Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

RONIN36

New member
W moim Philipsie 40pfl5007 na obudowie od spodu jet taka mała naklejka ,jest tam między innymi cyfra 396 więc najprawdopodobniej matryca Samsunga.
Dodam iż podświetlanie jest nierówne w dolnym prawym rogu świeci się jasna chmurka .
 

Monaro

New member
attachment.php
 

Attachments

  • Obrazek.jpg
    Obrazek.jpg
    93,5 KB · Wyś: 1087

accu

New member
Bez reklam
A może są stosowane matryce trzech producentów (LG, Samsung, Sharp):
http://download.p4c.philips.com/files/4/46pfl5007h_12/46pfl5007h_12_ep3_eng.pdf

Witam,

Firma Philips stosuje owszem matryce trzech producentów , lecz nie w telewizorach 40PFL5507K/12,
40PFL5007K/12 , a ten wątek tej serii telewizorów jest poświęcony.
Taki post tylko wzbudzi wątpliwości i zapytania dla tych użytkowników forum , którzy na bieżąco
nie śledzą na bieżąco tego wątku.
Post @monaro natomiast jest b.trafny , choć lista producentów matryc i symbole matryc montowanych
przez firmę Philips w swoich wszystkich seriach telewizorów była już kilka razy podawana.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

skopek01

New member
Jak ty to zrobiles- mnie z electro odpisali, ze nie moga sprawdzic SN przed zakupem.
Cześć!
Ja umówiłem się z electro, że złożę zamówienie, napiszę im w komentarzu do zamówienia jaki chciałbym, żeby TV miał numer seryjny i jeśli taki będzie to zapłacę i oni mi ten egzemplarz wyślą, a jeśli będzie inny to anuluję zamówienie. Tutaj info od electro: Jedyne co możemy zrobić to zweryfikować numer seryjny konkretnego egzemplarza przed wysyłką i wysłać ten nr Panu na maila. Podczas składania zamówienia proszę zamieścić odpowiedni komentarz, aby sprawdzono na magazynie numer seryjny zanim telewizor ostanie wysłany. Wówczas będziemy oczekiwać na Pana decyzję dotyczącą realizacji zamówienia.
Napisałem, że chciałbym aby s/n miał na 3 miejscu 1, np:
ZH1C lub VN1A, itd. Potem czekaliśmy aż magazyn sprawdzi czy mają TV z taki numerem jaki chciałbym i dostalem odpowiedź: Witam.
pełny numer:
VN1B 1212xxxxxx.
Po tej informacji wpłaciłem kasę i czekam na TV, mam nadzieję, że s/n będzie taki jak napisali w mailu.
Więc to jest sposób, tylko trzeba czekać 1-2 dni na odpowiedź magazynu.
W electro ten TV + 2x okulary PTA507/00 z przesyłką kosztuje niecałe 2420 zł więc oferta jest niezła.
Pozdrawiam!

 

lolep

New member
Cześć!
Ja umówiłem się z electro, że złożę zamówienie, napiszę im w komentarzu do zamówienia jaki chciałbym, żeby TV miał numer seryjny i jeśli taki będzie to zapłacę i oni mi ten egzemplarz wyślą, a jeśli będzie inny to anuluję zamówienie. Tutaj info od electro: Jedyne co możemy zrobić to zweryfikować numer seryjny konkretnego egzemplarza przed wysyłką i wysłać ten nr Panu na maila. Podczas składania zamówienia proszę zamieścić odpowiedni komentarz, aby sprawdzono na magazynie numer seryjny zanim telewizor ostanie wysłany. Wówczas będziemy oczekiwać na Pana decyzję dotyczącą realizacji zamówienia.
Napisałem, że chciałbym aby s/n miał na 3 miejscu 1, np:
ZH1C lub VN1A, itd. Potem czekaliśmy aż magazyn sprawdzi czy mają TV z taki numerem jaki chciałbym i dostalem odpowiedź: Witam.
pełny numer:
VN1B 1212xxxxxx.
Po tej informacji wpłaciłem kasę i czekam na TV, mam nadzieję, że s/n będzie taki jak napisali w mailu.
Więc to jest sposób, tylko trzeba czekać 1-2 dni na odpowiedź magazynu.
W electro ten TV + 2x okulary PTA507/00 z przesyłką kosztuje niecałe 2420 zł więc oferta jest niezła.
Pozdrawiam!

Nie lubię Cię:) Ja zamówiłem 5007 za 2250 z przesyłką, jak bym wiedział, że 5507 dają z dwoma parami okularów za 150 więcej to bym się nie zastanawiał co brać:(
 

drza

New member
Ja mam 396 na naklejce więc matryca Samsunga. Testowałem na PC na grach: Call of Duty 3, NBA 2k12 i PURE - żadnego smużenia nie dostrzegłem. Filmy w 3D - Avengers i LORAX bezbłednie. Jakość 3D idealna. Jedyne co mnie trochę drażni to nierównomierne podświetlenie (przy przełączaniu kanałów w dolnym prawym rogu jest jakby jaśniej), ale nie jest to widoczne przy oglądaniu w filmów czy TV. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z tego TV i jednocześnie obalam mit jakoby ten model z matrycą Samsung był porażką. Niech wypowiedzą się inni z matrycą Samsunga.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bo żadnego smużenia na grach nie ma.
Input lag jest w skali wzorcowej . Te podświetlenie to już pisałem.
Wychodzi tylko gdy jeszcze backlight nie działa. Dlatego na filmach nie występuje i tak powinno być.
Sprawdzam teraz modele z matrycą Samsunga i potwierdzam Twoje uwagi , żadnych istotnych różnic nie ma .
Test zaczepię w tygodniu.
 

bogaty

New member
Bez reklam
Bo żadnego smużenia na grach nie ma.
Input lag jest w skali wzorcowej . Te podświetlenie to już pisałem.
Wychodzi tylko gdy jeszcze backlight nie działa. Dlatego na filmach nie występuje i tak powinno być.
Sprawdzam teraz modele z matrycą Samsunga i potwierdzam Twoje uwagi , żadnych istotnych różnic nie ma .
Test zaczepię w tygodniu.

Acha, czyli to sobie wymyśliłem Philips 40PFL5507K/12 Problem Smużenie/Ghosting - YouTube

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=sSTK7nSsb38
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Ostatnia edycja:

Polu

New member
46pfl5507

Witam,

czy oznaczenia numeru serii wskazanego w poniższym poście VN1A 12xx xxxxxx
VN1B 12xx xxxxxx VN1C 12xx xxxxxx , ZH1A 12xx xxxxxx ZH1B 12xx xxxxxx ZH1C 12xx xxxxxx

oraz 400 w kwadracie dotyczą również TV o przekątnej 46"?

Prosze o odpowiedź, jestm w trakcje składania zmówienie.

Pozdrawiam,
Polu

Witam,
Z menu serwisowego w Twoim telewizorze niestety nie ma takiej możliwości , tj. czyjej firmy zamontowana jest matryca oraz jej pełny symbol.
Taka możliwość jest po zdjęciu tylnej ścianki telewizora , ale nikt rozsądny nie będzie tego
robił , chyba , że pracuje w punkcie serwisowym firmy Philips przy okazji jakiejś awarii ,
lub jak telewizor jest już po okresie gwarancyjnym. Należy domniemywać ,że oznaczenia na etykiecie na
tylnej ściance telewizora i opakowaniu telewizora mające przy oznaczeniu ;Serial No:VN1A 12xx xxxxxx
VN1B 12xx xxxxxx VN1C 12xx xxxxxx , ZH1A 12xx xxxxxx ZH1B 12xx xxxxxx ZH1C 12xx xxxxxx
i w prostokącie wpisaną cyfrę 400 wskazują , że przy takich oznaczeniach zamontowana jest w telewizorze matryca firmy Sharp.Fachowcy potrafią też to stwierdzić po strukturze budowy subpikseli
ekranu , są zdjęcia poszczególnych struktur matryc różnych typów matryc , ale ja się na tym nie znam.Oczywiście , gdy stoją obok siebie dwa telewizory firmy Philips 40PFL5507K/12 , jeden z matrycą firmy Sharp a drugi z matrycą firmy Samsung to można łatwo to rozróżnić , ale tutaj rozważamy zakup przez sklepy internetowe.
Kolega skopek01 ładne zestawienie zrobił tychże oznaczeń dzięki za to i podziękowania należą się również wszystkim użytkownikom forum , którzy są właścicielami telewizorów serii 5507 i 5007 i podali
oznaczenia swoich serii.
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

czy oznaczenia numeru serii wskazanego w poniższym poście VN1A 12xx xxxxxx
VN1B 12xx xxxxxx VN1C 12xx xxxxxx , ZH1A 12xx xxxxxx ZH1B 12xx xxxxxx ZH1C 12xx xxxxxx

oraz 400 w kwadracie dotyczą również TV o przekątnej 46"?

Prosze o odpowiedź, jestm w trakcje składania zmówienie.

Pozdrawiam,
Polu

Witam,

Nie dotyczą wielkości przekątnej ekranu 46 cali. Dotyczą tylko 40PFL5507K/12 i 40PFL5007K/12.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

bogaty

New member
Bez reklam
Witam,
Nie wymyśliłeś , matryca firmy Samsung montowana w telewizorach firmy Philips 40PFL5507K/12 i 40PFL5007K/12 z niektórych tygodni produkcji jest krótko mówiąc "walnięta".

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Czyli pozostaje mi serwis?.Tylko tego się boję, zabiorą, nie stwierdzą usterki bo będą testować na jakimś filmie albo czymś, tv wróci porysowany, jak to z serwisu.
 
Ostatnia edycja:

Polu

New member
@ accu

Dzieki za odpowedż,

czy w związku z tym TV o przekątnej 46" posiadają matrycę tylko Samsunga?
czy może tylko Sharpa?


Pozdrawiam,
 

RHJG

New member
Bez reklam
Matryca

W moim Philipsie 40pfl5007 na obudowie od spodu jet taka mała naklejka ,jest tam między innymi cyfra 396 więc najprawdopodobniej matryca Samsunga.
Dodam iż podświetlanie jest nierówne w dolnym prawym rogu świeci się jasna chmurka .

Podaj dokładnie wszystko co jest na tej naklejce! sama liczba 396 nic nie mówi jaka to jest matryca.?
 
Do góry