Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

cozaar

New member
A masz jakiś film bądź fragment filmu na którym to widać?
Czy występuje to np. na sygnale z komputera lub BR?
Mam nagrane kilka fragmentów na twardym dysku nagrywarki dvd.Jak podłącze
ten material np.do sharpa le830 to tych przebarwień nie ma.Próbowałem nagrać obraz na tv kamerą ale wychodzi kiepsko!
 

cozaar

New member
Kto tobie kalibrował TV?.Philips ma zamiar naprawić ten problem o którym piszesz?
Kalibrował mi go kolega z niemiec profesjonalnym urzadzeniem z jego firmy w której kalibrują monitory itp.Czy Philips zajmie się tym problemem ,nie wiem,wysłałem pismo do ich centrali,czekam na odpowiedz.A człowiek ktory podejrzewa że coś jest nie tak z matrycą to nie byl technik z philipsa!
 

marcint75

New member
no i na horyzoncie wyrósł konkurent. oczywiście chodzi o moją decyzję zakupu TV. chodzi tu o TV Panasonic TX-L47ET5E. uwierzcie mam prawdziwa zagwostkę i może Wy pomożecie :) chodzi mi o TV 46-47 cali z tego co czytam na forum o PHILIPSIE użytkownicy zaczynają wymieniac co raz wiecej wad tego TV w rozmiarze 40. czy podobnie jest z 46`` powiedzcie proszę czy też ma widoczne podswietlanie matrycy, oczywiście chodzi o wieczorne uzytkowanie. kolejna sprawa to czy mozna wyłączyc czujnik światła? wiem juz że mozna wyłączyc ECO ale czy po wyłaczeniu tych funkcji TV dalej nie bedzie automatycznie się sciemniał przy ciemnych scenach? a na koniec czy ktoś z Was wpadł na alternatywny test PHILIPSA w rozmiarze 46? acha może ktoś ma zmierzony poziom czerni.
 

Long3r

New member
Wasylhh Ty masz konsole podpiętą pod ten tv? Widać te przebarwienia podczas gry?
Albo jaki inny model w tej klasie cenowej wybrać, Samsung 6100 pod konsole nadaje się?
 

wasylhh

New member
Bez reklam
Wasylhh Ty masz konsole podpiętą pod ten tv? Widać te przebarwienia podczas gry?
Albo jaki inny model w tej klasie cenowej wybrać, Samsung 6100 pod konsole nadaje się?
Mam x360 pod tym tv. Jakie przebarwienia? Jesli chodzi ci o te kontury to ja ich nie widze nigdzie. Mam 46" i ogolnie gra sie swietnie.
 

kopytqo

New member
Przekopalem sie przez caly watek...

Potrzebuje szybkiej odpowiedzi na nastepujace pytanie:

Jak w sklepie sprawdzic czy w 40pfl5507 jest matryca sharpa czy samsunga ???

jest to jakos oznaczone z tylu na obudowie ? moze na kartonie ??
czesc osob twierdzi ze tej informacji nie ma w menu serwisowym...

jak to w koncu jest ?

Wybralem 5507 wlasnie ze wzgledu na mat. Nie chcialbym wylosowac lustra.


z gory dzieki za odpowiedz.
pozdr
 

Cineos

New member
no i na horyzoncie wyrósł konkurent. oczywiście chodzi o moją decyzję zakupu TV. chodzi tu o TV Panasonic TX-L47ET5E. uwierzcie mam prawdziwa zagwostkę i może Wy pomożecie :) chodzi mi o TV 46-47 cali z tego co czytam na forum o PHILIPSIE użytkownicy zaczynają wymieniac co raz wiecej wad tego TV w rozmiarze 40. czy podobnie jest z 46`` powiedzcie proszę czy też ma widoczne podswietlanie matrycy, oczywiście chodzi o wieczorne uzytkowanie. kolejna sprawa to czy mozna wyłączyc czujnik światła? wiem juz że mozna wyłączyc ECO ale czy po wyłaczeniu tych funkcji TV dalej nie bedzie automatycznie się sciemniał przy ciemnych scenach? a na koniec czy ktoś z Was wpadł na alternatywny test PHILIPSA w rozmiarze 46? acha może ktoś ma zmierzony poziom czerni.

Wersja 46'. Nie mam żadnych przebarwień (sygnał UPC) ani w SD, ani w HD. Czerń świetna (jednak bez porównań do nowych modeli). Brak cloudingu (może dlatego gdyż od razu poprzestawiałem opcje w taki sposób aby mi odpowiadały kolory oraz ostrość itp.). Można wyłączyć ECO, można wyłączyć czujnik światła - obraz nie będzie samoczynnie ściemniał się przy wyłączonym świetle. Mógłbym zrobić parę fotek, ale nie będę ściemniał - po prostu mi się nie chce :)

Przed zakupem zastanawiałem się nad telewizorem do MAX 4000zl: Sharp 830E odpadł ze względu na cenę oraz brak okularów w prezencie, plazma gt50 ze względu na błysk, który by mi znacząco przeszkadzał w dzień. Co do Philipsa 5507, nie miałem żadnych złudzeń przy zakupie. Miał wszystko czego potrzebowałem: super czerń, matową (no dobra półmat) matrycę oraz przede wszystkim świetną cenę 3500zl w tym 2x okulary.

Pozdrawiam
 

cozaar

New member
Mam x360 pod tym tv. Jakie przebarwienia? Jesli chodzi ci o te kontury to ja ich nie widze nigdzie. Mam 46" i ogolnie gra sie swietnie.
Od trzech dni testuję 46tkę 5507 i nie ma tych wad co na mojej 40tce.Podłączałem ten sam materiał nagrany na dvd i wyświetla obraz bez tych przebarwień(fałszywe przejscia tonalne na styku czarnego i jasnego koloru)
 

b3rs_pl

New member
Przekopalem sie przez caly watek...

Potrzebuje szybkiej odpowiedzi na nastepujace pytanie:

Jak w sklepie sprawdzic czy w 40pfl5507 jest matryca sharpa czy samsunga ???

jest to jakos oznaczone z tylu na obudowie ? moze na kartonie ??
czesc osob twierdzi ze tej informacji nie ma w menu serwisowym...

jak to w koncu jest ?

Wybralem 5507 wlasnie ze wzgledu na mat. Nie chcialbym wylosowac lustra.


z gory dzieki za odpowiedz.
pozdr

Z tego co zaobserwowałem to 40pfl5507 ma matrycę Sharpa, co z resztą chyba sprawdzał kiki, a w 46pfl5507 siedzi Samsung. Łatwo jest to rozróżnić gdy stoją one obok siebie, wystarczy spojrzeć pod ostrym kątem i od razu widać który ma lustro.
 

bogaty

New member
Bez reklam
Czyli wychodzi na to że 5507 40 cali ma jakieś ukryte wady fabryczne, mam matryce samsunga półmat i w grach na X360 smużenie to pięta achillesowa.Udało mi się to zmniejszyć tryb kinowy, kolor na 38 gamma -2.Teraz smużenie jest marginalne, jak wspominałem wcześniej BD, filmy z HDD, YT itp smużenia brak.
 

cozaar

New member
Czyli wychodzi na to że 5507 40 cali ma jakieś ukryte wady fabryczne, mam matryce samsunga półmat i w grach na X360 smużenie to pięta achillesowa.Udało mi się to zmniejszyć tryb kinowy, kolor na 38 gamma -2.Teraz smużenie jest marginalne, jak wspominałem wcześniej BD, filmy z HDD, YT itp smużenia brak.
Kolego mam do ciebie prośbę jak byś mógł latarką zaświecić w matrycę twojego tv i sprawdzić czy kolor głębi matrycy wpada w różowo-brązowy odcień czy inny?
 

marcint75

New member
dziś po raz kolejny testowałem ten TV. wiem że juz pojawiło sie info na ten temat ale nie zostało pociagnięte do końca. chodzi o efekt tzw TEATRU niestety PHILIPS dość mocno wyrózniał się na tle konkurencji podczas mojego testowania. sprzedawca niestety nie potrafił mi pomóc ale może Wy podpowiecie czy można ten efekt w tym TV ograniczyć choć wyczytałem że PHILIPS tak własnie ma :(
 

marcint75

New member
Wersja 46'. Nie mam żadnych przebarwień (sygnał UPC) ani w SD, ani w HD. Czerń świetna (jednak bez porównań do nowych modeli). Brak cloudingu (może dlatego gdyż od razu poprzestawiałem opcje w taki sposób aby mi odpowiadały kolory oraz ostrość itp.). Można wyłączyć ECO, można wyłączyć czujnik światła - obraz nie będzie samoczynnie ściemniał się przy wyłączonym świetle. Mógłbym zrobić parę fotek, ale nie będę ściemniał - po prostu mi się nie chce :)

Przed zakupem zastanawiałem się nad telewizorem do MAX 4000zl: Sharp 830E odpadł ze względu na cenę oraz brak okularów w prezencie, plazma gt50 ze względu na błysk, który by mi znacząco przeszkadzał w dzień. Co do Philipsa 5507, nie miałem żadnych złudzeń przy zakupie. Miał wszystko czego potrzebowałem: super czerń, matową (no dobra półmat) matrycę oraz przede wszystkim świetną cenę 3500zl w tym 2x okulary.

Pozdrawiam

a podzielisz się ustawieniami ??? :)
 
Do góry