Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

miet55

Member
Bez reklam
... doradzicie , czy brać w RTV Euro Agd PKP PKS JP i zaryzykować , czy pewny u pana K.
Z góry dzięki za odpowiedź
bierz z PKS-u albo PKP. Ja brałem z Euro i była faktyczna promocja 0% dla 10 rat, taniej o 30PLN był oleole.pl (oczywiście bez rat). Będzie taki sam jak u K. Co myślisz, że K. bierze 10szt. i 9 odsyła bo są nie teges. Dobry żart...!
 
Ostatnia edycja:

mocher3

New member
Tylko jak się zamówi przez internet to chyba zbytnio nie można go przetestować ? Jedynie sprawdzić zawartość , oczywiście jak nie będzie fabrycznie zapakowany to na bank nie wezmę . Co do "wady" clauding i banding nie jest wadą dlatego napisałem w cudzysłowie . Raczej nie będę się tego doszukiwał to nie zobaczę , dlatego też wolę spać spokojnie .
 

mocher3

New member
Co myślisz, że K. bierze 10szt. i 9 odsyła bo są nie teges. Dobry żart...![/QUOTE]

hehe czyli prawdopodobieństwo że będzie ok , jest 1 do 10 ;) a tak serio to raczej się skuszę , zaryzykuję i kupię z X-boxem w RTV EURO AGD
 

orzech85

New member
Wczoraj robiłem podobny test, z tym, że na zewnętrznym odtwarzaczu (nieistotne jakim) odtwarzałem film z dźwiękami 5.1 (Dolby i DTS) i "wpuszczałem" film do telewizora przez wejście HDMI. Odtwarzacz wysyłał dźwięk jako bitstream albo jako PCM 5.1.
TV był tak skonfigurowany, aby odsyłać dźwięk jako wielokanałowy (Dolby Digital) przez inny kanał HDMI jako ARC. Myślę, że tak samo będzie z odsyłaniem po kablu optycznym.

I wyglądało to tak:
TV może przesłać zwrotnie (po HDMI ARC albo po "optyku") dźwięk, który potrafi zdekodować. Wg mnie TV dobrze dekoduje Dolby i dobrze go odsyła, np. gdy na wejściu wpuszczam 5.1, na wyjściu też mam 5.1. Natomiast DTS i wielokanałowy PCM jest częściowo dekodowany - TV wychwytuje tylko kanały frontowe L i R i wysyła to zwrotnie jako Dolby Digital 2.0.


Mam nadzieję, że trochę pojaśniłem. :???:

Rob

Dzięki za info. Czyli kiszka, bo jeśli dobrze zrozumiałem to telewizor nie tylko sam nie odczyta DTS ale także nie prześle go dalej do ampli i po drodze go sobie zdekoduje.
Więc w przypadku tego tv nie obędzie się bez dodatkowego odtwarzacza plików.
 

ElTomeko

New member
mocher3 -"Co myślisz, że K. bierze 10szt. i 9 odsyła bo są nie teges. Dobry żart...!"

Dokładnie to samo mysle...Najlepiej byłoby zeby przyjechali do domu z tv i dali Ci go przetestowac bo tak to jest loteria. Pan K. jak ma z czego to wybierze ale te "słabsze" sztuki które mają brudne matryce itp...zostana sprzedane tak czy inaczej bo na złom przeciez nie pójdą;)

ALBOWIEM CLOUDING , BANDING, DSE TO NIE JEST WADA TYLKO CECHA;)
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
@orzech85 nie rób wiochy. TV ma Ci wyświetlić obraz jak najlepiej potrafi. Do filmów to kup sobie dodatkowy odtwarzacz a do dzwieku amplituner. Wtedy bedzie to mialo ręce i nogi a nie z jedego urządzenia chcesz wszystko mieć idealne. A na koniec ktos napisze, że nie ma TVN Player wiec TV jest do d... :)
 

robertpos

New member
Dzięki za info. Czyli kiszka, bo jeśli dobrze zrozumiałem to telewizor nie tylko sam nie odczyta DTS ale także nie prześle go dalej do ampli i po drodze go sobie zdekoduje.
Więc w przypadku tego tv nie obędzie się bez dodatkowego odtwarzacza plików.

U mnie wyglądało ta tak, że DTS 5.1 i PCM 5.1 był odczytywany przez telewizor jako "cyfrowe stereo". I tak tez był wysyłany na zewnątrz. Ale to jest kiszka, tak jak napisałeś, bo telewizor z w.w. formatów dźwięku wyłuskuje tylko kanał front lewy i front prawy, czyli np. w ogóle nie słychać dialogów. I taki kiszkowy dźwięk możesz sobie wysłać do zewnętrznego amplitunera po HDMI ARC lub optycznie.
Czyli jak odtwarzasz film z USB, to rzeczywiście nie da się nic zrobić - no chyba, że filmy z DTS 5.1 będziesz wcześniej downmixował do stereo i dopiero wtedy odtwarzał. Ja i tak mam mam mały zewnętrzny odtwarzacz i tam mógłbym zrobić downmix dźwięku do dwóch kanałów, ale nie robie tak, tylko puszczam dźwięk przez amplituner, czyli nie korzystam z funkcji wypuszczania dźwięku z TV przez HDMI ARC lub optycznie.

Rob
 

Tika

New member
Bez reklam
Tylko jak się zamówi przez internet to chyba zbytnio nie można go przetestować ? Jedynie sprawdzić zawartość , oczywiście jak nie będzie fabrycznie zapakowany to na bank nie wezmę . Co do "wady" clauding i banding nie jest wadą dlatego napisałem w cudzysłowie . Raczej nie będę się tego doszukiwał to nie zobaczę , dlatego też wolę spać spokojnie .

clouding i banding jest wadą powstałą w wyniku procesu produkcyjnego, wszystko zależy od tego na ile jest widoczny, jeśli daje się we znaki, to reklamacja w serwisie powinna to uwzględnić

Ps. szkoda, że wielkie koncerny leją na klientów i TV nie są sprawdzane, powinny być jakieś normy określające clouding i banding
 

ElTomeko

New member
Tika - "clouding i banding jest wadą powstałą w wyniku procesu produkcyjnego, wszystko zależy od tego na ile jest widoczny, jeśli daje się we znaki, to reklamacja w serwisie powinna to uwzględnić"

Oczywiscie tylko nie ma norm które okreslałyby jaki clouding/banding podlega reklamacji i dlatego wciskają ludzią kit ze taki musi byc...
 

Tika

New member
Bez reklam
Tika - "clouding i banding jest wadą powstałą w wyniku procesu produkcyjnego, wszystko zależy od tego na ile jest widoczny, jeśli daje się we znaki, to reklamacja w serwisie powinna to uwzględnić"

Oczywiscie tylko nie ma norm które okreslałyby jaki clouding/banding podlega reklamacji i dlatego wciskają ludzią kit ze taki musi byc...

tylko, że niektóre autoryzowane serwisy poszczególnych producentów uznają reklamację odnośnie cloudingu czy bandingu a inne zapierają się rękami nogami i wmawiają, że tak ma być
 

orzech85

New member
@orzech85 nie rób wiochy. TV ma Ci wyświetlić obraz jak najlepiej potrafi. Do filmów to kup sobie dodatkowy odtwarzacz a do dzwieku amplituner. Wtedy bedzie to mialo ręce i nogi a nie z jedego urządzenia chcesz wszystko mieć idealne. A na koniec ktos napisze, że nie ma TVN Player wiec TV jest do d... :)

A jaka to wiocha? Amplituner jak najbardziej miałbym podpięty do TV.

Jeszcze to że PFL6007 sam we własnych głośnikach nie potrafi odtworzyć DTS mogę jakoś zrozumieć. Ale żeby nie móc tego audio przesłać dalej na amplituner w niezmienionej formie to ciężko zrozumieć.
Więc co to jest za "Smart TV" skoro nawet sam odtwarzacz w nim nie jest niedopracowany.
Oczywiście można dokupić zewnętrzny player, ale po co? Żeby mieć dodatkowe "pudełko" na szafce, kabel za tv i dodatkowy pilot? Koszt playera to z m.in 200 zł więc lepiej by było nawet kupić droższy tv o te 200 zł i mieć wszystko w jednym.

A jeśli chodzi o TVN player to jego obecność nie powinna być żadnych wyznacznikiem tego czy jest to dobry Smart TV czy nie dobry. Jak ktoś nie może bez tego żyć to niech poprostu kupi taki telewizor który to ma.
 

Xazar

New member
Jeśli chodzi o promocję w PKS EURO PCV to firma odpowiedziała na moje pytanie czy jeszcze będzie w sprzedaży internetowej model 47PFL6007:
"aktualnie nie posiadamy informacji na ten temat".
Philips z kolei odpisał:
"Odnośnie promocji informujemy, że jest ona nadal aktualna i wszystkie telewizory spełniające wymagania promocji powinny być nią objęte. Proponujemy skontaktować się ze sklepem EURO w celu uzyskania informacji na ten temat, być może jest to błąd na ich stronie."

Tak więc czeski film :)
Niby promocja jest, ale można tv kupić tylko w nielicznych sklepach firmowych. Np. na Śląsku jest bodajże tylko w Rudzie Śląskiej - prawdopodobnie jedna sztuka, jeszcze z wystawy ;)
 
Ostatnia edycja:

mocher3

New member
Jeśli chodzi o promocję w PKS EURO PCV to firma odpowiedziała na moje pytanie czy jeszcze będzie w sprzedaży internetowej model 47PFL6007:
"aktualnie nie posiadamy informacji na ten temat".
Philips z kolei odpisał:
"Odnośnie promocji informujemy, że jest ona nadal aktualna i wszystkie telewizory spełniające wymagania promocji powinny być nią objęte. Proponujemy skontaktować się ze sklepem EURO w celu uzyskania informacji na ten temat, być może jest to błąd na ich stronie."

Tak więc czeski film :)
Niby promocja jest, ale można tv kupić tylko w nielicznych sklepach firmowych. Np. na Śląsku jest bodajże tylko w Rudzie Śląskiej - prawdopodobnie jedna sztuka, jeszcze z wystawy ;)

No tak , taka norma w naszych polskich sklepach ,lekki PKS , ta promocja zaczyna być jak Yeti , wszyscy wiedzą ze jest a nikt jej nie widział ;) A tak serio trzeba polować , z tego co zauważyłem , przynajmniej na internecie , w jeden dzień jest w drugi nie ma .
 

amoorek78

New member
Jeśli chciałbym sobie obejrzeć jakiś film w .mkv to jaki powinien mieć format dźwięku aby telewizor go odtworzył ?
Zakładam, że film będzie też z lektorem.
 

askala

New member
Witam.
Telewizor mam piąty dzień. Ogólnie jestem zadowolony. Do wolnego menu muszę się przyzwyczaić. Dziś wieczorem zaczęło się dziać coś niepokojącego.

Podczas oglądania programu pierwszego oraz i drugiego telewizor się zrestartował już trzy razy. Po prostu wyłącza się i włącza i gra dalej. Czy ktoś już miał takie coś ?
 
Do góry