Philips 46PFL7007K/12 - test otwarty . Stawiamy na najwyższą jakość .

exorcist83

New member
Witam
Posiadam TV Philips 40PFL7007, dotychczas podłączałem pod niego pendrive USB2.0 16GB i odtwarzanie zawartości odbywało się bez problemów. Teraz chciałbym nabyć pendriva usb 3.0 16GB. Czy taki pendrive usb 3.0 będzie wykrywany przez TV bezproblemowo? Czy ktoś z Was podłączał już pamięć przenośną z usb 3.0 do swojego TV i bez problemów taką pamięć TV wykrył. Nie chcę w ciemno kupywać pendriva jakby okazało się, że TV go nie obsłuży.
 

beni1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam
Posiadam TV Philips 40PFL7007, dotychczas podłączałem pod niego pendrive USB2.0 16GB i odtwarzanie zawartości odbywało się bez problemów. Teraz chciałbym nabyć pendriva usb 3.0 16GB. Czy taki pendrive usb 3.0 będzie wykrywany przez TV bezproblemowo? Czy ktoś z Was podłączał już pamięć przenośną z usb 3.0 do swojego TV i bez problemów taką pamięć TV wykrył. Nie chcę w ciemno kupywać pendriva jakby okazało się, że TV go nie obsłuży.
Na ten temat USB3.0 już pisałem wyżej.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Witam
Panowie jak zaradzić od niedzieli tv stał się strasznie mułowaty, zciszanie/pogłaszanie wciska i czekam 2-5 sekund i skacze skala po 1-skoku co 2-3 sekundy, programy zmieniają sie jak ślimak na 100m. Aktualizacje miałem robiona 2 miechy temu nowszej nie ma. Do tej pory tv działał super, czasem wciskam np:4 a mi pokazuje brak takiego programu.
Czy jest możliwośc jakiegoś resetu lub powrót do fabrycznych ustawień ???\
Wyłanczanie na 30-40 minut całkowicie z sieci nic nie pomaga

Jak masz moduł to zapisz sobie listę programów sat na pendriva i zaprogramuj na nowo tv. Menu > Ustawienia ogólne i na samym dole przed ostatnia zakładka > Zaprogramuj ponownie telewizor.
 

joonr

New member
Od niedawna jestem posiadaczem 55PFL7007.

Mogę z czystym sumieniem polecić. Poniżej krótkie podsumowanie

Plusy:
Czerń - jest b. dobrze, po wczorajszym obejrzeniu Elysium (swoją drogą największy zawód w kategorii Sci-Fi tego roku) mogę jedynie potwierdzić, że może nie jest to poziom plazmy ale kosmos jest naprawdę czarny Trzeba co prawda pobawić się ustawieniami (zmniejszyć podświetlenie) ale przy zakresie jasności tego ekranu to zdecydowanie da się ukręcić świetną czerń przy jednoczesnym jasnym podświetleniem tam gdzie jest ono potrzebne. Jak dla mnie model 7008 z tego roku nie ma starty pod tym względem do wersji 7007.
Kolory - jeszcze troszkę nad tym dłubię bo mam wrażenie, że dominująca jest czerwień ale chyba to wina materiałów, które póki co przetestowałem
Ilość portów HDMI: 5 szt. nie będzie łatwe do zapełnienia
Wygląd: b. ładnie się prezentuje
Dźwięk: jeśli ktoś jest spłukany po zakupie telewizora i chwilowo nie ma na kino domowe to nie będzie bardzo cierpiał. Jak na kategorię dźwięk z telewizora jest b. dobrze.
Input lag: laga brak


Minusy:
Menu - mimo najnowszego oprogramowania daleko mu do płynnej nawigacji
DLNA + napisy - nie odtwarza napisów streamowanych po DLNA, a przynajmniej mi się jeszcze nie udało

Neutralne:
Smart - bez szału ale da się ulepić znośny zestaw aplikacji z pakietów różnych krajów
Ambilight: dupy nie urywa, ściana za telewizorem w moim przypadku to ceglana płytka elewacyjna
także niestety nie daje to takiego efektu jak w przypadku jednolitej farby. W żaden sposób się jednak nie zawiodłem bo ten bajer był dla mnie zupełnie zbędny.
3D- nie wypowiem się, nie uznaje obecnie tej technologii jako coś co daje się oglądać, okulary prosto z pudełka schowałem do szafy

To tak na szybko. Jak byście mięli jakieś pytania to służę odpowiedziami.
 

editt

New member
Mam problem z w/w telewizorem, mianowicie rozłącza mi ciągle WIFI i prosi o ponowne połączenie. Jak rozwiązać ten problem? I drugie pytanko odnośnie okularów 3D, gdzie wkłada się baterie?
 

beni1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Moi drodzy mam również TV Philips 46 700/12 od roku. Moim zdaniem nie ma co się tak znęcać nad tym TV, że jest zły. Że ma za wolne menu itd.
Ostatnio miałem możliwość pobawić się tv Samsung 55 seria 7000. I muszę przyznać, ze porównując te dwa modele to w Philem nie jest tak źle. Menu w Samsungu nie jest w cale szybsze, przełączanie kanałów podobnie. Pilot moim zdaniem jest gorszy od pilota radiowego phila. A do tego jeżeli chcę przełączać kanały w Samsungu to trzeba nakierować go kierunkowo do TV. Przyciski w samsungu wydają się być mało precyzyjne i zbyt miękkie.
Obraz jest dobry i w tym i w tamtym, 3D fajne w obydwóch TV, dźwięk zdecydowanie na korzyść phila. Obsługa menu wydaje mi się, że jest lepsza phila. Ale może to być tez spowodowane tym, że phila menu obsługuje na bieżąco. Mam baterie w pilocie firmy duracell już 4 miesięcy i na razie nie zanosi się na ich wymianę. Do tego phil ma fajne podświetlenie ambi, które dobrze się prezentuje w nocy w dużym pokoju.
Także nie wiem skąd takie negatywne porównania phila do innych tv.

Ja osobiście nie narzekam na ten model.
pozdrawiam
 

beni1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam.
Parę miesięcy temu ten model kosztował około 4,6-4,8 tyś. Obecnie cena tego modelu z 2012r. to około 5,6 tyś. Co się stało, że ten model podrożał, a do tego jest droży o wiele do modeli z 2013 roku w tych samych calach . O co chodzi.
 

strzala

Member
Zapewne został wykupiony w sklepach gdzie było najtaniej i pozostał tylko w tych drogich. Dlatego obecnie minimalna cena jest taka wysoka. Przecież różnice w cenach pomiędzy sklepami potrafią wynieść nawet 2 tys. No chyba, że w tym samym konkretnym sklepie cena wzrosła, to tutaj nie znam wytłumaczenia.
 

tvboy

New member
Witam. Napotkałem się na mały problem, otóż kupiłem zabawkę z wejściem chinch-video, konkretnie to CYBER OKO (video-mikroskop). Jak podłączyć do tego modelu aby był obraz?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najpierw zresetuj, a jak nie zgłoś do serwisu - to się zdarza w każdej firmie, że nie działa.
 
Do góry