Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

kini0

New member
Bez reklam
TV jest niezły, ale soft pisał chyba niedowidzący analfabeta z zaburzeniem postrzegania rzeczywistości. Bo niby czemu nowszy soft = więcej/inne problemy?
 

emer

Member
Bez reklam
albo nie ma kogoś, kto potrafi to zrobić, albo wyszli z załozenia że kupili = ich problem. A oni (oni z małej litery) teraz mają nową robotę - przygotować FW dla 2013 i albo znów wykiwac klienta, albo przyłożą się do roboty.
Jedno jest pewne - FW dla modeli 2012 to nawet nie beta - to ALFA !!
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
dzisiaj w jednym ze sklepów powiedziano mi..daj sobie chłopie spokój z Philipsem..nawet nie wiadomo już powoli kto to produkuje...że słaba jakość..bierz chłopie plazme

Czemu sie dziwić widziałeś gdzieś w sklepie philipsa?Jedynym napędem sprzedaży tych tv jest to forum.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

rumunn95

New member
czy ten soft jest szyfrowany jakimis kluczami np rsa? nie znalazl sie jeszcze magik kroty zmodyfikowal by ten soft? w samsungu chyba tak robia?
 

dejfjoe

New member
Pytam po raz trzeci, może ktoś pomoże. Pytanie do tych którzy mają do tego TV podłączonego laptopa przez HDMI.
Ma ktoś może pomysł dlaczego w momencie kiedy źródłem obrazu jest laptop mam okropny input lag? Najpierw miałem lapka podłączonego przez VGA, a teraz jest przez HDMI. Na obu złączach to samo. Do tych samych złącz podłączyłem również przez VGA i HDMI XBOX'a 360 i żadnego input laga nie ma. Na starym Samsungu LCD z 2005 roku nie miałem takich opóźnień (laptop był podłączony przez VGA).
Jest to denerwujące bo kiedy oglądam film dźwięk rozjeżdza się minimalnie z obrazem (do lapka mam podłączone kino domowe).
 

emer

Member
Bez reklam
takie jak hyhy 150.83 ? :D
ktoś TU wspominał że latem ma cos sie ukazać, choć na forum Philipsa nie zauważyłem aby ktokolwiek o tym wspominał ... Wręcz admin Philips - Benedickte milczy, jakby sam wstydził się działań swojej firmy.
 

Boniek89

New member
Prośba

Witam, dzisiaj dotarł do mnie ten model. Z tego co tu czytam to jest sporo negatywnych opinii głównie o sofcie, ale jakoś urzekł mnie ten tv i udało się kupić w miarę okazyjnej cenie. Ale w zasadzie ja nie o tym.
Mam prośbę o udostępnieni mi ustawień tego TV żeby to jakoś w miarę fajnie śmigało. Wiem, że pewnie już sto razy było podawane gdzieś na tym forum, ale nie mam siły przeglądać 250 stron. Gdyby był ktoś tak miły to proszę o te ustawienia na PW albo tutaj.
Dzięki z góry
 

Tika

New member
Bez reklam
Widocznie nie widziałeś wyników Philipsa. I zaręczam że możesz spać spokojnie.
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...ewizorow-czyli-ambilight-w-pelnej-krasie.html
A nowe modele mają być jeszcze lepsze.

po Philipsie to chyba tylko nazwa została, TP-Vison jak już
po serii z 2012 roku nie wróżę im sukcesu, serią z 2013 tylko się pogrążą

Aktualizacje będą robione - wiem , bo pytałem.
jak mają robić tak jak do tej pory, to niech lepiej w ogóle nie robią, bo tylko się ośmieszają, od września 2012 nie wyszła żadna sensowna aktualizacja, tylko jakieś buble, żarty sobie robioną z klientów

P.S. może byś wyrzucił te zdjęcia z oklaurami od innego modelu, bo tylko wprowadza ludzi w błąd
 
Ostatnia edycja:

kini0

New member
Bez reklam
Ostatni soft nie byłby zły, gdyby nie poziome pasy nierównego podświetlenia w środkowej części panelu. Baaaaardzo widoczne i frustrujące dziadostwo. Smart TV też mi przestało śmigać na najnowszym sofcie, ale to akurat mnie najmniej obchodzi bo to i tak jest przysłowiowa "kupa" nawet jak działa.
-wie ktoś dlaczego jak ustawię sobie w "source'ach" ikonkę BD player pod BluRay, zmienia się ona samoczynnie w zwykły odtwarzacz bez logo BD po ponownym włączeniu TV....?
Nie pogniewałbym się też, gdyby "upłynniacz" na najniższym ustawieniu nie powodował teatrzyku. Inni potrafią to zrobić, to Philips też powinien.
Off top- po KURO mam wrażenie że jestem na innej planecie. Aktualizacja TV... Herezja!!!!
 
Ostatnia edycja:

Tika

New member
Bez reklam
od pięciu miesięcy błaznują, zamiast wypuścić porządny soft, żarty robią sobie z klientów, normalnie parodia jakaś

na szczęście mogę używać softu 133.5, ale duża rzesza klientów co kupiła TV później nie może wgrać tego softu, bo fabryczny był nowszy

osobiście wątpię, że wypuszczą jakiś dobry soft, będzie to samo co było, po błaznują przez kolejne kilka miesięcy i przestaną w ogóle robić cokolwiek dla modelów z 2012

klienci co kupili modele z 2012 roku powinni zrobić im niezłą antyreklamę
 

Tika

New member
Bez reklam
No ja też na tym sofcie jadę, a kupowałem 2 tygodnie temu.

najlepszy soft jaki do tej pory wyszedł :)

weź też pod uwagę, że większość ludzi jeśli stwierdzi jakieś problemy z TV to uda się do supportu Philipsa, tam powiedzą, żeby zrobić upgrade i klient zainstaluje upgrade i ma to samo albo i gorzej, Philips oficjalnie twierdzi, że downgrade jest niemożliwy i nie udostępnia archiwalnego oprogramowania, ręce normalnie opadają...
 

przemo73

New member
Bez reklam
Gdzieś ktoś pisał na forum, że można wgrać starszy soft. Nie podam gdzie, ale zainteresowani pewnie odszukają.
 

miet55

Member
Bez reklam
No i popatrz... obudziła się wreszcie rzesza "szczęśliwych" posiadaczy. Ja o tym pisałem parę dni po zakupie - już w grudniu. Naraziłem się, posądzono mnie o to że jestem malkontentem. Pisałem, że szlak mnie trafia co chodzi o działanie TV. Mało kto tu pomagał, większość twierdziła że jest SUPER OH i AH. Jeszcze raz odsyłam tych co mówią o tym TV tak pozytywnie to rzeczowego forum na stronie Philipsa. Tam nawet posiadacze rozważają wytoczenie zbiorowego procesu za oszustwo reklamowe! Wsparcie Philipsa jest do tego stopnia "swietne", że nawet rzeczowo nie podchodzą do tego co mówi karta produktu, instrukcja, reklama... etc.
Na zgłoszenie opcji, która powinna działać, potrafią odpowiedzieć w ten oto sposób:

"W odpowiedzi na Pana e-mail informujemy, że producenci telewizorów jak i operatorzy satelitarnych telewizji cyfrowych wydają certyfikaty dla obsługi telewizorów jak i modułów odnośnie prawidłowego współdziałania. Firma Philips jak i operatorzy satelitarnych telewizji cyfrowych takich certyfikatów nie wydali, w związku z czym na takiej podstawie informujemy, że nie zapewniamy pełnej kompatybilności telewizorów Philips i modułów operatorów takich jak Cyfra Plus czy Telewizja N.
Telewizor będzie obsługiwał tego typu moduły, aczkolwiek nie zapewniamy pełnego, prawidłowego działania."


Tylko dlaczego ani słowa o tym w reklamach lub instrukcji???
 

miet55

Member
Bez reklam
Gdzieś ktoś pisał na forum, że można wgrać starszy soft. Nie podam gdzie, ale zainteresowani pewnie odszukają.
Chyba jednak nie można starszego od tego co wstawił producent. sam z chęcią wgrałbym wersję 000.133.005.000. Niestety, wgraną przez producenta miałem 150.48.14
 
Do góry