Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

kodzi

New member
Ja mam 396 na naklejce więc matryca Samsunga. Testowałem na PC na grach: Call of Duty 3, NBA 2k12 i PURE - żadnego smużenia nie dostrzegłem. Filmy w 3D - Avengers i LORAX bezbłednie. Jakość 3D idealna. Jedyne co mnie trochę drażni to nierównomierne podświetlenie (przy przełączaniu kanałów w dolnym prawym rogu jest jakby jaśniej), ale nie jest to widoczne przy oglądaniu w filmów czy TV. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z tego TV i jednocześnie obalam mit jakoby ten model z matrycą Samsung był porażką. Niech wypowiedzą się inni z matrycą Samsunga.

U mnie na 396 też nie występuje smużenie na PC przy NFS RUN czy na Fifie12 . Na BTF 3 na siłę można by się czegoś tam dopatrzeć ale dla mnie to zupełnie nie przeszkadza w grze . 3D w filmach jest bdb jakości .
W przyszłym tygodniu będę miał możliwość bezpośredniego porównania z telewizorem z matrycą sharpa ( z jedynką w numerze seryjnym ) to się podzielę spostrzeżeniami .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bez przesady , każdy ocenia wg siebie. Wszystko zależy od własnej wrażliwości. Jeśli ktoś ocenia że bardzo dobrze - to przecież jego ocena.
I niech tak zastanie. Nie równajmy innych do naszych potrzeb.
 

lolep

New member
Właśnie dotarł do mnie tv z neo24.pl 5007 40'', niestety przyszedł z domniemaną matrycą samsunga ZH2G 396, matryca wyraźnie błyszcząca... zabieram się za testowanie:)
 

Qbaas

New member
Już jest test porównawczy modelu z matrycą Sharpa i Samsunga:

Tłumacz Google

Info o matrycach:
http://translate.googleusercontent....7.html&usg=ALkJrhhzcD05Okv00l1yyM85wRMsTXCYMw

Moje przypuszczenia są takie:
32PFL5 ** 7 LTA320HW-LCD (Samsung) - PSA?
1.40PFL5 ** 7-LK400D3LC LCD (Sharp) - UV2A
2.40PFL5 ** 7 LTA400HV-LCD (Samsung) -SPVA
http://www.panelook.com/LTA400HV02_SAMSUNG_40_LCM_overview_14614.html

46PFL5 ** 7 LTA460HW-LCD (Samsung) - PSA?
55PFL5 ** 7 LTA550HW-LCD (Samsung) - PSA?
Francuskie forum:
http://translate.google.pl/translat...eviseur-40pfl5507h-philips-sujet_16610_23.htm

46PFL5507 (czyżby inna matryca - PSA?, str. 23 na francuskim forum)
SnOWaDly

46pfl5527H:
dalle_11.jpg

46pfl5507h
IMGP4849.jpg

img_4710.jpg


Dla porównania matryca Sharpa:
test.jpg

40pfl5537h.jpg

40PFL5507H_DALLE_SHARP.jpg


(SPVA)
kCisF.png

40PFL5507:
40PFL5507H.jpg

40PFL5507K_ZOOM.jpg
 
Ostatnia edycja:

marcint75

New member
no to TV dziś dotarł :) mam gorącą prośbę. powiedzcie proszę jak wyłączyć CLEAR LCD i HD NATURAL MOTION. dodam na końcu że mam 46`` z matrycą półmat :)))) test juz wkrótce :)))
 

bogaty

New member
Bez reklam
Czyli jednak się sprawdziło, że samsung jest trochę gorszy, dziwi mnie wynik czasu reakcji który jest lepszy od matrycy sharpa.
 

wassup1983

New member
mam 2 pytanko co oznaczaja cyfry model no. ZH2H1233021300 i liczba 397 w 46pfl5507 bo widze ze tam pytania o motryce sa itd wiec ciekawi mnie czy mam dobra czy nie bo wedlug mnie na ps3 na pes13 widac jak pilka jakby czasem leci skokami czyli to smuzenie chyba no i w 3 jak sie ustawia jest od -5 do 5 jak dam maksimum 5 widac chlopki w obie strony maja cienie jakby 3 chlopki na zero juz mniej widac a na -5 traci sie 3d i na filmach 3d jakby jakies male cienie jak sie dokladnie przypatrzy
 

bogaty

New member
Bez reklam
mam 2 pytanko co oznaczaja cyfry model no. ZH2H1233021300 i liczba 397 w 46pfl5507 bo widze ze tam pytania o motryce sa itd wiec ciekawi mnie czy mam dobra czy nie bo wedlug mnie na ps3 na pes13 widac jak pilka jakby czasem leci skokami czyli to smuzenie chyba no i w 3 jak sie ustawia jest od -5 do 5 jak dam maksimum 5 widac chlopki w obie strony maja cienie jakby 3 chlopki na zero juz mniej widac a na -5 traci sie 3d i na filmach 3d jakby jakies male cienie jak sie dokladnie przypatrzy

W 46' Jedyną matrycę jaką znajdziesz to LTA460HW-LCD (Samsung).
 

bogaty

New member
Bez reklam
a czy kazdy ma takie odczucia jak ja co napisalem wyzej??
W moim przypadku smużenie występuje, najczęsciej w grach fps, grałem w fife 13 i tam tego nie było.Zauważyłem że FW 0.92 zwiększył to smużenie, na forum philipsa również to opisują." Hi, my impression is that the transition from version 90 to 91 and not resolved in 92, there was a significant loss of video quality, with the appearance of effects "tearing" and "ghosting" really unpleasant, so much so that I turn off all the mechanisms of enhancement, such as "HD Natural Motion", without solving the problem entirely. If it were possible I would prefer to go back to firmware 90 which looked much better"
 

lolep

New member
Czy to normalne, że po włączeniu pierwszego lepszego filmu z ipla na tym tv po 10 sekundach zatrzymuje i buforuje(?) i tak w kółko? Podłączyłem tv do sieci po wifi, internet 50mb, tv stoi 2m od routera i pokazuje, że sygnał jest mocny.
 

rufusek

New member
Ostatnia edycja:

Leszcom

New member
Witam,

Mam pytania natury "filozoficznej" i nie dotyczy to tylko tego konkretnego TV, a wszystkich nowoczesnych telewizorów oraz całej grupy ludzi interesujących się tym zagadnieniem, a więc kalibratorów, specjalistów, zaawansowanych użytkowników oraz prawie wszystkich innych ludzi wypowiadających się na forach dotyczących TV. A oto pytania:

1. Dlaczego wytwórcy nowoczesnych TV umieszczają w nich zaawansowane narzędzia do obróbki obrazu, a użytkownicy je wyłączają?
2. Dlaczego użytkownicy (przyszli użytkownicy) TV zwracają uwagę np. jakie ma odświeżanie danych model TV, oczywiście stwierdzając, że jak ma więcej to lepiej, a później wyłączają narzędzia odpowiedzialne za zwiększoną liczbę Hz?
3. Dlaczego przeszkadza nam efekt tzw teatru, który notabene oddaje rzeczywistość zza okna, a wolimy oglądać w TV płaskie, szarpane obrazy mówiąc przy tym, że taki obraz oddaje prawdziwy efekt kina?


Oczywiście tego typu pytania można mnożyć, jednakże ja chciałbym tylko zwrócić uwagę na pewien "problem". Dla przykładu, aby nie być gołosłownym przytoczę poniżej profesjonalną kalibrację ISF dla Philipsa 5507 z powyższego linku:

Picture Mode: Custom
Backlight contrast: 60
Brightness: 49
Colour: 51
Sharpness: 0
Noise Reduction: Off
Advanced
Tint: Custom
R:123
G:124
B:87
Red BL = 0
Green BL = 0
Blue BL = 0
HD Natural Motion: Off
Clear LCD: On
Super Resolution: Off
Dynamic Contrast: Off
Dynamic Backlight: Off
MPEG artefact reduction: Off
Colour Enhancement: Off
Gamma: 0
Video Contrast: 90

PS. Jak pytania i spostrzeżenia nie na temat to proszę adminów o przeniesienie w odpowiednie miejsce lub założenie nowego tematu.

Pozdrawiam

Leszcom

EDIT:
Oczywiście nie oczekuję odpowiedzi na zadane pytania, tylko starałem się przedstawić mój punkt widzenia w trochę inny sposób :) i dać innym do myślenia.
 
Ostatnia edycja:
Do góry