Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

mtcl1

New member
jak masz wybrane źródło HDMI to w opcjach masz tylko status, a jak wybierzesz inne źródło np. TV to wtedy masz więcej funkcji

Witam,
Jak pisał kolega Tika: żródłem sygnału u ciebie jest dekoder UPC podłaczony kablem HDMI i w takim wypadku nie bedziesz miał więcej opcji tylko okienko stanu. Aby mieć więcej opcji wybierz źródło sygnału TV, TVsat (oczywiście trzeba zainstalować kanały). Nawet oglądając film z USB bedziesz miał więcej opcji.
Pozdrawiam

PS: Opcje są zależne od źródła sygnału np. przy oglądaniu filmów z usb czy hdd mogą być aktywne opcje wybory języka czy napisów.
 
Ostatnia edycja:

bitner

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam,
Jak pisał kolega Tika: żródłem sygnału u ciebie jest dekoder UPC podłaczony kablem HDMI i w takim wypadku nie bedziesz miał więcej opcji tylko okienko stanu. Aby mieć więcej opcji wybierz źródło sygnału TV, TVsat (oczywiście trzeba zainstalować kanały). Nawet oglądając film z USB bedziesz miał więcej opcji.
Pozdrawiam

PS: Opcje są zależne od źródła sygnału np. przy oglądaniu filmów z usb czy hdd mogą być aktywne opcje wybory języka czy napisów.
Właczam zródło tv i nic a jak TV sat to wyskakuje komunikat czy zainstalowac kanały ? to mam zainstalowac ?
 

mtcl1

New member
Witam,
Rozumiem, że kolega nie ma podłączonej anteny do odbioru tv naziemnej czy satelitarnej i kanały tv czy tv sat nie są zainstalowane. Jeżeli jedynym źródłem sygnału jest dekoder/odbiornik UPC podłączony przez HDMI do telewizora to w okienku "opcje" nic innego sie nie pojawi gdyż wszystkie opcje związane z odbiorem typu: język, napisy itp załatwia dekoder UPC.. Tak już jest i nikt tu nic nie pomoże.
Pozdrawiam
 

jkchris

New member
Witam,
bitner zrób uodate softu przez USB - nic nie ryzykujesz.
Rozumiem że nie możesz dostać się do ustawieć od obrazu i innych opcji.
Przecież mając sygnał z HDMI można się dostać za pomocą przcisku OPTIONS na pilocie do tych usawień więc zrób update.
 

emer

Member
Bez reklam
a dlaczego bitner nie klikniesz "domek" czyli menu główne i tak dopiero przejść tam gdzie chcesz i ustawić to co chcesz.
 

A102

New member
bitner;wciskasz na pilocie ,,options" ,pojawia się ,,setup'' podświetlony na pomarańczowo ,nie naciskasz go, tylko strzałką dajesz do góry na opcje ,nie naciskasz ok, tylko strzała w prawo i ok i masz dostępne opcje o które pytasz.Pozdrawiam.
 

bitner

Klub HDTV.com.pl
vip
Ślicznie dziekuję za podpowiedzi chyba narobiłem paniki ! Też mnie dziwi że z UPC nie mam podłączonej do TV anteny TV byłoby po problemie. Po Waszych podpowiedziach zorientowałem sie że takiej anteny nie mam podpietej.Ale jeszcze raz slicznie dziekuję. Powiem na koniec że TV ( żeby nie zapeszać ) jest SUPER ! Miałem do tej pory Plazme S10 ( tez super Tv)
 

grzechu.

New member
Witam, przeczytałem dokładnie instrukcję mojego tv42 6007 i w dziale "Bezpieczeństwo i konserwacja" na stronie19 jest napisane cyt. "Unikaj wyświetlania nieruchomych obrazów, na ile to jest możliwe. Nieruchome obrazy to te które są wyświetlane na ekranie przez długi czas. Nieruchome obrazy to menu ekranowe, czarne pasy, informacje o czasie itp. Jeśli nie możesz uniknąć ich wyświetlania, zmniejsz kontrast i jasność obrazu aby zapobiec uszkodzeniu ekranu."
Jak mam to rozumieć? Oglądanie starszych filmów z czarnymi pasami, może spowodować usterkę ekranu? Przez długi czas... to znaczy ile? Dzień, miesiąc, rok...?
Co o tym myślicie?
Ogólnie z tv jestem zadowolony, sprzęt jak każdy inny ma swoje wady i zalety, ale w przypadku tego modelu znalazłem najwięcej zalet więc go kupiłem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dokładnie, zero stresu.
Musiałbyś jak za czasów "Słusznie minionego okresu" mieć jeden program i oglądać go na okrągło 8 godzin dziennie np. przez 3 lata. Więc raczej obecnie nikomu to nie grozi.
 

emer

Member
Bez reklam
"gdybyś miał plazme ..." - stare czasy, nieaktualne właściwie.
Moja plazma panasonic 42PY80, 4-5 lat - NIC nie wypaliło sie ... a TVN24 na niej , to ok 50% oglądactwa
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
"gdybyś miał plazme ..." - stare czasy, nieaktualne właściwie.
Moja plazma panasonic 42PY80, 4-5 lat - NIC nie wypaliło sie ... a TVN24 na niej , to ok 50% oglądactwa

Mi chodzi o to że przy plazmie na pewno jest większe ryzyko niż w LCD :). Czytając kilka tematów o plazmach to widać że jeszcze się zdaża
 

A102

New member
Pytanie do posiadaczy 47PFL6067,6007.Czy w waszych tv po lekkim naciśnięciu matrycy przy brzegach obudowy ugina się ona.Wygląda to tak jakby matryca lub jej osłona była mocowana na sprężynach.Powstaje wówczas szpara ok 1mm pomiędzy matrycą i metalową obudową .Szczególnie jest to widoczne na bokach tv.Pozdrawiam.
 

Puchaty86

New member
Mam taki problem z dźwiękiem, otóż w funkcjach wyboru jego stylu jest sporo mozliwości. No i kiedy zacznę jeździć po liście tv gra głośniej, a za jakiś czas przycisza się. Jest to szczególnie słyszalne kiedy chcę odtworzyć muzykę z zewnętrznego źródła - gra sobie utwór jest głosno, ale kiedy zaczyna się następny gra ciszej. To tylko przykład, z odtwarzaniem muzyki, ale przy oglądaniu tv też dźwięk jest cichszy. Przypuszczam, ze jest to spowodowane jakąś funkcją, ale jaką? Wie ktoś może?
 
Ostatnia edycja:

A102

New member
Ramzes765 nie wciskam tej matrycy czy osłony co godzinę lub częściej.Po prostu zauważyłem to przy ściąganiu folii ochronnej.Forum jest po to by pytać lub dzielić się swoimi uwagami.Swoją drogą akurat ta ruchomość osłony jest przynależna temu modelowi.Modele niższych klas philipsa tego nie mają.Poczciwy samsung 40B620 ma wszystko na sztywno.Infolinia philipsa twierdzi, że jest to cecha tego modelu.Co będzie za jakiś czas ,jak za osłoną zacznie gromadzić się kurz.Było już na tym forum o brudnych matrycach z jakby smugami.Jak za tę cenę i klasę premium tego tv trochę dziwne.Pozdrawiam.
 
Do góry