Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

marcu123

New member
Wtam,
mam problem z połączeniem 6007 z laptopem przez wifi, niby wszystko ok, czyli zainstalowane serviio, a telewizor podpięty do internetu, net na tv śmiga aż miło natomiast serviio nie widzi tv, dodatkowo zainstalowałm myremote na telefon i też nie widzi tv, sprawdzałem potem jeszcze na tablecie i nic, już nie mam pomysłu... może coś z routerem?

moze masz filtrowanie po mac'u, sprobuj podpiac router na kablu lub dopisz mac na roterze
 

Czeski_film

New member
Witajcie!
Wczoraj dołączyłem do posiadaczy tego tv (dokładnie to Philips 42PFL6907K ale to ponoć to samo).
Na razie pełen zachwyt - może poza dźwiękiem, który wyraźnie czuć, że jest "do tyłu").
Jeszcze nie poznałem jego możliwości, ale chciałbym podłączyć się do pytania kolegi sprzed kilku postów - o podłączenie do wzmacniacza.
Mam stary wzmacniacz, tylko z wyjściami na chinche - czy moglibyście doradzić, jak to połączyć? Przez wyjście słuchawkowe działa, ale to faktycznie półśrodek.
Mam też inne pytanie: czy da się może wyszukać logo stacji z jakiejś bazy danych?
Do tej pory, jeśli "prawidłowo" zapisałem nazwę stacji, wówczas pokazywało mi jej logo - ale nie działa to na wszystkim - a poza tym chciałbym gdzieniegdzie mieć swoje nazwy.
Jeśli ktoś mógłby pomóc, będę bardzo wdzięczny.
 

SGhost

New member
jakbym mial optyke, albo hdmi, to nie lecial bym po analogu. Ale jest jak widac problem z analogiem. Czeski film, a Ty probowales cos z tylnim wyjsciem?
 

m_flower

New member
Witam.

Przed kilkoma dniami kupilem model 47pfl6007 u Kikiego. Sama transakcja wzorowa.

Naczytawszy sie na tym forum ile to rzeczy moze mnie wyprowadzic z rownowagi mialem troche obaw odpalajac telewizor. Okazalo sie jednak, ze niepotrzebnie.

Na pierwszy ogien poszlo wlaczenie wifi (szyfrowana siec domowa). Po wpisaniu hasla odpalilo az milo. Chwile pozniej poszla aktualizacja. Bez problemu. Poszedlem za ciosem i podlaczylem jeszcze kabel ethernetowy. Błyskiem. Youtube na aplikacji telewizyjnej - filmiki HD szczeka opadla i to zarowno jak chodzi o szybkosc (zadnych zacinek) jak i jakosc. Menu dziala tak, ze jego szybkosc mnie nie irytuje. Co do aplikacji smartowych to poza aplikacja do youtuba nie zamierzam ich wogole uruchamiac. Od tego mam komputer. Komunikacja z serwerem PS3 media bez zarzutu. Czyli wszystko co ma dzialac po prostu dziala. Swietnie !

No to podlaczylem dekoder eNki. Tutaj troche sie zdziwilem. Jako ex-posiadacz plazmy th-46py8pa mialem problem w przyzwyczajeniu sie do ... obrazu lcdowego. Wiedzialem oczywiscie ze jest roznica, ogladalem pincset razy obraz na lcd-kach w marketach, ale jak juz siadlem w fotelu domowym to roznica byla duza. Plazma miala ... przyjazniejszy obraz. Jak chodzi o kanaly HD - wszystko w porzadeczku. SD - staram sie nie ogladac od dawna, a jak mimo to wrzucam na ekran to jest przyzwoicie. Nie widze wiekszych roznic z plazma. 3D pasywne jest wiecej niz zadowalajace. U mnie w rodzinie wszyscy narzekali na efekt 3D, ze oczy bola itd... A jak zalozyli okulary i siedli przed Philem byli zachwyceni. Dla mnie ta funkcja nie jest zbytnio istotna, choc przyjemnie mi sie oglada. Ambilight ... efekt swietny. Po prostu bomba.

Co do "efektu teartu" to wystepuje. Siedzac w fotelu bylem moooocno nim zdziwiony. Po kilku dniach do ogladania przyrody/wiadomosci i calej reszty stosuje ustawienia stylow ktore sa predefiniowane w telewizorze, bo tam teatr wogole mi nie przeszkadza. Do filmow zas wyprobuje jeszcze ustawienia kalibracji Kikiego, a jak mi nie podpasuja poszukam wlasnego ustawienia eksperymentujac z ustawieniami, ktore tu kilka osob podalo.

Oczywiscie widze mankamenty lcd, czasem gdzies na lecacym samolocie smiglo klatkuje, czasem kura na baby tv drga ale bilans calosciowy telewizora uwazam za bardzo dobry. Nie siedze przed tv szukajac bandingow, cloudingow :D. Po prostu ogladam :D I zarowno ja jak i moja rodzina jestesmy mega zadowoleni.

p.s.
jakis ustawien uzywacie do ogladania filmow ? :smile:
 

miet55

Member
Bez reklam
Witajcie!

Mam też inne pytanie: czy da się może wyszukać logo stacji z jakiejś bazy danych?
Do tej pory, jeśli "prawidłowo" zapisałem nazwę stacji, wówczas pokazywało mi jej logo - ale nie działa to na wszystkim - a poza tym chciałbym gdzieniegdzie mieć swoje nazwy.
Jeśli ktoś mógłby pomóc, będę bardzo wdzięczny.
Loga stacji możesz zrobić sobie sam dzięki programowi PhilipsChannelEditor-V2.0.5.9
Mnie brakowało ze skromnej oferty TNK Smart HD 9 logosów. Jakby były potrzebne to wal na PM
przechwytywaniepf.jpg
 
Ostatnia edycja:

murzyn997

New member
Obys byl jak najdluzej zadowolony, te modele maja to do siebie ze niewiadomo kiedy i co sie wysypie:) ja juz sie pogodzilem z wszystkimi minusami tv, wazne ze obraz jest piekny:)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
skoro miałeś plazmę to możesz używać ustawień do zaciemnionych pomieszczeń gdzie czerń jest podbita i mniejsza jasność, wtedy nie pali tak w oczy :), i czerń jest bardzo zadowalająca. I nie szukaj dziury w całym, bo przy każdym TV coś znajdziesz bez wyjątku:), siadasz oglądasz, cieszysz się filmem i wyłączasz :)
 

Tika

New member
Bez reklam
Witam.

Przed kilkoma dniami kupilem model 47pfl6007 u Kikiego. Sama transakcja wzorowa.

Naczytawszy sie na tym forum ile to rzeczy moze mnie wyprowadzic z rownowagi mialem troche obaw odpalajac telewizor. Okazalo sie jednak, ze niepotrzebnie.

Na pierwszy ogien poszlo wlaczenie wifi (szyfrowana siec domowa). Po wpisaniu hasla odpalilo az milo. Chwile pozniej poszla aktualizacja. Bez problemu. Poszedlem za ciosem i podlaczylem jeszcze kabel ethernetowy. Błyskiem. Youtube na aplikacji telewizyjnej - filmiki HD szczeka opadla i to zarowno jak chodzi o szybkosc (zadnych zacinek) jak i jakosc. Menu dziala tak, ze jego szybkosc mnie nie irytuje. Co do aplikacji smartowych to poza aplikacja do youtuba nie zamierzam ich wogole uruchamiac. Od tego mam komputer. Komunikacja z serwerem PS3 media bez zarzutu. Czyli wszystko co ma dzialac po prostu dziala. Swietnie !

No to podlaczylem dekoder eNki. Tutaj troche sie zdziwilem. Jako ex-posiadacz plazmy th-46py8pa mialem problem w przyzwyczajeniu sie do ... obrazu lcdowego. Wiedzialem oczywiscie ze jest roznica, ogladalem pincset razy obraz na lcd-kach w marketach, ale jak juz siadlem w fotelu domowym to roznica byla duza. Plazma miala ... przyjazniejszy obraz. Jak chodzi o kanaly HD - wszystko w porzadeczku. SD - staram sie nie ogladac od dawna, a jak mimo to wrzucam na ekran to jest przyzwoicie. Nie widze wiekszych roznic z plazma. 3D pasywne jest wiecej niz zadowalajace. U mnie w rodzinie wszyscy narzekali na efekt 3D, ze oczy bola itd... A jak zalozyli okulary i siedli przed Philem byli zachwyceni. Dla mnie ta funkcja nie jest zbytnio istotna, choc przyjemnie mi sie oglada. Ambilight ... efekt swietny. Po prostu bomba.

Co do "efektu teartu" to wystepuje. Siedzac w fotelu bylem moooocno nim zdziwiony. Po kilku dniach do ogladania przyrody/wiadomosci i calej reszty stosuje ustawienia stylow ktore sa predefiniowane w telewizorze, bo tam teatr wogole mi nie przeszkadza. Do filmow zas wyprobuje jeszcze ustawienia kalibracji Kikiego, a jak mi nie podpasuja poszukam wlasnego ustawienia eksperymentujac z ustawieniami, ktore tu kilka osob podalo.

Oczywiscie widze mankamenty lcd, czasem gdzies na lecacym samolocie smiglo klatkuje, czasem kura na baby tv drga ale bilans calosciowy telewizora uwazam za bardzo dobry. Nie siedze przed tv szukajac bandingow, cloudingow :D. Po prostu ogladam :D I zarowno ja jak i moja rodzina jestesmy mega zadowoleni.

p.s.
jakis ustawien uzywacie do ogladania filmow ? :smile:

korzystaj jak z najmniejszej ilości funkcji, to może będziesz zadowolony ;)
 

SGhost

New member
no wlasnie nigdzie jasno nie jest napisane czy to normalny jack stereo,c czy moze trzeba tam zastosowac ta magiczna wydumke przejsciowke jack bodajze 4 kanalowy. u mnie ani taki, ani taki nie dziala. stad pytam o co kaman.
 

Czeski_film

New member
W instrukcji czterokanałowy jack (na rysunku) jest do wyjścia Y Pb Pr a do L/R trzykanałowy.
Dlaczego zagra licho?
Czy mogę coś zrobić, żeby zagrało ładnie (we wzmaku mam wyłącznie chinche)?
 

SDman

Banned
W instrukcji czterokanałowy jack (na rysunku) jest do wyjścia Y Pb Pr a do L/R trzykanałowy.
Dlaczego zagra licho?
Czy mogę coś zrobić, żeby zagrało ładnie (we wzmaku mam wyłącznie chinche)?

Aby po analogu zagrało dobrze to źródełkiem musi być CD, a sam cinch bez żadnych przelotek musi być
chociaż firmy "Vivanco" no noname .

Tak więc cyfra rządzi w takich przypadkach.

Pozd.
 

SGhost

New member
nie popadasjamy w skrajnosci. dobrze gra na analogu, wiadomo, ze do cd nie ma czego porownywac, ale bez przesady. nic sie nie przejmuj, podlaczaj. bo dzwiek w tv jest lichy, nie ma to jak stacjonarny sprzet. jak uda Ci sie wydusic jakies zycie z tylniego wyjscia to napisz, bo u mnie nie bagla. podlaczalem 2 kanalowym zwyklym jackiem i ni uja zero kompletne. Moze cos trzeba poprzelaczac w menu, wydaje mi sie, ze wykorzystalem wszystkie mozliwe konfiguracje, ale kto wie. reszta sprawna, bo oczywiscie sprawdzilem z innym urzaezeniem i gra, zreszta po sluchawkach mam podlaczone i dziala, a tam nie.
 

elwis85

New member
czepiacię się , banding, smugi , reklamacje. :))) Ładny tiliwizor , ze wspaniałym odbiorem i tym się trzeba cieszyć!!
reszta to szczegóły!! :)))

Ciekawe czy byłbyś zadowolony jakbyś miał przez środek białą pionową linie która oddziela ekran na dwie części może dobre by to było przy oglądaniu tenisa ale nie w filmie czy kanałach które ogląda się na codzień, tak samo z cieniami na bokach matrycy to może powinnienem kupić tv 45 cali to wtedy bym ich nie miał.
 
Do góry