Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

janq

New member
Używam 47" 6007k od miesiąca i oto moja opinia:

Obraz jest ładny, w szczególności podoba mi sie kolor i ostrość obrazu, czerń jest przyzwoita jak na edge LED'a nie ma wielkich białych plam, ale plazma to to nie jest ; )
Poruszany już wielokrotnie problem teatru niweluje wyłączeniem HDNM. Przy grach nic nie smuży, a 3D działa. Fajnie ze w zestawie są 4 pary okularów, bo kumpel kupił Sharpa i od kilku miesięcy nie widział nic w 3d i pewnie nie zobaczy, bo szkoda mu kasy na drogie aktywne okularki.
Na duży plus zasługuje Ambilight, w nocy ładnie rozświetla mi przestrzeń za tv i nie potrzebuje dodatkowego oświetlenia.

Gdyby te menu działało szybciej, odtwarzał DTS w filmach z USB i było jeszcze bardziej rozbudowane Smart TV to nic juz więcej do szczęścia nie potrzeba ; )
Można by sie jeszcze przyczepić do błyszczącej matrycy, bo jest lustro, ale ja oglądam głównie wieczorami i to kompletnie nie przeszkadza. Pewnie w lato bedzie mnie to drażnić, zobaczymy...

Podsumowując, jestem zadowolony z mojego 47" 6007k. Kupiłem go w euro z X'em i po sprzedaniu konsoli mam TV za jakieś 3350zł ; )
W tym przedziale cenowym nie wydaje mi się ze ma jakaś konkurencje.
Mogę tylko żałować ze to nie 55", no ale miałem kupić TV do 2500 wiec i tak przekroczyłem mocno budżet.

A i jeszcze jedna sprawa, bardzo podoba mi sie design tego TV. Jest to jeden z ładniejszych tv jaki widziałem na chwile obecna w sprzedaży.

Ps. TV jaki konsola były w oryginalnych opakowaniach. Nie było widać żadnych śladów otwarcia. Sprzęt zamówiłem przez internet.
pozdro
 
Ostatnia edycja:

admat

Member
Witam,
Pytanie do użytkowników 6007. Co trzeba zrobić aby karta WiFi w tym TV obsługiwała połączenie z routerem zabezpieczonym kluczem. zauważyłem już na dwóch TV że bez szyfrowania nie ma problemu, a z szyfrowaniem jakimkolwiek nie chce się połączyć. Czy popełniam jakiś błąd czy to normalne?

Pozdrwaiam.
 

daquin

New member
Witam,

również od wczoraj jestem użytkownikiem - 42pfl6007.

Wszystko zostało już napisane, jestem naprawdę bardzo zadowolony. Obraz, design świetne. Menu - nie wiem jak było kiedyś ale zrobiłem od razu aktualizację i jest szybsze niż w samsunguu d6500 - do którego mogę się odnieść. Wiadomo smart to tragedia, jednakże miałem już super smarta w d6500 i doszedłem do wniosku, że nie jest mi aż tak potrzebny :)

Kupiłem w EURO a tu ciekawa promocja dla klientów płacących kartą credit agricole - mianowicie tv tańszy chyba o 10% - albo np. wydłużenie gwarancji o rok (wychodzi na to samo). Dlatego jeżeli macie znajomka z kontem w Agricole - weźcie go na zakupy ;-)

Jeżeli mógłby ktoś odpowiedzieć na poniższe pytania, będę wdzięczny:
1) czy jest w tv prezentacja ambilight (albo w smarcie)?
2) czy można wrócić (raz jeszcze załączyć) do filmu hd (prezentacji), którą można obejrzeć przy pierwszym uruchomieniu?
3) czy w smarcie są jakieś kanały z 3d czy trzeba filmy we własnym zakresie załączać?

Pozdrowiona dla forumowiczów :)
 

emer

Member
Bez reklam
(ciach) Co trzeba zrobić aby karta WiFi w tym TV obsługiwała połączenie z routerem zabezpieczonym kluczem. zauważyłem już na dwóch TV że bez szyfrowania nie ma problemu, a z szyfrowaniem jakimkolwiek nie chce się połączyć. Czy popełniam jakiś błąd czy to normalne?
"Normalny" problem - zrób wył/zał telewizor, spróbuj jeszcze raz. Jak nie pomoże próbuj znów ... aż do skutku.
Ze swego doświadczenia wiem (i nie tylko mojego), że 6007 (czy tylko ten model?) czasem ma problem z łaczeniem, a czasem jest OK.
Właśnie zmieniłem hasło dostępu w routerze i tez nie chciał połaczyć się z nowym hasłem. Wyłączyłem załączyłem, wyczyściłem "historie internetu" (głupie tłumaczenie czyszczenia cookies historii oraz ustawień połączeń) i .... połączył sie :)
Mam WPA2 Personal i AES - działa, choć jak wspomniałem, czasem ma jakies fochy z łączeniem się ...
 
Ostatnia edycja:

andrewxxx

New member
Możesz coś więcej napisać o tym SYNC bo tak na szybko nie mogę skojarzyć... dziękuje.

Płacąc przy pomocy płatności elektronicznej Płacę z Aliorsync otrzymuje się 5 % rabatu za zakupy. Należy pamiętać, że wszystkie sklepy (poza allegro i ceneo) pobierają opłatę 3% za płatności takim przelewem. Odbywa się on przez serwis payu lub inny pośredni.

Wg mnie najlepiej kupować bezpośrednio na ceneo (nie zawsze jest opcja) lub na allegro (drogo), bo wtedy ma się pewny zwrot bez prowizji 3% (tam nie jest pobierana).

W przypadku samego konta SYNC należy spełnić 1 warunek np. średni stan konta dzienny to min 1500 zł lub przelewać wypłatę od pracodawcy. W innym przypadku rabatu nie będzie nigdy.

Ogółem konto jest darmowo i zwrot jest zawsze naliczany.
 

ElTomeko

New member
daquin- prezentacje mozna zobaczyc wchodzac w opcje pozniej konfigurcja...i trzeba przesunac klawiszem w prawo do samego konca i tam masz to czego szukasz
 

janq

New member
Jeżeli mógłby ktoś odpowiedzieć na poniższe pytania, będę wdzięczny:
1) czy jest w tv prezentacja ambilight (albo w smarcie)?
2) czy można wrócić (raz jeszcze załączyć) do filmu hd (prezentacji), którą można obejrzeć przy pierwszym uruchomieniu?
3) czy w smarcie są jakieś kanały z 3d czy trzeba filmy we własnym zakresie załączać?
1. Nie widziałem takiego filmiku, ani takiej opcji.
2. Wciskasz czerwony guzik i wybierasz "klip demo HD"
3. Raczej YouTube i tam można coś po ogladać lub sciągnąć z neta:
3D SBS High Definition Trailers (HD) - Demo World
 

play007

New member
Bez reklam
Płacąc przy pomocy płatności elektronicznej Płacę z Aliorsync otrzymuje się 5 % rabatu za zakupy. Należy pamiętać, że wszystkie sklepy (poza allegro i ceneo) pobierają opłatę 3% za płatności takim przelewem. Odbywa się on przez serwis payu lub inny pośredni.

Wg mnie najlepiej kupować bezpośrednio na ceneo (nie zawsze jest opcja) lub na allegro (drogo), bo wtedy ma się pewny zwrot bez prowizji 3% (tam nie jest pobierana).

W przypadku samego konta SYNC należy spełnić 1 warunek np. średni stan konta dzienny to min 1500 zł lub przelewać wypłatę od pracodawcy. W innym przypadku rabatu nie będzie nigdy.

Ogółem konto jest darmowo i zwrot jest zawsze naliczany.
Jeszcze jeden warunek jest gdy nie masz salda 1,5k lub wynagrodzenia - wystarczy mieć
lokatę(ale 10k min).Sync od października zwraca mi regularnie spore całkiem sumy.Wszystko praktycznie kupuję poprzez płacę z aliorsync.
Najprościej oczywiście wpłacić 1500 i nie ruszać (tracisz jakieś 6pln bo nie masz na nieoprocentowanym koncie odsetek miesięcznie) ale zyskasz znacznie więcej jak zakupy przekroczą np.200 pln miesięcznie.Przy kupnie tv to już znaczna kwota.
Nie dość że mi zwrócili za zakup Philipsa 9607 480 pln to jeszcze dostałem 3 rok gwarancji od ubezpieczyciela gratis - bo zakupy były przez alior sync.Korzystajcie póki są te zwroty.
 

orzech85

New member
Wiem że PFL6007 nie odtworzy dźwięku DTS w filmie z USB. Ale czy jeśli mamy do TV podłączony amplituner optykiem to prześle do ampli dźwięk DTS bez żadnego dekodowania i będzie można się nim cieszyć na kinie?
 

ElMariano

New member
U mnie tv odstaje od ściany 9cm na początku odstawał 5cm, ale amiblight słabo rozchodził się po ścianie jego pole świecenia było zawężone, bynajmniej dla mnie :) zastosowałem tulejki dołączone do wieszaka i teraz efekt jest lepszy (jasność ambilight mam ustawiona na 10, dynamikę na 9). Producent podaje info, aby tv odsunąć od ściany do 25cm dla najlepszego efektu ambilight. Najlepiej sprawdzić to jeszcze przed zawieszeniem tv gdy jest na stojaku i podjąć decyzję czy jak najbliżej ściany tv i słabszy efekt ambilight, czy dalej od ściany i lepszy efekt. Ja w swoim przypadku nie dał bym już więcej od ściany jak 9cm nie wyglądał by tv już tak fajnie na ścianie bynajmniej dla mnie (wszystko wedle gustu:)).

Czy ktoś z Was używa ambilighta na ciemnym tle? Jak wówczas się prezentuje?
Za telewizorem mam ciemną tapetę (wieczorem wręcz wpadającą w czerń) ze srebrnymi wywijasami. Zastanawiam się czy ciemny kolor nie stłumi efektu. Ma ktoś jakieś doświadczenia w tej materii albo widział u kogoś?
 

maniek530

Banned
Czy ktoś z Was używa ambilighta na ciemnym tle? Jak wówczas się prezentuje?
Za telewizorem mam ciemną tapetę (wieczorem wręcz wpadającą w czerń) ze srebrnymi wywijasami. Zastanawiam się czy ciemny kolor nie stłumi efektu. Ma ktoś jakieś doświadczenia w tej materii albo widział u kogoś?

o to możesz być spokojny - tv ma możliwość wyboru kolory tła za nim i można wybrać czarny lub jakis inny ciemny i on sam sobie dostosuje poziom i jakosc swiecenia do tej kolorystyki
 

play007

New member
Bez reklam
Czy ktoś z Was używa ambilighta na ciemnym tle? Jak wówczas się prezentuje?
Za telewizorem mam ciemną tapetę (wieczorem wręcz wpadającą w czerń) ze srebrnymi wywijasami. Zastanawiam się czy ciemny kolor nie stłumi efektu. Ma ktoś jakieś doświadczenia w tej materii albo widział u kogoś?

U MNIE ŚCIANA POMARAŃCZOWA a efekt Ambi zaje.....ty.
 

europa777

New member
Czy ktoś z Was używa ambilighta na ciemnym tle? Jak wówczas się prezentuje?
Za telewizorem mam ciemną tapetę (wieczorem wręcz wpadającą w czerń) ze srebrnymi wywijasami. Zastanawiam się czy ciemny kolor nie stłumi efektu. Ma ktoś jakieś doświadczenia w tej materii albo widział u kogoś?

Ja miałem dokładnie taką samą tapetę. Czarna ze srebrnymi dodatkami. Efekt był mizerny. Tapeta została zdjęta a ściana pomalowana na biało (czego nie robi się dla Ambilighta;)) ). Efekt jest o wiele lepszy. Jeszcze jakbyś miał samą czarną tapetę to ok, ale każde dodatki przeszkadzają bo ambilight je wyróżnia. Według mnie najlepiej jest na jasnej jednolitej ścianie.
 
J

Judash

Guest
Dotarł dziś do mnie TV.Panowie ile TV powinien się nagrzewać w temp.pokojowej zanim się włączy?Gdzie znajdę instrukcję update firmware?
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy ktoś z Was używa ambilighta na ciemnym tle? Jak wówczas się prezentuje?
Za telewizorem mam ciemną tapetę (wieczorem wręcz wpadającą w czerń) ze srebrnymi wywijasami. Zastanawiam się czy ciemny kolor nie stłumi efektu. Ma ktoś jakieś doświadczenia w tej materii albo widział u kogoś?
U mnie ściana brązowa i efekt elegancki:)
 

robertpos

New member
Wiem że PFL6007 nie odtworzy dźwięku DTS w filmie z USB. Ale czy jeśli mamy do TV podłączony amplituner optykiem to prześle do ampli dźwięk DTS bez żadnego dekodowania i będzie można się nim cieszyć na kinie?

Wczoraj robiłem podobny test, z tym, że na zewnętrznym odtwarzaczu (nieistotne jakim) odtwarzałem film z dźwiękami 5.1 (Dolby i DTS) i "wpuszczałem" film do telewizora przez wejście HDMI. Odtwarzacz wysyłał dźwięk jako bitstream albo jako PCM 5.1.
TV był tak skonfigurowany, aby odsyłać dźwięk jako wielokanałowy (Dolby Digital) przez inny kanał HDMI jako ARC. Myślę, że tak samo będzie z odsyłaniem po kablu optycznym.

I wyglądało to tak:
TV może przesłać zwrotnie (po HDMI ARC albo po "optyku") dźwięk, który potrafi zdekodować. Wg mnie TV dobrze dekoduje Dolby i dobrze go odsyła, np. gdy na wejściu wpuszczam 5.1, na wyjściu też mam 5.1. Natomiast DTS i wielokanałowy PCM jest częściowo dekodowany - TV wychwytuje tylko kanały frontowe L i R i wysyła to zwrotnie jako Dolby Digital 2.0.


Mam nadzieję, że trochę pojaśniłem. :???:

Rob
 
J

Judash

Guest
No się zaczęło.Włączyłem TV, extra wyszukał DVB-T, przełączyłem kilka kanałów i nie reaguje na pilota.:(.Zawiesił się, czy co?Wyłączenie wtyczki nic nie dało.
 
Ostatnia edycja:
Do góry