Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

azn3

New member
Witam

Po kilkunastu godzinach poszukiwań, objeżdżania sklepów, prawdopodobnie wybiorę ten model. Mam krótkie pytanie, czy ktoś korzystał z Cyfry+ bezpośrednio z Common Interface i jak się ona sprawuje w tym tv? [CI i Sat jest w tym tv.]

Pozdrawiam!
 

cozaar

New member
Witam,

Wpierw proszę się zapoznać z opcją: co to jest kalibracja obrazu i jak ją się wykonuje.

Oczywiście , że nie ma.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
Co to jest kalibracja obrazu to ja wiem,chodziło mi czy oprócz ustawień obrazu dostępnych w podstawowym menu użytkownika są jakieś bardziej dokładniejsze w menu serwisowym?
Pozdrawiam
 

marcint75

New member
kilka postów temu wspomniałem o problematycznym playerze w tym TV. niestety nie miałem sposobności odpalenia plików 3d mkv ale podczas testów na materiale 1080p mkv player kilkukrotnie się wieszał. ja tez czekam na info od użytkowników o odtwarzaniu z USB. alternatywa pozostaje odtwarzacz zewnętrzny w moim przypadku to BD 3D SAMSUNG :) jestem już zdecydowany na zakup tego modelu ale miło by było aby ktoś opowiedział o okularach do tego TV. oczywiście chodzi o te podstawowe i ostatnie pytanie o pilota, czy obsługuje urządzenia innych firm?
 

marcint75

New member
ja podłączałem dysk USB 2.0 750BG i śmigał bez problemu. 720p mkv dawał radę ale miał problem z 1080p. możliwe ze jest to problem softu bo tv był fabrycznie nowy i nie podłączony do netu, przez co był na gołym fabrycznym ustawieniu.
 

kozub20

New member
Pierszy raz na forum więc witam wszystkich.
Mam zamiar kupić 46pfl5007 (3 m do tv, ntv, więc ten rozmiar) w związku z tym mam rośbę do posiadaczy 46" o info jak sprawuje się matryca samsunga w związku z tym że jest to półmat (np. w porównaniu do CRT).
 

grafmarr

New member
kilka postów temu wspomniałem o problematycznym playerze w tym TV. niestety nie miałem sposobności odpalenia plików 3d mkv ale podczas testów na materiale 1080p mkv player kilkukrotnie się wieszał. ja tez czekam na info od użytkowników o odtwarzaniu z USB. alternatywa pozostaje odtwarzacz zewnętrzny w moim przypadku to BD 3D SAMSUNG :) jestem już zdecydowany na zakup tego modelu ale miło by było aby ktoś opowiedział o okularach do tego TV. oczywiście chodzi o te podstawowe i ostatnie pytanie o pilota, czy obsługuje urządzenia innych firm?

.mkv to nie jest format pliku wideo tylko kontener zawierający w sobie połączenie pliku wideo i pliku lub plików audio oraz/lub pliku lub plików z napisami. Poszczególne rodzaje plików zawarte w takim kontenerze mogą być w różnych formatach i stąd wynika problem, że nie wszystkie kontenery mkv są poprawnie odtwarzane w tym TV (i nie tylko). Dotyczy to i formatu wideo i dźwięku (np. nie odtwarzany jest dźwięk DTS). Na pewno prawidłowo są odtwarzane filmy mkv ze ścieżką wideo zapisaną w formacie MPEG4 (H.264) i ścieżką dźwiękową w formacie AC3 i to niezależnie od formatu, czy 720p czy 1080p. Jeśli film odtwarzany jest z odpowiednio szybkiego nośnika USB lub dysku HD to nie ma żadnych "przycięć" obrazu i wszystko odtwarza się płynnie (u mnie również w przypadku odtwarzania z serwera DLNA poprzez Wi-Fi, o czym pisałem już gdzie indziej).
Napisy zawarte w kontenerze mkv nie są odtwarzane w żadnym przypadku, ani z nośnika USB, ani z serwera DLNA (zarówno Twonky jak i PS3 MediaServer). Nie sprawdzałem mkv 3D, bo takowych nie mam (nie jestem zainteresowany).
Wspomniane doświadczenia z odtwarzaniem mkv dotyczą wersji firmware TV po 30 lipca 2012 r. w tym aktualnej 000.091.000.000 z 16 sierpnia.
 

bogaty

New member
Bez reklam
Czy po kalibracji późniejsze aktualizacje TV mają jakiś wpływ na zmiany w obrazie, czy spokojnie można aktualizować telewizor po takiej kalibracji?
 

sztybzor

New member
Pytanie do użytkowników tel 40pfl5507k:
- czy rzeczywiście telewizor jest taki wolny, tzn czy on się muli?
- wyczytałem ze soft to porażka, połowa funkcji nie działa itp

proszę o pilna odpowiedz bo tv zamówiłem dziś wieczorem to jutro rano będę miał jeszcze szanse anulować zamówienie
 

cozaar

New member
Czy po kalibracji późniejsze aktualizacje TV mają jakiś wpływ na zmiany w obrazie, czy spokojnie można aktualizować telewizor po takiej kalibracji?
Witam,nie powinien zresetować po aktualizacji oprogramowania ustawień obrazu po kalibracji,a jeżeli to nawet zrobi to i tak człowiek który wykona kalibrację zapisze Ci ustawienia.
 

cozaar

New member
Pytanie do użytkowników tel 40pfl5507k:
- czy rzeczywiście telewizor jest taki wolny, tzn czy on się muli?
- wyczytałem ze soft to porażka, połowa funkcji nie działa itp

proszę o pilna odpowiedz bo tv zamówiłem dziś wieczorem to jutro rano będę miał jeszcze szanse anulować zamówienie
U mnie jednego dnia działa w miarę normalnie a innym razem strasznie zwalnia,nie wiem czym to jest spowodowane?Oprogramowanie 089 wersja.
Nie wiem jak się będzie spisywać w najnowszej wersji?W moim 40pfl5507 ma tez problem z konturami przebarwionymi na różowo i niebiesko przy ruchach.Nie wiem czy to jest usterka czy wada tego tv.Wszyscy mówią o zaletach tego tv a o jego wadach cichosza!
 
Do góry