Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

cozaar

New member
Raczej ciemnygranat, sprawdzę jeszcze w całkowitej ciemności.Nagrałem krótki filmik jak wyglada to smużenie. WRZUTA - philips40PFL5507 smużenie..
Dzięki za info matryca zabarwiona na ciemny granat to samsunga a różowo-bordowa to sharp.Te smużenie podobne do tego co na mojej 40tce tylko u mnie bardziej widoczne jest na ludzkich twarzach i głowach z czarnymi włosami.U mnie te smużenie z czarnych włosów przechodzi na twarz
 

cozaar

New member
dziś po raz kolejny testowałem ten TV. wiem że juz pojawiło sie info na ten temat ale nie zostało pociagnięte do końca. chodzi o efekt tzw TEATRU niestety PHILIPS dość mocno wyrózniał się na tle konkurencji podczas mojego testowania. sprzedawca niestety nie potrafił mi pomóc ale może Wy podpowiecie czy można ten efekt w tym TV ograniczyć choć wyczytałem że PHILIPS tak własnie ma :(
Trzeba wyłączyć hd natural- motion i clear lcd , wtedy teatru nie ma
 

bogaty

New member
Bez reklam
Napisałem w sprawie smużenia do philipsa, w załączniku dodałem filmik żeby im zobrazować problem.Dziś odpisali "W odpowiedzi na Pana e-mail informujemy, że przekazaliśmy sprawę do działu technicznego wraz z uwagami,
które będą uwzględnione podczas tworzenia nowej wersji aktualizacji oprogramowania.
Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.
Chcielibyśmy zapewnić, że uwagi i odczucia naszych Klientów są dla nas bardzo cenne i powalają nam na poprawianie
jakości i funkcjonalności oferowanych produktów."
Jest możliwe z poziomu oprogramowania zmniejszenie smużenia na tym TV?
 

wasylhh

New member
Bez reklam
Napisałem w sprawie smużenia do philipsa, w załączniku dodałem filmik żeby im zobrazować problem.Dziś odpisali "W odpowiedzi na Pana e-mail informujemy, że przekazaliśmy sprawę do działu technicznego wraz z uwagami,
które będą uwzględnione podczas tworzenia nowej wersji aktualizacji oprogramowania.
Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.
Chcielibyśmy zapewnić, że uwagi i odczucia naszych Klientów są dla nas bardzo cenne i powalają nam na poprawianie
jakości i funkcjonalności oferowanych produktów."
Jest możliwe z poziomu oprogramowania zmniejszenie smużenia na tym TV?
W dzisiejszych czasach wszystko jest mozliwe.
 

cozaar

New member
Napisałem w sprawie smużenia do philipsa, w załączniku dodałem filmik żeby im zobrazować problem.Dziś odpisali "W odpowiedzi na Pana e-mail informujemy, że przekazaliśmy sprawę do działu technicznego wraz z uwagami,
które będą uwzględnione podczas tworzenia nowej wersji aktualizacji oprogramowania.
Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.
Chcielibyśmy zapewnić, że uwagi i odczucia naszych Klientów są dla nas bardzo cenne i powalają nam na poprawianie
jakości i funkcjonalności oferowanych produktów."
Jest możliwe z poziomu oprogramowania zmniejszenie smużenia na tym TV?
Do mnie ma przyjechać technik z philipsa we wtorek,ciekawe co powie?
 

wasylhh

New member
Bez reklam
Moze mi ktos powiedziec jak wlaczyc ta opcje zeby tv mi sie wylaczyl jak np zasne? Czesto mi sie to zdarza i niepotrzebnie on lata cala noc.
 

tomekcl

New member
Jesli kogos interesuje ten TV to polecam obejrzec recenzje
3xWKROPKAyoutubeKROPKAcom/watch?v=sgqUE2J2sLY Philips PFL5507K - Recenzja oraz Prezentacja Najważniejszych Funkcji - YouTube


Nie moge wklejac linkow ale ogarniecie pewnie

Model 40sto calowy.
Nie jest to moze bardzo profesjonalny test ale daje poglad i mozna zobaczyc jak dziala ten telewizor.
 

jaworek

New member
Cześć. Kupiłem właśnie 46pfl5007. I kilka uwag. Przez pierwsze trzy dni byłem pewien, że przesadziłem z wielkością i byłem zły, że nie wziąłem 40 cali. Po tygodniu wiem, że to jednak właściwa wielkość. Podłączyłem go do neta kablem, choć mam też wifi (uznałem, że to pewniejsze i stabilniejsze połączenie). Obsługa jest dla mnie prosta, system chodzi znośnie, a na pewno szybciej niż spodziewałem się po czytanych tu opiniach. Generalnie nie mam z tego powodu poczucia dyskomfortu, choć czasem – szczególnie w aplikacjach internetowych - widać opóźnienia pomiędzy wciśnięciem klawisza a reakcją telewizora. Czasami zdarza się jednak, że telewizor się zawiesza, tzn. nie reaguje na przycisk powrotu do poprzedniego menu. Nie jest to częste i nawet nie mam pewności, czy to nie wina mojej - jeszcze nie do końca prawidłowej – obsługi. Bardziej denerwuje mnie, że czasami zawiesza się nie system,a pilot. Objawia się to tym, że przez kilka sekund tel. nie reaguje na żadne, lub niektóre jego klawisze (np. wybieranie programów poprzez jego numer ).
Sam obraz podoba mi się, ale uprzedzam że to mój pierwszy lcd, wcześniej miałem kineskop. Sprzęt najpierw miałem podłączony pod kablówkę analogową. I tu jest średnio. Tzn. z pewnej odległości da się oglądać, ale widać wszystkie niedoskonałości. Trudno jednak wymagać więcej. Potem podłączyłem go pod antenę pokojową i mam teraz sygnał cyfrowy z telewizji naziemnej. I tu już jest dobrze. Wprawdzie w hd nadaje tylko TV1, ale na innych kanałach jakość jest taka, że czasem trudno dostrzec różnicę (choć to pewnie świadczy jakie „hd” nadaje jedynka). Sam obraz mam nadzieje jeszcze lepiej wyregulować, bo widzę ciągle drobne niedoskonałości, ale na razie oprócz oferowanego przez telewizor przy instalacji wyboru ustawień obrazu nie zmieniałem za wiele.
Sprawdziłem już filmy na ipla (co ciekawe, pomimo że gdy kupowałem telewizor nie było już promocji na pakiet film, czyli tych 1000 filmów za darmo, to w systemie telew. i tak był dostępny taki voucher ) i ogląda się je bardzo dobrze i bez żadnych zacięć. Podobnie dobrze chodzi YouTube.
Mam telefon z androidem, więc zainstalowałem też program do obsługi telewizora i choć włącza się strasznie długo, to potem działa bez problemu. Ale używam go głównie wtedy, gdy muszę w tel. wpisywać jakiś tekst – bez tego rzeczywiście byłoby to upierdliwe.
Bardzo dobrze działa mi tez dlna. Za pośrednictwem darmowych programów z andka (imedia share) mogę zrzucać na tel. zdjęcia a i video chodzi bez zająknięcia (w formacie mp4, bo tylko taki mam).
Jedynie dźwięk mnie nie zachwycił, bo jest płaski i do słuchania jakiejkolwiek muzyki się zupełnie nadaje, ale to znowu w porównaniu do poprzedniego „kineskopa”, w którym było więcej miejsca na porządne głośniki.
Ogólnie jestem zadowolony i uważam, że każdy oprócz maniaków sprzętowych i nadwrażliwców powinien być z tego sprzętu zadowolony.
 

bogaty

New member
Bez reklam
W czwartek przyjeżdża spec od kalibracji, długo taka kalibracja trwa?.Bedzię mi kalibrował pod Blu ray i xboxa 360.
 

Disto

New member
Bez reklam
Witam wszystkich serdecznie. Panowie a co z tym scartem , dzała w obie strony, czy tylko IN , bo chciałbym sobie podpiąć nagrywarkę. Czy dla funkcji timeshift, też musi być podłączony internet ?
 
Do góry