Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

wasylhh

New member
Bez reklam
Ogarnalem clouding na tym TV. Ameryki pewnie nie odkrylem ale jest sposob zeby sie go pozbyc kiedy ogladamy w kompletnie ciemnym pomieszczeniu. Wystarczy zmienic tryb obrazu na "oszczedzanie energii" lub co ciekawe na "standardowy" chmurki eliminujemy o jakies 98%.
 

ziell

New member
Problem z WiFi - brak połączenia

Dzień dobry, proszę o pomoc w podłączeniu telewizora do internetu. W domu korzystam z routera WiFi. Znam 13 cyfrowy klucz do sieci szyfrowanie WAP1.
Telewizor pyta o 10 znaków w szyfrowaniu HEX.
Mój dostawca neta nie wie o co chodzi i zwala na telewizor że musi być opcja wyboru szyfroawanie. Ja widzę że nie ma opcji wyboru.
Dzwoniłem do Philipsa i oni twierdzą że dostawca neta powinien mi pomóc i mówili że ten 10 cyfrowy klucz znajdę w ustawianiach routera, ale nie wiem gdzie w kompie tego szukać mam Windows7. Czy może mi któś pomóc? Jak to wygląda u Was?
Dziękuję bardzo i pozdrawiam
 

seaman

New member
Dzień dobry, proszę o pomoc w podłączeniu telewizora do internetu. W domu korzystam z routera WiFi. Znam 13 cyfrowy klucz do sieci szyfrowanie WAP1.
Telewizor pyta o 10 znaków w szyfrowaniu HEX.
Mój dostawca neta nie wie o co chodzi i zwala na telewizor że musi być opcja wyboru szyfroawanie. Ja widzę że nie ma opcji wyboru.
Dzwoniłem do Philipsa i oni twierdzą że dostawca neta powinien mi pomóc i mówili że ten 10 cyfrowy klucz znajdę w ustawianiach routera, ale nie wiem gdzie w kompie tego szukać mam Windows7. Czy może mi któś pomóc? Jak to wygląda u Was?
Dziękuję bardzo i pozdrawiam
Do routera logujesz się przez przeglądarkę intrenetową i tam zmieniasz opcje szyfrowania sieci oraz hasło...
 

enceladus

Banned
Witam wszystkich, właśnie stałem się nie do końca szczęśliwym posiadaczem tego modelu. Czy nie ma jakiegoś magicznego sposobu aby ten TV odczytywał polskie ogonki w napisach SRT ? Będę wdzięczny za otrzymaną pomoc w tej kwestii.


PS. Jakość obrazu bardzo dobra, jest czerń, jest wysoki kontrast i tak właśnie powinno być a nie to co jest w LCD-kach LG i Panasonic...
 
Ostatnia edycja:

b3rs_pl

New member
Witam wszystkich, właśnie stałem się nie do końca szczęśliwym posiadaczem tego modelu. Czy nie ma jakiegoś magicznego sposobu aby ten TV odczytywał polskie ogonki w napisach SRT ? Będę wdzięczny za otrzymaną pomoc w tej kwestii.


PS. Jakość obrazu bardzo dobra, jest czerń, jest wysoki kontrast i tak właśnie powinno być a nie to co jest w LCD-kach LG i Panasonic...

Niestety to chyba jeszcze nie działa, ale możesz spróbować podłączyć USB do innego urządzenia np. DVD/BR albo komputera.
TV nie radzi sobie też z dźwiękiem DTS i takie filmy puszczam np. przez BR Philipsa.
 

Bak29

New member
Dziś chciałem kupić we Wrocławiu 40PFL5507 lub 42PFL4007 zapomnijcie o duzych marketach w galeriach, brak. Jako jedyny był 40PFL5007, ale nie można było go podłączyć bo był problem z sygnałen na HDMI, tylko takim dysponują w marketach. Chyba kupię 40ES6800 ale on coś słabo wygląda z sygnałem SD z DVB-T.
Tak się zastanawiam, czy te TV są takie słabe czy takie dobre że ich brak w sklepach??
 
Ostatnia edycja:

rufusek

New member
Ogarnalem clouding na tym TV. Ameryki pewnie nie odkrylem ale jest sposob zeby sie go pozbyc kiedy ogladamy w kompletnie ciemnym pomieszczeniu. Wystarczy zmienic tryb obrazu na "oszczedzanie energii" lub co ciekawe na "standardowy" chmurki eliminujemy o jakies 98%.

No ja kupiłem 40 cali z matową matrycą Sharpa na electro (porównywałem w sklepie stacjonarnym) i też mam wyraźnie widoczny clouding, ale jako, że widać go tylko na zupełnie czarnym ekranie w ciemnym pomieszczeniu to postanowiłem z tym żyć. Przy samym oglądaniu obraz jest naprawdę dobry więc nie będę się bawił w zwracanie. Jeżeli chodzi o te tryby obrazu to wystarczy chyba przy dowolnym trybie włączyć dynamiczne podświetlenie na "oszczędzanie energii" co jak się domyślam zmniejsza stopień podświetlenia eliminując "chmurki" ale oczywiście efektem ubocznym jest ciemniejszy obraz.
 

Soyrk

New member
Witam wszystkich użytkowników modelu 40PFL5507. Jest to jeden z modeli który polecił mi kiki mam pytanka:
- czym jest lub jaką funkcję spełnia okrągły otwór z tyłu tv pomiędzy śrubami do montażu?
016_P1400446.JPG

stolik-multimebel-a-212.jpg


Mam stolik który ma gumową podpórkę i boję się że niestety wypadnie ona w miejscu tego otworu
Drugie pytanie to czy ktoś porównywał ten Tv z Panasonoc 37DT30 lub 37E30E Pomijam 3D ponieważ nie jest ono aż tak istotne. Zależy mi na dobrym płynnym obrazie (sport) Zastanawiałem się też nad ET5 ale ma błyszczącą matryce.

z góry dzieki za odp :)
 

enceladus

Banned
Ja tego Philipsa dostałem w prezencie ale gdyby to ode mnie zależało to kupiłbym jednak Samsunga lub Sharpa.
 
Ostatnia edycja:

markus993

New member
ja w moim philipsie mam problem z smart tv. Raz dziala nastepnym razem nie...... Pisze czasami
laczenie i mozna czekac i czekac i tak sie nie polaczy.Czasami pisze ze server philipsa jest niedostepny. a czasami sie polaczy bez problemu. co jest temu winne?
 

b3rs_pl

New member
Musisz znaleźć w necie jaka jest domyślna strona konfiguracyjna dla twojego routera (np. dla Edimaxa jest to 192.168.2.1) i się na niej zalogować.

Ja do podłączenia tv do wifi użyłem hasła jakiego zawsze używam np. do podłączenia telefonu, laptopa itp.
 

Bak29

New member
Ok, wszyscy och i ach , a ja dalej nie dostałem odpowiedzi jak ten 40PFL5507 odbiera telewizję naziemną DVB-T bo z takiej będę korzystał. Proszę o podpowiedz jak on sobie radzi z tym przekazem DVB-T. Termin kupna ju/ż blisko. Bo jak nie, to kupię na przekór wszystkim fanom Philipsa inny tv 40ES6800.

Dzięki za odpowiedz.:-x
 

wasylhh

New member
Bez reklam
Ok, wszyscy och i ach , a ja dalej nie dostałem odpowiedzi jak ten 40PFL5507 odbiera telewizję naziemną DVB-T bo z takiej będę korzystał. Proszę o podpowiedz jak on sobie radzi z tym przekazem DVB-T. Termin kupna ju/ż blisko. Bo jak nie, to kupię na przekór wszystkim fanom Philipsa inny tv 40ES6800.

Dzięki za odpowiedz.:-x

Nikt ci nie odpowiada bo o tym w 80stronnym temacie jest sporo wpisow.
 

cozaar

New member
Ok, wszyscy och i ach , a ja dalej nie dostałem odpowiedzi jak ten 40PFL5507 odbiera telewizję naziemną DVB-T bo z takiej będę korzystał. Proszę o podpowiedz jak on sobie radzi z tym przekazem DVB-T. Termin kupna ju/ż blisko. Bo jak nie, to kupię na przekór wszystkim fanom Philipsa inny tv 40ES6800.

Dzięki za odpowiedz.:-x
Powiem ci tak,statyczne obrazy z dvb-t są jak za tą kasę bardzo dobre,ale przy szybszych ruchach obrazu na konturach przedmiotów twarzy ludzkich powstają różowe lub niebieskie linie(przebarwienia)co jest bardzo irytujące.Ja mam 405507 i drugi raz bym juz go nie kupił.Popelniłem błąd ufając testom że to jest hit!Zastanów się,wybór należy do Ciebie?
 
Do góry