Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

andrzej4

New member
no to kup innej marki TV i obyś tam nie miał takich meksyków. A z tego co wiadomo to i u innych też jest wesoło hehe

Nie zgodze się z Tobą ,sąsiad miał też uszkodzony tv nie będe pisał jakiej marki żeby nie być podejrzanym o reklame dodam że jest to jeden z wiodących producentów i po trzech dniach przyjechał serwisant i wymienił mu w domu matryce a gdyby była potrzeba to miał jeszcze inne części.Philips natomiast każdą część zamawia i sprowadza nie wiadomo skąd .Myśle że nawet z Chin przesyłka dawno by już doszła .Tak się zastanawiam czy w Polsce jest jakieś prawo czy dziki zachód .Następny tv na pewno będzie innej firmy .
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
no to kupuj inny TV i nie ma się nad czym tu rozwodzić hehe. Takich jak Ty z takimi problemami jest sporo na tym forum w tematach o innych markach:). Nie uważaj się za wyjątek ze swoim philipsem:). Poczytaj tu na forum o innych markach to zobaczysz jakie wszędzie potrafią wyjść kwiatki:D. Ja to samo mogę mówić o serwisie sony z którym miałem pewnego czasu do czynienia:)
 

andrzej4

New member
no to kupuj inny TV i nie ma się nad czym tu rozwodzić hehe. Takich jak Ty z takimi problemami jest sporo na tym forum w tematach o innych markach:). Nie uważaj się za wyjątek ze swoim philipsem:). Poczytaj tu na forum o innych markach to zobaczysz jakie wszędzie potrafią wyjść kwiatki:D. Ja to samo mogę mówić o serwisie sony z którym miałem pewnego czasu do czynienia:)

Czyli jednym zdaniem kupujcie telewizory i módlcie się żeby się nie zepsuł a jak trafi się awaria to do rzeki wrzucić tylko że tv nie kosztuje 100 czy 200 złotych .Zastanawiam czy u nas jest jakieś jeszcze prawo.
 

emer

Member
Bez reklam
a ja po prostu nie wierzę że "Philips powiedział" że naprawa może nawet rok :)
Jezeli ktoś tak pozwolił sobie na takie sformułowanie, to nie znaczy ze tak jest i taka jest filozofia/strategia tej firmy ... mimo mojego dość negatywnego podejścia do Philipsa i tego, co zademonstrował w przypadku FW dla swoich ówczesnych TV ...
 

mirsiek

New member
Jest chyba tylko jedno wytłumaczenie:
Serwis czeka aż w innym nawali coś innego i wtedy naprawią TV od andrzej4. Termin podali tak odległy bo po prostu te telewizory prawie się nie psują i dla tego nie mają również części zamiennych.
Jeżeli zagotowałem andrzeja4 to sorki.
Wydaje mi się, że to wina głównie punktu serwisowego. Jak masz taki problem, to oddaj do sklepu z tytułu rękojmi i daj im tą żabę, a po ustawowym terminie to masz już prosty wybór.
 

andrzej4

New member
Tylko problem jest taki że zgłosiłem już jako naprawę gwarancyjną i nie mam tv w domu .Jeżeli chodzi o reklamacje z tytułu niezgodności towaru z umową to też mi zaproponują naprawę i nie ma tam też terminu kiedy muszą naprawić jest tylko okres dwóch tygodni na odpowiedź sklepu czy naprawia lub wymienia na nowy.Co do UOKiK to wiem że jest taka instytucja ale jest to zgodne z prawem i warunkami gwarancji i nic to nie da poczytałem trochę tematu i zasięgnąłem wiedzy .Jest wyraźnie napisane termin usunięcia w "najkrótszym możliwym czasie".
 
Ostatnia edycja:

jeremishal

New member
Witam. Kilka dni temu kupiłem sobie harmony 600 do obsługi tego właśnie tv. Czy można jakiemuś z przycisków przypisać wyłącznik czasowy lub jakąś inną funkcje głęboko schowaną w tv? Bo szukam już dwa dni i nie umiem tego zrobić.

Wyryte z tapatalk
 

SDman

Banned
Witam. Kilka dni temu kupiłem sobie harmony 600 do obsługi tego właśnie tv. Czy można jakiemuś z przycisków przypisać wyłącznik czasowy lub jakąś inną funkcje głęboko schowaną w tv? Bo szukam już dwa dni i nie umiem tego zrobić.

Wyryte z tapatalk

Witam,
może być trudność .
Jakby był normalny pilot z TV (irda) to byś swojego Harmony nauczył.
Tak pozostaje pożyczenie od kogoś pilota ze starszego Philipsa , który ma to co chcesz wyciągnięte na przycisk.

Pozdrawiam.
 

Harpo

New member
Philips nie potrafi zrobić żeby logo porządnie znikało po starcie TV (mrygania up and down) a co dopiero teletekst dla Madagaskaru ... teraz już tego TV nie polecam nawet najgorszym swoim wrogom!
O żesz.... :shock: dawno mnie tu nie było, ale widzę że nawet jakość logo niektórym przeszkadza.
Trzymajcie mnie :fool:

CO do TV: na dzień dzisiejszy nie zamieniłbym go na żaden podobny, a powracający jak bumerang temat przydatności Ambilight'a skwituję: PHILIPS rządzi!
Porobiłem specjalnie parę fotek pokazujące jak wiele daje ten "mało przydatny", "szpanerski" i "nikomu nie potrzebny" gadżet. Wkleję jak znajdę czas.
U mnie wszystko działa i tylko arefakty przy bardzo szybkich scenach i efekt brudnego ekranu dają znać o sobie. Choć powoli nie zwracam uwagi. Wolne menu nie przeszkadza, WI-FI mam ciągle włączone. Aktualizację mam chyba z lutego i nie zamierzam nic zmieniać.
No i 3D - działa wyśmienicie, a wysyp tychże filmików na YT powoduje, że nie chce się czasami wyłączać telewizora....

Na koniec jedna dla mnie rzecz niesłychana: dlaczego nie ma reklam Philipsa? Nie ma "kącikó" w MM czy innych marketach? Przecież pokaz filmu FullHD czy 3D z włączoną funkcją AL powala. Doprawdy, niezrozumiałe...

pozdrówka
 

Harpo

New member
Owszem, gdzieś tam ukryty - ale nie ma "parcia na szkło", czyli jest tak, jakby nikomu nie zależało.
Samsung, Sony, nawet Panasonic czy LG mają swoje extra kąciki, z fotelami, wielkimi reklamami... Tego nie widziałek u Philipsa, a szkoda. Do dzisiaj spotykam ludzi, któży o ambilight nie słyszeli, a efekt u mnie w domu robi ogromne wrażenie.
Ja wiem, firma sprzedana Żółtkom, nie ten budżet może, ale od czegoś trza zacząć :)
Doszły mnei słuchy o blokadzie konkurencji na Philipsa, nie wiem czy to prawda...
 

jenson

Banned
Czy ma ktoś***podpięte kino domowe do tego tv za pomocą optyka? nie mam teraz możliwości by to sprawdzić a chciałbym się dowiedzieć czy można wtedy podgłaszać***dźwięk za pomocą pilota tv? i czy nadal zrywa dźwięk po optyku?
 

SDman

Banned
Czy ma ktoś***podpięte kino domowe do tego tv za pomocą optyka? nie mam teraz możliwości by to sprawdzić a chciałbym się dowiedzieć czy można wtedy podgłaszać***dźwięk za pomocą pilota tv? i czy nadal zrywa dźwięk po optyku?

Witam,
to działa tylko po HDMI z tego co mi wiadomo.

Pozdr.
 

Harpo

New member
Mam podłączonego optyka i działa bez problemu. Np. film z pendriva z dźwiękiem DD5.1 i super.
Niestety - DTS'u ten TV nie obsługuje. Dźwięk z TV mam wyłączony (opcja:głośniki włączone).
 
Do góry