Philips 46pfl9704H/12 - TEST OTWARTY

GRajza

New member
Zrobmy tak. Teraz zostawmy ten temat a Ja obiecuje ze jak w ciagu 2-miesiecy kupie to napisze gdzie i po ile był przed bezvaciem i w czasie bezvacia.ok

Jak kupowalem canon hf100 to w intern. sklepach była po 2,3tys w MM po 2,2tys na kilka dni przed, podjechalem dzien wczesniej zobaczyc ile jest i po ile i rano w piatek kupilem za 1,8tys na zupelnym luzie bo pozostale sztuki przelezaly cale bezvacie i nikt nie kupil a na wejsciu o 9rano to 5osob było na to otwarcie bezvacia.

Ceny sa skandalicznie rozne w poszczegolnych MM od 10500 do 13900 ale to tez troche zalezy od okresu dostawy i od kierownictwa w danym MM.

W sklepach inter. sie pojawiły i beda tam taniec wiec zobaczymy w ciagu 2 miesiecy co bedzie. Szkoda 2tys tak po prostu przeplacic no ale jak mi przyjdzie jechac do MM oddalonego o 300km to tez wesolo nie bedzie.

A i uwaga bo euro zaraz bedzie ponizej 4zł wiec.........
hej, w MM 2-3 stycznia bezwacie na RTV i AGD - trzymam kciuki ;) może sam też coś kupię ;)
 

michalmichalmic

New member
hej, w MM 2-3 stycznia bezwacie na RTV i AGD - trzymam kciuki ;) może sam też coś kupię ;)

Widział ktos 46pfl9704 za cene do 11,5tys lub mniej gdzies w jakims MM i gdzie ?

40 stke to moze by sie znalazlo ale nie wiem czy chce ta wielkosc.
Moze to nie jest jeszcze ten moment na zakupy tego tv w dobrej cenie. Dopiero co sie szerzej pojawily w sklepach intern. jak zadowolenie a niedługo bedzie ces pozniej w marcu nowe modele konkurencji i tv 3d wiec nastepne bezvacie tak w lutym lub marcu byloby optymalne moim zdaniem. Teraz to chyba sie kupi ten tv o tzw. 5 min. za wczesnie. Ale zorientowac sie warto tylko te rozne ceny w poszczegolnych MM to ........
 
Ostatnia edycja:

DZIADEK1

New member
[1] kto to wymyślił ? W materiałach jakiej firmy to znalazłeś ?
[2] jak wygląda odrywanie się postaci od tła ?
[3] czy tło jest statyczne a postać przemieszcza się w kadrze ? Np. przejazd rowerzysty na pierwszy planie przez kadr przy nieruchomej kamerze ?,
A może postać zajmuje centralną część kadru zaś tło się porusza ? Np. samochód wyścigowy trzymany (przez operatora - śledzącą kamerą)

Przyznam , że jestem w lekkim szoku.
W życiu takiego odrywania nie widziałem, a widziałem dużo.

No i na jakim materiale to cudo jest widoczne ?
- DVD (PAL = 25 fps czy NTSC = 30 fps)
- HD 24 czy 25 czy 30 frame per secound
- inne ?

Ale niedowiarek.
To cudo to jak stare pocztówki trójwymiarowe lub jak niektóre niemieckie bajki dla dzieci.
Tak sobie myślę ,że to zależy od nagrania i od ludzkiego wzroku.Ja osobiście rzadko to widzę.
 

motobartcompany

New member
Pierwszy raz efekt 100 Hz w LCD widziałem w Sharpie RD2. Drugi raz zobaczyłem to w Philipsie 9664.
Wczoraj oglądałem serial na ipla i w pewnym momencie obraz zastopował- dźwięk leciał normalnie. Po pewnym czasie obraz się rozkręcił i próbował nadążyć za dźwiękiem był przyspieszony. Prawie identycznie wyglądał jak 100 czy 200 Hz w moich LCD.

Trudno określić jak to wygląda do póki się nie zobaczy. Moim zdaniem film z takim układem wygląda jak kręcony amatorską kamerą. Podobną technikę zastosowano w filmach blair witch project, Rec itd...

Czy to się może podobać? Mi osobiście absolutnie nie pasuje. Nie lubię takiej nad płynności. Zawsze też jest opcja of:)
 

GRajza

New member
Widział ktos 46pfl9704 za cene do 11,5tys lub mniej gdzies w jakims MM i gdzie ?
No to MM mnie jednak nie zaskoczyło :x
Bezwacie jest od cen maksymalnych producenta, nie tych, które mieli z dnia poprzedniego :x
Sprzęt, który mnie interesuje na bezwaciu nadal droższy niż w sklepach w sieci z polskiej dystrybucji... szkoda.
 

dyrooo

New member
A ja muszę przyznać ,że dopiero przy obecnej promocji bezvacia ceny telewizorów są całkiem przyzwoite jak na MM.
40pfl9704 - 8159 zł . Niestety nie pamiętam ceny 46 cali , ale była poniżej 10K.

Szkoda,że skończyła się gwiazdkowa promocja Philipsa w tedy cena jeszcze by spadła :(
 
Ostatnia edycja:

michalmichalmic

New member
Podsumowanie bezvacia.

W jednym MM na siedem w Polsce poludniowej byly 40pfl9704 po 6960zł po upuscie 46cali brak lub urojona cena katalogowa czyli zadna okazja. Na te 40stke sie nie zdecydowalem, poczekam na 46cali i nastepne bezwacie pewnie w lutym.

Okazji niewiele albo wcale i zaleznie od MM bo wszedzie inne ceny.

Cena tej 40 stki nie doosiagniecia w zadnym innym sklepie w Polsce och szkoda ze musze miec 46 cali no coz.
 

slupek

Member
@grenis

Mam wrażenie, że mamy różne modele Philipsów :D, bo ja pomimo wielkiej perfidii w stosunku do swojego 9704, jeżeli chodzi o nastawy obrazu, nie miałem tyle "szczęścia" co kolega. Stosowałem różne, jeżeli chodzi o jakość, materiały od divixów, poprzez DVD, a skończywszy na mkv oraz innych wynalazkach, i muszę stwierdzić, że naprawdę trzeba włożyć wiele wysiłku :rolleyes:, aby można było się do czegoś doczepić, oczywiście w racjonalnych granicach. ... Nadal będę głosił, że w dużej mierze na jakość wyświetlanego obrazu przez 9704 ma zdecydowanie wpływ urządzenie, z którego dostarczamy sygnał, nie mówiąc oczywiście o rodzaju/jakości/ samego sygnału, a telewizor naprawdę, wręcz wzorowo /nie wzorcowo, bo do tego trzeba wielu testów porównawczych/, radzi sobie z tym co mu zapodamy.
...

Z mojej strony jako użytkownika 46" 9704 od początku listopada 2009 r. nic dodać do tej wypowiedzi nie potrzeba :)

Jestem szczęśliwym posiadaczem i mam nadzieję, że tak pozostanie (chodzi tylko o bezawaryjność w całym okresie użytkowania).
 

wojazo

New member
aureola

Ta "aureola" to tzw. efekt hallo, czyli niestety skutki uboczne podświetlenia LED. Na jednym telewizorze więcej widać na innym mniej.
Ta aureola to nie efekt halo drogi kolego; z efektem halo mamy do czynienia z bialym elementem na czarnym tle. Widac to na testach kikiego np. biala czcionka na czarnym tle ma delikatna poswiate. Osobiscie jestem zdziwiony ze tematu aureoli nikt nie podejmuje jak by go nie było a jest! Efekt ten wyglada w ten sposob ze czasem przy pewnych ruchach np. ruch postaci (czesto wystarczy sam ruch glowy) filmowany z ruchomej kamery to w okol postaci widac delikatne znieksztalcenie obrazu - ja bym to okreslil ze drugi plan w okol glowy widoczny jest przez jakby butelke; Efekt ten zanika kiedy wylaczymy w menu pixel precise hd - hd natural motion, szkoda tylko ze kiedy to wylaczymy nie mamy 200hz :( Oglonie jestem zdania ze nagroda dla najpszego tv roku powinna trafic do innego tv ktory radzi sobie z plynnoscia obrazu lepiej. Dodam ze ow problem towarzyl rowniez w modelu 8404.
Druga sprawa ktora mnie irytuje to rozowawy bialy, ktory jest nie do przyjecia jak dla mnie.
I kompletnie z innej beczki - dlaczego jak sie wylaczy natural motion wylacza nam sie 200hz i dlaczego w starszych telewizorach 50hz jest opcja teatrzyka? Przeciez jak sie w nich wlaczy teatrzyk np w starszych samsungach nazywa sie ta opcja poprawa filmow ktora poprawia nam plynnosc obrazu i daje efekt teatru ale przeciez samo wlaczenie tej opcji nie powoduje ze tv zmieni nam sie z 50hz na 100 czy 200?:-D ??
 
Ostatnia edycja:

vienna1980

Member
Bez reklam
Efekt tak zwanego halo występuje w telewizorach Philipsa już od kilku lat ,gdy tylko wprowadzili w swoich telewizorach Natural Motion i nie została ta funkcja nigdy zmieniona na lepsze.:(

I nie są to skutki złego podświetlenia LED,jak ktoś wcześniej to sugerował.
 

wojazo

New member
Powtarzam efekt halo nie ma nic wspolnego z natural motion tylko z podswitleniem led i systemem podświetlenia ilosci stref!
Cytat Kikiego : "Philips musi jeszcze poprawić system podświetlenia ilosci stref led , co spowoduje wyeliminowanie efektu halo. Efektu którego wiele osób nigdy nie zauważy , traktując to jako poświatę występującą dotychczasowej technologii lcd"
Za to irytujące artefakty lub jak kto woli aureole w okol postaci w niektorych scenach z natural motion maja wspolego wszystko.
 

jery--

New member
Bez reklam
wojazo a na jakim sygnale występuje u Ciebie ten efekt ? Analogowy, cyfrowy, SD, HD ? I z jakiego źródła ?
Pytam dlatego bo też miałem taką aureolkę z analogowej Cyfry+ i z anteny. Odkąd mam PVR-a problem zniknął.
Mam starszy model Philipsa jeszcze 50hz.

Pozdrawiam
 

wojazo

New member
Uscislajac to ja nosze sie z zamiarem kupna nowego tv. Fakt ten zbiegl sie tym ze kumpel kupil niedawno philipsa 8404 wiec zainteresowany firma philips postanowilem dokladnie sie przyjrzec starszemu bratu 9704. Kumpel ma upc cyfrowa i owe artefakty byly na kazdym kanale hd jak rowniez na transformersach 1 z bluraya owe aureole znikaly kiedy wylaczyl natural motion ale wowczas wylaczolo sie 100hz. Z takim dosiwadczeniem postanowilem sie bacznie przyjrzec najnowszemu philisowi 9704. Efekt zarowno rozowawego bialego jak i artefaktow zauwazylem w saturnie i mediamarkt na materialach reklamowych philipsa; rozowawy bialy jest na na "bialym" tle logo philipsa :-D natomiast aureole zobaczylem na filmiku philipsa w ktorym koles biega po miescie skacze i na koncu wskakuje do samochodu przez otwarta szybe w dzwiach - tu to widac wyraznie jak rowniez da sie to zaobserwowac na reklamowce filmu superman. Czytam forum i jak widze niektorzy uzytkownicy tego tv o tym wspominaja. Wiec nieco moj entuzjazm opadl zeby nie powiedziec ze nieco jestem rozgoryczony. Ogolnie zdecydowalem napisac na forum bo irytuja mnie pewne sytuacje jak ktos cos napisze a ktos mu odpowie nie na temat mylac pojecia i nikt tego nawet nie sprostuje a mnie samego to bardzo interesuje z nadzieja ze ktos konkretnie odpowie i rozwieje wszelkie watpliwosci i zastrzezenia :-D
 
Ostatnia edycja:

kriswas

Member
Bez reklam
kol.wojazo, to temat Philipsa 9704, a ty wypisujesz jakieś banialuki dotyczące modeli 8404 i 9404, o co Ci chodzi kolego?
Zasada jest prosta:
jeżeli dostarczysz do 9704 odpowiedni sygnał /jakość/ z odpowiedniego źródła, w moim przypadku DM8000 i jesteś w stanie dopasować do swoich subiektywnych odczuć nastawy TV, to pisanina o teatrze, cieniach i innych tego typu popierdułkach, to czyste bajkopisarstwo tych, którzy ten TV oglądali w sklepie, co niestety nie wystarczy by autorytatywnie zabierać głos. Jak chcesz jakichś konkretów to zapraszam na priva. Pozdrawiam i bez urazy:)
I dodam jeszcze tak na marginesie, autorytatywnie, że jakość nadawanych programów HD przez polskie platformy cyfrowe / za wyjątkiem n-ki, bo jej nie posiadam/ w porównaniu do innych nadawców pozostawia naprawdę wiele do życzenia, byś się zdziwił, NIESTETY!
 

SDman

Banned
I dodam jeszcze tak na marginesie, autorytatywnie, że jakość nadawanych programów HD przez polskie platformy cyfrowe / za wyjątkiem n-ki, bo jej nie posiadam/ w porównaniu do innych nadawców pozostawia naprawdę wiele do życzenia, byś się zdziwił, NIESTETY!
co masz na myśli, bo ja z mej kablówki i świetnego tunera TechniSat HD K2 programy szkoda tylko, że całe 4 mam w wybitnej jakości!
Dodam, że SD 16:9 są jak HD, a tych jest coraz więcej.
Podpytuje bo wiem że satelitarne platformy maja więcej HD -ale nigdy kosztem jakości , no i w końcu opłat (teraz 76 programów 25 zeta)

Pozdrawiam.
 

kriswas

Member
Bez reklam
Zadam Ci pytanie:
czy ta sama transmisja sportowa realizowana LIVE przez SPORT+ HD z platformy Cyfra+ i np. Sky Calcio HD jakościowo będą się różnić czy nie? Porównaj parametry obu relacji :D. Szczegóły na priv.
 

grenis

New member
@grenis

Mam wrażenie, że mamy różne modele Philipsów :D, bo ja pomimo wielkiej perfidii w stosunku do swojego 9704, jeżeli chodzi o nastawy obrazu, nie miałem tyle "szczęścia" co kolega. Stosowałem różne, jeżeli chodzi o jakość, materiały od divixów, poprzez DVD, a skończywszy na mkv oraz innych wynalazkach, i muszę stwierdzić, że naprawdę trzeba włożyć wiele wysiłku :rolleyes:, aby można było się do czegoś doczepić, oczywiście w racjonalnych granicach. Pomimo tego, typowego efektu tzw. teatru nie stwierdziłem. Natomiast przy alogicznych nastawach zauważalny był efekt rwania krawędzi przy scenach dynamicznych np. logo kanału w czasie szybkiego podążania kamery za akcją podczas meczu piłki nożnej. Nadal będę głosił, że w dużej mierze na jakość wyświetlanego obrazu przez 9704 ma zdecydowanie wpływ urządzenie, z którego dostarczamy sygnał, nie mówiąc oczywiście o rodzaju/jakości/ samego sygnału, a telewizor naprawdę, wręcz wzorowo /nie wzorcowo, bo do tego trzeba wielu testów porównawczych/, radzi sobie z tym co mu zapodamy.
Wszystkim użytkownikom naszego forum składam najlepsze życzenia noworoczne, wszystkiego dobrego w tym 2010roku i wspaniałej zabawy sylwestrowej!

Mylne wrazenie. Nigdzie nie napisalem, ze mam 9704 tylko, ze jestem na etapie testowania, a cytowana wypowiedz dotyczyla wyjasnienia kol. bluray efektu teatru.
Dodam jeszcze, ze posiadam panasia crt 32px30, ktory na materialach SD nie ustepuje 9704.
 
Do góry