Philips 46pfl9704H/12 - TEST OTWARTY

hcl4

New member
A czemu Ci się nagle nie podoba?? Wydając tyle pieniędzy, to chyba decyzja powinna być już przemyślana :). No chyba że coś nie tak z nim? W czym niby plazma jest lepsza od tego 9704? Nie ukrywam, że coraz bardziej jestem przekonany do niego właśnie czyli 9704. Szczerze mówiąc, to przeraził mnie pobór mocy w proponowanej plazmie :idea: - pewnie znajdą się glosy obalające moja obawę :lol: wiec prosze o argumenty.
 

reedzio

New member
W niektórych sklepach model 46" 9704 są jeszcze . Co prawda z ekspozycji ale można dostać dzięki temu jeszcze rabat. Mimo wszystko nie polecam kupowania ostatnich sztuk z ekspozycji;)
 

hcl4

New member
To ja już nie nadążam za tym wszystkim :) Fakt - śledze temat od kilku tygodni i coraz bardziej robi się to skomplikwane. A wydawałoby się, że to takie proste kupić tv. Reedzio - rozumieć mam przez to, że już nie są produkowane 9704? I pozostają tylko ostatnie modele?
 

pr30@tlen.pl

New member
A czemu Ci się nagle nie podoba?? Wydając tyle pieniędzy, to chyba decyzja powinna być już przemyślana :). No chyba że coś nie tak z nim? W czym niby plazma jest lepsza od tego 9704? Nie ukrywam, że coraz bardziej jestem przekonany do niego właśnie czyli 9704. Szczerze mówiąc, to przeraził mnie pobór mocy w proponowanej plazmie :idea: - pewnie znajdą się glosy obalające moja obawę :lol: wiec prosze o argumenty.

Moim zdaniem plazmy mają mimo wszystko bardziej naturalne kolory co ma dla mnie ogromne znaczenie.

Więc jeśli ktoś chciałby 46-calowy 9704 z przebiegiem 512 godzin - zapraszam na priv :)
 

SDman

Banned
Moim zdaniem plazmy mają mimo wszystko bardziej naturalne kolory co ma dla mnie ogromne znaczenie.

Więc jeśli ktoś chciałby 46-calowy 9704 z przebiegiem 512 godzin - zapraszam na priv :)
Witam, a moim zdaniem to wina ledowego podświetlenia, Philips 9964 i porównanie z ledowym odpowiednikiem to masakra -chyba profesyjonalne
kalibrowanie od zaraz potrzebne ledowcowi ! 9964 ma najbardziej zbliżoną paletę barw do plazm, a do tego brzytwa ostrość (plasma niet) z TechniSatem HD :) .
 

hcl4

New member
Dzwoniłem do Philipsa i potwierdziło się moje przeczucie odnośnie 9704 :) tzn. że nie są już produkowane, a kupowanie pozostałości jest średnio opłacalne - pomijając ryzyko wydania dużych pieniędzy na "używke". Oczywiście padła propozycja wstrzymania się z zakupem do jesieni, ponieważ wtedy bedzie prawdopodobnie dostępna już nowa "udoskonalona" seria (listopad, październik). Wynika, że jeszcze trochę pooglądam mojego starego dobrego Fila a w tym czasie pozbieram na 9705 :)
Co ja poradze, że one są inne niż wszystkie pozostałe i mają to "coś":idea: - chyba trzeba poczekać jednak, ale jeszcze pozostaje kwestia ceny jaką "wymyślą" - ciekawe...
 

rybka.w

New member
Witam.
Ja jestem zadowolony z tego LCD i nic tego nie zmieni :p
Jednakże nasuwa mi się taka myśl czytając wasze posty :
Czy nie uważacie że ciągły wyścig za nowszym modelem to jest trochę bezsensu ? Chyba że nie macie co zrobić z kasą :)
Chodzi mi o to że, jak mam w domu niezły LCD to po co się podniecać faktem że na jesień czy zimę wyjdzie lepszy model skoro ja jestem z mojego zadowolony ?
Poprostu cieszmy się tym co mamy bo zawsze będzie pojawiać się nowszy (lepszy?) model.
To coś jak z samochodami. Zawsze będzie nowszy model z ulepszeniami. Czy to znaczy że nasz np. 4 letni Opel czy VW jest do kitu ? Nie !!!
Zatrzymajcie się na trochę z tym wyścigiem pomysłów i rozważań na temat tego idealnego TV.
Krótko:
Jeżeli nie jesteś zadowolony z Twojego TV to go sprzedaj i kup nowy, ale....... pamiętaj, że za kilka miesięcy wyjdzie nowszy model, a za 1 rok pewnie jeszcze nowszy model.
I tak do końca świata :p

Pozdrawiam :))
 

bobi100

New member
Mam pytanie, prośbę laika. Jak w 9704 sprawdzić jaki jest przebieg telewizora (licznik godzin). Z góry dziękuję.
 

hcl4

New member
Witam.
Ja jestem zadowolony z tego LCD i nic tego nie zmieni :p
Jednakże nasuwa mi się taka myśl czytając wasze posty :
Czy nie uważacie że ciągły wyścig za nowszym modelem to jest trochę bezsensu ? Chyba że nie macie co zrobić z kasą :)
Chodzi mi o to że, jak mam w domu niezły LCD to po co się podniecać faktem że na jesień czy zimę wyjdzie lepszy model skoro ja jestem z mojego zadowolony ?
Poprostu cieszmy się tym co mamy bo zawsze będzie pojawiać się nowszy (lepszy?) model.
To coś jak z samochodami. Zawsze będzie nowszy model z ulepszeniami. Czy to znaczy że nasz np. 4 letni Opel czy VW jest do kitu ? Nie !!!
Zatrzymajcie się na trochę z tym wyścigiem pomysłów i rozważań na temat tego idealnego TV.
Krótko:
Jeżeli nie jesteś zadowolony z Twojego TV to go sprzedaj i kup nowy, ale....... pamiętaj, że za kilka miesięcy wyjdzie nowszy model, a za 1 rok pewnie jeszcze nowszy model.
I tak do końca świata :p

Pozdrawiam :))
Nie chodzi o to żeby mieć naaaaj - chodzi o to, żeby był na tyle dobry na jaki kogoś stać w danym momencie, bo sam wiesz że jednak cena gra rolę i nie mów że nie (w sensie takim, że jest różnica pomiędzy takim za 2 kola a za 8 i wiem też, że wiele się składa na jakość odbioru - aż takim laikiem nie jestem :) ) Mówiąc o czekaniu do jesieni mam na myśli to, że nawet gdybym bardzo chciał kupić go teraz, to jest mało możliwe z tego względu, że go nie "robią". Wiem że są jeszcze jakieś pozostałości z wystawy ale wydaje mi się że każdy wie, że różnie są "testowane" a po 2 nawet gdzieś na forum widziałem zdanie że ktoś sobie sprawdza jakiś czas w domu i póżniej jeśli coś nie tak, to go oddaje w jakimś czasie, i takiego właśnie nie chciałbym kupić - dzięki. Oczywiście sam nie wiem czy akurat (jeśli cena 9705 będzie jakaś kosmiczna tzn ponad 10k), to napewo go wezmę, bo pewnie będę dalej szukał, albo wogóle w między czasie całkiem coś innego kupię. Każdemu zależy na jak najlepszym wydaniu swoich pieniędzy. Ja m.in. tak samo myślę jeśli chodzi o telefony czy laptopy, że nie kupuje się (jeśli to możliwe) w "salonie", bo wiele osób go ogląda, otwiera itd., a my kupujemy prawie nowy telefon. Właśnie kiedyś widziałem "pracowniczkę salonu", której trochę nie wyszło z zamknięciem klapki :) i od tamtej pory zawsze zamawiam przez internet z mojej sieci i dzięki temu może nie miałem nigdy z nimi problemów. Napiszę to jeszcze raz - że 9704 przekonał mnie przedewszystkim matową matrycą i na takim mi najbardziej zależy. A wiesz że trafić na matową matrycę, to trzeba dobrze poszukać. Jednego bym nie chciał - żeby kupić tv i się męczyć później z nim. Wiem że bardzo wiele tv (jak widze u znajomych) to obraz - masakra, i to tv po 4 koła - i wracając do domu po włączeniu mojego "kineskopa" moje oczy odpoczywają a każda literka z łatwością jest odczytana. Więc nie chodzi o szukanie naj i ciągłą wymianę na naj, bo wiem że ciągle coś nowego się pojawia i jeśliby tak myślec to pewnie nigdy by człowiek nie obejrzał tv w domu, ale jeśli jeszcze "klamka nie zapadła" to można szukac tego naj w zasięgu ręki :). Chcieć można wiele ;) bo ja np chciałbym to Telewizory - Telewizory NeoPDP - TX-P46Z11 - overview - Panasonic Polska ale pewnie poniżej 10tys nie znajdę :) wiec pozostaje tylko w "chęciach".
Pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:

rybka.w

New member
Witam.
Wypowiedź kolegi długa aczkolwiek zrozumiała :)
Dokładnie miałem na myśli to co kolega napisał.
Pozdrawiam !!!
 

kriswas

Member
Bez reklam
Rzeczywiście dość jasno wyłożyłeś swoje dylematy. Słyszałem, że cyt. "biednego nie stać na byle jakość", dlatego również staram się zawsze, kupując dobra trwałe, sięgać po to, co w danym momencie jest w opinii ludzi z branży, czymś adekwatnym. Natomiast mam lekarstwo na te dylematy: 30 rat x 0% :D. Skorzystałem i jest OK!
 

hcl4

New member
Mam okazje kupić 9704 (bo jest dotępny akurat) i powiem że chyba bardziej mi się podoba niż v20 - to był moj 1 typ. Powiedzcie mi jak sprawdzić ilość godzin przepracowanych?
 

kriswas

Member
Bez reklam
Mam okazje kupić 9704 (bo jest dotępny akurat) i powiem że chyba bardziej mi się podoba niż v20 - to był moj 1 typ. Powiedzcie mi jak sprawdzić ilość godzin przepracowanych?

Przeczytaj kolego podziękowania @bobi100 dla @slupka, te nad Twoim pytaniem i zwal wszystko na upał :???::grin::grin::grin:
 

nasdaq

New member
Philips 46pfl9704

Witam,
stoje przed dylematem odnosnie TV. Nie mam jakiegos cisnienia ale sprawa wyglada nastepujaco. Posiadam starego Samsunga 40 cali ktory ma juz cos okolo 4 lat. Nigdy sie nie psul i ogolnie wsyzstko jest z nim ok ale wiadomo technika idzie naprzod i czlowiek widzi w Saturnach i innych MM o niebo lepiej swiecace TV.
W zasadzie mialem koncepcje zeby tego Samsunga zostawic do sypialni a do salonu kupic 55 calowa toske 685. Niestety na ta chwile za gotowke nie dam rady jej kupic (masa innych wydatkow). I wlasnie 2-3 dni temu przegladajac net natknalem sie na tego Philipsa w cenie 8690 pln w Euro Agd z mozliwoscia 30 rat 0 procent. Zadzwonilem na infolinie i juz nawet mialem rezerwowac 46 cali ale jeszcze sie wstrzymalem. Niby obecnie mam taka koncepcje zeby kupic ten telewizor do sypialni a z TV do salonu wstrzymac ise nawet i rok. Nie mam czasu na jakies namietne ogladanie TV. Zreszta glownie ogladam transmisje sportowe i prpgramy informacyjnie. Filmy rzadko. Do salonu musze kupic telewizor minimum 55 cali i moglaby byc to za rok ta toska chyba ze bedzie juz cosl epszego w tej cenie. I tak jestem na etapie urzadzania mieszkania i potrwa to jeszcze wiele miesiecy wiec nie mam cisnienia na telewizor w salonie a przeez ten czas cieszylbym ise jednak super jakoscia tego phila w sypialni. Juz mialem go wczoraj rezerwowac gdy natknalem sie na ten watek a w zasadzie na jego ostatnie posty sugerujace ze te obecne egzemplarze ktore sa sprzedawane to z ekspozycji.
Czy ktos moze potwierdzic ze to na pewno sa resztowki z ekspozycji? I druga kwestia nad ktora sie zastanawiam to fakt czy nawet jesli sa z ekspozycji to czy naprawde dlugo tam staly? Przeciez te TV dobrze sie sprzedawaly wiec zakladam ze te ktore sprzedaja na ekspozycje trafily niedawno. Dobrze kombinuje?:)
Wariant z czekaniem na nowy model z cyferka 5 raczje nie wchodzi w gre. Nie jestem z tych ktorzy dadza ise zwariowac i czekaja w nieskonczonosc na coraz to nowe modele.
Podsumowujac sadzicie ze mozna lykac taki model z ekspozycji (zamawialbym przez net z dostawa) czy tez ryzyko jest zbyt duze.

Pozdrawiam i z gory dziekuje za podpowiedzi
 

Mike25

New member
Zawsze możesz powiedzieć zapytać sklep czy mają egzemplarze nie otwierane, z fabrycznie zaplombowanym pudełkiem, a potem przed zapłaceniem sam to sprawdzić. Sztuk wystawowych nie polecam, z reguły chodzą po 12h na dobę na najbardziej oczojebnych ustawieniach wszystko na max (tryb sklepowy).
 

gebo

New member
Witam Was,
na tek wątek wpadłem zupełnie przypadkiem - nie brałem Philipsa pod uwagę kiedy zacząłem rozglądać się za telewizorem - ale od dwóch dni czytając ten wątek mam wątpliwości co do moich typów :

LCD
Toshiba 55sv 685
Sharp LC-52LE820E

Plasma
Panasonic TX-P50V20
Samsung PS58B850

Czy moje typy rzeczywiście przegrywają z Philipsem?

Okazuje się że w Euro mają jeszcze kilka 52PFL9704H podobno nówka sztuka.

Stąd moja prośba o Wasz osąd moich typów.

Telewizor ma służyć do oglądania TV, czasami jakaś gra z ps3 albo pokaz slajdów z komputera.
Pokój dosyć słoneczny, w dzień tv użytkują dzieciaki wieczorem żona, ja czasami obejrzę jakiś film.


Obecnie Ma plazmę samsunga z przed 4 lat i gdyby nie to że jest ona za mała 42" do salonu który w między czasie urósł pewnie bym jej nie zmieniał, niestety sofa stoi około 4/5 metrów od TV .

Nie wiem co mam jeszcze napisać aby zachęcić was do wypowiedzi - PROSZĘ.

Z góry Dziękuje :)

Pozdrawiam
 
Do góry