Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

miet55

Member
Bez reklam
zawsze jest jakieś rozwiązanie, kupić zewnętrzny dekoder i po kłopocie, a jak bierzesz na umowę to większość operatorów daje całkiem niezłe dekodery
chyba cię opuściły wszelkie.... ;)
Wybór TV podyktowany był uniwersalnością. Dekoder to nawet mam ale po co mi dwa pudła... i tyle w temacie!
 

miet55

Member
Bez reklam
co z tego nagrywania na Philipsie jak nie można nagrywać jednego programu a oglądać drugiego
Za takim rozwiązaniem jestem na tak! Wszystko się jednak tak dynamicznie zmienia, że nie ogarniesz. Niedawno kupowałem Combo bo zależało mi na DVB-T. Jakoś się przyzwyczaiłem do ewentualnego przejścia na drugi TV co sporadycznie ma miejsce. Więc jedno źródło z jednym konwerterem na razie daje radę ;)
 

emer

Member
Bez reklam
jeżeli chcecie z tego samego źródła (np DVB-S) nagrywać jeden kanał, i jednocześnie z tego samego DVB-S oglądać inny kanał, to logiczne że nie da się.
 

Kosiek

New member
Hej, miałem okazję porządnie obejrzeć w Łódzkim W&W tego Philka, konkretnie 42PFL6007K/12 i mam kolejne dwa pytanka:
1. Jak jest z input lagiem w graniu na konsolach (PS3 / X360)? Czy opóźnienia są zauważalne między tym, co robimy padem, a co jest wyświetlane?
2. Mogłem się pobawić pilotem i zauważałem, że przy przełączeniu kanałów / korzystaniu z menu, generalnie chodziło (bardzo) powoli, zdarzało się telewizorowi 'przyciąć', oraz obraz czasami sam się na chwilę wyłączał, a potem włączał ponownie. To problem z tą sztuką, oprogramowaniem, czy większość Philków tak ma?
 
Ostatnia edycja:

europa777

New member
Hej, miałem okazję porządnie obejrzeć w Łódzkim W&W tego Philka, konkretnie 42PFL6007K/12 i mam kolejne dwa pytanka:
1. Jak jest z input lagiem w graniu na konsolach (PS3 / X360)? Czy opóźnienia są zauważalne między tym, co robimy padem, a co jest wyświetlane?
2. Mogłem się pobawić pilotem i zauważałem, że przy przełączeniu kanałów / korzystaniu z menu, generalnie chodziło (bardzo) powoli, zdarzało się telewizorowi 'przyciąć', oraz obraz czasami sam się na chwilę wyłączał, a potem włączał ponownie. To problem z tą sztuką, oprogramowaniem, czy większość Philków tak ma?

1. Mi osobiście gra się bardzo dobrze (PS3) i na nic nie narzekam.
2. Temat omawiamy wiele razy, najnowsze aktualizacje usprawniają menu, ale jest to ogólnie wada tego TV
 

maniek530

Banned
Hej, miałem okazję porządnie obejrzeć w Łódzkim W&W tego Philka, konkretnie 42PFL6007K/12 i mam kolejne dwa pytanka:
1. Jak jest z input lagiem w graniu na konsolach (PS3 / X360)? Czy opóźnienia są zauważalne między tym, co robimy padem, a co jest wyświetlane?
2. Mogłem się pobawić pilotem i zauważałem, że przy przełączeniu kanałów / korzystaniu z menu, generalnie chodziło (bardzo) powoli, zdarzało się telewizorowi 'przyciąć', oraz obraz czasami sam się na chwilę wyłączał, a potem włączał ponownie. To problem z tą sztuką, oprogramowaniem, czy większość Philków tak ma?

ad.1 - gra się świetnie żadnych opóżnień
ad.2 - menu jest trochę powolne ale tragedii nie ma - u mnie nic się nie zawiesza ani przycina - trzeba tylko wyczuć że to menu potrzebuje powiedzmy 1 sek. wiecej na reakcje
 

Jarecki 123

New member
Witam wszystkich.
Kupiłem PHILIPSA 47PFL6007K/12 i czekam na kuriera.
Po przeczytaniu wszystkich wypowiedzi w tym temacie chyba nie zasnę!
Będzie mi się śnił banding, clouding, artefakty, paski, zwiecha softu i inne cuda wianki :)
Jak w ogóle odpali, to go sprawdzę i opiszę swoje wrażenia
- mam nadzieję, że jutro albo najpóźniej po jutrze.
 

maniek530

Banned
Witam wszystkich.
Kupiłem PHILIPSA 47PFL6007K/12 i czekam na kuriera.
Po przeczytaniu wszystkich wypowiedzi w tym temacie chyba nie zasnę!
Będzie mi się śnił banding, clouding, artefakty, paski, zwiecha softu i inne cuda wianki :)
Jak w ogóle odpali, to go sprawdzę i opiszę swoje wrażenia
- mam nadzieję, że jutro albo najpóźniej po jutrze.

Swój chłop :-D aby się dobrze sprawował :eek:k:
 

lolek44

New member
Ja mam swojego 47pfl6007 od 1,5 tygodnia i uważam że wypowiedzi ludzi na tym forum bardzo pomagają w samozachwycie nad nabytym sprzętem. Każdy egzemplarz jaki ktoś nabywa staje się od razu egzemplarzem wyjątkowym, który należy docenić że wogóle działa.
Dzięki tak szczegółowym opisom wad tego tv i opiniom o szczególnym okrucieństwie producenta znęcającego się nad biednymi (bo już wydali pieniądze na zakup tego tv) klientami mogę w pełni docenić jego niezaprzeczalne walory.

Pozdrawiam Lolek44
 

ket23

New member
Witam jestem użytkownikiem 47 6007 i w kilku zdaniach opowiem o moich wrazeniach. Obraz bardzo ale to bardzo dobry.porownywalem z kilkoma innymi firmami i jest super.Czerń bdb jak na leda ,wiadomo to nie plazma .moj egzemplarz nie cierpi na clouding i podświetlenie matrycy jest bardzo rownomierne.gram bardzo duzo i szczerze mowiac do konsoli jest idealny duzo lepszy niz moj poprzedni tv tez philips 5605.input lag niezauwazalny.artefakty,braki płynności, skoki(judder) to wszystko kwestia ustawien tv.mozna wszystko wyeliminowac lub uwypuklic:).ambilight,coz polecam:).wadą dla mnie ogromną! i strasznie irytującą jest tzw brudna matryca czyli podczas przesuwania obrazu głównie w poziomie choć i w pionie sie zdarza widac ciemne jakby brudne paski.nie jest to widoczne non stop i tylko na jasniejszym bądz rownomiernym tle jednakze jest to strasznie irytujace.majac na uwadze fakt ze tv kosztuje powyzej 4k jest to niedopuszczalne i mam nadzieje ze radom to rozwiaze.na koniec menu ,tak jest wolne i to fakt ale po za tym wszystko dziala nic sie nie zawiesz nie resetuje etc.tyle ode mnie
 

miet55

Member
Bez reklam
Nie mogę sobie poradzić z ustawieniem TV w tryb gotowości. Aktywacja jest wyłączona a TV mimo to przechodzi w szybki start (nie zawsze). Chciałbym aby po naduszeniu przycisku na pilocie, TV zawsze przechodził do trybu gotowości i tak pozostawał.
 

jodlasty1

New member
Dzisiaj mój TV zainstalował nową aktualizację.

Co do większych zmian, to przy ustawieniu "dynamiczne podświetlenie - najlepszy obraz" nie miga już tak ekran.

Muszę jeszcze trochę pooglądać żeby stwierdzić ten fakt na 100%
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ale za to pojawiły się u mnie przy przełączaniu źródeł w ampli czasami na konsoli i odtwarzaczu multimedialnym
 

Gizzmo__

New member
Witam jestem użytkownikiem 47 6007 i w kilku zdaniach opowiem o moich wrazeniach. Obraz bardzo ale to bardzo dobry.porownywalem z kilkoma innymi firmami i jest super.Czerń bdb jak na leda ,wiadomo to nie plazma .moj egzemplarz nie cierpi na clouding i podświetlenie matrycy jest bardzo rownomierne.gram bardzo duzo i szczerze mowiac do konsoli jest idealny duzo lepszy niz moj poprzedni tv tez philips 5605.input lag niezauwazalny.artefakty,braki płynności, skoki(judder) to wszystko kwestia ustawien tv.mozna wszystko wyeliminowac lub uwypuklic:).ambilight,coz polecam:).wadą dla mnie ogromną! i strasznie irytującą jest tzw brudna matryca czyli podczas przesuwania obrazu głównie w poziomie choć i w pionie sie zdarza widac ciemne jakby brudne paski.nie jest to widoczne non stop i tylko na jasniejszym bądz rownomiernym tle jednakze jest to strasznie irytujace.majac na uwadze fakt ze tv kosztuje powyzej 4k jest to niedopuszczalne i mam nadzieje ze radom to rozwiaze.na koniec menu ,tak jest wolne i to fakt ale po za tym wszystko dziala nic sie nie zawiesz nie resetuje etc.tyle ode mnie

Daj spokój, u mnie też strasznie jest to widoczne, a co do cloudingu, hmmm przyznam się, że te jaśniejsze plamy pojawiające się na czarnym tle zmieniają lokację jak przecieram matrycę np. podczas czyszczenia
 
Do góry