Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

kodzi

New member
Ja tez wczoraj bylem i nawystawce takie mieli.....i co z tego skoro na magazynie juz mieli tylko z matryca Samsunga.....no i trzeba szukac dalej albo zamawiac z Electro.pl ;)

Kliknięte z SGS2

Niestety kupiłem na electro.pl 40PFL5507 z oznaczeniem 396 z matrycą samsunga . Gdybym wiedział wcześniej o tych oznaczeniach to bym go odesłał i dał bym sobie spokój z Philipsem .
 

accu

New member
Bez reklam
Ja zamawiałem z Elektro.pl i mam na naklejce numerek 397. Zamawiałem 2 tyg temu. Zgodnie z tym co tu piszecie to mam matryce Samsunga, ale to też nie jest pewne. Niestety nie mogę sprawdzić w menu serwisowym, bo nie mam opcji Display w menu serwisowym. Podobny problem już się pojawiał na forum i nikt nie rozwiązał. Nie wiem gdzie tego szukać. Miał ktoś podobny problem. U mnie jest tak: Pozwolę wrzucić sobie link użytkownika sspike:
https://plus.google.com/photos/114591494679913688213/albums/5775114243418967121?banner=pwa

Witam,
Nie masz zakładki "Display" w menu serwisowym , bo ta zakładka znajduje się w modelach telewizorów firmy Philips na rok 2012 w seriach 6007 , 7007 , 8007 i 9x07. (czyli w wyższych seriach)Już o tym pisałem , musiałeś przeoczyć tą wiadomość.Temat tej
zakładki został definitywnie rozwiązany.
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

rufusek

New member
Niestety kupiłem na electro.pl 40PFL5507 z oznaczeniem 396 z matrycą samsunga . Gdybym wiedział wcześniej o tych oznaczeniach to bym go odesłał i dał bym sobie spokój z Philipsem .

Ja swój matowy kupiłem w electro miesiąc temu ale jak widać teraz to już zupełna loteria i zależy jaka partia akurat jest na magazynie. A pierwsze znaki numeru seryjnego masz jakie? Jak się dobrze domyślam to pewnie ZH2C?
 

rufusek

New member
Ja zamawiałem z Elektro.pl i mam na naklejce numerek 397. Zamawiałem 2 tyg temu. Zgodnie z tym co tu piszecie to mam matryce Samsunga, ale to też nie jest pewne. Niestety nie mogę sprawdzić w menu serwisowym, bo nie mam opcji Display w menu serwisowym. Podobny problem już się pojawiał na forum i nikt nie rozwiązał. Nie wiem gdzie tego szukać. Miał ktoś podobny problem. U mnie jest tak: Pozwolę wrzucić sobie link użytkownika sspike:
https://plus.google.com/photos/114591494679913688213/albums/5775114243418967121?banner=pwa

Ale zgodnie z tym co pisali inni użytkownicy 397 to kod z 46 calowego modelu a w tej wielkości montowany jest jeden rodzaj matrycy. Chyba, że się mylę i wyciągam pochopne wnioski, w takim razie proszę mnie poprawić.
 

drza

New member
Witam,
Nie masz zakładki "Display" w menu serwisowym , bo ta zakładka znajduje się w modelach telewizorów firmy Philips na rok 2012 w seriach 6007 , 7007 , 8007 i 9x07. (czyli w wyższych seriach)Już o tym pisałem , musiałeś przeoczyć tą wiadomość.Temat tej
zakładki został definitywnie rozwiązany.
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Ok. To ostatnie moje pytanie. Czyli nie mam możliwości sprawdzić rodzaju matrycy z menu serwisowego w moim Philips 40 PFL5507K/12? Tylko przez tą naklejkę z tyłu mogę się domyśłać?
 

bogaty

New member
Bez reklam
Jeśli osoba która planuje zakupić 5507 w wersji 40 nie ma zamiaru na tym grać, to brałbym w ciemno ten model z obojętnie jaką matrycą.Jak pisałem wcześniej, smuży tylko z xbox 360, oglądając BD, sd, mkv itd nie ma smużenia.Patrząc na matrycę nie widać znaczących odbić, pomimo tego że to półmat.Dowiedziałem się też na tym lepszejszym forum :p, nie jest powiedziane że matryca sharpa zachowuje się lepiej od samsunga w kwestii braku smużenia w dynamicznych grach.Podobno wszystko przez to że matryce są bardzo mocno wyżyłowane, cokolwiek to znaczy.
 

accu

New member
Bez reklam
Ok. To ostatnie moje pytanie. Czyli nie mam możliwości sprawdzić rodzaju matrycy z menu serwisowego w moim Philips 40 PFL5507K/12? Tylko przez tą naklejkę z tyłu mogę się domyśłać?

Witam,
Z menu serwisowego w Twoim telewizorze niestety nie ma takiej możliwości , tj. czyjej firmy zamontowana jest matryca oraz jej pełny symbol.
Taka możliwość jest po zdjęciu tylnej ścianki telewizora , ale nikt rozsądny nie będzie tego
robił , chyba , że pracuje w punkcie serwisowym firmy Philips przy okazji jakiejś awarii ,
lub jak telewizor jest już po okresie gwarancyjnym. Należy domniemywać ,że oznaczenia na etykiecie na
tylnej ściance telewizora i opakowaniu telewizora mające przy oznaczeniu ;Serial No:VN1A 12xx xxxxxx
VN1B 12xx xxxxxx VN1C 12xx xxxxxx , ZH1A 12xx xxxxxx ZH1B 12xx xxxxxx ZH1C 12xx xxxxxx
i w prostokącie wpisaną cyfrę 400 wskazują , że przy takich oznaczeniach zamontowana jest w telewizorze matryca firmy Sharp.Fachowcy potrafią też to stwierdzić po strukturze budowy subpikseli
ekranu , są zdjęcia poszczególnych struktur matryc różnych typów matryc , ale ja się na tym nie znam.Oczywiście , gdy stoją obok siebie dwa telewizory firmy Philips 40PFL5507K/12 , jeden z matrycą firmy Sharp a drugi z matrycą firmy Samsung to można łatwo to rozróżnić , ale tutaj rozważamy zakup przez sklepy internetowe.
Kolega skopek01 ładne zestawienie zrobił tychże oznaczeń dzięki za to i podziękowania należą się również wszystkim użytkownikom forum , którzy są właścicielami telewizorów serii 5507 i 5007 i podali
oznaczenia swoich serii.
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

skopek01

New member
Witam,

Ja po długich rozmowach z electro zamówiłem ten TV, ale zażądałem modelu, który powinien mieć matrycę Sharpa. Sprawdzanie co mają w magazynie zajęło dwa dni, ale dzisiaj dostałem konkretny numer seryjny egzemplarza, który wedle moich dywagacji powinien mieć matrycę Sharpa.

TV powinien dojść we wtorek więc dam znać co tam piszą na naklejce i czy matryca jest mat czy półmat. Jeśli to wszystko się uda to można zamawiać TV i prosić aby S/N zaczynał się od konkretnych znaków.

Pozdrawiam!
 

lukasm1

New member
Witam,

Ja po długich rozmowach z electro zamówiłem ten TV, ale zażądałem modelu, który powinien mieć matrycę Sharpa. Sprawdzanie co mają w magazynie zajęło dwa dni, ale dzisiaj dostałem konkretny numer seryjny egzemplarza, który wedle moich dywagacji powinien mieć matrycę Sharpa.

TV powinien dojść we wtorek więc dam znać co tam piszą na naklejce i czy matryca jest mat czy półmat. Jeśli to wszystko się uda to można zamawiać TV i prosić aby S/N zaczynał się od konkretnych znaków.

Pozdrawiam!
Jak ty to zrobiles- mnie z electro odpisali, ze nie moga sprawdzic SN przed zakupem.
 

accu

New member
Bez reklam
Jak ty to zrobiles- mnie z electro odpisali, ze nie moga sprawdzic SN przed zakupem.

Witam,
Co znaczy nie mogą ? Mogą , bo Serial No:na przykład VN1A 12xx xxxxxx jest na etykiecie na opakowaniu
telewizora na jego ściance głównej , oraz powinien być na na ściance bocznej opakowania.
Nie potrzeba otwierać opakowania telewizora , potrzeba tylko chęci sprzedającego , aby spisał z etykiety opakowania telewizora to oznaczenie i podał klientowi e-mailem lub telefonicznie. Sprawa banalnie prosta ,świadcząca o podejściu sklepu internetowego do klienta.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

kodzi

New member
Jak ty to zrobiles- mnie z electro odpisali, ze nie moga sprawdzic SN przed zakupem.

W moim przypadku pani "koordynator RTV" z electro poinformowała mnie że :

"Niestety na kartonie nie ma oznaczeń jakiego typu jest matryca. Pogłoski na forach o producencie matryc stosowanych w TV Philips to jedynie spekulacje.
W serii 5000 ekran jest wyłącznie matowy."
 

bulletskater

New member
Eee taką plamką się przejmujesz stary, tego nawet nie widać. Jakbyś nie oznaczył kółkiem to bym nawet nie skminił o co Ci chodzi :p


Ta wyłącznie matowy, a to ciekawe...
 

bogaty

New member
Bez reklam
Witam ponownie,
Pod spodem link do zjdęć gdzie jest plamka.
U kogoś jeszcze ta plamka wystepuje ?
Sadzicie czy są powody do reklamacji ?
Jak ewentualnie nazwać to zjawisko ..
i czy to normlane ?

https://picasaweb.google.com/108275...uthuser=0&feat=directlink#5793254011367208210

z góry dziękuje za sugestie.

Może jakies opcje zmienić ? (Choc wczoraj z tym walczylem i jakos nie bardzo)

Przeczytaj instrukcje na stronie 46 u góry, takich rzeczy philips nie uznaje za usterkę.
 
@Bogaty, dzięki.
Czytam na stronie 46
Mimo ze współczynnik efektywnych pikseli wynosi 99,999% na ekranie mogą być stale wyświetlane czarne kropki lub jasne plamki. Jest to strukturalna cecha wyświetlacza i nie jest uznawana za usterkę.

0,001 % = 1/100 000 , czyli jeden piksel na 100 tys moze nie dzialac
1920 x 1080 = 2073600 .
Podzielić powyższy wynik na 100 tys ~ 21 pikseli.
Skoro w innych egzemplarzach jest a tutaj nie to coś jest nie tak.
Napisałem do supportu i zapodałem link. Jak będzie wynik to poinformuję.
 
Ostatnia edycja:
Do góry