mogą oglądać tak beznadziejny obraz i się nim zachwycać. Mam kineskopowego Philipsa 32 PW 8707 , za którego 5-6 lat temu dałem kupę kasy. Obraz w nim oceniam na dobry, ale jest to telewizor dosyć awaryjny i z tego powodu postanowiłem, że NIGDY WIĘCEJ PHILIPSA NIE KUPIĘ!!! Do momentu, kiedy zobaczyłem obraz z Phila 46pfl9704h. Dla mnie jest to przepaść między innymi telewizorami LED a nawet Plazmami. Na koniec chciałem napisać, że te wszystkie parametry i cyfry, którymi posługują się krytycy tego telewizora, nie mają dla mnie najmniejszego znaczenia, ponieważ gdy stoję przed tym TV to wiem, co chcę mieć u siebie na ścianie. Nawet gotów jestem zaryzykować ponowne niemiłe wizyty w serwisie Philipsa. Pozdrawiam. Mazor
 

grenis

New member
rybka.w napisał:
Nie miałem okazji sprawdzić filmu czy sportu tak dokładnie bo mam remont w domu i bałagan do tego niesamowity, ale jak wczoraj puściłem film w Divx na odtwarzaczu DVD tp mi z wrażenia szczęka opadła bo obraz był naprawdę ładny :D
Ustawienia mam niezbyt ale mogę podać :
Asystent ustawień:
obraz 1 Motyl : wybór
- po lewej
pingwiny - wybór po prawej
twarze : wybór po lewej
ogód : po prawej
Kanion- po lewej
Kontrast - 70
Jasność - 54
kolor - 60
Nasycenie - 0
Ostrość- 6
Redukcja szumów - średni
Odcień - normalny
Perfext pixel HD-
- Perfect natural Motion- minimum
-200 Hz Clear LCD - włączony
- Ostrość zaawansowana - włączony
-Dynamiczny kontrast- minimum
- Dynamiczne podświetlenie- najlepsze zasilanie
- Zmniejszenie usterek mpeg - wyłączony
-wzmocnienie kolorów - średni
-Tryb PC- wyłączony
-Czujnik światła - włączony
-Format obrazu- auto
-Tryb automatycznego formatowania- auto dopasowanie obrazu
-zmiana obrazu- tego nie zmianiałem bo jest OK


Nie wiem jak zlikwidować efekt obrazu teatralnego i jak ustawić żeby obraz był bardziej wyrazisty, ostrzejszy( na SD). I ta biel czasami rzuca się w oczy że jest różowawa, ale tylko czasami.
Teraz oglądam na tvp2 jaikś serial w opcji Standard i obraz jest SUPER

Pozdrawiam.

sorry że może trochę haotycznie ale brak czasu. Wybaczcie :)
Panowie, czy komus udalo sie juz wyeliminowac ten efekt ?
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Odkrywam, że jest nowy efekt "teatralny".
Czy ktoś mi może wyjaśnic, co macie na myśli ?
A może chodzi o opisywany często na forum judder 1080p/24 ?
Czyli brak płynności odtwarzania filmów 24 klatki/sek.

Jeżeli szukacie nowego określenia właściwiego dla tego przekleństwa to jak ulał opasuje "efekt kinowy". Bo z teatrem to nic wspólnego nie ma.
Musicie pójść do teatru w końcu.
 

grenis

New member
wyłącz picture motion w ustawieniach obrazu

thx, obecnie przymierzam sie do zakupu tego cacka i jestem na etapie testow, wiec teraz bedac w sklepie juz nie bede musial grzebac w gaszczu ustawien zeby probowac pozbyc sie tego efektu.

Widze jednak, ze nie wszyscy wiedza o co chodzi, wiec wrzucam wyjasnienie
Technologia 100/200 Hz

Jedną z nich wad telewizorów LCD jest tzw. efekt smużenia, który może być szczególnie widoczny podczas prezentacji dynamicznych scen. W momencie, gdy wybrany piksel jest "wygaszony" i nagle ma zaświecić, musi zajść zmiana struktury fizycznej ciekłych kryształów. Niestety proces ten nie przebiega natychmiastowo, lecz zajmuje od kilku do kilkunastu milisekund, czego efektem jest wspomniane rozmycie obrazu.

Producenci doszli do wniosku, że prowadzenie prac nad strukturą ciekłych kryształów, z których są zbudowane panele LCD nie rozwiąże opisanego problemu. Wpadli więc na inny pomysł, tzn. postawili na zwiększenie typowej częstotliwości odświeżania z 50 (w przypadku sygnału PAL) do poziomu 100 Hz czy nawet 200 Hz.

Zwiększenie częstotliwości odświeżania udało się uzyskać poprzez umieszczenie dodatkowych klatek pomiędzy już istniejącymi. Dzięki temu obraz w porównaniu do standardowego 50-hercowego cechuje się znacznie lepszą płynnością.

Niestety jest też pewien minus takiego rozwiązania. Prezentowany z tak wysoką częstotliwością obraz jest wręcz za płynny i wydaje się zbyt naturalny co powoduje, że mamy do czynienia z tzw. efektem teatru telewizji (oderwanie postaci od tła). Aby go zminimalizować polecamy wybrać minimalny poziom aktywności tego systemu (zazwyczaj producent daje możliwość wyboru minimum 3 poziomów aktywności poprawy płynności ruchu).
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Do grenisa

thx, obecnie przymierzam sie do zakupu tego cacka i jestem na etapie testow, wiec teraz bedac w sklepie juz nie bede musial grzebac w gaszczu ustawien zeby probowac pozbyc sie tego efektu.

Widze jednak, ze nie wszyscy wiedza o co chodzi, wiec wrzucam wyjasnienie
Hej no dobrze ale jak masz 100 hz czy 200 hz to nie masz wyboru funkcji np minimalnej, średniej czy max, poprostu albo wyłączasz te 200 hz i wtedy lcd działa na 100 hz przynajmniej tak mi sie wydaje że wtedy działa na 100 hz. Albo włączasz i masz tzw teatr czy jak tam to się zwie. natomiast przy tych innych ulepszaczach poprawy obrazu juz tam są właśnie funkcje o których pisze wyżej czyli wybór minimalny , średni i max. Rozumiem że na tych innych ulepszaczach trzeba zrobić wszystko na minimum żeby to wszystko grało tak? Tylko w takim razie cały czas się zastanawiam po co wydawać tyle kasy skoro wszystko musi być wylaczone :) ale i tak pewnie kupię którtegoś z phlipsa :_) Pozdrawiam
Lolek
 

bluray

Banned
tzw. efektem teatru telewizji (oderwanie postaci od tła).
[1] kto to wymyślił ? W materiałach jakiej firmy to znalazłeś ?
[2] jak wygląda odrywanie się postaci od tła ?
[3] czy tło jest statyczne a postać przemieszcza się w kadrze ? Np. przejazd rowerzysty na pierwszy planie przez kadr przy nieruchomej kamerze ?,
A może postać zajmuje centralną część kadru zaś tło się porusza ? Np. samochód wyścigowy trzymany (przez operatora - śledzącą kamerą)

Przyznam , że jestem w lekkim szoku.
W życiu takiego odrywania nie widziałem, a widziałem dużo.

No i na jakim materiale to cudo jest widoczne ?
- DVD (PAL = 25 fps czy NTSC = 30 fps)
- HD 24 czy 25 czy 30 frame per secound
- inne ?
 

mateo84

New member
czy ktos zna może odpowiedź na moje wcześniejsze pytanie : dlaczego na tym tv nie da sie ustawić trybu 1080p pod PS3? Wyświetla komunikat że trybu nie obsługuje. Zmiana kabli nic nie pomaga. Przecież musi być ktoś kto ma ten tv razem z PS3. prosze o pomoc
 

grenis

New member
[1] kto to wymyślił ? W materiałach jakiej firmy to znalazłeś ?
[2] jak wygląda odrywanie się postaci od tła ?
[3] czy tło jest statyczne a postać przemieszcza się w kadrze ? Np. przejazd rowerzysty na pierwszy planie przez kadr przy nieruchomej kamerze ?,
A może postać zajmuje centralną część kadru zaś tło się porusza ? Np. samochód wyścigowy trzymany (przez operatora - śledzącą kamerą)

Przyznam , że jestem w lekkim szoku.
W życiu takiego odrywania nie widziałem, a widziałem dużo.

No i na jakim materiale to cudo jest widoczne ?
- DVD (PAL = 25 fps czy NTSC = 30 fps)
- HD 24 czy 25 czy 30 frame per secound
- inne ?

na materialach SD... przykladowo ogladajac jakis film dvd efekt ten od razu zwraca moja uwage. W sumie ciezko to wytlumaczyc, to trzeba po prostu zobaczyc.
 

amtest

New member
Ale przecież płynność postaci i ruchów to jest zaleta telewizora a nie wada. Po co to wyłączać ?? Ruch jest jak w rzeczywistości, przecież w naszym świecie też wszystko jest płynne, a nie skokowe/szarpane. Niedawno oglądałem zywkły tv lcd ale z pseudo "natural motion" i to jest katastrofa, TEGO nie da się oglądać. Ruch głowy aktora jest jakby przejści na 10klatek/s - szarpanie to się widzi i to drażni, ale żeby wyłączać/zmniejszać natural motion na to bym nie wpadł. A mecz piłki nożnej ? Pomyśleliście o tym?
 

pilifs

New member
Trochę offtop: jestem szczęśliwym posiadaczem 9803, wszystko wskazuje, że 9704 jest jeszcze lepszy ale dalej ma problem z "teatrem" i efektem "halo". No i co z tego? Problemy te widać tylko na kiepskim SD. Do większego tv niezbędny jest dobry sygnał a najlepiej dobre HD - zaczniecie oglądać cokolwiek choćby 720p, to rzadko zerkniecie na kanały z kiepskim SD. Reasumując kupujcie jak największy tv + bardzo dobry sygnał = będziecie zadowoleni. Pozdrawiam
 

kriswas

Member
Bez reklam
@grenis
na materialach SD... przykladowo ogladajac jakis film dvd efekt ten od razu zwraca moja uwage. W sumie ciezko to wytlumaczyc, to trzeba po prostu zobaczyc.
Mam wrażenie, że mamy różne modele Philipsów :D, bo ja pomimo wielkiej perfidii w stosunku do swojego 9704, jeżeli chodzi o nastawy obrazu, nie miałem tyle "szczęścia" co kolega. Stosowałem różne, jeżeli chodzi o jakość, materiały od divixów, poprzez DVD, a skończywszy na mkv oraz innych wynalazkach, i muszę stwierdzić, że naprawdę trzeba włożyć wiele wysiłku :rolleyes:, aby można było się do czegoś doczepić, oczywiście w racjonalnych granicach. Pomimo tego, typowego efektu tzw. teatru nie stwierdziłem. Natomiast przy alogicznych nastawach zauważalny był efekt rwania krawędzi przy scenach dynamicznych np. logo kanału w czasie szybkiego podążania kamery za akcją podczas meczu piłki nożnej. Nadal będę głosił, że w dużej mierze na jakość wyświetlanego obrazu przez 9704 ma zdecydowanie wpływ urządzenie, z którego dostarczamy sygnał, nie mówiąc oczywiście o rodzaju/jakości/ samego sygnału, a telewizor naprawdę, wręcz wzorowo /nie wzorcowo, bo do tego trzeba wielu testów porównawczych/, radzi sobie z tym co mu zapodamy.
Wszystkim użytkownikom naszego forum składam najlepsze życzenia noworoczne, wszystkiego dobrego w tym 2010roku i wspaniałej zabawy sylwestrowej!
 
Ostatnia edycja:
Do góry