Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

Long3r

New member
To trzeba szukać inny model. Już chciałem kupować w neonet z okularami. Doliczając kalibrację do tego tv to już na jakiegoś Sony bym się skusił.
 

baracusdragon

New member
Dzisiaj odebrałem swój telewizorek - 46pfl5507. Wielkie nadzieje i... jak na razie ogromne rozczarowanie. 4 godziny próbowałem uruchomić to ustrojstwo. Nie dało się. Pojawia się ekran pierwszego uruchomienia. I tutaj następuje problem. Mam wybrać język menu i tutaj pojawia się problem. Mogę jedynie przemieszczać się w górę i dół, ewentualnie wyłączyć tv. Gdy cisnę przycisk OK na pilocie (już na pilocie coś kiepsko wchodzi - nie zawsze miga czerwone światełko jak cisnę) tv zupełnie nie reaguje. Wciskam i wciskam kilka minut i nic. Zostawiłem go w takim stanie na 10 minut. Potem tv nagle zareagował (w tym czasie nic nie naciskałem na pilocie) i przeleciał kolejne panele ustawień początkowych. Zatrzymał się na podłączeniu do sieci. Zaczął szukać podłączonego kablem rutera (był podłączony). Szukał pół godziny i nie znalazł. Wyłączyłem go (na wyłączanie reagował błyszkawicznie) i włączyłem znowu. Historia z wyborem języka ta sama. Zareagował po 10 minutach Teraz przewinął się dalej z tymi ustawieniami. Już widziałem przycisk zakończ i przejdź do menu domowego. Niestety pół godziny uporczywego wciskania OK na pilocie nic nie dało. Straciłem cierpliwość i wyszedłem, bo najlepsze wyjście z trudnej sytuacji to wyjście na piwo... Ktoś miał podobny problem i go rozwiązał czy od razu mam reklamować?
 

slawes

New member
Ja kupiłem ostatnio dwa tv Philpsa, co prawda tańsze bo modele 4007 i 3507 ale też rozczarowań co nie miara. A główni recenzenci na tym forum wypowiadają się o tych telewizorach w samych zachwytach. Ciekawe dlaczego...? Telewizory za takie pieniądze a wyjście component na jakiś wynalazek typy mini jack (Zaraz będzie, że HDMi ma, ale o tych co mają starsze kosztowe sprzędy ale bez HDMI to już nie łaska pamiętać).

Te telewizory są przereklamowane a ich klienci są wprowadzani w błąd. Np. jak można reklamować tv 3507 że ma smart tv jak ma tylko youtub-a? Na stronie Philips, Smart tv wygląda, że ma coś więcej niż tylko tą aplikację to dlaczego w serii dla tych z mniejszym portfelem Philips wciska, że TV ma SmartTV jak ma tylko youtuba?
 

accu

New member
Bez reklam
Ja kupiłem ostatnio dwa tv Philpsa, co prawda tańsze bo modele 4007 i 3507 ale też rozczarowań co nie miara. A główni recenzenci na tym forum wypowiadają się o tych telewizorach w samych zachwytach. Ciekawe dlaczego...? Telewizory za takie pieniądze a wyjście component na jakiś wynalazek typy mini jack (Zaraz będzie, że HDMi ma, ale o tych co mają starsze kosztowe sprzędy ale bez HDMI to już nie łaska pamiętać).

Te telewizory są przereklamowane a ich klienci są wprowadzani w błąd. Np. jak można reklamować tv 3507 że ma smart tv jak ma tylko youtub-a? Na stronie Philips, Smart tv wygląda, że ma coś więcej niż tylko tą aplikację to dlaczego w serii dla tych z mniejszym portfelem Philips wciska, że TV ma SmartTV jak ma tylko youtuba?

Witam,
Zakupu telewizora należy dokonywać moim skromnym zdaniem świadomie , najlepiej po zapoznaniu
się ze szczegółową specyfikacją danego modelu telewizora obojętnie czy taniego , czy drogiego ,
czytając nie tylko ogólne wiadomości , ale też szczegółowe dane techniczne oraz instrukcję szczegółową obsługi , w której zawarte są szczegółowe dane o wszystkich funkcjach telewizora.
Można sobie to wszystko znaleźć na oficjalnej stronie internetowej firmy Philips . Jest w formie pdf,
który można pobrać i sobie zapisać lub tylko przeczytać.
Od tego trzeba zacząć , przeczytać opinie o danym modelu telewizora , przejść się po sklepach z sprzętem RTV i zobaczyć dany model osobiście.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

diter4

New member
Witam,

Ostatnio mój tv był w naprawie, zostało on oklejony taśmą na tej srebrnej ramce, po odklejeniu taśmy zostały ślady.
Próbowałem to zmyć płynem do TV oraz płynem do naczyń ale nie puściło.
Macie jakiś pomysł? czy benzyna ekstrakcyjna zmyje to i nie uszkodzi powierzchni?
 

davidini

New member
Witam
Również stałem się szczęśliwym posiadaczem tego TV- tylko zauważyłem jeden problem. Oglądając programy z naziemnej cyfrowej zdarza się że TV przestaje reagować na zmianę programów klawiszami numerycznymi (2,3,4,5) choć dioda informuje iż otrzymuje sygnał z pilota, reaguje jedynie na przyciski CH+/- . Proszę o radę gdzie szukać lekarstwa

Pozdawiam
 

mat5

New member
Od wczoraj jestem w posiadaniu modelu 5007 w kilku zdaniach opisze pierwsze wrazenia i zadam pare pytan.
Tv kupilem w NEO24 za dosc rozsadne cene (zamowilem w nd. tydzien temu) 2258 pln.
Od razu podlaczylem cyfrowy polsat. Z racji tego ze dekoder multiroom posiada sygnal sd, sporo traci na jakosci przez podlaczenie do gniazda scart, takie mam wrazenie. Przy blizszym kontakcie z czcionka widac spore niedokladnosci, jest rozmyta w okol niej tworzy sie poswiata. Postanowilem pogrzebac w opcjach obrazu ale nic to nie zmienia niestety.
Kolejno odpalilem klip hd demo. Powiem krotko obraz zyleta ogladalem go z 5 razy :). Postanowilem podpiac dysk przenosny na usb.
Odpaliem film w 720p obraz bez zastrzezen, bardzo ladny.
Przyszla kolej na Xbox 360, Alan Wake i input lag(autor tematu nie mial z tym problemow). Po wlaczeniu gry rece opadaja gra smuzy przy szybkich ruchach. W pierwszej chwili stwierdzilem ze pieniadz poszedl w bloto ale nic bardziej mylnego :) Pomijam fakt ze obraz jest genialny :). Wchodze w opcje wylaczam przestawiam i dochodze do sedna. Na smuzenie pomaga cudowna opcja a w zasadzie wylacznie jej mianowicie PIXEL PLUS HD> HD Natural Motion . Nie wazne jaki tryb wybierzemy kino, gra, osobisty itp wazne aby wylaczyc ten upiekszacz. Po tym nic nam nie smuzy gra sie rewelacyjnie a obraz w zasadzie nie traci na jakosci.
Co do wolnego dzialania to hmmm no troche zamula menu ale tragedii nie ma da sie przyzwyczaic. Smart fakt chodzi duzo wolniej ale coz wszystkiego miec nie mozna.
Te wszystkie ohy achy nad jakoscia obrazu sa tylko wylacznie moje odczucia zawsze bylem widzem tv kineskopowego. Taka przesiadka robi swoje.
Z zakupu jestem zadowolony.
Pare pytań:
1.Czy da sie zapisac osobne ustawienia obrazu dla xbox, cyfrowy polsat itp.
Ogladam cyfrowy pozniej xbox. Czy ustawienia beda sie same ladowac dla nich.?
2.Czy istnieje wymiana dekodera multiroom sd na hd?
3.Jak podlaczyc wzmacniach stereo tv nie ma chinch R L?
4.Zlacza hdmi z tylu. Musze korzystac z hdmi katowego? xbox'a nie dalem rady podpiac do tych wejsc.
5.Ma ktos pozyczyc 2000 zl? :)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

enceladus

Banned
Od wczoraj jestem w posiadaniu modelu 5007 w kilku zdaniach opisze pierwsze wrazenia i zadam pare pytan.
Tv kupilem w NEO24 za dosc rozsadne cene (zamowilem w nd. tydzien temu) 2258 pln.
Od razu podlaczylem cyfrowy polsat. Z racji tego ze dekoder multiroom posiada sygnal sd, sporo traci na jakosci przez podlaczenie do gniazda scart, takie mam wrazenie. Przy blizszym kontakcie z czcionka widac spore niedokladnosci, jest rozmyta w okol niej tworzy sie poswiata. Postanowilem pogrzebac w opcjach obrazu ale nic to nie zmienia niestety.
Kolejno odpalilem klip hd demo. Powiem krotko obraz zyleta ogladalem go z 5 razy :). Postanowilem podpiac dysk przenosny na usb.
Odpaliem film w 720p obraz bez zastrzezen, bardzo ladny.
Przyszla kolej na Xbox 360, Alan Wake i input lag(autor tematu nie mial z tym problemow). Po wlaczeniu gry rece opadaja gra smuzy przy szybkich ruchach. W pierwszej chwili stwierdzilem ze pieniadz poszedl w bloto ale nic bardziej mylnego :) Pomijam fakt ze obraz jest genialny :). Wchodze w opcje wylaczam przestawiam i dochodze do sedna. Na smuzenie pomaga cudowna opcja a w zasadzie wylacznie jej mianowicie PIXEL PLUS HD. Nie wazne jaki tryb wybierzemy kino, gra, osobisty itp wazne aby wylaczyc ten upiekszacz. Po tym nic nam nie smuzy gra sie rewelacyjnie a obraz w zasadzie nie traci na jakosci.
Co do wolnego dzialania to hmmm no troche zamula menu ale tragedii nie ma da sie przyzwyczaic. Smart fakt chodzi duzo wolniej ale coz wszystkiego miec nie mozna.
Te wszystkie ohy achy nad jakoscia obrazu sa tylko wylacznie moje odczucia zawsze bylem widzem tv kineskopowego. Taka przesiadka robi swoje.
Z zakupu jestem zadowolony.
Pare pytań:
1.Czy da sie zapisac osobne ustawienia obrazu dla xbox, cyfrowy polsat itp.
Ogladam cyfrowy pozniej xbox. Czy ustawienia beda sie same ladowac dla nich.?
2.Czy istnieje wymiana dekodera multiroom sd na hd?
3.Jak podlaczyc wzmacniach stereo tv nie ma chinch R L?
4.Zlacza hdmi z tylu. Musze korzystac z hdmi katowego? xbox'a nie dalem rady podpiac do tych wejsc.
5.Ma ktos pozyczyc 2000 zl? :)

Pozdrawiam

Pyt 3. Tak samo jak Component i Scart... Przez durną przejściówkę :???:
 

michael_91

New member
Potrzebuję ten tv głównie pod ps3 i jako monitor .Czy ktoś kto dużo gra na ps3 może się wypowiedzieć czy on się tak naprawdę do tego nadaje ?
Chcę kupić w sklepie internetowym jak trafić na matrycę matową sharpa jest jakiś sposób ?w którymś sklepie częściej występują ?


P.S przeczytałem cały temat ;)
 

b3rs_pl

New member
Potrzebuję ten tv głównie pod ps3 i jako monitor .Czy ktoś kto dużo gra na ps3 może się wypowiedzieć czy on się tak naprawdę do tego nadaje ?
Chcę kupić w sklepie internetowym jak trafić na matrycę matową sharpa jest jakiś sposób ?w którymś sklepie częściej występują ?


P.S przeczytałem cały temat ;)

Ja mam TV z Electro.pl. 40PFL5507K/12 powinny być wszystkie w macie.
 

bogaty

New member
Bez reklam
Od wczoraj jestem w posiadaniu modelu 5007 w kilku zdaniach opisze pierwsze wrazenia i zadam pare pytan.
Tv kupilem w NEO24 za dosc rozsadne cene (zamowilem w nd. tydzien temu) 2258 pln.
Od razu podlaczylem cyfrowy polsat. Z racji tego ze dekoder multiroom posiada sygnal sd, sporo traci na jakosci przez podlaczenie do gniazda scart, takie mam wrazenie. Przy blizszym kontakcie z czcionka widac spore niedokladnosci, jest rozmyta w okol niej tworzy sie poswiata. Postanowilem pogrzebac w opcjach obrazu ale nic to nie zmienia niestety.
Kolejno odpalilem klip hd demo. Powiem krotko obraz zyleta ogladalem go z 5 razy :). Postanowilem podpiac dysk przenosny na usb.
Odpaliem film w 720p obraz bez zastrzezen, bardzo ladny.
Przyszla kolej na Xbox 360, Alan Wake i input lag(autor tematu nie mial z tym problemow). Po wlaczeniu gry rece opadaja gra smuzy przy szybkich ruchach. W pierwszej chwili stwierdzilem ze pieniadz poszedl w bloto ale nic bardziej mylnego :) Pomijam fakt ze obraz jest genialny :). Wchodze w opcje wylaczam przestawiam i dochodze do sedna. Na smuzenie pomaga cudowna opcja a w zasadzie wylacznie jej mianowicie PIXEL PLUS HD> HD Natural Motion . Nie wazne jaki tryb wybierzemy kino, gra, osobisty itp wazne aby wylaczyc ten upiekszacz. Po tym nic nam nie smuzy gra sie rewelacyjnie a obraz w zasadzie nie traci na jakosci.
Co do wolnego dzialania to hmmm no troche zamula menu ale tragedii nie ma da sie przyzwyczaic. Smart fakt chodzi duzo wolniej ale coz wszystkiego miec nie mozna.
Te wszystkie ohy achy nad jakoscia obrazu sa tylko wylacznie moje odczucia zawsze bylem widzem tv kineskopowego. Taka przesiadka robi swoje.
Z zakupu jestem zadowolony.
Pare pytań:
1.Czy da sie zapisac osobne ustawienia obrazu dla xbox, cyfrowy polsat itp.
Ogladam cyfrowy pozniej xbox. Czy ustawienia beda sie same ladowac dla nich.?
2.Czy istnieje wymiana dekodera multiroom sd na hd?
3.Jak podlaczyc wzmacniach stereo tv nie ma chinch R L?
4.Zlacza hdmi z tylu. Musze korzystac z hdmi katowego? xbox'a nie dalem rady podpiac do tych wejsc.
5.Ma ktos pozyczyc 2000 zl? :)

Pozdrawiam

Z jaką masz matrycą ten TV matowa czy trochę błyszcząca?.Jak masz xboxa 360 odpal battlefield lub call of duty i zobacz czy tam nie smuży.
 

jaworek

New member
Dzięki, sam miałem ten problem i już mialem reklamować telewizor z tego powodu, a teraz rzeczywiście działa dobrze. Ale swoją drogą, to jest wkurzające, że tak podstawowe funkcje szwankują.
 

RufuSx

New member
Działa Wam iplaFilm? Jeszcze 10 dni temu śmigało, a teraz przy odpaleniu filmu wywala jakiś krytyczny błąd odtwarzacza i każe restartować TV.
 
Do góry