Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A na jakim obrazie dokonywałeś porównania?
Na jakich ustawieniach porównywałeś te telewizory?
Czerń sprawdzisz w domu to będzie zdecydowanie inna niż na sklepie.
Myślę że możesz być zdziwiony.
 

miet55

Member
Bez reklam
Nie mogę sobie poradzić z ustawieniem TV w tryb gotowości. Aktywacja jest wyłączona a TV mimo to przechodzi w szybki start (nie zawsze). Chciałbym aby po naduszeniu przycisku na pilocie, TV zawsze przechodził do trybu gotowości i tak pozostawał.
Ponawiam pytanie, czy ktoś pomoże?
 

marakesz

New member
Dzięki uprzejmości sprzedawcy udało mi sie przeprowadzić test na zródle z bd oraz marketowskich reklamówek porównując te dwa tv, oraz kilka innych i jest to moja subiektywna opinia ,jeśli chodzi o kąty to panas nie ma sobie równych(a do tego nie trzeba specjalnych kalibracji), w tym temacie phil.poniżej przeciętnej przecież nie trzeba być geniuszem by podejść z boku i popatrzeć. Z nasyceniem kolorów można się pobawić i tutaj phil ponad średnią panas bdb.W kwestii podświetlenia i jasności aby oba modele porównać to panas mając zdecydowanie większą jasność zachowywał zdecydowanie większy kontrast ostrośc biel i czerń
No ale ja się nie znam ja tylko mówię o tym co widzę
 

DaRcO

Banned
@marakesz - tylko co komu po Twoich porównaniach, jeśli nie piszesz na jakich ustawieniach porównywałeś oba tv? Żeby w miarę obiektywnie porównać, to oba tv trzeba ustawić wszystko na maks. Ciekawa sprawa już jest przy kątach, bo tak panas jaki i phil mają dokładnie taką samą matryce ips od LG, więc wystarczy na jednym obniżyć backlight i kąty się drastycznie pogarszają. Dalej nasycenie kolorów zależy też od ustawień i jeśli dasz je na max, to i tak obraz ma kolory o wiele bardziej przesycone niż potrzeba, więc co to za wada?

No to widzisz, nie wystarczy tylko widzieć, ale trzeba się jeszcze znać, bo takie pisanie robi ludziom w głowach sieczkę.
Ja mam teraz 6007 i czerń jak i biel, kontrast zabijają jakością i ma to się nijak do tego co piszesz. Ten tv ma wiele wad, ale akurat jakość obraz statycznego, jest w tej klasie perfekt i podejrzewam że w panasie może być podobnie, ale nie na byle jakich ustawieniach.
 

ket23

New member
Daj spokój, u mnie też strasznie jest to widoczne, a co do cloudingu, hmmm przyznam się, że te jaśniejsze plamy pojawiające się na czarnym tle zmieniają lokację jak przecieram matrycę np. podczas czyszczenia

Hmm jeśli u Ciebie też jest to widoczne to ma mnie to uspokoić czy co?:shock: Skoro Tobie nie przeszkadza to super ,mnie irytuje i niech Radom czyści
 

Jarecki 123

New member
Opisz wrażenia, będą ciekawe.

Cześć wszystkim.
Sztuka odpalona :)
Na razie kamień spadł mi z serca bo matryca super, równo podświetlona, bez widocznych wad.
Obraz na demo powala z nóg!
Biorę się za ustawienia.
Na pewno się w czymś zamotam więc pewnie jeszcze dziś będę błagał o pomoc :)
Na razie tyle...
 

Tika

New member
Bez reklam
Hmm jeśli u Ciebie też jest to widoczne to ma mnie to uspokoić czy co?:shock: Skoro Tobie nie przeszkadza to super ,mnie irytuje i niech Radom czyści

prawdopodobnie nic nie zdziałasz, odeślą TV z karteczką sprawny i tyle, nie od takich rzeczy potrafią się wywinąć
 

ejejdi

New member
No dałem rade PORTUGALSKIEMU rada dla innych ... jak wybierzecie niefortunnie inny język , nic nie kombinujcie tylko wyłączcie i po powtórnym włączeniu dokonajcie właściwego wyboru .
Tel śmiga , obraz ok. 3d .... miodzio, ambilight ..... wrażenie duuuużo większego ekranu.
Narazie nie widzę niedoświetleń , plamek , rysek i innych "wad" .
I nie mam zamiaru szukać zbyt intensywnie.
Trochę denerwujący jest półbłyszcząca matryca , trochę górne światło się odbija. Dziennego jeszcze nie sprawdzałem.
Pilot taki jakiś przeciętny, nie ma zdefiniowanego "przodu" i "tyłu" tzn biorąc w rękę można czasem sie pomylić.
Wcześniej miałem (dalej mam ;)) ) samsunga 32 " 6 letni.
A co do 3d oglądałem ten filmik I NIE JEST TO KRYPTOREKLAMA
w w w . t o r r e n t y .org/t o r e n t/7 4 8 8 9 ( trzeba usunąć spacje gdzie trzeba)
wifi jeszcze nie ruszałem.
Odezwę się.
 

karolus2

New member
Czy jest na to jakaś rada?

Witam forumowiczów, jestem posiadaczem phila od kilku dni, też długo się zastanawiałem i rozmyślałem - kupić nie kupić, aż wreszcie mami ogólnie jestem zadowolony choć oczywiście kilka funkcji mogłoby działać lepiej... ale o tym nie dyskutujmy bo w każdym TV coś się znajdzie co mogłoby być doskonalsze. Troszkę bawiłem się już ustawieniami, ale proszę podpowiedzcie czy można jakoś zniwelować skaczący obraz (tylko w niektórych filmach fabularnych i dokumentach) pojawiający się głównie przy poziomych szybszych ruchach kamery? Zastanawiam się czy jest to przypadłość tego telewizora czy większość tak ma, że obraz nie jest płynny - podkreślam tylko przy niektórych filmach! Dlaczego tak się dzieje? - czy to wina nadawania czy może nagrania filmu - nie wiem, w tej dziedzinie jestem laikiem. Dzięki z góry za odpowiedź.

PS. HDNM mam wyłączony podobnie jak dynamiczne podświetlanie.
 

Jarecki 123

New member
Opisz wrażenia, będą ciekawe.

Cześć.
Pierwsze testy zakończone.
Wszystko dużo lepiej niż się spodziewałem.
Niby zmulone menu to moim zdaniem przesada, chodzi całkiem ok po aktualizacji.
Obraz, funkcje internetowe, współpraca z dyskiem USB - wszystko ok.
Podświetlenie chyba równe, nie widzę chmurek na czarnym.
W szybkim ruchu nic nie zrywa, próbowałem na meczykach, na różnych ustawieniach.
Napisów mi nie widział na filmie z USB ale sprawdzę na innych filmach.
Ambilight i 3D to wisienki na torcie. Konwersja 2D na 3D bardzo fajna - efekt głębi.
Jutro dalszy ciąg testów.
Serdeczne dzięki KIKI za test i porady. Kupiłem fajną furkę i bardzo się cieszę :)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
jednym słowem bądź zadowolony i nie doszukuj się mankamentów. Wtedy masz czyste sumienie, spokój umysłu i pełne zadowolenie:)
 

wieloryb84

New member
Witam,

Posiłkując się opiniami na forum, kupiłem wersję 47' + xbox, z reklamy gdzieś tam na górze strony. Jestem świeżak, telewizor mam od 2. stycznia. Nie potrafię być wylewny, moja recenzja będzie krótka: O KUR*WA AMBILIGHT. Dzieło sztuki.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja już sobie nie wyobrażam tv bez tego gadżetu. Oglądając coś bez ambilight bolą mnie oczy, po prostu jakoś tak dziwnie wręcz głupio i obraz znacznie mniejszy się wydaje :)
 

ElTomeko

New member
Ket23- daj sobie spokój ja swojego wysłałem do radomia i po tygodniu wrócił taki sam z tym samym bandingiem i brudna matryca...rozmawiałem z dwoma osobami z serwisu które powiedziały ze ta technologia tak ma i wiekszosc tv ma takie matryce czasem mniej to widac a czasem bardziej. Szkoda Twojego czasu...:) ja sie powoli do bandingu przyzwyczajam i jak oglądam filmy to jest to mało widoczne...
 

ejejdi

New member
A ma ktoś jakiś pomysł na klawiaturę + mysz , bo pisanie czegokolwiek w smart z pilota trochę denerwuje. Tzn czy musi byc jakas szczególna marka klawiatury , czy przewodowa , bezprzewodowa ?
 

plusiu

New member
A ma ktoś jakiś pomysł na klawiaturę + mysz , bo pisanie czegokolwiek w smart z pilota trochę denerwuje. Tzn czy musi byc jakas szczególna marka klawiatury , czy przewodowa , bezprzewodowa ?


Witam.
Nie musi być nic szczególnego. Ja kupiłem jakiegoś Gembirda klawiatura z myszką plus klucz nano takie mikromaleństwo i działa to dobrze. Co prawda trochę dziwnie, bo na przykład, do formularza wyszukiwania w yt trzeba wejść z pilota dopiero potem działa klawiatura i na stronach www przynajmniej u mnie trochę szaleje powiększanie, pomniejszanie, jakoś jakby losowo się to robi, ale to pewnie coś nie tak my robimy, więc w 60zł czy coś koło tego kupisz klawiaturkę z mychą i będzie to działało jak należy.
Powodzenia.
 
Do góry