Philips 46pfl9704H/12 - TEST OTWARTY

kriswas

Member
Bez reklam
michalmichalmic

Być może niezbyt jasno, ale cały czas piszę o 46PFL9704 !

Panasonic V10 "poszedł" sobie do szwagra, a ja, jak na razie mam... niemowę w domu /żona/ :-| i nie powiem, by jak na razie, ta sytuacja mi nieodpowiadała :D , zanim nie zgłębię mnogości ustawień i doznań płynących z oglądania Phila w połączeniu z DM8000. WiFi sprawuje się super! "0" kabli i dziur w ścianie :cool: Jeden mankament, o którym była mowa: buszowanie po menu i ustawieniach jest jak klatka schodowa w 4-piętrowcu bez windy - jak wlazłeś na górę, to na dół zejdziesz tylko w ten sam sposób, makabra!

Pytanie do kolegów z zachodniopomorskiego: czy robi ktoś kalibrację /fachowo/TV w domu klienta? Najlepiej z okolic Koszalina lub Szczecina. Zdecydowanie Olsztyn trochę za daleko.
 

kriswas

Member
Bez reklam
Thx kiki jak sytuacja na froncie domowym powróci do normalności to ja wrócę do tematu :eek:k:
Ale propozycję możesz złożyć na priva.
 

michalmichalmic

New member
kriswas- czyli kupiles 46pfl9704 w MM za 10899zl i to byla cena po jakiej stoji normalnie czy w jakiejs promocji np. Bezvacie? Ciekawy jestem jakie sa ceny normalnie w MM?
 

kriswas

Member
Bez reklam
michalmichalmic
Nie przeczytałeś posta, w którym opisywałem jak go kupowałem? Wykorzystałem info od @RO DAREK, który pisał, że idą do MM. W piątek zameldowałem się w sklepie w Koszalinie o godz. 9.03 i poinformowałem chłopaka z obsługi, że mają ten model na 100%, bo twierdził coś zupełnie przeciwnego. Przy mnie wszedł do systemu i BINGO! Tylko cena :( 11.499 lub raczej 11.999. Gdy pojawił się kompetentny kierownik p.Mirek, który, jak i obsługa, widzieli mnie nie raz i nie raz podyskutowaliśmy sobie bardzo na temat i ... zaproponował mi Phila za 10.899 zł i do tego dołożył raty 30 x 0%. I to by było na tyle:cool: A powiem krótko, telewizor powala designem..., a czerń i dźwięk to kosmos, a nawet wszechświat /na sygnale HD i nie tylko/. I tak na marginesie powiem, że nawet najlepszy TV nic nie zrobi, jak w platformach cyfrowych nie zmienią podejścia co do jakości nadawania sygnału. Mam porównanie po piłkarskiej środzie: ten sam mecz na CP i francuskim TF1 to jednak nie to samo :-(.
 
Ostatnia edycja:

weepon

New member
Witam,

Od dawna czytam to forum i musze powiedziec ze bardzo duzo sie z niego dowiedzialem. Do tej pory planowalem zakup V10 prawdopodobnie 50". Jednak kiedy sie dowiedziałem o 9704 to zaczałem sie zastanawiac. Waszym zdaniem jaki jest lepszy tv, V10 czy 9704 ? Chodzi mi głównie o SD, bo HD to mysle ze bajka tu i tu. Powszechnie panuje opinia ze mimo wszystko w Polsce lepiej kupic plazme ze względu na programy SD. Moze macie jakiegos linka gdzie jest porównanie tych dwóch tv.
 

arianpl

New member
Witam.
Testuję już ten model od dwóch tygodni który zakupiłem w -Euro Agd- w promocyjnej cenie wraz z BR. Powiem tak - czekałem na niego ponad miesiąc i myślałem w między czasie czy nie zmienić na Sony Z5500 - i to by była moja porażka. Telewizor jest świetny. tak jak opisuje Kiki CZERŃ KONTRAST i DŹWIĘK nie mają równych filmy wiadomo trzeba oglądać przy wyłączonym PERFECT NATURAL MOTOIN gdyż każdy film kinowy wygląda jak kręcony kamerą video (efekt teatralny), ale to nie ma wpływu na jakość oglądania dynamicznych scen czy zmniejszenia kontrastu czy czerni. Natomiast mecze czy filmy kręcone kamerą video jak i programy studyjne oglądam przy włączonej tej opcji . Po odpowiednich ustawieniach obrazu czyli kontrastu,podświetleń, jasności i RGB to obraz z odległości 3.5 m w jakości SD jest idealny, o obrazie w HD nie chcę już mówić nawet z półtora metra oglądając jest idealny. Programy oglądam poprzez Tuner HD IPBOX 9000.
To na tyle mojej krótkiej opinii, może komuś to pomoże w wyborze odpowiedniego LCD ;).
Pozdrawiam obecnych jak i przyszłych użytkowników tego TV.
 

kriswas

Member
Bez reklam
weepon
Jak czytasz forum to wiesz, że przesiadłem się z V10 na Phila 46" i właśnie myślałem, że tylko dla tych 4 cali. Ale to błąd, takie rozumowanie. Tak jak kiki pisał, to nie ten przedział ceny. V10 jest bardzo dobrym TV w swojej cenie, a Philips jest drogi, ale myślę, że wart swoich pieniędzy. Ja KURO widziałem u znajomego i skłaniam się raczej do porównania właśnie tych dwóch modeli. Tylko czy jest już na rynku jakiś ideał, chyba jednak nie i to jest dobre.
 

kriswas

Member
Bez reklam
kiki
Czas wyciągania wniosków dla mnie zakończył się z chwilą zakupu 9704, przynajmniej na jakiś czas;) , a Twoje testy, to były takie chwile, że śniły mi się po nocach /G10 vs. S10/ i nie mogłem przestać o nich myśleć, zanim nie kupiłem /V10/, a potem ta sama sytuacja powtórzyła się z Philem. I to jest siła tych Twoich testów! Teraz czas na tzw. otrzeźwienie i ... oczekiwanie na kolejny Twój test. Pozdrawiam i życzę wielu, wielu miłych chwil nie tylko z testami nowych TV. Oczywiście ten tekst dedykuję także @weepon!

Nadal oczekuję propozycji odnośnie kalibracji Phila na piva.
 
Ostatnia edycja:

RA_DAREK

New member
Hejka Poszukiwacze :cool: 46'9704
Ostatnimi dniami pojechały do
MM Koszalin,Wrocław, Głogów,Łódź ,Zielona Góra,
Saturn Raszyn,
Sklepy Euro
 

amtest

New member
Dzięki za info, potwierdzam, są w Głogowie i Zielonej Górze, ale te ceny... 11k za 46-tkę i 9k za 40-tkę. TV piękny, ramka itp., czerń najlepsza ze wszystkich w MediaMarkt. Po prostu czerń, taka jak ma być. Skalowanie podobne jak w Philipsach bez Led.

Daj znać proszę jak Phile ruszą do "normalnych" sklepów internetowych.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Hmmmmm oglądałem go w MM i Saturnie w Bydgoszczy i kurcze niczym sie nie wyróżnia poza ceną oczywiście. Obraz jest bardzo zbliżony do pozostałych philipsów stojących obok. Aż sie nie chce wierzyć ze to taki super tv.
 

jery--

New member
Bez reklam
Mam pytanie do RA_DAREK. Poszukuję uchwytu ściennego Philipsa do TV. Taki łukowato wygięty. Raz gdzieś widziałem w necie ale teraz nie mogę znaleźć. Czy jest to w polskiej dystrybucji ? Jeżeli tak to gdzie można kupić i ile kosztuje ?
Przepraszam że nie w temacie ale może i inni posiadacze tej marki byliby zainteresowani.

Pozdrawiam
 

pitos

New member
Witam serdecznie, również stałem się posiadaczem tego modelu 9704.
KIKI, prosba o namiary na firme kalibrującą z Warszawy.

Mam jednak do uzytkowników inne pytanie- chodzi o analogowe wyjscie glosników z tyłu. Po podłaczeniu kabli chinch od wzmacniacza, sygnał fonii słuchać na głośnikach zewnetrznych, ale nie mam mozliwosci regulacji głosnosci z pilota. U innych producentów sygnał fonii na portach analogowych jest regulowany z poziomiu pilota (Sony,samsung), a tu tylko głosnosc głosników TV, natomiast zewnetrzne bez zmian. Musze uzywac drugiego pilota do wzmacniacza, nie wspomne o funkcji wyciszania-mute. To samo jest w słuchawkach, po ich podlączeniu, nadal pracują glosniki TV i brak regulacji głosnosci słuchawek z pilota. Czy to prawidłowe zachowanie czy usterka?
pozdrawiam
 

SDman

Banned
pitos napisał:
Mam jednak do uzytkowników inne pytanie- chodzi o analogowe wyjscie glosników z tyłu. Po podłaczeniu kabli chinch od wzmacniacza, sygnał fonii słuchać na głośnikach zewnetrznych, ale nie mam mozliwosci regulacji głosnosci z pilota. U innych producentów sygnał fonii na portach analogowych jest regulowany z poziomiu pilota (Sony,samsung), a tu tylko głosnosc głosników TV, natomiast zewnetrzne bez zmian. Musze uzywac drugiego pilota do wzmacniacza, nie wspomne o funkcji wyciszania-mute. To samo jest w słuchawkach, po ich podlączeniu, nadal pracują glosniki TV i brak regulacji głosnosci słuchawek z pilota. Czy to prawidłowe zachowanie czy usterka?
pozdrawiam
witam,
brak możliwości regulowania sygnału fonii tylko dobrze świadczy o producencie (wyobrażasz sobie rasowy zestaw audio i CD sterujący głośnością ampli !) Wciskasz mute na pilocie TV i już -toże samo przy korzystaniu ze słuchawek. Ich głośność jest regulowana w menu - nie z poz. vol+ .
A tak naprawdę polecam Ci bezprzewodowe słuchawki z regulacją na głowie choćby Sennheiser RS 110 super , a AKG K-940AF to już odlot z wbudowanego w ten TV wzmacniacz cyfrowy .
Bo wszyscy myślą, że za jakość dźwięku w tych Philipsach to do dobre 4 głośniki odpowiadają -owszem ale również świetny wzmacniacz cyfrowy !
A wszystkie kłopoty i dylematy obsługi wielu urządzeń giną po zakupie Logitecha Harmony np. 555 - polecam !
Pozdr.
 

michalmichalmic

New member
amtest napisał:
Dzięki za info, potwierdzam, są w Głogowie i Zielonej Górze, ale te ceny... 11k za 46-tkę i 9k za 40-tkę. TV piękny, ramka itp., czerń najlepsza ze wszystkich w MediaMarkt. Po prostu czerń, taka jak ma być. Skalowanie podobne jak w Philipsach bez Led.

Daj znać proszę jak Phile ruszą do "normalnych" sklepów internetowych.
1. Czy ceny ktore podajesz to 9k za40cali czy 9999zl no bo to roznica prawie 1tys
2. Pytanie do kolegi pracujacego w philips. Czy wiesz moze czy 9704 trafia do sklepow internetowych np. Tych ktore dzis oferuja 9664 mam na mysli wieksza dostepnosc w sklepach internetowych no chyba ze nigdy to nie nastapi?
 

pitos

New member
SDman napisał:
witam,
brak możliwości regulowania sygnału fonii tylko dobrze świadczy o producencie (wyobrażasz sobie rasowy zestaw audio i CD sterujący głośnością ampli !) Wciskasz mute na pilocie TV i już -toże samo przy korzystaniu ze słuchawek. Ich głośność jest regulowana w menu - nie z poz. vol+ .

Przy wyjsciach cyfrowych , to raczej zaleta, ale zwylke analogowe, powinny byc proporcjonalnie regulowane do glosnosci głosnikow TV. U innych producentow nie wystepuje takie rozdzielenie. Przeciez Wzmacniacz tak czy inaczej jest regulowany oddzielnie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dop PItosa

pitos napisał:
Witam serdecznie, również stałem się posiadaczem tego modelu 9704.
KIKI, prosba o namiary na firme kalibrującą z Warszawy.

Witam Cię kolego i jak masz może jakiesz namiary na firme kalibrującą w warszawie bo jakos nikt nie ma chęci pisać na ten temat chy6ba o konkurencje chodzi .... Pozdrawiam i jakbyś miał coś to daj znać. Pozdrawiam.
Lolek
 
Do góry