Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

miet55

Member
Bez reklam
Nie wiem, ale o ile się orientuję to zawartość pakietów i częstotliwości tego operatora można znaleźć w jego serwisie Internetowym. Poza tym Polsat Sport News i TV6 są dostępne bezpłatnie w DVB-T i nie ma potrzeby wchodzenia w jakiekolwiek pakiety.
Jest, jest potrzeba :) nie czytałeś moich wcześniejszych postów w których dość jasno określałem swój problem z nagrywaniem. Dlatego cały czas szukam osoby, która na innym module sprawdzi jak się zachowują te programy podczas nagrywaniu PVR. Chodzi o to żeby nagrać któryś z wymienionych programów (oczywiście z podanych przeze mnie częstotliwości, z żadnych innych) i sprawdzić czy wszystko poprawnie odtwarza. Dlatego wielka moja prośba do Ciebie!
 
Ostatnia edycja:

mariogsxf

New member
Oglądałem na Canal+ w kanale 3D.Pasmo z materiałem 3D.
No właśnie. Czy myślisz, że jakakolwiek tv z kabla zapewni Ci jakość filmu który ma powiedzmy te 6-10GB (nie mówię już o takich co mają więcej) ? Ktoś kto uważa, że ma cudny obraz z kanałów HD tak naprawdę widzi ułamek tego co zapewniają te filmy. Byłem z tym tv u kolegi (ja nie mam kablówki) i po podłączeniu do kanałów HD on był zachwycony jakością (porównanie do plazmy g10) a dla mnie obraz był o prostu taki sobie. Ale to dlatego ,że mam porównanie do tych filmów w 3D.
 

Tika

New member
Bez reklam
No właśnie. Czy myślisz, że jakakolwiek tv z kabla zapewni Ci jakość filmu który ma powiedzmy te 6-10GB (nie mówię już o takich co mają więcej) ? Ktoś kto uważa, że ma cudny obraz z kanałów HD tak naprawdę widzi ułamek tego co zapewniają te filmy. Byłem z tym tv u kolegi (ja nie mam kablówki) i po podłączeniu do kanałów HD on był zachwycony jakością (porównanie do plazmy g10) a dla mnie obraz był o prostu taki sobie. Ale to dlatego ,że mam porównanie do tych filmów w 3D.

w UK jest kanał satelitarny SKY 3D co ma jakość porównywalną z blu-ray
 

phips

New member
nie czytałeś moich wcześniejszych postów w których dość jasno określałem swój problem z nagrywaniem.

Oops. Rzeczywiście pomijałem posty o PVR i nagrywaniu, bo nie czuję tematu. Wynagrywałem się na VHSa i mi przeszło. Nawet nie mam gwizdka 8GB żeby spróbować.
Jeżeli masz moduł w standardzie CI+ to mogą być problemy. Ten plus oznacza, że nadawca ustala czy dany program może być nagrany, odtworzony i ile razy.
Standard opracowała wielka czwórka (Panasonic, Philips, Samsung, Sony) w sobie wiadomym celu.
(więcej na angielskiej Wikipedii, hasło "Common Interface" i na oficjalnej stronie "CI Plus")

Może ktoś inny, kto ma nagrywanie może spróbować.
 
J

Judash

Guest
Ja nie ma żadnej z tych wad i po oglądnięciu np. "Podróż do wnętrza ziemi" w 3D zbierałem szczękę z ziemi. Ale zeby był porządny efekt film musi mieć z 7-10GB. Wątpię, że zobaczysz to oglądając program z kablówki. Niektórzy mówią, ze 3D to bajer, dodatek a ja nie potrafię już oglądać filmu w 2D nawet 1080p.
To co pozostaje? Kupować filmy 3D na allegro lub wypożyczać?Bo wg ciebie jakość materiału w Canal+3D jest nienajlepsza?
 

tadolboss

Member
Hej
dzięki podpowiedzi Kikiego (KIKI THX) , a także czytaniu tego wątku (chociaż tu akurat opinie są różne) kupiłem 55pfl6007.
Póki co nie żałuję wyboru i uważam że TV jest super.
Po zaktualizowaniu softu do najnowszej wersji wydaje mi się że przy przejściach scen (jasnych) na ułamek sekundy pojawiają się poziome szare paski przez cały ekran (środek ekranu) co mnie trochę irytuje - na pierwotnym sofcie wydawało mi się że tego nie było.
- skąd mogę pobrać pierwotny soft ??? (nie jestem pewien jaki był ale chyba QF1EU 0.150.48.9 )
- czy jest możliwość cofnięcia się do poprzedniej wersji ?
Czytam ten wątek od bardzo dawna i wiem że temat ten był poruszany - jednak jak na zlość nie mogę wątków znaleźć.
Pomimo tej małej niedogodności uważam że TV jest OK i mam nadzieje że tak pozostanie.....
Z góry dziękuję za info
 

miet55

Member
Bez reklam
Wyłącz podświetlanie dynamiczne.
Podobno na starszych softach to nie występowało, zaczęło od 150.
Nie cofniesz się do starszego od tego co dał producent.
 

gojar

Member
- skąd mogę pobrać pierwotny soft ??? (nie jestem pewien jaki był ale chyba QF1EU 0.150.48.9 )
- czy jest możliwość cofnięcia się do poprzedniej wersji ?
6/7/8/9 Serie Firmware Katalog
Wgranie starszego softu jest możliwe bez problemów. Trzeba jednak samemu wskazać plik przy aktualizacji bo starszych wersji nie wgrywa się z automatu. Ja robiłem to już kilka razy i nigdy nie było z tym problemów.
 

gojar

Member
Przecież podałem linka do softu Philipsa.
A tego jaki był to chyba nie sprawdzisz. Przed aktualizacją dobrze sobie zapisać jaką wersję mieliśmy dotychczas.
Ja tv kupiłem w grudniu u Kikiego to miał : 150.048.014
 
Ostatnia edycja:

gojar

Member
Aktualizacja do starszej wersji:
menu-konfiguracja-aktualizacja oprogramowania-ustawienia oprogramowania-lokalna rozbudowa-plik na pendrive
 

tadolboss

Member
dzięki...
gojar - a Tobie po wgraniu najnowszego softu nie pojawiały się poziome pasy ???

P.S ...nie potrafię ściągnąć pliku - same spamy
 
Ostatnia edycja:
Do góry