Philips 46PFL7007K/12 - test otwarty . Stawiamy na najwyższą jakość .

SDman

Banned
No dobra ok TV zamówiony, będzie we czwartek do odbioru ale ... Będąc w sklepie widziałem na wystawie model 42" 6008. Nie wiem jak co było poustawiane i przyznam że nie miałem czasu na rozmowę ze sprzedawcą ale obraz jeśli chodzi o redukcje szumów i artefaktów nie był rewelacyjny... Powiedzcie proszę że to może być wina niższego modelu i nieco innych ustawień :)

Witam,
mówimy Ci, że to wina innych ustawień i materiału odtwarzanego .
6008 to bardzo dobry TV na matrycy IPS i ze sporo lepszym dźwiękiem od ubiegłorocznej serii 6,7,8.

No i ma dostać rewolucyjne menu, ciekawe czy modele 2012 tez dostaną ?

Pozdarwiam
 

strzala

Member
Witam,
mówimy Ci, że to wina innych ustawień i materiału odtwarzanego .
6008 to bardzo dobry TV na matrycy IPS i ze sporo lepszym dźwiękiem od ubiegłorocznej serii 6,7,8.

No i ma dostać rewolucyjne menu, ciekawe czy modele 2012 tez dostaną ?

Pozdarwiam


Myślę, że jest prawdopodobne, że te wyższe modele z 2012 roku dostaną. Np. wczorajsza aktualizacja do tych zeszłorocznych modeli wprowadziła bug, na który dotąd skarżyli się użytkownicy nowych modeli. Tzn. próba wyjścia przyciskiem "cofnij" z niektórych opcji w menu zamiast wyjścia kończy się czarnym ekranem. Trzeba wtedy wciskać przycisk np przycisk home i znowu wchodzić w opcje. Tak że wygląda na to, że te oprogramowania zaczynają być "zbieżne".
 

Długowłosy

New member
Cześć :)

Zastanawiam się nad kupnem tego telewizora i nigdzie nie mogę znaleźć konkretów co do napisów.
Często będę oglądał filmy z pendriva i często będą one z napisami. Wiem że polskich napisów nie wyświetla, a jak jest z innymi? Może ogólnie ma z tym problem. A jeśli wyświetla to jak z ich rozmiarem i kolorem (na jakimś innym telewizorze widziałem szare mikro napisy,bez możliwości zwiększenia i mnie to przerażało,boje się że tu może być podobnie). Z góry dzięki za odpowiedź.
 

szumigt

New member
... TV już w domku i już kłopoty.

1. Zamiast połączenia WiFi mam komunikat "połączenie z routerem nie zostało potwierdzone". Wszystkie parametry są poprawnie wpisane na bank.
2. Pendrive który włożyłem do odczytu właśnie dostał jakiś chiński system plików który tylko TV go widzi a pozostałe komputery już nie. Dodam, że nic nie formatowałem i nic nie nagrywałem na tym pendrive kiedy był on w TV
3. Jakie ustawienia uznaliście za najbardziej optymalne... ??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisz na PW dostaniesz kontak do kolegi który poda Ci krok po kroku co zrobić.
 

jamajka92

New member
Witam,
stałem się posiadaczem tego telewizora :)
niestety po każdym włączeniu jest informacja "znaleziono nowe aktualizacje, czy zainstalować?"
Klikając ok, akceptując regulamin i coś jeszcze tel wyłącza się i znów ten sam komunikat.

Stwierdziłem że zaktualizuje przez pen-drive, ale na stronie producenta aktualizacja jest tylko w języku angielskim:(
 

jamajka92

New member
up

Problem się pogłębia, telewizor się wiesza jak wchodzi się w aplikacje, czasami nie reaguje na niektóre przyciski pilota np. można ściszyć i po głosić ale nie można zmienić kanału.

Czy nic się nie stanie jeżeli wgram aktualizacje z strony producenta w języku angielskim. Czy to jest język instalacji czy późniejszego oprogramowania?


Pozdrawiam
Jamajka92
 

miki1234

New member
up

Problem się pogłębia, telewizor się wiesza jak wchodzi się w aplikacje, czasami nie reaguje na niektóre przyciski pilota np. można ściszyć i po głosić ale nie można zmienić kanału.

Czy nic się nie stanie jeżeli wgram aktualizacje z strony producenta w języku angielskim. Czy to jest język instalacji czy późniejszego oprogramowania?


Pozdrawiam
Jamajka92

Miałem to samo, weź instrukcję obsługi i krok po kroku zrób aktualizację przez pendriva. Ogólnie po tygodniu użytkowania jestem mega zadowolony. :)
 

szumigt

New member
Tez miałem te same kłopoty. Rozwiązanie to właśnie aktualizacja (przez pendrive) z polskiej strony producenta. Nie patrzcie że to jest w wersji ang. Ja zrobiłem nieco ryzykując, bo miałem te same wątpliwości (ang). Teraz Wifi działa bez kłopotów a komunikaty o aktualizacji pojawiają się tylko przy aplikacjach :) Poprostu plik ze strony na pendrive, włączasz TV, wkładasz pen-a potem już tylko zgodnie z tym co się dzieje na ekranie a instrukcja mało konieczna :)

Generalnie po tych kilku dniach używania TV ... ogólnie wrażenia pozytywne, ale ... Przyznam się szczerze że po tym co poczytałem w teście spodziewałem się trochę lepszego obrazka. :\ Nie wiem może to kwestia ustawień których jeszcze nie rozgryzłem.... ale czy ustawieniami można wpłynąć na usuwanie przeplotu :\
 

aris5

New member
mega obraz jest dopiero jak masz kanały hd i porządne kable.Przy normalnej tv cyfrowej nie ma różnicy czy tele.kosztuje 1200 czy 7tys.
 

SDman

Banned
mega obraz jest dopiero jak masz kanały hd i porządne kable.Przy normalnej tv cyfrowej nie ma różnicy czy tele.kosztuje 1200 czy 7tys.

Witam,
zapewniam Ciebie, ze się mylisz dobry TV z dobrą elektroniką w środku i matrycą jest w stanie podciągnąć kanały SD do jakości prawie HD (można się zapomnieć) .
Mam wysoki model Philipsa, który z kablówki wyciąga maxa ale i tak jak zagra PVR Technisat HD K2
różnica jest widoczna -oczywiście na korzyść Technisata na tym samym TV po HDMI.
Wiec wniosek jest jeden -elektronika robi swoje.

Pozdrawiam
 

mikolo6

New member
Witam. Mamy pytanie do wszystkich posiadaczy TV z serii 7007, czy w waszych egzemplarzach metalowa ramka, która jest dookoła TV po bokach nagrzewa się? Na początku myślałem iż to od Ambilight-u, ale po wyłaczeniu nic się nie zmieniło i nadal się nagrzewa i to tak że jest dosyć ciepła. Natomiast dół i góra ramki są chłodne. Czy ktoś też tak ma?
 

strzala

Member
Witam. Mamy pytanie do wszystkich posiadaczy TV z serii 7007, czy w waszych egzemplarzach metalowa ramka, która jest dookoła TV po bokach nagrzewa się? Na początku myślałem iż to od Ambilight-u, ale po wyłaczeniu nic się nie zmieniło i nadal się nagrzewa i to tak że jest dosyć ciepła. Natomiast dół i góra ramki są chłodne. Czy ktoś też tak ma?

Po bokach znajduje się podświetlanie matrycy i stąd to nagrzewanie się. W tegorocznym modelu 7008 czy np. Panasonic ET60 podświetlanie jest realizowane z jednej strony i tylko jedna się nagrzewa:)
 

mikolo6

New member
Tak też podejrzewałem ale nagrzewa się dość mocno i głównie o to mi chodzi. Chociaż miałem też tv z serii 6007 i tam tego nie było. Dlaczego?
 

strzala

Member
Tak też podejrzewałem ale nagrzewa się dość mocno i głównie o to mi chodzi. Chociaż miałem też tv z serii 6007 i tam tego nie było. Dlaczego?

Ja mam 8007, który jest prawie identyczny z 7007 i też się nagrzewa, ale się tym za bardzo nie przejmuję. W 6007 jest inna matryca niż w 7007 oraz 8007, to może i podświetlanie jest realizowane w jakiś inny sposób. Nie mam pojęcia czemu tamten się nie nagrzewał.
 

mikolo6

New member
Skoro tak mówisz to chyba tak musi być, chociaż może jeszcze ktoś napisze jak to u niego wygląda. Tak jak napisałeś może to być spowodowane zastosowaniem innej matrycy gdyż czytałem iż w serii 7007 są matryce Samsunga a w serii 6007 LG. W każdym razie dzięki.
 
Do góry