Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

elwis85

New member
Wczoraj oddałem swojego philipsa 47 6007 do reklamacji jako towar nie zgodny z umową, miałem już dość widocznego bandingu u mnie on był na tyle dokuczliwy że miałem na środku ekrany długą pionową linie oraz przy prawej stronie matrycy linie o szerokości około 3 cm a także ciemne smugi po dwóch bokach matrycy widoczne cały czas. Sugerowałem się w dużej mierze testem na forum i wiem że był to zły wybór ponieważ nie wspomina o tragicznym wręcz oprogramowaniu tego tv a także artefaktach powstających przy ruchu i niech nikt nie pisze że można wyłączyć hdnm bo po to ta funkcja jest żeby jej używać, po wyłączeniu jej obraz skacze na filmach niemiłosiernie to płynniej wygląda na moim samsungu 5 letnim.
 

SDman

Banned
Wczoraj oddałem swojego philipsa 47 6007 do reklamacji jako towar nie zgodny z umową, miałem już dość widocznego bandingu u mnie on był na tyle dokuczliwy że miałem na środku ekrany długą pionową linie oraz przy prawej stronie matrycy linie o szerokości około 3 cm a także ciemne smugi po dwóch bokach matrycy widoczne cały czas. Sugerowałem się w dużej mierze testem na forum i wiem że był to zły wybór ponieważ nie wspomina o tragicznym wręcz oprogramowaniu tego tv a także artefaktach powstających przy ruchu i niech nikt nie pisze że można wyłączyć hdnm bo po to ta funkcja jest żeby jej używać, po wyłączeniu jej obraz skacze na filmach niemiłosiernie to płynniej wygląda na moim samsungu 5 letnim.

Absolutnie nie rozumiem jak można było już 4-5 lat temu tą technologię wdrożyć PFL 9664- bez której nie wyobrażam sobie oglądania, a teraz w obecnych modelach ją tak partolić -szok i podcinanie gałęzi!

Pozdrawiam
 

miet55

Member
Bez reklam
.... Sugerowałem się w dużej mierze testem na forum i wiem że był to zły wybór ponieważ nie wspomina o tragicznym wręcz oprogramowaniu tego tv a także artefaktach powstających przy ruchu i niech nikt nie pisze że można wyłączyć hdnm bo po to ta funkcja jest żeby jej używać, po wyłączeniu jej obraz skacze na filmach niemiłosiernie ....nim.
Jakim testom? Chyba, że mówisz o opisie zrobionym przez Kiki, dla marketingu własnych potrzeb. Trzeba być obiektywnym i powiedzieć jasno, że model 6007 jest do bani! Nie wierzę, że upgrade nowszych softów poprawi coś z zakresie HDNM. Szarpanie i arty zapewne pozostaną. Nie wierzę również, że naprawią współdziałanie z modułami CAM CI+. To, że TV ma ładne kolorki, głębię, dobry balans o niczym nie świadczy. Wolę mieć nieco gorsze w/w parametry a dobrą płynność i funkcjonalność wstawionych opcji.
 

elwis85

New member
W takim razie seria 7 oraz 8 muszą cierpieć na te same dolegliwości co seria 6 bo jest to ten sam firmware. Nie potrafie zrozumieć tylko jak można nie umieć poprawić softu i wyeliminować artefaktów oraz błędów w obrazie skoro prawdopodobnie roku temu było ok. W takim razie może to być nie tylko wina softu ale procesora wbudowanego w tv ?
 

Zymek

New member
Chciałbym wrócić do TVN Player ktoś wcześniej pisał o zmianie rozdzielczości.Jak to sprawdzić ew.zmienic bo w samym programie nie mam takiej opcji.
 

SGhost

New member
Jakie gniazdo jest na wyjsciu audio tylnim? Jack stereo? Czy moze trzeba uzywac tej magicznej przejsciowki jack bodajze 4 kanalowy/3x chinche, czy ta przejsciowka tylko do py? Bo w zaden sposob nie moge uzyskac sygnalu z tego wyjscia na ampli. Przez sluchawki dziala, ale to polsrodek.
 

emer

Member
Bez reklam
Chciałbym wrócić do TVN Player ktoś wcześniej pisał o zmianie rozdzielczości.Jak to sprawdzić ew.zmienic bo w samym programie nie mam takiej opcji.
ja w trakcie nadawanego materiału kursorem na pilocie kliknąłem w prawo i wyskoczyło menu z jakości obrazu.
 

accu

New member
Bez reklam
Sorry zapytam prosciej .Czy w TVN Player można zmienić rozdzielczość?

Witam uprzejmie,
Można , tyle że w treści menu zapisane nie wartościami cyfrowymi tylko słownie :standard , HD , bardzo wysoka, wysoka , średnia ,niska , bardzo niska .Ustawiasz z pilota klawiszami strzałek.
Patrz posty nr #2212 i #2213.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

jaro1972

New member
Wtam,
mam problem z połączeniem 6007 z laptopem przez wifi, niby wszystko ok, czyli zainstalowane serviio, a telewizor podpięty do internetu, net na tv śmiga aż miło natomiast serviio nie widzi tv, dodatkowo zainstalowałm myremote na telefon i też nie widzi tv, sprawdzałem potem jeszcze na tablecie i nic, już nie mam pomysłu... może coś z routerem?
 

wojtisek1

New member
czepiacię się , banding, smugi , reklamacje. :))) Ładny tiliwizor , ze wspaniałym odbiorem i tym się trzeba cieszyć!!
reszta to szczegóły!! :)))
 
Do góry