Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

murzyn997

New member
Pytam po raz trzeci, może ktoś pomoże. Pytanie do tych którzy mają do tego TV podłączonego laptopa przez HDMI.
Ma ktoś może pomysł dlaczego w momencie kiedy źródłem obrazu jest laptop mam okropny input lag? Najpierw miałem lapka podłączonego przez VGA, a teraz jest przez HDMI. Na obu złączach to samo. Do tych samych złącz podłączyłem również przez VGA i HDMI XBOX'a 360 i żadnego input laga nie ma. Na starym Samsungu LCD z 2005 roku nie miałem takich opóźnień (laptop był podłączony przez VGA).
Jest to denerwujące bo kiedy oglądam film dźwięk rozjeżdza się minimalnie z obrazem (do lapka mam podłączone kino domowe).


moze w laptopie cos masz zwalone,ja podlaczam lapka hdmi i ogladam filmy full hd i zapewniam ze zadnych niepokojacych objawów nie mam.Najnowsze sterowniki karty graficznej masz w laptopie?co to za sprzet wogole?
 

Tika

New member
Bez reklam
mój link do archiwalnych softów z niemieckiego forum jest kilka stron wcześniej :)

chodziło mi o oficjalne spojrzenie na sprawę, tak jakby został potraktowany przez support przeciętny Kowalski nie obeznany za bardzo w temacie

No i popatrz... obudziła się wreszcie rzesza "szczęśliwych" posiadaczy. Ja o tym pisałem parę dni po zakupie - już w grudniu. Naraziłem się, posądzono mnie o to że jestem malkontentem. Pisałem, że szlak mnie trafia co chodzi o działanie TV. Mało kto tu pomagał, większość twierdziła że jest SUPER OH i AH. Jeszcze raz odsyłam tych co mówią o tym TV tak pozytywnie to rzeczowego forum na stronie Philipsa. Tam nawet posiadacze rozważają wytoczenie zbiorowego procesu za oszustwo reklamowe! Wsparcie Philipsa jest do tego stopnia "swietne", że nawet rzeczowo nie podchodzą do tego co mówi karta produktu, instrukcja, reklama... etc.
Na zgłoszenie opcji, która powinna działać, potrafią odpowiedzieć w ten oto sposób:

"W odpowiedzi na Pana e-mail informujemy, że producenci telewizorów jak i operatorzy satelitarnych telewizji cyfrowych wydają certyfikaty dla obsługi telewizorów jak i modułów odnośnie prawidłowego współdziałania. Firma Philips jak i operatorzy satelitarnych telewizji cyfrowych takich certyfikatów nie wydali, w związku z czym na takiej podstawie informujemy, że nie zapewniamy pełnej kompatybilności telewizorów Philips i modułów operatorów takich jak Cyfra Plus czy Telewizja N.
Telewizor będzie obsługiwał tego typu moduły, aczkolwiek nie zapewniamy pełnego, prawidłowego działania."


Tylko dlaczego ani słowa o tym w reklamach lub instrukcji???


najlepiej skopać soft, umyć ręce i wypierać się jakimiś certyfikatami...
 

emer

Member
Bez reklam
No i popatrz... obudziła się wreszcie rzesza "szczęśliwych" posiadaczy. Ja o tym pisałem parę dni po zakupie - już w grudniu. Naraziłem się, posądzono mnie o to że jestem malkontentem. Pisałem, że szlak mnie trafia co chodzi o działanie TV. Mało kto tu pomagał, większość twierdziła że jest SUPER OH i AH. (ciach)
Szanowny Kolego - albo mało czytasz to forum i dział Philips LCD, albo czytasz nie to co potrzeba ...
O jakim "obudzeniu" piszesz ? Komu naraziłeś sie ? O jakiej "wiekszości twierdzącej OH i AH" ?
80-90% postów tutaj od wielu miesięcy narzeka i wścieka się na software !!
Napraaawde nie wiem o co Ci chodzi i do kogo masz pretensje ... Wszyscy narzekają a TY nagle jak filip z konopii wyskakujesz, jakbyś TYLKO Ty wykrył problemy a wszyscy chwalą modele i FW anno domini 2012 !!
I nie myśl też, że Ty tylko taki mądry jesteś i zerkasz na forum Philipsa - wielokrotnie tu zamieszczano infa z tamtąd oraz podawano tamtejsze linki.

Co do downgrade - ja miałem napewno oryginalnie po zakupie późniejszy soft niż 133.5, a normalnie zaaplikowałem po 150.83 właśnie 133.5 (oczywiście było info że instaluje stare FW), a potem z powrotem do 150.83 - no problem.
 
Ostatnia edycja:

miet55

Member
Bez reklam
mój link do archiwalnych softów z niemieckiego forum jest kilka stron wcześniej :)

chodziło mi o oficjalne spojrzenie na sprawę, tak jakby został potraktowany przez support przeciętny Kowalski nie obeznany za bardzo w temacie




najlepiej skopać soft, umyć ręce i wypierać się jakimiś certyfikatami...

zapchać dziurę... zalakować, obniżyć cenę i nie pier***** w instrukcji i specyfikacji że coś działa!
 

miet55

Member
Bez reklam
@ emer, przypomnij sobie swoje mądrości i nie wymądrzaj się dalej. Nie chce mi się polemizować i tyle!

jak tak czytam, to nie wiem czy mamy te same TV czy coś innego ...

jakies resety, ustawienia zmieniają się, zwiechy ... hmmm - nie mam tego.

tak sobie myślę, ze zamiast taaak męczyć się, zamiast mieć taaaką udrękę, taaakie problemy, takie przekichane życie - sprzedajcie ten szajs na np allegro, aukcja od 1zł i nie męczcie się aż tak, niech Wasze tak tragiczne teraz życie wróci do normy i do szczęśliwych czasów before TV Philips ... :)
 

Boniek89

New member
Po pierwszym kontakcie z tym tv jestem zadowolony :) Przytrafiła się już jedna "zwiecha" ale poza tym jest ekstra. Oprogramowanie mam 133.5 więc może dlatego większych problemów nie zauważyłem. Mam jednak pytanie czy można gdzieś wyłączyć komunikat o nowszym oprogramowaniu przy każdym włączaniu TV? Jakoś nie widzę tego w konfiguracji
 

jodlasty1

New member
Pytam po raz trzeci, może ktoś pomoże. Pytanie do tych którzy mają do tego TV podłączonego laptopa przez HDMI..

Próbowałeś włączyć opcję "Gra lub komputer" i wybrać komputer?

Powinien się zmniejszyć inputlag.
Jednak jest duża wada tego ustawienia, fatalna czerń, a raczej jej brak.
Nie wiem co robi telewizor,ale obraz jest wtedy fatalny.

Jaką rozdzielczość ustawiasz na TV?
Jakie jest odświeżanie?


Ja mam tez problem po podłączeniu PC do telewizora.
Mianowicie w rozdzielczości 1080p, mam cały czas przycięcia, film potrafi co jakiś czas skakać, tak delikatnie, ale jest to strasznie denerwujące.
Po przełączeniu na 720p, wszystko wraca do normy jak ręką odjął.
Wykluczam problemy od strony komputera, ponieważ wcześniej miałem plazmę G10 i nic takiego się nie działo.
Już nawet kabel kupiłem nowy i ciągle to samo, porażka.

Super sobie ustawiłem telewizor pod filmy z bardzo dobrą czernią tylko ten źle działający tryb 1080p z kompa doprowadza mnie do szału.
 

emer

Member
Bez reklam
@ emer, przypomnij sobie swoje mądrości i nie wymądrzaj się dalej. Nie chce mi się polemizować i tyle!
masz racje - początkowo chwaliłem go, dziwiły mnie problemy innych z tym TV. Ale nie jestem krowa przysłowiowa, która nie potrafi zmienić zdania. Okazało się przy dłuższym użytkowaniu, że dał/daje mi ten TV nieźle popalić, zmieniające się opcje w menu mimo ustawień, niewłączanie się menu, nie działający ambilight, lub "po cichu" zmieni się na stały z dynamicznego. Myślałem że przyzwyczaje się do teatru, jednak nie trawię go mimo moich prób naprawdę pozytywnego nastawienia się. Artefakty w obrazie w ruchu ... Słabiuuutkie kąty (popatrzę z tyłu na tabliczkę - możliwe że trafił mi się jakis model słabszej matrycy).
Więc, jak mówię - zmieniłem zdanie i jestem źle nastawiony - za dużo tych wad jest.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Panowie, czy ktoś z was korzysta z tunera sat. w tym odbiorniku?

Mam moduł aston i karta cyfry (spliter).Tv inny model 8007 ale tunery powinny być takie same w obu przypadkach chodzi wolno ale chodzi .Program się przełącza za 5 sekund epg też czasami długo zanim wskoczy ale pokusa jednego pilota jest wielka.
Ja używałem edytora .Prawde mówiąc to niemożna edytować za wiele tym edytorem.Dodawałem ikonki z loga programów bo połowa brakowało.Można podglądnąć gdzie jest jaki kanał bo z 1500 pilotem to trudno wyszukać.
 
Ostatnia edycja:

miet55

Member
Bez reklam
Chciałbym się dowiedzieć jak się sprawuje Moduł CI z Canal+ w tym odbiorniku.Czy ktoś używa edytora do edycji listy kanałów?
Tego Ci nie powiem jak chodzi Canal+ ale dla przykładu to co używam czyli TNK Smart HD z modułem Conax Neotion CAM przełącza kanały w miarę szybko podobnie do DVB-T. Po załączeniu TV bez żadnych dodatkowych pierdół. W przeciwieństwie nCAM i NNK HD po włączeniu TV świeci i mryga jakąś N'ką, później napisem o aktywacji. Teraz najważniejszy problem jak na razie jeszcze przeze mnie nierozwiązany to nagrywanie z częstotliwości 12,265V , 12,284H i 12,188. Nagranie przebiega prawidłowo ale nie idzie odtworzyć i co za tym idzie opcje PVR nie działają.
Coś więcej - pytaj.
 

miet55

Member
Bez reklam
Mam moduł aston i karta cyfry (spliter).Tv inny model 8007 ale tunery powinny być takie same w obu przypadkach chodzi wolno ale chodzi .Program się przełącza za 5 sekund epg też czasami długo zanim wskoczy ale pokusa jednego pilota jest wielka.
Jak u Ciebie jest z nagrywaniem. Opisuję wyżej swój problem.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Jak u Ciebie jest z nagrywaniem. Opisuję wyżej swój problem.

Nie miałem okazji wyprubować.
Mam prośbę ,weź zegarek i sekundnikiem zmierz ile trwa u ciebie przełączanie z jednego kanału na drugi u mnie to trwa 5 sekund zanim pojawi się obraz.Dvbt nie mam anteny nie wiem ile to trwa.
 

Tika

New member
Bez reklam
Nie miałem okazji wyprubować.
Mam prośbę ,weź zegarek i sekundnikiem zmierz ile trwa u ciebie przełączanie z jednego kanału na drugi u mnie to trwa 5 sekund zanim pojawi się obraz.Dvbt nie mam anteny nie wiem ile to trwa.

w DVB-T przełączenie kanału trwa 2 sekundy
 

miet55

Member
Bez reklam
Nie miałem okazji wyprubować.
Mam prośbę ,weź zegarek i sekundnikiem zmierz ile trwa u ciebie przełączanie z jednego kanału na drugi u mnie to trwa 5 sekund zanim pojawi się obraz.Dvbt nie mam anteny nie wiem ile to trwa.
Dokładnie od momentu naciśnięcia na klawisz i pojawienia się kolejnego programu przy opcji numerycznej pomiędzy kanałami HD (tu też jest znaczenie) 5:10 zaś za pomocą (+ -) 3:07. Generalnie nie zawsze jest tak samo i zależy również od kanału.
 
J

Judash

Guest
Kanały DVB-T przełączają się znośnie, wg mnie nie jest źle.Natomiast zastanawiam się, czy w edytorze można usuwać kanały?
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Jutro spróbuje ,mam jeden kanał który ma ciut inną częstotliwość niż podaje operator i nie świeci przez to .Gdyby udało się go usunąć i na nowo wyszukać może złapał by częśtotliwoć jaka powinna być bo w edytorze nie da się ustawić tego poprawnie.
 

miet55

Member
Bez reklam
Skoro ktoś lubi zabawę, proponuje wklepywanie transponderów ręcznie od początku. Następnie dodawanie jak coś "zaświeci".
 
Do góry