Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

marcelino

New member
Noszę się od dłuższego czasu z zakupem tego tv i byłem dzisiaj w media expert aby obejrzec go na żywo. Powiem tak, obraz raczej przy takiej ilości świetlowek w sklepie cięzko ocenić, wiadomo, że oglada sie raczej wieczorami a przynajmniej ja planuje. Wziąłem ze soba jakies filmiki w dobrej jakości i plansze do przetestowania. Wszystko wydawało się ok dopuki nie przyjrzałem się dokładniej spasowaniu obudowy. Plastik, który zamieszczony został na tyle obudowy jest po prostu tandetny. Nie wiem czy była to przypadłość modelu na wystawie ale spasowanie ramiki z tylna pokrywa było nierównomierne i widać w kilku miejscach 2mm szpary a plastik ugina sie pod palcami. Tylna klapka serwisowa latała w taki sposób, że można było konkurować z perkusją przy uderzaniu jej. Przeczytałem kilkanaście opinii, że spasowanie jest na najwyzszym poziomie a tu takie rozczarowanie. Co ciekawe podszedlem sprawdzić jak wyglada to w modelach serii 7xxx i 8xxxx. Moje zdziwienie było duże gdy okazało się, że spasowanie w tych modelach jest na podobnym poziomie ;/ Teraz pytanie do osób majacych ten tv w domu czy jest to standardowa przypadłość obudowy czy może ten plastik sie odkształca po pewnym czasie pod wpływem temperatury? TV innych producentów miały o niebo lepiej spasowana obudowe co jest dziwne...
 

miet55

Member
Bez reklam
Teraz pytanie do osób majacych ten tv w domu czy jest to standardowa przypadłość obudowy czy może ten plastik sie odkształca po pewnym czasie pod wpływem temperatury? TV innych producentów miały o niebo lepiej spasowana obudowe co jest dziwne...
Tutaj akurat nie mam najmniejszych zastrzeżeń, spasowanie ramki z obudową jest OK!
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
po wyjęciu z pudła to byłem pod wrażeniem wykonania, wszystko idealne i masywne, nawet nie zatrzeszczało nic podczas jego unoszenia i zawieszania, sztywni jak monolit
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten ma bardzo dobrze wszystko spasowane. Ale jeśli chcesz specjalny design to sięgaj albo po PFL 6907 albo po PDL 6907
 

Jarecki 123

New member
Moim zdaniem ustawianie KONTRAST BACKLIGHT powyżej 40 sprawia, że czarny robi się szary.

Zmniejszyłem kontrast backlight na 60, może faktycznie może być ale na 40 to dla mnie jakoś mdło.
No i kolory jeszcze poprawiam bo na białym przy ustawieniu normal wpadał mi lekko w róż.
Teraz znowu wydaje mi się że jest za zielono. Jakąś planszę muszę znaleźć z kolorami :)
 

ElTomeko

New member
Miet55 "przepraszam, to nie jest "coś". zapomniałem jeszcze o funkcji format i krawędzie/zmiana obrazu. Kilka osób już pisało o tym, że widzą podczas przeglądania zdjęć dziwny pasek po prawej stronie. Zapewne ta funkcja rozciągnęłaby obraz lecz niestety, nie działa. "

Dla mnie np to jest pierdoła...nawet tego nie sprawdzałem u siebie
 

marcelino

New member
Skoro wszyscy pisza, że po wyjęciu z pudełka spasowanie obudowy jest ok wobec tego wychodzi na to, że obudowa sie odkształca po odpowieniej liczbie godzin pracy jak to bywa w supermarkecie ;/ Żałuje, że zdjęć nie zrobilem to bym wrzucił na forum.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
u mnie jeszcze się nic nie odkształciło a już trochę czasu u mnie gra dłużej niż w większości sklepów hehe :p
 

Jarecki 123

New member
Moim zdaniem ustawianie KONTRAST BACKLIGHT powyżej 40 sprawia, że czarny robi się szary.

Jeszcze jedna korekta ustawień:
STYL: OSOBISTY
KONTRAST BACKLIGHT: 58
KOLOR: 56
OSTROŚĆ: 4
REDUKCJA SZUMÓW: ŚREDNIO
ZMNIEJSZANIE USTEREK MPEG: ŚREDNIO
PPHD:
HDNM: WYŁĄCZ / CZASAMI NA MINIMUM
CLEAR LCD: WŁĄCZ
OSTROŚĆ ZAAWANSOWANA: WŁĄCZ
KONTRAST DYNAMICZNY: MINIMUM
DYNAMICZNE PODŚWIETLENIE: STANDARD
WZMOCNIENIE KOLORÓW: ŚREDNIO
ZAAWANSOWANE:
CZUJNIK ŚWIATŁA: WYŁĄCZ
GAMA: +1
TEMPERATURA KOLORU: WŁASNE 96,100,100,0,0,0
KONTRAST VIDEO: 70
JASNOŚĆ: 60
Jest lepiej :)
 

ElTomeko

New member
Jarecki123 a nie przeszkadza Ci to dynamiczne podswietlenie?? U mnie są widoczne przeskoki pomiedzy jasnymi i ciemnymi scenami...Czerń jest fajna i biel dość intenstywna zobaczymy czy nie meczy oczu...
 

gelou307

New member
Witam mam pytanie do grąjących na konsolach na jakich ustawieniach gracie bo zauważyłem, że w trybie gra krawędzie są dziwne poszarpane itp. Aktualnie używam trybu pc oraz tryb standardowy (własne ustawienia mam w trybie osobistym). Czy tryb pc ma taki sam input lag jak tryb gra?
 

wojtisek1

New member
Witajcie !! Mam pytanie , obecnie mam 42 calowy JVC LT 42V80 , nie jestem TV maniakiem ( co widać po ilości postów ), jestem z niego zadowolony , obraz wydaje się idealny ( przynajmniej dla mnie) , ale "zrobił się " za mały :)) . Narazie wybór padł na 55 PFL 6007 , tu pojawia się pytanie: czy można porównać te dwa odbiorniki TV?? CZy warto zmieniać , a może zostać przy tym co jest ?? Żeby tylko nie było gorzej w odbiorze!!
 

Jarecki 123

New member
Jarecki123 a nie przeszkadza Ci to dynamiczne podswietlenie?? U mnie są widoczne przeskoki pomiedzy jasnymi i ciemnymi scenami...Czerń jest fajna i biel dość intenstywna zobaczymy czy nie meczy oczu...

Przetestowałem wiele ustawień i jak na razie te są dla mnie ok.
Nie zauważyłem żadnych przeskoków przy zmianie sceny z jasnej na ciemną lub na odwrót.
Siedzę dość blisko tv i oczy na tych ustawieniach mnie nie bolą. Wydaje mi się że są optymalne
zarówno do jasnego jak i do ciemnego pomieszczenia.
Przedtem cały czas coś poprawiałem bo albo za jasno, albo mydło, albo rwie, albo kolory nienaturalne i tak bez końca. Teraz nic nie poprawiam od kilku godzin to chyba jest nie najgorzej :)
 

europa777

New member
Przetestowałem wiele ustawień i jak na razie te są dla mnie ok.
Nie zauważyłem żadnych przeskoków przy zmianie sceny z jasnej na ciemną lub na odwrót.
Siedzę dość blisko tv i oczy na tych ustawieniach mnie nie bolą. Wydaje mi się że są optymalne
zarówno do jasnego jak i do ciemnego pomieszczenia.
Przedtem cały czas coś poprawiałem bo albo za jasno, albo mydło, albo rwie, albo kolory nienaturalne i tak bez końca. Teraz nic nie poprawiam od kilku godzin to chyba jest nie najgorzej :)

Jaką masz wersję oprogramowania?
 
Do góry