Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

b3rs_pl

New member
Pytanie do użytkowników tel 40pfl5507k:
- czy rzeczywiście telewizor jest taki wolny, tzn czy on się muli?
- wyczytałem ze soft to porażka, połowa funkcji nie działa itp

proszę o pilna odpowiedz bo tv zamówiłem dziś wieczorem to jutro rano będę miał jeszcze szanse anulować zamówienie

Problem jest tylko ze smart tv i niektórymi aplikacjami (u mnie YouTube, które działa bardzo wolno i mam wrażenie że tylko w mono, a na dodatek nie da się z niego wrócić do menu głównego smart tv). Przeglądarka działa dość szybko.

Nie wiem jak się będzie spisywać w najnowszej wersji?W moim 40pfl5507 ma tez problem z konturami przebarwionymi na różowo i niebiesko przy ruchach.Nie wiem czy to jest usterka czy wada tego tv.Wszyscy mówią o zaletach tego tv a o jego wadach cichosza!

Tak się składa że w tym temacie, a nawet w samym artykule, zostały poruszone częste problemy jakie można mieć z tym modelem. Od konkretnych, dotyczących działania softu, poprzez mniej istotne, typu niepożądane dźwięki co 10 minut, aż po absurdalne, tj. trzeszcząca obudowa.
Jeżeli masz jakiś problem ze swoim telewizorem to pierwsze co robisz to aktualizujesz softa i patrzysz czy nadal występuje, jeżeli tak to resetujesz ustawienia do fabrycznych. Jeżeli i to nie pomoże to oddajesz go na gwarancję.
Nie trzeba od razu narzekać na forumowiczów...
 
Ostatnia edycja:

cozaar

New member
Widocznie mało kto ma wady.
Z każdego źródła masz kontury?
Możesz wkleić zdjęcie ?
Witam, tak z każdego żródła n-ki i z dvb-t bez różnicy, przy szybszych ruchach kamery w poziomie na konturach pojawiają się raz niebieski cienkie linie raz różowe, nieraz jest to bardzo widoczne a nieraz niezauważalne.Te przebarwienia trwają setne sekundy, że trudno to uchwycić aparatem.Mam nagrane fragmenty na dvd.Jak odtwarzam na philipsie te anomalie są widoczne,a jak podłączę do sharpa 830 wszystko jest w porządku.Telewizor był w serwisie i żadnej usterki nie stwierdzili.
 

sztybzor

New member
Wczoraj bawiłem się tym telewizorkiem do późnej godziny wiec mogę napisać co nieco. Po rozpakowaniu tv w salonie pierwszy rzut ok i o matko jakie to małe (obok stoi Panasonic P50S20) lecz po przeniesieniu go do 16-sto metrowego pokoju jest idealnie nie za małe i nie za duże. Pierwsze uruchomienie i wita nas logo PHILIPSA (które wcale nie przeszkadza przy każdym uruchomieniu, przynajmniej wiemy że tv pracuje. Miałem styczność z TV który nic nie wyświetlał podczas uruchamiania a załączał się dosyć długo i nie wiadomo czy to to chodzi czy nie ;) ) Na start ustawienia ekranu i wyszukanie cyfrowej telewizji naziemnej, następnie tv pyta się nas czy mamy dostęp do internetu (bezprzewodowy czy przewodowy) Przez te procesy przebiega się szybko i gładko. Od razu sprawdziłem wersje oprogramowanie- 0.79 więc postanowiłem wgrać najnowszą 0.91. Od razu zauważyłem szybsze uruchamianie się telewizora. Co do płynności smart TV i ogólnie telewizora nastawiłem się że będzie się mulić jednak moje obawy okazały się bezpodstawne, może i nie chodzi najszybciej ale nie aż tak żeby dostać nerwicy ;) Ustawienia obrazu w menu także mogły by się szybciej troszkę animować no ale cóż jest jak jest. Tak jak mówiłem nie jest tak jak piszą co niektórzy. Obraz bez kalibracji dobry. Wszystkie funkcje w smartTV łączą się z internetem bez problemowo (10mb internet) aha i żeby nie było pytań telewizorek łączy się za pomocą wifi. Głośniki naprawdę rewelacja, w tych tv które posiadam nie mają do nich żadnego startu. Tryb 3D też naprawdę świetny, nic nie migotało. Podczas oglądania z telewizora wydostało się parę trzasków i ukazały sie moim oczom po prawej i lewej stronie, tuż przy ramce jaśniejsze podświetlenie w nocy widać dzisiaj na dniu nie jest to widoczne aż tak chyba że sprzyja temu wyświetlany obraz.
Sumując jak narazie minusem jest to nierówne podświetlenie.
 

b3rs_pl

New member
Hmmm... u mnie klepsydra i napis Philips pojawia się przy każdym włączeniu. Nie pokazuje się tylko jak odpalę SmartTV, wrócę do oglądania TV i wyłączę i włączę telewizor. Ale przy ponownym włączeniu na chwilę znika mi obraz i dźwięk a czasem całkowicie gaśnie.
Co do samego Smart TV to mam problemy jak próbuję do niego wejść zaraz po włączeniu urządzenia - mam ekran rejestrowania w sieci i nic nie mogę zrobić przez jakieś pół minuty. W samym SmartTV problemy mam tylko w jego menu jak już wcześniej pisałem.
 

wasylhh

New member
Bez reklam
Ok kupilem 5507k, ale mam dwa pytania. Dlaczego tv sam zmienia mi format obrazu na rozciagniety i jak go polaczyc z aplikacja na androida?
 

b3rs_pl

New member
Ok kupilem 5507k, ale mam dwa pytania. Dlaczego tv sam zmienia mi format obrazu na rozciagniety i jak go polaczyc z aplikacja na androida?

O ile pamiętam, wciskasz Adjust, idziesz do ustawień obrazu i tam to zmieniasz. Jeżeli nie będzie tego w ustawieniach obrazu albo formatu obrazu to możesz spróbować w którymś menu spod Czerwonego albo poprzez przycisk zmiany skalowania na pilocie (gdzieś na górze).

Jak wrócę do domu to to sprawdzę.
 

wasylhh

New member
Bez reklam
O ile pamiętam, wciskasz Adjust, idziesz do ustawień obrazu i tam to zmieniasz. Jeżeli nie będzie tego w ustawieniach obrazu albo formatu obrazu to możesz spróbować w którymś menu spod Czerwonego albo poprzez przycisk zmiany skalowania na pilocie (gdzieś na górze).

Jak wrócę do domu to to sprawdzę.
Wiem jak zmienic format pbrazu ale on zawsze po wlaczeniu tv wraca do poprzedniego tzn rozciagnietego....
 

seaman

New member
...Co do samego Smart TV to mam problemy jak próbuję do niego wejść zaraz po włączeniu urządzenia - mam ekran rejestrowania w sieci i nic nie mogę zrobić przez jakieś pół minuty. W samym SmartTV problemy mam tylko w jego menu jak już wcześniej pisałem.
To nie błąd tylko TV jeszcze się nie uruchomił... Karta wi-fi nie jest uruchamiana w pierwszej kolejności...
To jak z kompem. Najpierw startują najważniejsze systemy, a potem pozostałe...
 

JULIET

New member
ipla film

Czy komuś, komu nie działała usługa ipla film, ruszyła po aktualizacji z 16 sierpnia? Pytam bo mi nie dziala nadal, a do 31.08 cza aktywowac kod promocyjny - 1 miesiąc gratis ipla film.
 

wasylhh

New member
Bez reklam
Powie mi ktos jak to ogarnac z tym philips my remote? Bo za nic nie wiem jak to wlaczyc. aha i jeszcze jedno..Dlaczego tv sciemnia.mi sie przy.ciemniejszych scenach? Wiem ze to ECO ale gdzie to wylaczyc?
 

wasylhh

New member
Bez reklam
Ok ogarnalem te dwa proboemy...Ale wieczorem pojawil sie inny...clouding. Mozna cos wlaczyc/wylaczyc zeby sie go pozbyc? Na jakim trabie obrazu najlepiej ogladac zeby nie bylo go widac? Mam chmurki na samym srodku ekranu....
 

b3rs_pl

New member
@JULIET
Co do ipli to wchodzisz w ipla voucher i tam masz kod aktywacyjny. Możesz go wysłać na maila lub spisać z TV. Instrukcje znajdują się w samej aplikacji.

@wasylhh
Wracając do formatu obrazu to u mnie zapamiętuje to ustawienie. Korzystałem z menu głównego ustawień obrazu.
A jeżeli chodzi o cluding to pewnie masz 46" z matrycą Samsunga i o ile pamiętam to trzeba podnieść jasność. Sprawdź czy w ustawieniach obrazu masz zaznaczone opcje Clear Panelu (nie wiem czy coś to daje ale spróbować warto). Poza tym chyba musisz się przyzwyczaić, podczas oglądania nie jest to aż tak dotkliwy problem, ale niech się może wypowiedzą bardziej doświadczeni ode mnie.
 
Ostatnia edycja:

wasylhh

New member
Bez reklam
Czy komuś, komu nie działała usługa ipla film, ruszyła po aktualizacji z 16 sierpnia? Pytam bo mi nie dziala nadal, a do 31.08 cza aktywowac kod promocyjny - 1 miesiąc gratis ipla film.
Mi ipla sie wlacza ale nic nie moge obejrzec...Jak klikne na filmik to leci glos ale nie ma obrazu...
 
Do góry