Philips 46PFL7007K/12 - test otwarty . Stawiamy na najwyższą jakość .

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wcale nie w każdej i nie w każdym modelu. Testuję teraz model innej firmy który też ma extra równe podświetlenie. Sprawdziłem setki modeli przed wysyłką więc mam rozeznanie które mają clouding duży, mały a które nie mają wcale.
 

SDman

Banned
Wcale nie w każdej i nie w każdym modelu. Testuję teraz model innej firmy który też ma extra równe podświetlenie. Sprawdziłem setki modeli przed wysyłką więc mam rozeznanie które mają clouding duży, mały a które nie mają wcale.

Witam,
jeśli mógłbym prosić podaj listę (modele) tych które nie mają wcale.

Pozdrawiam.
 

beni1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Namówił cie co sie dziwić ma z tego kase i jeszcze kalibracja to wisieńka na torcie - premia.Tego telewizora w sklepie nie widać a ciągle pisze że idą jak cieple bułeczki.
Jak cie nie ciśnie na nowy tv to poczekaj bo te philipsy to loteria ja kupilem i załuje ze nie poczekałem.
To w takim razie proszę podaj wady i minusy tego Tv i z czego w nim nie jesteś zadowolony. Bo ja go ponad 4 miesiące i nie narzekam. Jestem bardzo zadowolony z tego modelu.
A jeże chodzi clouding, to w tym TV wogóle go nie ma. Zresztą wystarczy poczytać nie tylko polskie testy ale i zagraniczne to wszystko będzie jasne, Jaki to udany model.
 

Tudov

New member
To w takim razie proszę podaj wady i minusy tego Tv i z czego w nim nie jesteś zadowolony. Bo ja go ponad 4 miesiące i nie narzekam. Jestem bardzo zadowolony z tego modelu.
A jeże chodzi clouding, to w tym TV wogóle go nie ma. Zresztą wystarczy poczytać nie tylko polskie testy ale i zagraniczne to wszystko będzie jasne, Jaki to udany model.

ze czego niema cloudingu? chyba jakas perelka sie trafila. wystarczy ze ustawie obraz na film z ustawien tv to na czarnym tle wszedzie duze biale poswiaty. ale wszystko mozna odpowiednio zatuszowac ustawieniami.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
To w takim razie proszę podaj wady i minusy tego Tv i z czego w nim nie jesteś zadowolony. Bo ja go ponad 4 miesiące i nie narzekam. Jestem bardzo zadowolony z tego modelu.
A jeże chodzi clouding, to w tym TV wogóle go nie ma. Zresztą wystarczy poczytać nie tylko polskie testy ale i zagraniczne to wszystko będzie jasne, Jaki to udany model.

Przeczytaj w dziale 8007 i tu to się dowiesz nie będe cały czas pisał tego samego.
Pozatym jak jesteś zadowolony to fajnie bo ja nie jestem .Miałem wcześniej philipsa i był lepszy tylko mniejszy ale kolorki jakie miał to ten może się schować.Gdyby kosztował 5 tyś mówie o 8007 to cena bylaby adekwatna do jakości ale za 8 tyś to oczekuje czegoś więcej .
 

SDman

Banned
Przeczytaj w dziale 8007 i tu to się dowiesz nie będe cały czas pisał tego samego.
Pozatym jak jesteś zadowolony to fajnie bo ja nie jestem .Miałem wcześniej philipsa i był lepszy tylko mniejszy ale kolorki jakie miał to ten może się schować.Gdyby kosztował 5 tyś mówie o 8007 to cena bylaby adekwatna do jakości ale za 8 tyś to oczekuje czegoś więcej .

Całkowicie się zgadzam, dla mnie to brak dobrej matrycy IPS w tym modelu jak i w 8007.
Co mi po super czerni jak do palety barw Adobe RGB daleko !

Pozdrawiam.

PS. Mam model 9664 z IPS i podświetleniem ccfl i całe szczęście;
CCFL vs LED - różnice, korzyści i testy praktyczne. Katody czy diody?. benchmark.pl
 

beni1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Całkowicie się zgadzam, dla mnie to brak dobrej matrycy IPS w tym modelu jak i w 8007.
Co mi po super czerni jak do palety barw Adobe RGB daleko !

Pozdrawiam.

PS. Mam model 9664 z IPS i podświetleniem ccfl i całe szczęście;
CCFL vs LED - różnice, korzyści i testy praktyczne. Katody czy diody?. benchmark.pl

No nie wiem na 3 stronie jest cytuję
"Jeśli chodzi o jakość obrazu, monitory LED Edge a CCFL są porównywalne. O wiele więcej zależy bowiem od zastosowanej matrycy - to ona w największym stopniu wpływa na jakość obrazu. Reasumując jednak: wiedząc, że monitor LED Edge nie jest gorszy pod względem jakości obrazu od CCFL w porównywalnej cenie i na tej samej matrycy, warto zdecydować się na LED, ponieważ zyskamy dodatkowe korzyści.

Panele z podświetleniem LED znakomicie sprawdzą się w zastosowaniach multimedialnych - zwykle od razu zauważa się, że czerń jest głębsza, biel jaśniejsza, a kolory bardziej żywe. Monitory z LED Edge są cienkie, stylowe i dzięki mniejszemu zużyciu energii znacznie bardziej ekologiczne. Wydają się idealnym rozwiązaniem do domowego centrum rozrywki"
 

SDman

Banned
No nie wiem na 3 stronie jest cytuję

Witam,
gdybyś do końca (wraz z komentarzami) poczytał to pewnie dowiedział byś się, że w profesjonalnych zastosowaniach jest CCFL.
Sporo zależy od własnych preferencji, IPS jest w moim odczuciu lepszy i już -wystarczy wziąć zdjęcia z dobrej cyfrówki i samemu się przekonać; porównać ten sam materiał na 7007 i np 6007 aby wiedzieć co to jest paleta barw lub jej brak.

CCFL w moim TV daje piękne (plazmowe) kolory i do tego ostrość i biel technologii LCD.
Czego chcieć więcej ? ROZMIARU ! Bo mam tylko 42"

Tylko co tu kupić ? Polityki Philipsa nie rozumiem ;6007 IPS ,7007 i wyżej już nie, bo szalejący soft to odrębny temat ? :shock:
 

dream4you

New member
wjechał wczoraj 7007, obraz naprawdę ładny ,przede wszystkim na ustawieniu film który to Kiki ustawiał, menu działa powoli ale to nie przeszkadza, jedynie denerwują mnie narożniki bo są przyciemnione ( nie latarki jak u innych a odwrotnie, jakby po 1-2 diód nie działało ) pewnie to sprawka Kikiego, wczoraj siedziałem z Tv do 1 w nocy, ambi wogóle nie zrobił na mnie wrażenia, chyba najpierw był za daleko od ściany a potem jak powiesiłem to za blisko ( dziś spróbuje inaczej ) ale ostrość obrazu jak i jego jakość już tak, dzwięk ma naprawdę dobry po wyłączeniu go i włączeniu mojego kina szoku nie ma ( wiadomo nie to samo ale naprawdę jest dobrze), ogólny wygląd Tv bardzo dobrze, wracając do obrazu faktycznie ładnu, bez pikselozy czy innych przycięć, youtube pięknie skaluje jestem pod wrażeniem. narazie tyle,pooglądam jeszcze to dam znać a później na youtube wrzucę filmik ;-)
trochę boję sie czegokolwiek dotykać w menu obrazu a jest tego mase - mase możliwości, spokojnie można ustawić żeby świecił tak jaskrawo że oczy wypala jak samsung ;-) może spokojnie konkurować ze starszymi plazmami ale nie wiem jak miałoby się to do nowych v30 czv50 Panasa, szkoda że nie mam obok Sony 850 do porównania
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
wjechał wczoraj 7007, obraz naprawdę ładny ,przede wszystkim na ustawieniu film który to Kiki ustawiał, menu działa powoli ale to nie przeszkadza, jedynie denerwują mnie narożniki bo są przyciemnione ( nie latarki jak u innych a odwrotnie, jakby po 1-2 diód nie działało ) pewnie to sprawka Kikiego, wczoraj siedziałem z Tv do 1 w nocy, ambi wogóle nie zrobił na mnie wrażenia, chyba najpierw był za daleko od ściany a potem jak powiesiłem to za blisko ( dziś spróbuje inaczej ) ale ostrość obrazu jak i jego jakość już tak, dzwięk ma naprawdę dobry po wyłączeniu go i włączeniu mojego kina szoku nie ma ( wiadomo nie to samo ale naprawdę jest dobrze), ogólny wygląd Tv bardzo dobrze, wracając do obrazu faktycznie ładnu, bez pikselozy czy innych przycięć, youtube pięknie skaluje jestem pod wrażeniem. narazie tyle,pooglądam jeszcze to dam znać a później na youtube wrzucę filmik ;-)
trochę boję sie czegokolwiek dotykać w menu obrazu a jest tego mase - mase możliwości, spokojnie można ustawić żeby świecił tak jaskrawo że oczy wypala jak samsung ;-) może spokojnie konkurować ze starszymi plazmami ale nie wiem jak miałoby się to do nowych v30 czv50 Panasa, szkoda że nie mam obok Sony 850 do porównania
Witaj w klubie.Napisz za dwa tygodnie.Szare rogi to nie sprawka kikiego tylko złe podświetlenie matrycy też to mam w moim 8007.Powolne menu zacznie przeszkadzać jak przestaniesz się bać czegokolwiek dotykać.Ja baterie wymieniłem za miesiąc.Ten tv nie jest zły tylko za drogi nie wart ceny.
 

SDman

Banned
Znam wielu którzy mają zupełnie inne zdanie.

Witam,
odnoszę wrażenie, że te wypowiedzi "jw." są nie na miejscu i nie wiele wnoszą .
A moje prośby, bardzo rzeczowe i ważne dla Wielu Osób w tym wątku i 6007, są pomijane ; dlaczego ?
Czy tak trudno napisać które TV (modele) są bez cloudingu, jeśli pisze się, że na pewno go nie mają !
Sprawa Androida dla TV, równo olewana choć ponawiałem pytanie , jaka jest jakość obrazu , dźwięku z IPLi, TVN Player, HD z Youtuba - oczywiście z tego polecanego Wszystkim wynalazku !
Czy ipla serial HD np "Przyjaciółki" gra tak samo jak z TV ipla ?

Pozdrawiam
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Witam,
odnoszę wrażenie, że te wypowiedzi "jw." są nie na miejscu i nie wiele wnoszą .
A moje prośby, bardzo rzeczowe i ważne dla Wielu Osób w tym wątku i 6007, są pomijane ; dlaczego ?
Czy tak trudno napisać które TV (modele) są bez cloudingu, jeśli pisze się, że na pewno go nie mają !
Sprawa Androida dla TV, równo olewana choć ponawiałem pytanie , jaka jest jakość obrazu , dźwięku z IPLi, TVN Player, HD z Youtuba - oczywiście z tego polecanego Wszystkim wynalazku !
Czy ipla serial HD np "Przyjaciółki" gra tak samo jak z TV ipla ?

Pozdrawiam

TVN plajera nie ma.Na ipli serial obraz wygląda jak przecietny SD.Dzwięk?no cuż nie załączyłem kina żeby ogladać serial.Jest film box (platny) możliwośc podgądnięcia demo reklamy i też zwykłe sd .Po przełączeniu z TVN HD na którym obraz jest bardzo dobry widać różnicę.
 

SDman

Banned
TVN plajera nie ma.Na ipli serial obraz wygląda jak przecietny SD.Dzwięk?no cuż nie załączyłem kina żeby ogladać serial.Jest film box (platny) możliwośc podgądnięcia demo reklamy i też zwykłe sd .Po przełączeniu z TVN HD na którym obraz jest bardzo dobry widać różnicę.

no szok :roll: ! To jak takie "coś" można polecać ludziom, którzy ponoć mają najlepsze telewizory ?
 

dream4you

New member
Po 2 dniach testów i oglądania różnej jakości materiałów musze uczciwie przyznać, ża Kiki naprawdę wie co mówi ! Obraz jest bardzo ładny, zwłaszcza nasze polskie HD ( tvn, tvp a nawet polsat ). Sygnał SD także jest dobry. Jeśli ktoś chce Smart Tv niech kupi Samsunga, ale jeśli chcesz mieć naprawdę dobrą jakość obrazu ( kino domowe ) to podpisuję się pod tym co pisał Kiki i także polecam Philpsa. Jedyne co zauważyłem negatywnego to te przyciemnione narożniki, które mnie nurtują - czy to podlega reklamacji, czy to wada produkcyjne ?
 

SDman

Banned
Po 2 dniach testów i oglądania różnej jakości materiałów musze uczciwie przyznać, ża Kiki naprawdę wie co mówi ! Obraz jest bardzo ładny, zwłaszcza nasze polskie HD ( tvn, tvp a nawet polsat ). Sygnał SD także jest dobry. Jeśli ktoś chce Smart Tv niech kupi Samsunga, ale jeśli chcesz mieć naprawdę dobrą jakość obrazu ( kino domowe ) to podpisuję się pod tym co pisał Kiki i także polecam Philpsa. Jedyne co zauważyłem negatywnego to te przyciemnione narożniki, które mnie nurtują - czy to podlega reklamacji, czy to wada produkcyjne ?

To, że TV ma obraz dobry to ja wiem , mnie chodzi o polecane przez niego urządzenie "TV Android"
A w tym temacie milczy jak grób, nie wiem dlaczego?
Jak mi da dobrą cenę i przesyłkę za darmo to ja wykonam testy i je tutaj zamieszczę -tylko pewnie już nikt tego nie kupi .

Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To jest temat Philips 7007.
Dongla z Androidem jest w innym wątku, więc proszę nie zaśmiecaj tematu.
https://play.google.com/store?hl=pl
Tu są informacje o aplikacjach. Załóż oddzielny wątek dostaniesz info.
==================================

Telewizor jest bardzo dobry i to że masz - dream4you - ciemniejsze ciut brzegi to naprawdę dobrze bo resztę rozprowadzają dobrze dyfuzory.
 

dream4you

New member
poprawcie mnie albo upewnijcie w obserwacjach, nie mogłem przeżyć jednej denerwującej sytuacji -ja to nazywam pixelozą a chodzi mi o szybki obraz i np na znaczkach stacji jak TVN jak i w ich bliskim otoczeniu powstają duże piksle -kwadraty jakby się matryca nie wyrabiała ale wkońcu odkryłem że to wina polepszacza : HD Natural Motion ma on 3 poziomy i nie zauważyłem nic pozytywnego ale wyłączenie go !!!! wreszcie jest normalnie szybki i płynny obraz bez pikeli na znaczkach ;-)
 
Do góry