Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

slawes

New member
Witam,
Zakupu telewizora należy dokonywać moim skromnym zdaniem świadomie , najlepiej po zapoznaniu
się ze szczegółową specyfikacją danego modelu telewizora obojętnie czy taniego , czy drogiego ,
czytając nie tylko ogólne wiadomości , ale też szczegółowe dane techniczne oraz instrukcję szczegółową obsługi , w której zawarte są szczegółowe dane o wszystkich funkcjach telewizora.
Można sobie to wszystko znaleźć na oficjalnej stronie internetowej firmy Philips . Jest w formie pdf,
który można pobrać i sobie zapisać lub tylko przeczytać.
Od tego trzeba zacząć , przeczytać opinie o danym modelu telewizora , przejść się po sklepach z sprzętem RTV i zobaczyć dany model osobiście.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Z całym szacunkiem Kolego ale jak sobie wyobrażasz czytać szczegółowo instrukcję obsługi każdego sprzętu kiedy nie raz ma ona kilkadziesiąt stron? Lub jak sprawdzić działanie Smart tv np. w sklepie? W sklepie można tylko poglądowo sobie zobaczyć nikt mi na życzenie sprzętu do internetu nie podłączy a najlepiej kilku telewizorów. Przy tak dynamicznie wprowadzanych nowych technologiach do telewizorów jak smarttv, internet, technologie obrazu, podświetlenia bez rzetelnej informacji producenta klient uważam w zbyt wielu przypadkach może się pomylić. I tu philips według mnie zachowuje się nieuczciwie. Jak można napisać, że TV ma smart TV jak ma tylko youtuba? Jeśli Smart tv na stronie producenta jest tak prezentowane to tak samo powinno wyglądać na sprzęcie a tu ... tylko youtube! Mało tego w ulotkach reklamowych do pobrania na stronie producenta dla tego sprzętu nie mam mowy o samym youtub a jak wół jest napisane, że tv ma smart tv. To jest nic innego jak oszukanie klienta.
 

wasylhh

New member
Bez reklam
Ja nie wiem gdzie wy macie to smuzenie i problemy z pilotem. U mnie smuzenia nie ma, a pilot logitech harmony one dziala pieknie. Mam 46" matryca samsunga lekko blyszczaca.
 

drza

New member
Mam pytanko z innej beczki? Czy mając ten tv,okulary 3d i komputer z karta graficzną z technologią 3d vision będę mógł grać w gry 3d wykorzystujące technologię nvidia 3d vision(np.Battlefileld 2)? Nie jestem pewien czy nie są potrzebne specjalne okularki od nvidii. Mieliście doświadczenia w tym temacie?
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,
@slawes
Szanując Twoją wypowiedź , to moje podejście do świadomego zakupu nowego telewizora jest
po prostu inne. Mnie nie przeszkadza przeczytać instrukcji obsługi danego telewizora , czy ma
ona parę , czy kilkadziesiąt stron.Poszerzam przez to swoją wiedzę o produkcie , który zamierzam
kupić. W żadnym sklepie sprzedawca widząc moje rzeczowe pytania na temat danego
telewizora , będzie zachowywał się zupełnie inaczej , niż do kupującego nie zorientowanego
w temacie. NIEWIEDZA kosztuje.Trzeba zadać sobie trochę trudu , a wtedy dokonamy udanego
zakupu. Natomiast , oczywiście każdy telewizor może mieć wady ukryte , ale jest to już inny
temat.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

baracusdragon

New member
Dzisiaj odebrałem swój telewizorek - 46pfl5507. Wielkie nadzieje i... jak na razie ogromne rozczarowanie. 4 godziny próbowałem uruchomić to ustrojstwo. Nie dało się. Pojawia się ekran pierwszego uruchomienia. I tutaj następuje problem. Mam wybrać język menu i tutaj pojawia się problem. Mogę jedynie przemieszczać się w górę i dół, ewentualnie wyłączyć tv. Gdy cisnę przycisk OK na pilocie (już na pilocie coś kiepsko wchodzi - nie zawsze miga czerwone światełko jak cisnę) tv zupełnie nie reaguje. Wciskam i wciskam kilka minut i nic. Zostawiłem go w takim stanie na 10 minut. Potem tv nagle zareagował (w tym czasie nic nie naciskałem na pilocie) i przeleciał kolejne panele ustawień początkowych. Zatrzymał się na podłączeniu do sieci. Zaczął szukać podłączonego kablem rutera (był podłączony). Szukał pół godziny i nie znalazł. Wyłączyłem go (na wyłączanie reagował błyszkawicznie) i włączyłem znowu. Historia z wyborem języka ta sama. Zareagował po 10 minutach Teraz przewinął się dalej z tymi ustawieniami. Już widziałem przycisk zakończ i przejdź do menu domowego. Niestety pół godziny uporczywego wciskania OK na pilocie nic nie dało. Straciłem cierpliwość i wyszedłem, bo najlepsze wyjście z trudnej sytuacji to wyjście na piwo... Ktoś miał podobny problem i go rozwiązał czy od razu mam reklamować?

pomoże ktoś?
 

enceladus

Banned
Witam,
@slawes
Szanując Twoją wypowiedź , to moje podejście do świadomego zakupu nowego telewizora jest
po prostu inne. Mnie nie przeszkadza przeczytać instrukcji obsługi danego telewizora , czy ma
ona parę , czy kilkadziesiąt stron.Poszerzam przez to swoją wiedzę o produkcie , który zamierzam
kupić. W żadnym sklepie sprzedawca widząc moje rzeczowe pytania na temat danego
telewizora , będzie zachowywał się zupełnie inaczej , niż do kupującego nie zorientowanego
w temacie. NIEWIEDZA kosztuje.Trzeba zadać sobie trochę trudu , a wtedy dokonamy udanego
zakupu. Natomiast , oczywiście każdy telewizor może mieć wady ukryte , ale jest to już inny
temat.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

No Philipsy to mają wyjątkowo dużo tych wad ukrytych... Bo na pewno nie jest tak tylko z tym konkretnym modelem.
 

b3rs_pl

New member
Mam pytanko z innej beczki? Czy mając ten tv,okulary 3d i komputer z karta graficzną z technologią 3d vision będę mógł grać w gry 3d wykorzystujące technologię nvidia 3d vision(np.Battlefileld 2)? Nie jestem pewien czy nie są potrzebne specjalne okularki od nvidii. Mieliście doświadczenia w tym temacie?

Tylko z dedykowanymi okularami nVidia 3D Vision lub R/B. Można też chyba przez jakieś zewnętrzne sterowniki wymusić obraz SBS ale tego nie sprawdzałem.
 

rufusek

New member
Dziękuję za odpowiedź. Żadnych smużeń itp ?

Ja właśnie gram na moim 5507 na PS3 i jest bajka, nie zauważyłem żadnego smużenia, chyba że po prostu moje oczy tego nie dostrzegają. Na PC też grałem w Battlefield 3 miedzy innymi i było świetnie chociaż nie jestem ekspertem od gier FPP. Do tego dodam, że po połączeniu z laptopem są wyraźne czcionki na pulpicie więc chyba nada się jako monitor. Z wad tak jak pisałem wcześniej jest ten clouding, którego jednak na codzień nie dostrzegam, no i szkoda jeszcze, że nie dekoduje DTS bo tak bym nie myślał nad dedykowanym odtwarzaczem filmów.
 

wasylhh

New member
Bez reklam
Ja właśnie gram na moim 5507 na PS3 i jest bajka, nie zauważyłem żadnego smużenia, chyba że po prostu moje oczy tego nie dostrzegają. Na PC też grałem w Battlefield 3 miedzy innymi i było świetnie chociaż nie jestem ekspertem od gier FPP. Do tego dodam, że po połączeniu z laptopem są wyraźne czcionki na pulpicie więc chyba nada się jako monitor. Z wad tak jak pisałem wcześniej jest ten clouding, którego jednak na codzień nie dostrzegam, no i szkoda jeszcze, że nie dekoduje DTS bo tak bym nie myślał nad dedykowanym odtwarzaczem filmów.

Wlacz dynamiczne podswetlanie na "standard" i mozesz sie pozegnac z cloudingiem. :)
 
Do góry