philips 42pfl6877k

prezzo

New member
Panowie chcialbym zakupic 42PFL6877K. Czy wie ktos gdzie mozna go kupic i ile trzeba zaplacic. Widze tylko w polskiej dystrybucji model 7007k ale wolalbym kupic model 6877
 
Ostatnia edycja:

Harpo

New member
Są dostępne w dobrych sklepach bez problemów.
Nie sądostępne w dobrych sklepach. WIELKI PROBLEM.
Tak jak pisałem w innym wątku, sieć NEONET sprowadziła go specjalnie dla mnie.
"Dobre" sklepy to jakie? Ja piszę o sieciach typu Saturn, MM, EuroRtvAgd, MixElectronics...mógłbym jeszcze wymieniać.
Póki co jest 31 października i sytuacja wygląda niesamowicie blado. Dla mnie niepojęte, ale @kiki wspomniałeś, że wkrótce będą w większości sklepów.
Szykuje się ofensywa Philipsa? - idę na to :)
pozdrawiam
 

prezzo

New member
Czyli bardziej nalezy sie sklonic ku modelowi 7007 niz 6877. Bo juz sam nie wiem co robic. Alternatywa ma byc albo Sony HX850 lub plasma 42GT50. Ale to trudny wybor wiec prosze o rade. TV bedzie do blurey i xbox360.
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Model 6877 ma 3 stronne powświetlenie i super to wyglada a model 7007 tylko 2 stronne i ogólnie trochę wyższa półka cenowa ! Szkoda że 3 stronne podświetlenie w naszym kraju zaczyna się od modelu 8007 :bober:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

prezzo

New member
Model 6877 ma 3 stronne powświetlenie a 7007 tylko 2 stronne wiec mimo ze to seria 7 jest to teoretycznie gorszy model a w dodatku drozszy tak to rozumiec . Wiec jak warto kupic model 7007 czy cena wyzsza a jakosc gorsza dlatego najlepiej znalezc cos innego albo kupic model 6877 tylko troszke ciezko z zakupem tego modelu .
 
Ostatnia edycja:

przemo73

New member
Bez reklam
Piszecie strasznie zagmatwanie. Przede wszystkim trzeba zaznaczyć że model 6877 to nadal pasywne 3D. Seria 7 to już aktywny trójwymiar.
Jak dla mnie różnica w cenie jest taka, że gdybym miał się zdecydować na wyższą serię niż 6, to brał bym coś z 8007.
Wracając do tematu, to po dłuższej analizie model 47pfl6877 wygrywa u mnie z 55pfl6007. Wszystko przez Ambilight Spectra 3.

Send from my Nokia 6310i
 

prezzo

New member
Ok rozumie ale jak jest w porownaniu do 7007 czy tez wyrywa z 6877. Bo jest teraz pronocja i na media expert jest PHILIPS 40PFL7007K/12 + Blu-ray PHILIPS BDP2980/12 za 4799 i nie wiem co zrobic czy kupic czy nie czy lepiej kupic cos innego czy lepiej zalupic inny model
 

marioking

Member
Gdyby jeszcze byl tylko dostepny to mozna by uznac za sensowna alternatywe. Ale przy braku dostepnosci to raczej zakup 6877 oznacza ze trzeba bedzie przeplacic. Na dodatek trzeba liczyc sie z pewnymi utrudnieniami z ewentualnym supportem/gwarancja. Ponadto czy cena tego sprzeciku nie zblizy sie do 8007 w 46" ktory jest u nas oficjalnie dostepny?? Ze spectra 3 i na dodatek reszta paramterow znacznie lepsza??? kombinowanie z zakupem 6877 to chyba taka sztuka dla sztuki, bo raczje bez dobrych dojsc malo ekonomiczne rozwiazanie.
 

przemo73

New member
Bez reklam
@up
46pfl8007 to wydatek grubo ponad 6 tys. plnów, a 47pfl6877 w Czechach po przeliczeniu "na nasze" to około 4900. Więc nie ma co porównywać.
Może Philips się zreflektuje i wprowadzi go do naszego kraju.

Send from my Nokia 6310i
 
Ostatnia edycja:

marioking

Member
No tak, tylko jak sam zauwazyles to w czechach, jak doliczysz logistyke to bedzie drozej i moga byc problemy z faktem z ten sprzet nie jest przezncony na polske, i nie bedzie. I nie mowie tylko o mozliwych problemach z gwarancja ale tv maja regionalizacje softow, wiele problemow wynika czasem z lokalizacji i fakt ze polska nie jest uwzglednia w ich eliminacji moze dodatkowo uprzykrzyc uzytkowanie. Fakt wyjdzie tez pewnie taniej, ale czy przy wydaku 5k-6k te ten tysiac robi roznice?? Szczegolnie ze nie placisz tylko za takie samo ambilight, ale tez dostaje znacznie lepsze paramtery i z tego co czytalem wykonanie, pilocik z zyro( pointerem, klawiaturka) no i lepsze audio, plus taki kolejny gadzet jak kamerka do skype, aktywne 3d ktore zapewnia lepsza jakosc(osobiscie wole pasywne, mimo swoich wad). Wiec nie wiem czy oszczedzenie tego tysiaka jest naprawde osczednoscia gdy ktos chce spectre 3.
 

dorian32

New member
Mnie osobiscie logistyka odpadla, bo mieszkam przy samej granicy. Co do gwarancjii to kupowalem w electrowordzie jak tam ktos juz wyzej sie domyslil. Ta siec sklepow jest rowniez w Polsce wiec z gwarancja nie ma problemow. Jak mnie zapewniano dziala w calej europie, bez wzgledu na miejsce zakupu. Co do regionalizacj to sie nie wypowiem ,bo nie mam porownania z innymi telewizorami philipsa ale jak pisalem ipla i youtube dziala reszta to i tak jakis padziew. No jest tez otwarta przegladarka choc narazie niewiele z niej pozytku bo nie otwieraja sie na nie filmy . Udalo mi sie raz na iptaku uruchomic ale to raczej ciekawostka niz przydatne narzedzie od netu mam kompa i laptopa.
Ja osobiscie szukalem tv z pasywnym 3d (aktywne lepsze przez 5 min a potem ...) i tu nie czuje sie oszukany w tym modelu 3d to prawdziwa przyjemnosc, ja z odleglosci 3m pomiedzy aktywnym a pasywnym roznicy nie widze (mam moze za slaby wzrok).
No i jak pisalem pilot w tym tv tez juz posiada klawiature na odwrocie.
Ze swojej strony polecam ten model, choc szczerze mowiac wykonanie napewno nie jest tak dobre jak w wyzszych modelach. Za cos przeciez trzeba doplacic inaczej nie mialo by sensu tworzenie wyzszych modeli .
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

dajbanana

New member
tylko, ze model 6907 posiada dwustronny ambilight, a model 6887 ma ambilight spectra 3 jesli komus na tym zalezy to spora roznica wedlug mnie :)

Wysyłane z mojego LG-P920 za pomocą Tapatalk 2
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Masz rację że ambilight spectra 3 jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż dwustronny ambilight, dlatego szkoda że tego modelu nie można kupić w naszym kraju. Do modelu 8007 z ambilight spectra 3 trzeba sporo dopłacić :x
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

przemo73

New member
Bez reklam
Miejmy nadzieję, że włodarze Philipsa w naszym kraju pukną się mocno w łepetynę i zweryfikują listę dystrybucyjną na przyszły rok.
A może i holenderscy inżynierowie pomyślą trochę i wypuszczą 6877 w 55 calach!
 

sanmar

New member
Masz rację że ambilight spectra 3 jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż dwustronny ambilight, dlatego szkoda że tego modelu nie można kupić w naszym kraju. Do modelu 8007 z ambilight spectra 3 trzeba sporo dopłacić :x

Dodatkowo ma jeszcze dwustronny pilot z klawiaturą qwerty, tak więc dla "średnio-wymagającego juzera" od serii 8007 różni się głównie pasywnym 3D i brakiem pointera w pilocie...

Też w zupełności nie kumam, co oznacza, że "model nie przeznaczony do polskiej dystrybucji".
Skoro jest sprzedawany w Holandii, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Słowacji, Czechach, Węgrzech, Rumunii, Rosji (tyle wyłowiłem po domenach sklepów w Google), to widać nasz umiłowany kraj Philips omija dosłownie szerokim łukiem, wręcz kołem - nie licząc Bałtyku, choć pewnie i w Skandynawii też sprzedają, lub - jak kto woli - oblewa ciepłym czymśtam...
Jak widać, zamiast "Zielonej Wyspy", pod tym względem jesteśmy dosłownie "Czarną Dziurą" na mapie Europy.

Nawet jeśli już coś rzucą jak np. 6007 lub 8007 (wręcz jak w Barejowskim klasyku: "co pan! Tu jest kiosk Ruchu, ja tu mięso mam"), to logistyka i sieć dystrybucji totalnie kuleje: nie można iść z ulicy i zobaczyć na wystawie, tylko jakieś wygibasy z zamawianiem do sklepu (na przykładzie Euro) i wręcz restrykcje w wyjęciu z pudełka "na chwilę", zależne tak naprawdę od widzimisię lokalnego personelu (co pisała już niejedna osoba na tym forum).
Gdzie jak gdzie, ale Euro RTV chociaż w sklepach zlokalizowanych w dużych galeriach handlowych powinno wystawić na ekspozycję. Jeśli już coś znajdziesz, to tylko coś z 5007, a sprzedawcy zapytani gdzie jest stoisko marki Philips, błędnie przebiegają wzrokiem po półkach, jakby zapomnieli, że istnieje taka marka (znów skojarzenie z klasyka: "Nie ma takiego miasta: Londyn. Jest Lądek Zdrój..")

A już totalnie przygnębiające wrażenie robią dyndające kable na pustych białych ścianach i stand-ach w MM i Saturn, celowo kiedyś przygotowane do eksponowania unikalnego efektu Ambilight. Po ich okresie dawnej świetności pozostało tylko dumne, niebieskie logo PHILIPS i wyblakłe kontury egzemplarzy z ekspozycji z poprzednich lat, które pewnie poszły drugim obiegiem wśród pracowników za bezcen...
Nawet nikomu z przedstawicieli handlowych nie chce się tego pousuwać, aby nie utrwalać w klientach "spontanicznej świadomości marki", która umarła...

Tak się głośna zastanawiam: gdzie tak naprawdę tkwi przyczyna? Kiepski Dział Marketingu w Polsce? Mało obiecujący rynek? (chyba nie, skoro półki oprócz masowego towaru uginają się też od wypasionych modeli Samsungów, Sharpów i LG). Serwis w Radomiu nie wyrabia, więc nie "dorzucają do pieca"? Bojkot marki przez duże sieci?

Rozgoryczony...
 

artsaulo

New member
Niestety Philips strzelił sobie w tym roku w kolano. Klienci nawet już się nie pytają o modele tej firmy. Sama firma nie robi wiele aby to zmienić. Myślę, że Philips odpuścił sobie rok 2012 i przez cały rok 2013 będzie sprzedawał obecną linie modeli. Konkurencja będzie krok do przodu.
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Nie masz racji.
Jest podział zakresu dostępności wykonywany przez fabrykę i to cała procedura po to aby nie mieszać importu prywatnego na rynku.
I uwagi powienieneś kierować do fabryki.


Dlatego zaskakuje mnie wypowiedz Kikiego że " ... uwagi powienieneś kierować do fabryki " A gdzie jest dział marketingu Philipsa w naszym kraju a może rzeczywiście mieszkamy w Afryce ?
 
Do góry