Philips 46pfl9704H/12 - TEST OTWARTY

Fatman_1

New member
Bez reklam
Nie słuchajcie durnych plotek.
Jeżdże po kraju sporo i zawsze wchodzę sobie do MM czy RTVEuro bo też przymierzałem sie do tego TV.
Na ekspozycji model 46" - 9704 widzialem dopiero raz.
W Łodzi w manufakturze.
Miesiąc temu.
 

kriswas

Member
Bez reklam
Oczywiście, że zawsze możesz sprawdzić w menu serwisowym ile czasu "wygrzewał się" dany egzemplarz, o ile pozwolą w sklepie wklepać z pilota magiczne wejście: czytaj ostatni post @slupka:). Jednak nie ma co się zastanawiać tylko brać!
 

nasdaq

New member
Philips 46pfl9704H

Witam,
dzieki za opinie. Ten telewizor za 8690 pln mozna kupic w RTV EUROAGD droga internetowa. W sklepie 9990 pln. Mam jednak nadzieje ze zamawiajac internetowo nie przywioza mi egzemplarza ktory swiecil na sklepie przez pare miesiecy po 8 godzin. No i jest system rat zero procent. To naprawde duzy argument bo standardowo na raty wyszloby kilka tysiecy wiecej.
Czy ten telewizor odtwarza H264 AC3? Mam nadzieje ze nie przekrecilem chociaz pewnie i tak malo tego bede uzywal. No i jeszcze pytanko jak oglada sie na nim sport? Nie smuzy?:)
Pozdrawiam
P.S. Nie wiem czy zauwazyliscie ale pojawila sie Toska 46 ponizej 5k na necie a wiec roznica w cenie olbrzymia tylko jest dodane ze egzemplarze z wyprzedazy z marketow z Europy Zachodniej i moga byc zarysowana na ramie male. Boje sie tylko ze moze nie tylko taka wada....
 

SDman

Banned
Witam Was,
na tek wątek wpadłem zupełnie przypadkiem - nie brałem Philipsa pod uwagę kiedy zacząłem rozglądać się za telewizorem - ale od dwóch dni czytając ten wątek mam wątpliwości co do moich typów :

LCD
Toshiba 55sv 685
Sharp LC-52LE820E

Plasma
Panasonic TX-P50V20
Samsung PS58B850

Czy moje typy rzeczywiście przegrywają z Philipsem?

Okazuje się że w Euro mają jeszcze kilka 52PFL9704H podobno nówka sztuka.

Stąd moja prośba o Wasz osąd moich typów.

Telewizor ma służyć do oglądania TV, czasami jakaś gra z ps3 albo pokaz slajdów z komputera.
Pokój dosyć słoneczny, w dzień tv użytkują dzieciaki wieczorem żona, ja czasami obejrzę jakiś film.


Obecnie Ma plazmę samsunga z przed 4 lat i gdyby nie to że jest ona za mała 42" do salonu który w między czasie urósł pewnie bym jej nie zmieniał, niestety sofa stoi około 4/5 metrów od TV .

Nie wiem co mam jeszcze napisać aby zachęcić was do wypowiedzi - PROSZĘ.

Z góry Dziękuje :)

Pozdrawiam
Witam, krótko " Best Philips :krol: ".
 

nasdaq

New member
Philips 46pfl9704H

Witam,
mam jeszcze jedno pytanko. Odleglosc w sypialni beda mial okolo 4 metry. Moze jednak wziac 52 cale? Czy to bedzie zbyt blisko? Na kanalach SD nie bede mial smuzenia? Czy przy 52 zastosowana jest taka sama matryca co przy 46? W ostatecznosci najwyzej docelowo pojdzie do salonu bo tam bedzie 6 metrow....
Co sadzicie?
Pozdrawiam
 

Hartson

New member
Bez reklam
Witam,
mam jeszcze jedno pytanko. Odleglosc w sypialni beda mial okolo 4 metry. Moze jednak wziac 52 cale? Czy to bedzie zbyt blisko? Na kanalach SD nie bede mial smuzenia? Czy przy 52 zastosowana jest taka sama matryca co przy 46? W ostatecznosci najwyzej docelowo pojdzie do salonu bo tam bedzie 6 metrow....
Co sadzicie?
Pozdrawiam

Przy 4 metrach brał bym zdecydowanie 52".
 

kapsell

New member
Bez reklam
Witam,
mam jeszcze jedno pytanko. Odleglosc w sypialni beda mial okolo 4 metry. Moze jednak wziac 52 cale? Czy to bedzie zbyt blisko? Na kanalach SD nie bede mial smuzenia? Czy przy 52 zastosowana jest taka sama matryca co przy 46? W ostatecznosci najwyzej docelowo pojdzie do salonu bo tam bedzie 6 metrow....
Co sadzicie?
Pozdrawiam

Z sd nie chodzi o smuzenie tylko o brzydki, rozmazany i rozpikselowany obraz.

Ja bym pozostal przy 46"
 

nasdaq

New member
Philips 46 czy 52?

Witam,
dzieki za opinie. No mialem wlasnie na mysli ten rozmazany obraz:) Czyli z 4 metrow moze to byc widoczne? Czy matryca jest ta sama w modelu 46 i 52?
Pozdrawiam
 

kriswas

Member
Bez reklam
Koledzy, wszystkie tematy o które pytacie są w istniejących wątkach dokładnie opisane. Wiadomo wakacje i wysokie temperatury zniechęcają, ale naprawdę warto przeczytać te wątki.
@kapsell
Przerabiałem temat cali do odległości zaczynając od 42" z odległości ok. +- 3m. Teraz na tej samej odległości mam 46" i powiem Ci tak, gdyby nie istniejąca zabudowa meblowa NIE ZASTANAWIAŁBYM SIĘ ani sekundy nad 52". Cali naprawdę nie za dużo, o ile warunki na to pozwalają, jest to oczywista oczywistość, jak mawia klasyk. Dlatego pozwolę się z Tobą nie zgodzić, a jakość obrazu i tak zależy od źródła sygnału i jego poziomu nadawania.
 
Ostatnia edycja:

nasdaq

New member
Philips 46 czy 52?

Hej,
dzieki za opinie. Kriswas zapewne masz racje. Jak widac mysle po godzinach kiedy odwiedzam formu nie mam za bardoz czasu na jego namietne studiowanie. Nie mam zamiaru tez zastanawiac sie nad wyborem TV latami:) Kupno nastapi w tym tygodniu:)
Co do sygnalu to domyslam sie ze przy HD moze byc i 2 metry. Chodzi mi konkretnie o sygnal SD z tunera satelitarnego. Mam Cyfre +
Pozdrawiam
 

kriswas

Member
Bez reklam
Hej,
dzieki za opinie. Kriswas zapewne masz racje. Jak widac mysle po godzinach kiedy odwiedzam formu nie mam za bardoz czasu na jego namietne studiowanie. Nie mam zamiaru tez zastanawiac sie nad wyborem TV latami:) Kupno nastapi w tym tygodniu:)
Co do sygnalu to domyslam sie ze przy HD moze byc i 2 metry. Chodzi mi konkretnie o sygnal SD z tunera satelitarnego. Mam Cyfre +
Pozdrawiam


W takim razie podtrzymuje to co napisałem, 52" jest OK!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
poproś o prezentację w domu - z pewnością nie popełnisz błędu. A radość nie ma ceny !
 

kapsell

New member
Bez reklam
No tak, z odlegloscia to juz sprawa osobistych preferencji. Ja przykladowo na 47" SD moge ogladac z ok 3,5-4m lepiej 4, a przy np. PS3 jak mnie jakas gierka wciadnie to i 2m sa zbyt dalekie ;)
 

robototo

New member
witam wszystkich...czytam poszczególne wątki no i zbaraniałem (chyba normalne zjawisko od takiej ilości informacji) przymierzam się do zakupu lcd pod "n" i dvd, pokój 25m, średnio nasłoneczniony aczkolwiek okna strona południowa, odległość 3,5-4m do tv, obecnie philips 32 7411 i tv chcę zakupic na raty i mam dylemat czy 52FL9704H czy Toshiba 55WL753G- różnica w cenie zakupu około 2000zł w euro agd na korzyść "tośki" co możecie mi doradzić, który wybrać- tv nie kupuje się przecież co roku... czy dołozyc i kupic Philipsa czy zostać przy tańszej toście...
 

nasdaq

New member
Philips 52pfl9704H

Witam,
dziekuje wszystkim za opinie i podpowiedzi. Poczatkowo szukalem TV do salonu i zastanawialem sie pomiedzy Plazmą Panasonic VIERA TH-58PY800P oraz LCD Toshiba Regza 55SV685. Pozniej jednak stwierdzilem iz na razie kupie dobry TV do sypialni ktora jest juz calkowicie urzadzona. No i natknalem sie na ten watek:) Poniewaz widzialem toske u Kikiego a zakladam ze Philips nie bedzie gorszy to zdecydowalem sie na ten TV. Ostatecznie 52 cale ( jak cos to bedzie na Ciebie Kriswas:) W sumie mam pole manewru. Jesli okaze sie iz TV jest za duzy do sypialni to po urzadzeniu salonu przeniose go wlasnie do salonu chociaz tam mam 6 metrow i nie ukrywam iz chcialbym tam powiesic cos pomiedzy 55 a 60 cali bo 52 moze byc malo i wtedy do sypialni docelowo kupie 46. Jesli natomiast w sypialnie bedzie ok to mam jakis rok na delektowanie sie super TV a poniewaz salon bedzie calkowicie urzadzony za okolo rok to wtedy pomysle o TV do salonu. Moze 3D bedzie juz wtedy udoskonalona:) No w kazdym razie tak to sobie wykombinowalem. A i fakt ze ten Philips zszedl z cena z prawie 15k na 10 i mozna wziac w raty 0 procent jest bardzo istotne przy wyborze.
Podsumowujac TV jest zarezerwowany a jutro dopelnie wszelkich formalnosci. Prawdopodobnie bede mial go we wtorek:)
Jeszcze raz dzieki za opinie i uwagi
Pozdrawiam
 

kriswas

Member
Bez reklam
zdecydowalem sie na ten TV. Ostatecznie 52 cale ( jak cos to bedzie na Ciebie Kriswas:)

Rozumiem, że jak będziesz mile rozczarowany, to mogę liczyć na... pić nie piję, bo swoje już wypiłem, ale na, a... mniejsza o to. Suma sumarum, jestem święcie przekonany, że poszerzysz grono użytkowników wyjątkowo zadowolonych z zakupu. TV jest naprawdę THE BEST, na obecną chwilę. Również pozdrawiam i czekam na opis pierwszych wrażeń z oglądania.:eek:k:
 

robototo

New member
witam, mam pytanie do uzytkowników philia 46pfl9704 a mianowicie czy obsługuje on system NTSC? mam playstation z USA własnie w NTSC i nie wiem czy mi odpali, taka sama sytuacja jest z kamerą...
 

kriswas

Member
Bez reklam
Podłączyłem dysk 2,5" z partycjami NTFS i widzi je bez problemu.

@slupek, koledze chodzi o system kodowania sygnału video stosowanego w USA, tak jak w Europie króluje PAL. Niestety ja obecnie pilnuję interesu /link/ i nie jestem w stanie potwierdzić, ale z tego co wydaje mi się, to przy pierwszej instalacji widziałem w wyborze systemu system NTSC, choć głowy nie dam.
 
Ostatnia edycja:
Do góry