Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

jaworek

New member
Ostatnio reklamowałem wspomniane wcześniej problemy z działaniem klawiatury numerycznej pilota przy odbiorze kanałów HD i dziś miałem wizytę serwisanta w tej sprawie. Pan był zdziwiony, stwierdził, że nie spotkał się dotąd z takim problemem, ale zobowiązał się zgłosić problem do Philipsa. Jak dostanę jakąś odpowiedź, to dam znać. Na razie korzystam z podanego wcześniej rozwiązania - czyli wyłączenie opcji HbbTV.
 

Phil46

New member
Ostatnio reklamowałem wspomniane wcześniej problemy z działaniem klawiatury numerycznej pilota przy odbiorze kanałów HD i dziś miałem wizytę serwisanta w tej sprawie. Pan był zdziwiony, stwierdził, że nie spotkał się dotąd z takim problemem, ale zobowiązał się zgłosić problem do Philipsa. Jak dostanę jakąś odpowiedź, to dam znać. Na razie korzystam z podanego wcześniej rozwiązania - czyli wyłączenie opcji HbbTV.

Witam Wszystkich!

U mnie problem z nie chodzącymi przyciskami numerycznymi oraz funkcyjnymi (kolorowymi na dole) też występuje. Wyłączenie HbbTV też rozwiązuje problem. Ale w końcu nie o to chodzi......
 

sztybzor

New member
Sprawdziłem rozdzielczości filmów, prawie wszystkie maja rozdzielczość 1920x1080 Jedynie jeden miał 1920x800 i tez działał jak pozostałe. Filmy puszczam z komputera w programie KMPlayer gdyż z innymi nie da ustawić się napisów. Na pewno macie kable HDMI 1.4? bo chyba tylko one mogą przesyłać obraz w 3D. Soft w tv wgrałem najnowszy 0.91 bodajże. Wszystko robię tak jak pisałem wyżej. Ściągnę coś w niestandardowej rozdzielczości i zobaczę jak to będzie. Pozdrawiam
 

bulletskater

New member
Cholerka. Przekopałem się przez cały ten temat, zajęło mi to 5 h z przerwami...

I powiem wam, że jak byłem napalony na ten TV - Philips 40" PFL5007K (bez 3D), tak teraz w ogóle nie wiem czy go brać czy nie!

Taki mętlik w głowie mam po przestudiowaniu tego tematu, że szok... Jeden pisze, że super TV to kto inny znów, że chała i nigdy więcej nie sięgnie po Philipsa.. :shock:

Jeden, że jest smużenie jak smok, a kto inny, że jest super - zero smużenia.

Nie wiem teraz już kompletnie jaki telewizor wybrać! Miałem na początku brać plazmę Samsung HD Ready, potem LED Sharp, a teraz byłem tak napalony na tego Philipsa (na necie same pozytywne opinie - euro rtv agd itp.) a po przestudiowaniu wątku mam "mózg roz...bany" :sad: ;)

Budżet mam do 2500 zł, nie znajdę chyba lepszego TV w tej cenie, żeby nie miał cloudingu i smużenia.. Wydawało mi się, że ten Philips to masakrator, ale jak się okazało nie wszystko złoto co się świeci..

Recenzja Kikiego jest całkowitym zaprzeczeniem dyskusji i opinii na temat tego TV w tym wątku...
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A to ciekawe.
Niby w czym jest zaprzeczeniem ?
W tym że ktoś nie potrafi korzystać z instrukcji czy w tym ze ktoś wydaję 2500 zł a chciałby żeby sprzęt grał jak ten za 20.000 zł ?
W tym że ma extra nie podważalną czerń i równe podświetlenie , czy w tym że ktoś podłączy zamiast anteny kij...
 

bulletskater

New member
OK Kiki przekonałeś mnie swoim postem do zakupu. Możesz mi tylko ostatecznie potwierdzić, że model 5007 różni się od 5507 tylko i wyłącznie brakiem 3D?

Pozdr
 

bonio4

New member
Witam.

Zaczne od tego ze w piatek odebralem ze sklepu swojego 46plf5007. Zdecydowalem sie na niego po pochlebnych opiniach na forum. Wczesniej tv ogladalem na kilkuletnim bodajze 27" lcd samsung.
Sygnal pochodzi z "n-ki", ogladam sporo sportu, zona seriale i inne oprocz tego pykam na xboxie. Wiem ze na forum sa rozne opinie na temat tego tv i dlatego postanowilem opisac swoje wrazenia aby pomoc innym w wyborze.
Powiem krotko, dla mnie totalny wypas!! Obraz zaje..sty, ostry i w ogole kolory. Programy w hd wygladaja wg mnie genialnie ( ogladam z ok 3m). Konsola to juz w ogole inna bajka niz na moim starym tv. Forza i fifa nawet z bliska wygladaja ekstra, nie ma sladu opoznien czy jakis smurzen wiec o dynamiczne akcje nie masz co sie bac. Moze to wina wielkosci matrycy (gram z bliska:) ) ale obraz wbil mnie w fotel. Nie wymienil bym go na zaden inny model napewno.
Nie mam jakichkolwiek sladow cloudingu na czarnym ekranie. Czarny jest czarny bez jasniejszych smug.
Smart tv pomimo malej ilosci aplikacji daje rade (szkoda ze nie ma tvnplayera ale niby nie dlugo ma byc) . Nie ma tragedii z predkoscia dzialania jak niektorzy tutaj pisza. Wyznaje opinie ze to nie komputer tylko tv i ma wyswietlac dobrze obraz a nie jakies nasze klasy czy facebooki. Do przegladania www jest inny sprzet. Dzwiek calkiem spoko, jaj nie urywa ale fajnie gra choc nie odpalalem go jeszcze glosniej. Bede go podlaczal docelowo do logitechow 5500 wiec od dzwieku w tym tv nie wymagam zbyt wiele.
Podsumowujac:
Dobrze wydane 3 tysiace. Wart w pelni swojej ceny. Obraz dla mnie genialny i nie ma dla mnie zadnych wad. Inni mozliwe ze trafili na jakies felerne modele albo za duzo poprostu wymagaja od telewizora.

100% polecam

Pozdrawiam

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
 

marcint75

New member
Witam.

Zaczne od tego ze w piatek odebralem ze sklepu swojego 46plf5007. Zdecydowalem sie na niego po pochlebnych opiniach na forum. Wczesniej tv ogladalem na kilkuletnim bodajze 27" lcd samsung.
Sygnal pochodzi z "n-ki", ogladam sporo sportu, zona seriale i inne oprocz tego pykam na xboxie. Wiem ze na forum sa rozne opinie na temat tego tv i dlatego postanowilem opisac swoje wrazenia aby pomoc innym w wyborze.
Powiem krotko, dla mnie totalny wypas!! Obraz zaje..sty, ostry i w ogole kolory. Programy w hd wygladaja wg mnie genialnie ( ogladam z ok 3m). Konsola to juz w ogole inna bajka niz na moim starym tv. Forza i fifa nawet z bliska wygladaja ekstra, nie ma sladu opoznien czy jakis smurzen wiec o dynamiczne akcje nie masz co sie bac. Moze to wina wielkosci matrycy (gram z bliska:) ) ale obraz wbil mnie w fotel. Nie wymienil bym go na zaden inny model napewno.
Nie mam jakichkolwiek sladow cloudingu na czarnym ekranie. Czarny jest czarny bez jasniejszych smug.
Smart tv pomimo malej ilosci aplikacji daje rade (szkoda ze nie ma tvnplayera ale niby nie dlugo ma byc) . Nie ma tragedii z predkoscia dzialania jak niektorzy tutaj pisza. Wyznaje opinie ze to nie komputer tylko tv i ma wyswietlac dobrze obraz a nie jakies nasze klasy czy facebooki. Do przegladania www jest inny sprzet. Dzwiek calkiem spoko, jaj nie urywa ale fajnie gra choc nie odpalalem go jeszcze glosniej. Bede go podlaczal docelowo do logitechow 5500 wiec od dzwieku w tym tv nie wymagam zbyt wiele.
Podsumowujac:
Dobrze wydane 3 tysiace. Wart w pelni swojej ceny. Obraz dla mnie genialny i nie ma dla mnie zadnych wad. Inni mozliwe ze trafili na jakies felerne modele albo za duzo poprostu wymagaja od telewizora.

100% polecam

Pozdrawiam

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

dzieki z opinię, decyzja co do zakupu podjęta :) jesli możesz to podziel się Swoimi spostrzezeniami dotyczącymi 3D. i jeszcze jedno...okulary są na baterie czy akumulatorki??? pzdr.
 

Leszcom

New member
Sprawdziłem rozdzielczości filmów, prawie wszystkie maja rozdzielczość 1920x1080 Jedynie jeden miał 1920x800 i tez działał jak pozostałe. Filmy puszczam z komputera w programie KMPlayer gdyż z innymi nie da ustawić się napisów. Na pewno macie kable HDMI 1.4? bo chyba tylko one mogą przesyłać obraz w 3D. Soft w tv wgrałem najnowszy 0.91 bodajże. Wszystko robię tak jak pisałem wyżej. Ściągnę coś w niestandardowej rozdzielczości i zobaczę jak to będzie. Pozdrawiam

Widzisz i tu nie do końca zrozumiałeś dyskusję o 3D SBS. A mianowicie, my mówimy o materiale dostarczanym przez złącze USB (pendrive, HDD). W Twoim przypadku podłączasz komputer przez HDMI i masz zapewne rozdzielczość 1920x1080 i nieważne co i w jakiej jakości będziesz puszczał na kompie on zawsze do TV da 1920x1080, czy obraz pełnoekranowy czy tylko okienko. Sprawa ma się tak samo jak podłączysz cokolwiek innego (np. dekoder HD SAT, blueray, itp) bo wszystkie te urządzenia podają sygnał np FullHD i TV nie robi tu za urządzenie do dekodowania tylko monitor. Plik z pendrive przez USB TV musi obrobić jak odtwarzacz i w tym miejscu jest problem.

Pozdrawiam
Leszcom
 

jaworek

New member
Wczoraj podłączyłem do telewizora pamięć usb 32Gb, licząc że będę mógł korzystać z opcji wstrzymywania programów. Niestety okazał się, że wymagania, aby pamięć miała min. 32 Gb oznacza, że musi to być fizycznie 32Gb, czyli typowy pendrive się nie nadaje, bo po sformatowaniu ma on kilka GB mniej. To tak na wypadek, gdyby ktoś planował zakup dysku do nagrywania.
 

b3rs_pl

New member
dzieki z opinię, decyzja co do zakupu podjęta :) jesli możesz to podziel się Swoimi spostrzezeniami dotyczącymi 3D. i jeszcze jedno...okulary są na baterie czy akumulatorki??? pzdr.

Oglądałem do tej pory Sanctum, Avatara, Avengers i Transformers i efekty prawie jak w kinie. Musisz pamiętać o tym, żeby usiąść bliżej telewizora. Podbicie jasności też może poprawić wrażenia. Co do okularów to są one ładowane przez USB. Poza tym że ich obudowa trochę odbija i widzisz to, co masz za plecami, to są one wystarczające.
Ogólnie efekt super.
 
Ostatnia edycja:

jaworek

New member
No i dostałem dziś telefonicznie odpowiedź z Philipsa odnośnie problemów z działaniem klawiatury numerycznej pilota przy włączonej usłudze HbbTV. Brzmiało to mniej więcej tak: "Problem nie wynika z usterki telewizora. Funkcja HbbTV jest na etapie rozwoju, nie ma jej standardów i przez to może jeszcze działać niepoprawnie." Mówiąc krótko - spadajcie, może naprawimy to potem.
Jak dla mnie to jest podstawa do zwrotu telewizora z tytułu niezgodności towaru konsumenckiego z umową. Na stronie internetowej Philips reklamuje ten telewizor jako posiadający taką funkcjonalność, bez jakiegokolwiek zastrzeżenia, że jest to funkcja experymentalna, czy też nie w pełni funkcjonalna (tzn. ograniczająca inne funkcje).
Mnie wprawdzie i bez tego ten telewizor opowiada, ale dla innych może to być istotna informacja.
 

Phil46

New member
Czy ktoś sprawdzał, czy jeden dysk USB podzielony na partycje i odpowiednio sformatowany podłączony do tego TV jest w stanie obsłużyć zarówno fukcję PVR jak i dysku z którego można odtwarzać np. filmy? Dwa dyski to już spory wydatek. Czytałem gdześ, że na innej marki TV dało się tak zrobić.
 

seaman

New member
Wczoraj podłączyłem do telewizora pamięć usb 32Gb, licząc że będę mógł korzystać z opcji wstrzymywania programów. Niestety okazał się, że wymagania, aby pamięć miała min. 32 Gb oznacza, że musi to być fizycznie 32Gb, czyli typowy pendrive się nie nadaje, bo po sformatowaniu ma on kilka GB mniej. To tak na wypadek, gdyby ktoś planował zakup dysku do nagrywania.
Z tego co wyczytałem to pamięć musi mieć 38Gb, a nie 32Gb. Mam podłączony dysk 500Gb i działa bez problemów, alę trochę szkoda tak wielkiego dysku tylko dla samego TV. Do poprawnego działania funcji time shift oraz nagrywania programów (działa na TV DVB-T oraz TV sat) dysk musi zostać sformatowany. Phil46 wspomniał, że na innych TV udało się podzielić dysk na partycje i część wykorzystać dla TV, drugą część dla innych celów. Jesli mi się uda to podzielę się informacją jak to zrobić...
 

jaworek

New member
Z tego co wyczytałem to pamięć musi mieć 38Gb, a nie 32Gb. Mam podłączony dysk 500Gb i działa bez problemów, alę trochę szkoda tak wielkiego dysku tylko dla samego TV. Do poprawnego działania funcji time shift oraz nagrywania programów (działa na TV DVB-T oraz TV sat) dysk musi zostać sformatowany. Phil46 wspomniał, że na innych TV udało się podzielić dysk na partycje i część wykorzystać dla TV, drugą część dla innych celów. Jesli mi się uda to podzielę się informacją jak to zrobić...

Cytuję z instrukcji obsługi: "Podłącz dysk twardy z interfejsem USB 2.0 o pojemności przynajmniej 32 GB i
prędkości przesyłania danych przynajmniej 30 MB/s." Chodzi o funkcje wstrzymywania obrazu. Do nagrywania programów telewizyjnych wymagane jest, cyt. "Podłącz dysk twardy z interfejsem USB
2.0 o pojemności przynajmniej 250 GB i prędkości przesyłania danych przynajmniej 30 MB/s." Czyli pewnie też trzeba pamiętać, aby dysk miał realną pojemność 250 GB, co faktycznie oznacza konieczność posiadania dysku o kilkanaście GB większego.
 

jeffries

New member
to mój pierwszy post na forum, wiec witam wszystkich użytkowników!
jestem zdecydowany na zakup tego philipsa , a mocno poruszana była tutaj wsród Was kwestia,że tv nie czyta polskich znaków w napisach, stąd moje pytanie - może banalne, lecz chciałbym je zadać :) czy w miejscu polskiego znaku wywala jakieś dziwne krzaki i jest to ciężkie do czytania, czy jest to Ł - L , Ą - A ?
pozdr
 

enceladus

Banned
Cytuję z instrukcji obsługi: "Podłącz dysk twardy z interfejsem USB 2.0 o pojemności przynajmniej 32 GB i
prędkości przesyłania danych przynajmniej 30 MB/s." Chodzi o funkcje wstrzymywania obrazu. Do nagrywania programów telewizyjnych wymagane jest, cyt. "Podłącz dysk twardy z interfejsem USB
2.0 o pojemności przynajmniej 250 GB i prędkości przesyłania danych przynajmniej 30 MB/s." Czyli pewnie też trzeba pamiętać, aby dysk miał realną pojemność 250 GB, co faktycznie oznacza konieczność posiadania dysku o kilkanaście GB większego.

Śmiech na sali ! Czyli trzeba mieć dysk 64 GB... tylko po to żeby wstrzymać program ! I 320 GB żeby móc nagrywać programy...
Normalnie jakaś tragikomedia -____-
 

wasylhh

New member
Bez reklam
Śmiech na sali ! Czyli trzeba mieć dysk 64 GB... tylko po to żeby wstrzymać program ! I 320 GB żeby móc nagrywać programy...
Normalnie jakaś tragikomedia -____-

w dzisiejszych czasach prawie kazdy posiada w domu 1TB. Po za tym...Jak wy telewizje ogladacie? Ja sobie nie wyobrazam nie miec dekodera np C+
 
Do góry