Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

maniek530

Banned
Dla mnie 3D to tylko dodatek - fajny gadżet (ale dobrze że efekt 3D jest naprawdę dobry).
Dobry obraz był dla mnie głównym wyznacznikiem - pod tym katem wybierałem TV a on to oferuje - wystarczy go dobrze poustawiać pod swoje "oko" i naprawdę jest BARDZO DOBRZE.Ma kilka niedociągnieć ale który TV ich nie ma ????
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
dla mnie te niedociągnięcia bynajmniej w moim egzemplarzu tkwią jedynie w sofcie. Niedawno ktoś dał info że niedługo mam być aktualizacja i nadal pracują nad następnymi czyli jest nadzieja ze nie śpią tam:)
 

Tika

New member
Bez reklam
Ja własnie najbardziej byłem zaskoczony 3D w Philipsie. Wczesniej widzialem je w Sharpie, LG, Sony (najmniej) i w Samsungu (tutaj najczęściej). W Philipsie 3D jest najlepsze jakie widziałem. Przede wszystkim brak migotania. Mecz w HD i mecz w 3D ogląda się i tu i tu bardzo dobrze. Wczesniej 3D traktowałem jako bajer i po chwili ogladania wyłączałem. Piłki nożnej nie oglądałem bo mi się nie podobało w 3D. Tutaj w 6007 jest odwrotnie. Obraz w 3D jest świetny.

oglądałeś mecz w 3D SBS?
 

Harpo

New member
Skoro w film 3D oglądanych na tym sprzęcie człowiek odruchowo odskakuje, bo coś (jakaś ryba, przedmiot itd) "wyskakuje" z ekranu, to musi być dobrze. Dzieciaki chcą łapać kulki w jednym z dem.
3D jest świetne, oglądałem też w Panasonicu ET5 i było równie dobre.
Żadnych zawrotów głowy po seansie 2h, nic z tych rzeczy. W przeciwieństwie do 3D aktywnego.
A widoczne przerwy między liniami to tylko z odległości pół metra. Z daleka jest super.
 

spuki23

New member
Wczoraj znów przetestowałem 42 6007. Przeczytał inne pendrive, ale nadal nie chciał połknąć mojego MPEG-a. Po kilku sekundach odciął muzykę, a obraz zaczął skakać. Do tego nie czyta wszystkich napisów. Jak należy przygotować napisy do tego modelu?
 

maniek530

Banned
Wczoraj znów przetestowałem 42 6007. Przeczytał inne pendrive, ale nadal nie chciał połknąć mojego MPEG-a. Po kilku sekundach odciął muzykę, a obraz zaczął skakać. Do tego nie czyta wszystkich napisów. Jak należy przygotować napisy do tego modelu?

Napisy muszą być w formacie srt. i muszą mieć taka sama nazwę jak plik z filmem - nie może być też innych plików w folderze - chyba tak to wyglada.
 

phips

New member
Witam Szanownych forumowiczów

Dwa tygodnie temu stałem się szczęśliwym i nieszczęśliwym posiadaczem telewizora 42PFL6007K/12.

Szczęśliwym - bo w miejsce starego Philipsa kupiłem nowego Philipsa.
Nieszczęśliwym - bo ze względu na trudne czasy mogłem sobie pozwolić tylko na linię 6. Mój stary, dziesięcioletni Philips był z linii 9, a konkretnie 32PW9528

Nie mam żadnego bólu z "wolnym" czy "mułowatym" menu. Poprzedni Philips przyzwyczaił mnie do tego, że przełączanie menu jest miękkie i nieśpieszne. Kuleczki przesuwające się po linii, po prostu, ignorowały zbyt szybkie naciskanie pilota.
Według mnie złość na wolne menu wynika z niedopasowania menu TV z pilotem. Menu jest miękkie, a pilot sztywny. Focus przesuwa się łagodnie po pozycjach menu, a po naciśnięciu przycisku w pilocie słychać kliknięcie, które oznacza "wykonano", co nie zawsze jest zgodne z prawdą. Wygląda to tak jakby menu projektował jakiś mnich tybetański, a pilota wojskowy. Jak wspomniałem, nie mam z tym bólu, bo pilot w 32PW9528 był tak samo "miękki" jak menu i wyrobiłem sobie wyczucie, w jakim tempie należy naciskać pilota (chociaż te głośne kliknięcia trochę poganiają do przyśpieszenia).

Ten i inne wątki, dotyczące linii 6XX7, na różnych forach, zacząłem czytać gdzieś w połowie grudnia, kiedy zaczęły się problemy z moim starym Philipsem. I prawdę mówiąc przejrzałem dokumentację od telewizorów kilku innych firm, bo chciałem kupić prawdziwy, sprawny telewizor, a nie taki rzęch, jaki wynika z opisów niezadowolonych użytkowników 6007.

1. Telewizor zamówiłem przez Internet w jednej z dużych sieci.
2. Pudło od tv z jednej strony miało napisy po angielsku, z drugiej po niemiecku.
3. Dokładny model telewizora to 42PFL6007K/12 425 (ten ostatni numer jest dodatkowo przy numerze modelu, z tyłu, na samym spodzie telewizora, w okolicy nogi od podstawki)
4. Oryginalny firmware tv to QF1EU-0.133.4.0
5. Składany na Węgrzech.
6. Rzeczywiście tv grzeje się z tyłu, tuż pod klapką.
7. Na matrycy nie zauważyłem żadnego cloudingu, bandingu czy brudu.
8. Podświetlenie Backlight, póki co, mam ustawione na 68 i górna część matrycy, na całej długości jest lekko bardziej oświetlona.
9. Bez problemu współpracuje z modułem ASTON ver 2.17 z kartą cyfry+. Nie wiem jak wygląda sprawa HD bo mam pakiet bez HD, a przy wyszukiwaniu programów z satelity daje możliwość wyboru wg. jakiego pakietu mają być posortowane znalezione kanały. Jednym z pakietów do wyboru jest właśnie cyfra+.
10. Z Internetem jest trochę dziwnie, bo telewizor nie potrafi nawiązać więcej niż 6 jednoczesnych połączeń do strony WWW (sprawdzone na odpowiedniej stronie). To może być przyczyną "duszenia się" połączeń.


I pytanie.

Jak oczyścić telewizor ze śmieci konfiguracyjnych. Przywrócenie do ustawień fabrycznych zmienia tylko kilka ustawień w menu. Ponowna instalacja telewizora, dodatkowo usuwa listy programów TV, ulubione internetowe, akceptacje regulaminów i rejestrację TV.
Zostają:
- hasło do połączeń WiFi(!),
- cache przeglądarki,
- przypisanie gniazd, nawet z wpisanymi ręcznie nazwami. Po ponownej "instalacji telewizora", zaraz po podłączeniu urządzenia, TV wszystko wie i nie pyta o rodzaj urządzenia, a co gorsza także zmienia ikonkę i opis gniazda, do którego wcześniej było podłączone urządzenie, a po ponownej instalacji nic do niego nie podłączam.
Także reinstalacja firmware'u niczego nie poprawia.
 
J

Judash

Guest
Wiecie co, tak sobie kupiłem ten TV świadom jego wad i zalet.Nie wkurza mnie wolne menu, choć nie ma tragedii wg mnie, bandingów i innych plam nie widzę, ale te 3D, to totalna kupa! Nie byłem nigdy w kinie na filmie 3D, bo mnie to w ogóle nie kręci przez te okulary, więc przyrównać nie mam do czego.Włączyłem dziś kanał 3D w Cyfra+, leci jakiś materiał w 3D, wkładam okulara i....i nic, szczęka mi nie opadła z pozytywnego wrażenia.Wołam siostrzenice i pytam jak to 3D w TV, co widzisz, a ona mówi, że prawie jak w kinie.Czy ja naprawdę jestem ślepy, czy co?
 

kini0

New member
Bez reklam
Możliwe że nie dostrzegasz efektu. Ja jako drukarz na badaniach okresowych mam test na widzenie głębi 3D z zastosowaniem paralaksy, czyli wniosek jest jeden- można tego nie widzieć.
 
J

Judash

Guest
A może do oglądania materiału 3D, potrzebny jest wzrok sokoła?Bez astygmatyzmu, krótkowzroczności lub dalekowzroczności bez zaćmy itd?
 

mariogsxf

New member
A może do oglądania materiału 3D, potrzebny jest wzrok sokoła?Bez astygmatyzmu, krótkowzroczności lub dalekowzroczności bez zaćmy itd?

Ja nie ma żadnej z tych wad i po oglądnięciu np. "Podróż do wnętrza ziemi" w 3D zbierałem szczękę z ziemi. Ale zeby był porządny efekt film musi mieć z 7-10GB. Wątpię, że zobaczysz to oglądając program z kablówki. Niektórzy mówią, ze 3D to bajer, dodatek a ja nie potrafię już oglądać filmu w 2D nawet 1080p.
 
Ostatnia edycja:
J

Judash

Guest
Ja nie ma żadnej z tych wad i po oglądnięciu np. "Podróż do wnętrza ziemi" w 3D zbierałem szczękę z ziemi. Ale zeby był porządny efekt film musi mieć z 7-10GB. Wątpię, że zobaczysz to oglądając program z kablówki. Niektórzy mówią, ze 3D to bajer, dodatek a ja nie potrafię już oglądać filmu w 2D nawet 1080p.
Oglądałem na Canal+ w kanale 3D.Pasmo z materiałem 3D.
 

phips

New member
Czy w tym pakiecie są zawarte te kanały: 12,284H (Polsat Sport News i TV6) oraz 12,188 (AXN).

Nie wiem, ale o ile się orientuję to zawartość pakietów i częstotliwości tego operatora można znaleźć w jego serwisie Internetowym. Poza tym Polsat Sport News i TV6 są dostępne bezpłatnie w DVB-T i nie ma potrzeby wchodzenia w jakiekolwiek pakiety.
 

Puchaty86

New member
Mam pytanie. Czy za przyciemnianie i rozjaśnianie obrazu odpowiada jeszcze jakaś inna funkcja niż czujnik światła? Bo pomimo jego wyłączenia obraz mi się ściemnia i rozjaśnia. Jak to wyłączyć?
 
Do góry