Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

Faruraj

New member
Ludzie co czytam te Wasze opinie to w kazdym TV znajdujecie coraz to wieksze wady...Samsung ES6800 wady i chmury, LG LM660 chmury i serwis, teraz ten Philips i to samo...Kupcie sobie wszyscy te Soniacze to napewno tam wad nie bedziecie mieli...aha

Hhehe, mam bardzo podobne odczucia. Im więcej czytałem tego i innych tematów, tym bardziej nie mogłem się zdecydować który kupić. Bo każdy telewizor był chwalony i ganiony. A niektóre argumenty były tak głupie, że masakra... Ale do rzeczy.


Skusiłem sie na Philipsa 47" w promocji EUroRTVAGD z xbox360 i grą halo. Cena? 4199 + 63 zł za płatność elektroniczną= 4262 zł. 4262 i 200 zeta cashbacku w 4062. Za Xboxa dostanę min 800 zeta. Czyli za 47 calowy TV dałem 3200 ;) I wiecie co? Czytając choćby opinie w sklepach wydaje mi się, że wszystko będzie ok. Jestem laikiem w sprawie TV, do tej pory gapię się w 21", nawet monitor do kompa mam większy. Myślę, że 3/4 wad o których piszą tutaj niektórzy nawet nie zobaczę ;) A relację z użytkowania zdam tutaj
 

marek121

New member
Witam
czy ktoś z kolegów ma może podłączony tuner N do tego Philipsa i jednocześnie do amplitunera kina domowego
u mnie jest dziwne opóźnienie sygnału wysyłanego z tunera N do telewizora przez HDMI
jeżeli mam wyłączony amplituner to wszystko jest OK. Ale jak puszczam dźwięk przez amplituner
to mam dzwięk WCZEŚNIEJ niż na telewizorze !? robi się wtedy efekt echa
a jeżeli wyłączę dźwięk w telewizorze i puszczam tylko przez amplituner to mam wyraźne przesunięcie dźwięku do obrazu
czy ktoś ma jakieś pomysły co z tym zrobić ?

poczytaj instrukcje swojego tv o tym, pamietam jak ostatnio czytalem, ze mozna zsynchronizowac dzwiek do obrazu, poprzez przesuwanie dzwieku do przodu badz do tylu w zaleznosci jak sie dzwiek zachowuje

widzę że mnie nie rozumiesz
mam tuner N i podłączony jest kablem HDMI do Philipsa 47cali , dodatkowo też z tunera N idzie osobny kabel do amplitunera .
obraz i dzwięk jest super , ale problem pojawia się gdy puszczam dodatkowo dzwięk
przez kino domowe bo nagle dzwięk z kina jest wcześniej ???
co za cuda ?
jedyne co mi przychodzi do głowy to to że telewizor opóźnia sobie dzwięk i obraz jednocześnie o pół sekundy i dlatego dzwięk z kina jest wcześniej . tylko nie mam już pomysłu gdzie to można zmienić
próbowałem wszystkie opcje dzwięku i obrazu i nic .
 

robert99

New member
Witam!
Ma ktos moze podłoczony ten tv pod Playstation 3? Jak sprawuje sie ambilight w grach?
Czy gdy włacze film 3D na Pleystation obejrze go normalnie w tej pasywnej technologi na tym Philipsie?
Czy filmy tez sie róznią na pasywne i aktywne w 3D? Przepraszam ale nie wiem takich rzeczy:) i będe wdzięczny na odpowiedz.
Pzdr.
 

marsid

New member
@damiok

Szybkość działania menu przed aktualizacjami faktycznie była irytująca ale już po nich naprawdę jest OK i nie można narzekać. Chyba że oczekujesz idealnej płynności to takiej przynajmniej na razie nie ma. Z Menu korzystam dość często bo przełączam obraz z lapka na tv i odwrotnie, zmieniam ustawienia i płynności menu mi zupełnie nie przeszkadza...

Dla mnie liczyła się jakość obrazu + solidne wykonanie i te wymagania ten TV spełnia w pełni. Czy ktoś z tych tak hejtujących tego philipsa może tutaj podać nazwę telewizora w tym samym przedziale cenowym który jest wyraźnie lepszy ????
 
Ostatnia edycja:

adam2a

New member
Dzisiaj kurier przywiózł mojego philipsa 47PFL6007 z promocji. Karton z Xboxem taki jak na obrazku:

www!euro!com!pl/konsole-xbox-360/xbox-360-250gb-halo-4.bhtml

Wg opisu na opakowaniu w środku jest gra, pad, headset.
 

damiok

New member
@ElTomeko

masz rację - czytajac opinie można naprawdę dojść do wniosku że zakup TV to zło samo w sobie ponieważ każdy jest wręcz fatalnym produktem.

@maniek530

Wiesz PL wolny kraj - każdy ma prawdo do własnej opini - dlatego jeśli komuś nie podoba się menu i oprogramowanie i na tej podstawie dyskwalifikuje TV to jest to jego sprawa. Wolno mu. Nie wszyscy są tutaj purystami którzy dostrzegą różnice w wyświetlanym obrazie, którzy zwrócą uwagę na clouding - po prostu tego nie zauważą, natomiast wolno działające menu może być dość łatwo wychwytywane i niektórym może to przeszkadzać, np. mi. TV używam często i z menu też będę korzystał więc musi działać w miarę płynnie. Tutaj też prośba - jeśli ktoś mógłby wrzucić filmik z działaniem menu na nowym sofcie to byłbym bardzo wdzięczny i myślę, że rozwiałoby to też pewne spekulacje co do działania TV na samym forum.

@kiki
z tego co widziałem to ludzie na forum źlę wypowiadają się nie tylko nt. funkcji menu. Niestety ale np. problemy z zapamiętywaniem ustawień z początku wątku - wcale nie dziwie się żę irytowało to właścicieli Philipsa.
 

JohnLenin

New member
Witam. Jestem świeżo po zanabyciu 37PFL 6007K. Narazie walczę z ustawieniem obrazu, ustawiłem obraz według danych, jakie podał na forum Kolega Jurasek, ale troszeczkę obraz jest za ciemny. Dlatego mam prośbę, który parametr ruszyć żeby obraz był mniej ciemny? Chyba że Ktoś podzieli się swymi ustawieniami obrazu, będę wdzięczny.
 

maniek530

Banned
Witam!
Ma ktos moze podłoczony ten tv pod Playstation 3? Jak sprawuje sie ambilight w grach?
Czy gdy włacze film 3D na Pleystation obejrze go normalnie w tej pasywnej technologi na tym Philipsie?
Czy filmy tez sie róznią na pasywne i aktywne w 3D? Przepraszam ale nie wiem takich rzeczy:) i będe wdzięczny na odpowiedz.
Pzdr.

robert99 ambilight w grach sprawuje się równie rewelacyjnie jak w przypadku oglądania filmów itp. - poszukaj na YT - masz tam dużo filmików jak działa ambilight w grach
oczywiście że odtworzysz z PS3 film w 3D na tym tv - nie ma podziału ze względu na system nagrywania filmów - jest tylko różnica w systemie jego odtwarzania - aktywna lub pasywna
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
JohnLenin jedno z kilku ustawień pod Nkę ( cały czas eksperymentuję) TV 55''
Styl Obrazu-własne
Kontr - 54
Kolor - 58
Ostrość - 6
Reduk. szum.-minimum/wył
Uster. MPEG-minimum/wył
Pixel Precise HD - wył.
Zaawansowane
Czujnik światła - wył.
Gamma - 0
Temper. Kolor. - Zimny
Kontrast Video - 90
Jasność - 52
Pamiętaj że u Ciebie ze względu na oświetlenie pokoju te ustawienia mogą się nie sprawdzać.
Reguluj kontrast/ jasnośc .
 

emer

Member
Bez reklam
dzisiaj wieczór, będę miał okazję dłużej pooglądać u znajomego nowego Samsunga 55ES7000 (bedzie tez inny znajomy, który ma 47PFL6007) - troszke porównam sobie ... oby tylko to "spotkanie" (tzn używki tam spożywane) nie zakłóciły odbioru wizualnego i porównaniu ... ;)

BTW - mam ktoś link do plansz Borosch (chyba borosch od jakiegos czasu nie chce udostepniać for free ;) ), albo podesłałby te plansze do ustawień tewizorów?
 

JohnLenin

New member
JohnLenin jedno z kilku ustawień pod Nkę ( cały czas eksperymentuję) TV 55''
Styl Obrazu-własne
Kontr - 54
Kolor - 58
Ostrość - 6
Reduk. szum.-minimum/wył
Uster. MPEG-minimum/wył
Pixel Precise HD - wył.
Zaawansowane
Czujnik światła - wył.
Gamma - 0
Temper. Kolor. - Zimny
Kontrast Video - 90
Jasność - 52
Pamiętaj że u Ciebie ze względu na oświetlenie pokoju te ustawienia mogą się nie sprawdzać.
Reguluj kontrast/ jasnośc .
Dzięki. Jakoś trudno mi jest ustawić odpowiednio obraz w tym tv. Miałem wcześniej Philla 37PFL7605H i udało się to w miarę ustawić, a w 6007K ciągle coś jest nie tak. Jeszcze co do tv,
szkoda, że nie można tworzyć jednej listy ulubionych programów z tv i sat.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kiki kiedys pisales jak bylo brak nowych modeli philipsa, ze ktos kto chce kupic philipsa to nie kupi takiego tv w sklepie z majtkami czy z jedzeniem..... ze niby to takie tv sa sprzedawane tam gdzie ludzie doeceniaja obraz itp.... otoz chce cie poinformowac ze wlasnie seria 6007 jest w takowym sklepie tzw. sklepie ze wszystkimi dobrodziejstwami uzytku domowego czyli Auchan. dzisiaj wlasnie moglem sobie i te serie zobaczyc i nei musialem jechac 200 km tak jak to bylo w przypadku serii 8.
Co oczywiscie wg mnie jest bardzo dobra sprawa bo w koncu ludzie moga sobie zobaczyc nizsze modele bo przeciez to nie jest mercedes klasy chocby A.
lolek
 

emer

Member
Bez reklam
dzisiaj wieczór, będę miał okazję dłużej pooglądać u znajomego nowego Samsunga 55ES7000 (bedzie tez inny znajomy, który ma 47PFL6007) - troszke porównam sobie ... oby tylko to "spotkanie" (tzn używki tam spożywane) nie zakłóciły odbioru wizualnego i porównaniu ... ;)
mam odczucia, że 6007 ma dużo lepszą jakość obrazu, ostrzejszy, bardziej kontrastowy obraz, czerń lepsza. W ogóle ta szarość (szczególne w tym ES700) w LCD jest widoczna w porównaniu z plazmą ... jak i kąty. W 6007 przynajmniej na wprost (lub niewieeeelki kąt) jest OK ...
"Teatr" jest i tu i tu , artefakty w ruchu (o ile rozumiem to pojęcie) podobne.
Możliwe że brak kalibracji jest wybitnie potrzebny w tej ES700 (może ten 6007 był duzo lepiej ustawiony - ale też na oko) - ale IMO duzo lepsza jakość obrazu w 6007.
Pomijam funkcje "SmartTV" - nie znam sie na tym i nie byłem zainteresowany za bardzo ;)
 

ElTomeko

New member
Hmm najlepiej byłoby porównac te dwa TV w takiej samej wielkosci bo ja jak widziałem trzy samsungi 55, 46, i 42 to obraz najlepszy na tym najmniejszym. Na 42 obraz najostrzejszy, ale fajna opinia;)
 

emer

Member
Bez reklam
oczywiście jest niby różnica, ale mimo wszystko - biorąc pod uwagę tą róznicę w calach - można wysnuwać jakieś odczucia.
Bardziej ważne - właściwie podstawowe - byłoby aby źródło sygnału było to samo, oraz ustawienia obrazu optymalne dla danego modelu i egzemplarza ...
55ES7000 - dekoder HD cyfry (nie wiem jaki model) i HDMI i platforma Cyfra+
47PFL6007 - dreambox 800HD z łączem DVI-I do HDMI (ale można przyjąć ze normalnie HDMI)

Kanały HD ostrzej, "bystro", żywo były IMO na 6007 ...
Mnie - jako posiadacza plazmy - rzucały się w oczy bardziej szarzyzny zamiast czerni i kąty przy których bardziej szarzał ekran ... a tu wg mnie lepiej było na 6007, na którym to na wprost (+ niewielkie kąty), kontrasty i czerń dorównywała plazmom.
Naprawdę ... dużo lepsze wrażenie jakości obrazu, to dla mnie 6007 :)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
tego philipsa raczej porównuje się z ES6800. Ja też widziałem widziałem ES7000 i mimo że jest to można powiedzieć trochę wyższa półka to phil ma trochę lepszy obraz. Za to samsung multimedialnie i softem jest znacznie, bardzo znacznie rozbudowany i do przodu:)
 
Do góry