Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

mocher3

New member
Witam , powiedzcie mi panowie czy jest jakaś alternatywa dla tego philipsa 47PFL6007 ? Powiem szczerze że już byłem zdecydowany na kupno , ale się wstrzymałem , jak te wszystkie posty przeczytałem . Przeraziły mnie te problemy szczególnie jeśli chodzi o obraz , reszta ma dla mnie mniejsze znaczenie i inne problemy mógłbym przełknąć ;)
 

qubeczek

New member
Dzisiaj trochę poćwiczyłem, i chyba się na razie wstrzymam z odsyłaniem, bo nie jestem pewien, czy to coś a pakować trochę mi się nie chce, no i dzieciaki już polubiły XBox'a (ja też)). Co mi się udało
1. Trochę ściereczką "pogłaskałem" ekran - świeci sporo równiej, aczkolwiek tam gdzie przejadę, tam czerń jest czerniejsza, a obok - jaśniejsze. Trzeba bardzo delikatnie, jakby był jakiś płyn pod spodem - wóczas jest w miarę równo.
2. Znacznie zredukowałem "Kontrast funkcji Backlight" - tak o 40
3. WYŁĄCZYŁEM ynamiczne podświetlanie (bo był problem migających linii przy przejściach nagłych kolorów - zmiana sceny)
4. WYŁĄCZYŁEM w ogóle Perfect Motion, bo
a) efet teatru - nawet na minimum to czasami za dużo
b) dzisiaj ogląałem jakiś serial, nie za dobrze nakręcony - obrót kamery o 180 stopni zamiast dwóch ujęć - i zaczeły się pojawiać "strzępy", "schodki "na krawędziach. I to niezaleznie czy Sat TV czy naziemna cyfrowa - to samo.

I jest OK.

Jeszcze dzisiaj test ostateczny - Avatar z BlueRay w ciemnym pokoju - zobaczymy, jak ten clounding - jak będzie źle, to myślę że do serwisu raczej, bo ze sklepu to tak będę próbować 10 razy.
 

mariogsxf

New member
Witam, Przeleciałem temat i nie znalazłem odpowiedzi - może nie dokładnie śledziłem ale jest tego dużo bo około 140 stron. Mam problem z połączeniem tego sprzętu z internetem gdy na routerze jest ustawione szyfrowanie. Bez zabezpieczeń działa ale z zabezpieczeniami niestety nie może się połączyć. Czy popełniam jakiś błąd. Sprawdziłem już na dwóch egzemplarzach i to samo.

Pozdrawiam.
Mialem ten sam problem. ustaw szyfrowanie na:
Security Type:WEP
Security Option:Automatic
WEP Key Format:Hexadimencial
Key 1: jakies haslo 10cyfrowe Key Type:64bit

Mi smiga w tej konfiguracji.
 

Tika

New member
Bez reklam
Dzisiaj trochę poćwiczyłem, i chyba się na razie wstrzymam z odsyłaniem, bo nie jestem pewien, czy to coś a pakować trochę mi się nie chce, no i dzieciaki już polubiły XBox'a (ja też)). Co mi się udało
1. Trochę ściereczką "pogłaskałem" ekran - świeci sporo równiej, aczkolwiek tam gdzie przejadę, tam czerń jest czerniejsza, a obok - jaśniejsze. Trzeba bardzo delikatnie, jakby był jakiś płyn pod spodem - wóczas jest w miarę równo.
2. Znacznie zredukowałem "Kontrast funkcji Backlight" - tak o 40
3. WYŁĄCZYŁEM ynamiczne podświetlanie (bo był problem migających linii przy przejściach nagłych kolorów - zmiana sceny)
4. WYŁĄCZYŁEM w ogóle Perfect Motion, bo
a) efet teatru - nawet na minimum to czasami za dużo
b) dzisiaj ogląałem jakiś serial, nie za dobrze nakręcony - obrót kamery o 180 stopni zamiast dwóch ujęć - i zaczeły się pojawiać "strzępy", "schodki "na krawędziach. I to niezaleznie czy Sat TV czy naziemna cyfrowa - to samo.

I jest OK.

Jeszcze dzisiaj test ostateczny - Avatar z BlueRay w ciemnym pokoju - zobaczymy, jak ten clounding - jak będzie źle, to myślę że do serwisu raczej, bo ze sklepu to tak będę próbować 10 razy.

na filmie nie zobaczysz dobrze czy masz problem z cluodingiem, najlepsze są do tego plansze testowe
 

jodlasty1

New member
na filmie nie zobaczysz dobrze czy masz problem z cluodingiem, najlepsze są do tego plansze testowe

Skoro na filmach nie widać to chyba nie ma problemu.
Plansz testowych na co dzień nie oglądasz.
Problem dynamicznego podświetlenie można skutecznie zredukować, zmniejszając Kontrast funkcji Backlight na 28-30 jeżeli oglądamy filmy w zaciemnionym pokoju.
Perfect Motion już wyłączyłem na dobre, ta funkcja powinna się nazywać NO Perfect Motion.


Avatar w 3D wbił mnie w fotel.
 

europa777

New member
Skoro na filmach nie widać to chyba nie ma problemu.
Plansz testowych na co dzień nie oglądasz.
Problem dynamicznego podświetlenie można skutecznie zredukować, zmniejszając Kontrast funkcji Backlight na 28-30 jeżeli oglądamy filmy w zaciemnionym pokoju.
Perfect Motion już wyłączyłem na dobre, ta funkcja powinna się nazywać NO Perfect Motion.


Avatar w 3D wbił mnie w fotel.

Ja także po miesiącu użytkowania zrezygnowałem z HDNM. Dałem ostrość na 7, backlight na 40 i jest rewelacja.
 

wojtekf93

New member
Ma ktoś receptę, żeby przy podłączeniu słuchawek, automatycznie się wyłączyły głośniki w TV, a nie żebym ciągle w menu zmieniał?
 

Tika

New member
Bez reklam
Skoro na filmach nie widać to chyba nie ma problemu.
Plansz testowych na co dzień nie oglądasz.
Problem dynamicznego podświetlenie można skutecznie zredukować, zmniejszając Kontrast funkcji Backlight na 28-30 jeżeli oglądamy filmy w zaciemnionym pokoju.
Perfect Motion już wyłączyłem na dobre, ta funkcja powinna się nazywać NO Perfect Motion.


Avatar w 3D wbił mnie w fotel.

akurat trafił mi się dobry egzemplarz (mam 6007H), nie ma cloudingu i bandingu, plazma Panasonica kupiona jakiś miesiąc przed Philipsem miała okropny banding na całym ekranie
 

Tika

New member
Bez reklam
Tika i co oddałas tą plazme Panasa?

tak, zwróciłam do sklepu (po uprzedniej wizycie serwisanta z Panasonica, który stwierdził usterkę ekranu), taki był warunek sklepu, w innym razie by nie przyjęli ale słyszałam, że w Polsce jest z tym spory problem, przeważnie zarzekają się, że tak ma być, taka technologia itp.

jak widać plazmy też nie są takie idealne, a kupowałam właśnie plazmę z tego względu, że ma równomierne podświetlenie, jak się można przekonać różnie z tym bywa
 
Ostatnia edycja:

ElTomeko

New member
Pewnie troche w tym prawdy jest ze to cecha technologi natomiast powinny byc jakies normy bo jezeli w jednym tv tego nie widac a w drugim bardzo no to cos jest nie tak i takie tv nie powinny byc dopuszczane do sprzedazy...

Druga sprawa to wymiana tych tv przez klientów bo to ze Tobie uznali reklamacje to dobrze dla Ciebie tylko ze ten tv mogł dostac później ktos inny i tak sie dzieje bardzo czesto niestety....
 

Tika

New member
Bez reklam
Pewnie troche w tym prawdy jest ze to cecha technologi natomiast powinny byc jakies normy bo jezeli w jednym tv tego nie widac a w drugim bardzo no to cos jest nie tak i takie tv nie powinny byc dopuszczane do sprzedazy...

Druga sprawa to wymiana tych tv przez klientów bo to ze Tobie uznali reklamacje to dobrze dla Ciebie tylko ze ten tv mogł dostac później ktos inny i tak sie dzieje bardzo czesto niestety....

reklamację uznał serwis Panasonica (serwisant wystawił dokument stwierdzający uszkodzony ekran), TV wrócił na sklep ale jako uszkodzony (produkt bezwartościowy), sklep oddał mi pieniądze, sklep dostanie zwrot kasy od Panasonica, a TV pójdzie na śmietnik, to UK więc takie rzeczy jak ponowna sprzedaż TV w którym stwierdzono usterkę tu nie przejdzie
 
Ostatnia edycja:

bies11

New member
aplikacja JOINTSPACE

Witam czy próbowaliście podłączyć smart fona z androidem do waszych tv 42pfl6007 jako pilota, mam z tym problem aplikacja my remote nie chce się połączyć z tv .Dodam ze szukałem w internecie info, wpisywałem specjalne kody i nic zastanawiam się czy ten model jest obsługiwany przez tą aplikacje ?
 

qubeczek

New member
Skoro na filmach nie widać to chyba nie ma problemu.
Plansz testowych na co dzień nie oglądasz.
Problem dynamicznego podświetlenie można skutecznie zredukować, zmniejszając Kontrast funkcji Backlight na 28-30 jeżeli oglądamy filmy w zaciemnionym pokoju.
Perfect Motion już wyłączyłem na dobre, ta funkcja powinna się nazywać NO Perfect Motion.


Avatar w 3D wbił mnie w fotel.


Test Avatara zdany. Wbija w fotel.
Ale Perfect Motion musiałem włączyć choćby na minimum, bo inaczej "rwało" obraz.
Plamy rozmazane ściereczką, więc dalej nie kombinuje.

Na starym LG czerń była blada, ale przynajmniej równo :)
Może w kolejnych wersjach softu poprawią to miganie w dynamicznym podświetleniu - jakby to się poprawiło to problem jasnych plam na czarnym tle przestałby być istotny. A poczas oglądania filmu rzeczywiście tego nei widać, "drgania" przy zmianach scen na dynamicznym podświetleniu bardziej przeszkadzają.

Jedno jest pewne - te peany na temat tego TV na forum są przesazone - owszem, efekty są fajne, ale "prawie" działają, a prawie robi różnice. Najlepszy obraz do codziennego oglądania to jak się powyłącza większość dodatków - może dlatego ze starym LG nie miałem kłopotów, bo tam nigdy nie grzebałem po ustawieniach. Nie mam porównania z innymi LCD - technologia przecież generalnie jest nowa, kilka lat ma, może mieć nieoskonałości, ale by o nich przynajmniej szczerze mówić, bo inaczej klient zawsze wyjdzie niezadowolony.
 

Harpo

New member
miet55;866996Nie rozumiem tych wszystkich co piszą o tym TV OHHH i AHHH!!! No chyba napisał:
JA nie rozumiem ludzi, któzy narzekaja na "usterki" a potem wypisują hasła "xxx wbija w fotel".
No to jak z tym jest? Wbija w fotel czy TV do kitu?
Po prawie 2 miesiacach użytkowanai raczej nie zamieniłbym og na inny model, a oglądałem "na żywo" parę innych modeli różnych firm.
Tak jak pisałem wcześniej: ten TV ma parę dziwnych działań i wad, ale WSZYSTKIE Tv coś mają - co Wy innych wątków nie czytacie?
Ja wspomnianych usterek już nie widzę, nawet ta palaa o której pisałem na początku wątku zdaje się wyblakła i przynajmniej nie denerwuje mnie - kwestia przyzwyczajenie, prawda. A HD Natural Miotion mam włączone na minumi i oswoiłem się z tą funkcją. Przy okazji ponawiam pytanie: oczekujecie mega-płynności, a "teatr" Wam przeszkadza. Czegoś tu nie kumam :)
W serialach, filmach przyrodzniczych, sporcie czy teledyskach jest to jak najbardziej wskazane.
Ponaddto, przynajmniej dla mnie, wszystkie "wady" redukuje (w sensie odbioru obrazu) znakomita funkcja Ambilight i na przyszłość bez tego gadżetu nie kupie innego TV.
Z nagminnym wykrywaniem i instalowaniem konsoli też sobie poradziłem: włączam ją PRZED TV
Mnie wkurza coś inego - mianowicie cena: kupiłem za 3400, a już można nabyć za 2800-2900. :( Ale cóż, zawsze za nowość trzeba płacić.
Tak więc odkryjcie plusy tego telewizorka (a ma ich sporo), a nie skupiajcie sie na oczywistych niedoskonałościach technologii. Macie jeden z ładniejszych TV na rynku, jeden z najcieńszych z funkcją Ambilight z jakościaprzewyższajaca podobny sprzęt - patrzcie optymistycznie na to wszystko.

PS. w jednym z TV (nie będę wymieniał marki) ludziom po jakimś czasie...pękają podstawy. I co na to powiedzieć ? ;)
 
Do góry