Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

kini0

New member
Bez reklam
Żaden TV nie jest pozbawiony wad. Czytanie specjalistycznych forów jest paradoksalnie strzałem w stopę przy podejmowaniu decyzji, gdyż rodzi więcej wątpliwości niż pomaga
- "ignorance is bliss" jak stwierdził Cypher w Matriksie ;)

BTW. Na forach głównie piszą ludzie którzy szukają, ew. już mają ale są niezadowoleni z jakiegoś powodu. Tych zadowolonych jest raczej mało...
Ja w marcu łykam wersję 55'', chyba że LG wyskoczy z nowymi modelami w podobnej cenie i dobrej jakości.
 

askala

New member
Żaden TV nie jest pozbawiony wad. Czytanie specjalistycznych forów jest paradoksalnie strzałem w stopę przy podejmowaniu decyzji, gdyż rodzi więcej wątpliwości niż pomaga
- "ignorance is bliss" jak stwierdził Cypher w Matriksie ;)

BTW. Na forach głównie piszą ludzie którzy szukają, ew. już mają ale są niezadowoleni z jakiegoś powodu. Tych zadowolonych jest raczej mało...
Ja w marcu łykam wersję 55'', chyba że LG wyskoczy z nowymi modelami w podobnej cenie i dobrej jakości.

ja po no nocnych przemyśleniach zdecyduje sie na 47''. Myślisz ze w marcu może być taniej?
 

jodlasty1

New member
Po wielu bojach ustawiłem swoje 42" pod filmy w zaciemnionym pokoju.
Poziom czerni jest naprawdę dobry.

Moje ustawienia to:
Kontrast Blacklight: 30
Kolor: 49
Ostrość: 7
Redukcja szumów: wył
Zmniejszenie usterek MPEG: wył
HD Natural Motion: wył
Clear LCD: wł
Ostrośc zaawansowana: wł
Kontrast dyn.: minimum
Dynamiczne podświetlenie: Standard
Wzmocnienie kolorów : minimum
Gamma+1
Temp koloru: własne
Czerwony: 127
Zielony: 92
Niebieski 60
Czerwony-BL: 3
Zielony-BL 0
Niebieski-BL : -2

Kontrast video 90
Jasność: 52


Obraz jest naprawdę dobry, nie widać po rogach żadnego podświetlenia.
Jestem zadowolony z zakupu i na tą chwilę nie widzę innej opcji w tej cenie.
Do filmów 3D mogłem kupić rozmiar większy :)
Jak już pisałem wady tego tv to:

Gubienie czasami ustawień i automatycznie przełączanie się na drugie źródło po włączeniu np komputera.
 

kini0

New member
Bez reklam
Taniej w marcu pewnie nie będzie, ale może nowe modele LG pojawią się na horyzoncie i coś się w pasywnym 3D ruszy.
 

przemo73

New member
Bez reklam
Ruszy się wtedy jak pojawią się modele 4K z pasywnym 3D i już przeciwnicy tego rozwiązania nie będą mieli argumentu, że nie ma FH3D.
 

miet55

Member
Bez reklam
Tutaj ten efekt jest widoczny najbardziej, widać gdzie kończy się zdjęcie i jak wygląda matryca na krawędzi.



Włączę kanał gdzie obraz nie jest skalowany na krawędzi pięknie wygaszone piksele problemu nie widać :/

I teraz pytanie czy to w jakikolwiek sposób kwalifikuje się na reklamacje ?

Po zakupie TV sprawdzałem co z tym paskiem o którym pisaliście. Wydawało mi się, że mój egzemplarz jest tego pozbawiony, może się jednak mało wpatrywałem. Wczoraj rzuciło mi się to w oczy, różne próby ustawień nie eliminują tego. Znalazłem sposób na zminimalizowanie, aczkolwiek nie jest to rozwiązanie. Zróbcie rozdzielczość zdjęcia 1921X1081, pasek będzie mniej widoczny. Wszystkie inne rozdziałki skalujące w dól czy w górę, są z bardzo widocznym paskiem! Nie wiem skąd teza napisana przez KIKI, że on tego nie ma. Ahaaaa, marketing
Zaraz po Świętach biorę się za dokładne opisanie zauważonych usterek i przesłanie do centrum serwisowego. Kiedy rozmawiałem telefonicznie, proszono mnie o takie podejście do sprawy.
Myślałem, że jest za to odpowiedzialna funkcja "zmiana obrazu" znajdująca się w: obraz-format i krawędzie-zmiana obrazu (aktywna kiedy ma się włączone zdjęcie), ale niestety. Gdy kikam po niej, nic się nie dzieje. Może ktoś wie do czego służy???
 
Ostatnia edycja:

Gizzmo__

New member
Ja w zasadzie również rozmawiałem z wsparciem Philipsa, nie jest to wada matrycy, prędzej jakiś problem z oprogramowaniem, ciężko stwierdzić, jak podłącze komputer przez HDMI lub podczas oglądania naziemnej TV tego problemu nie ma.
 

Gizzmo__

New member
Dokładnie tak, ale dziwna sprawa, bo zamieściłem dość dokładne zdjęcia tego problemu, może faktycznie inne modele tego problemu nie mają, w związku z tym zastanawiam się co jest tego przyczyną bo jeśli problem byłby z oprogramowaniem to na każdym urządzeniu powinien wystąpić jeśli byłby to problem z matrycą to nie zależnie czy oglądam przez HDMI czy przez USB powinienem ten problem zaobserwować
 

miet55

Member
Bez reklam
Proponuję się wszystkim dokładnie przyjrzeć i daję głowę że to u siebie zaobserwują, niezależnie od matrycy i jej wielkości. Na moje wina softu!
Ponawiam pytanie...
Myślałem, że jest za to odpowiedzialna funkcja "zmiana obrazu" znajdująca się w: obraz-format i krawędzie-zmiana obrazu (aktywna kiedy ma się włączone zdjęcie), ale niestety. Gdy klikam po niej, nic się nie dzieje. Do czego służy???
 
Ostatnia edycja:

Gizzmo__

New member
Może masz racje w zasadzie faktycznie w normalny dzień ciężko to zaobserwować to samo na zdjęciach kolorowych, nie jest to jakiś wielki problem.
 

Harpo

New member
też sie tak zastanawiam, no ale tylko w philipsie jest ambilight i tak mnie pomimo tu opisywanych wszelakich niedogodności przekonuje
W skali 1-10 (porównując TV różnych firm) Ambilight podwyższa notę o 2 pkt.
Tak ja to widzę, po miesięcznym użytkowaniu TV. To jest piękne!
I nic nie może mi zaimponować u konkurencji: ani szybkie i ładne menu (Sony) ani ogromna ilość gadżetów SmartTV (Samsung), ani najlpesza japońska plazma (Panasonic).
Mozę dlatego, że mam trochę skrzywienie na punkcie obrazu i światła (fotografie) :)
 

miet55

Member
Bez reklam
Skrzywienie, skrzywieniem ale jak coś nie działa jak powinno to nawet postawione świeczki za TV nie zrekompensują. Nie mogę nagrywać 2 programów i na tych samych programach, TV potrafi się wywalić nie znając dnia ani godziny.
 

marsid

New member
@martinoo

W pliku mkv po prostu ustaw tę ścieżka którą chcesz na domyślną i wymuszoną np. programem mkvmerge. Z poziomu TV nie da rady zmieniać ścieżek.
 

Tika

New member
Bez reklam
Skrzywienie, skrzywieniem ale jak coś nie działa jak powinno to nawet postawione świeczki za TV nie zrekompensują. Nie mogę nagrywać 2 programów i na tych samych programach, TV potrafi się wywalić nie znając dnia ani godziny.

zawsze jest jakieś rozwiązanie, kupić zewnętrzny dekoder i po kłopocie, a jak bierzesz na umowę to większość operatorów daje całkiem niezłe dekodery
 

askala

New member
Ponawiam
Czy ten telewizor posiada EPG? Jak przełączamy program to pojawia się nam epg tzn czy widzimy co teraz leci i o której się skończy. W LG mi tego brakuje, a w najtańszych dekoderach mpg4 to jest. Ile trwa przełączenie programów gdy źródłem jest DVB-T
 
Do góry