Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

Fazikus

New member
W końcu zdecydowałem się na ten model z mediaexpert.pl z okularami przyszedł i dupa za cholerę nie mogę go skonfigurować pilot nie odpowiada a przy pomocy przycisków na tv mogę tylko jeździć po wyborze językiem. Czekam na kogoś z philipsa...
 

cozaar

New member
Jak nie naprawią tego do końca roku też sie go pozbędę.Wtedy tylko PDP od Panasonica.
Kolego @krz w menu ustaw dynamiczne podświetlenie na standard, wyłącz też oszczedzanie energii.Clouding przestanie ci dokuczać.
A nie będzie Ci przeszkadzał problem 50hz(fałszywe kontury)ja mam 42gt30 i powiem Ci że jest to irytujące,jedynie na full-hd jest ok,żeby nie te fałszywe kont.była by super!
 

michael_91

New member
Byłem zdecydowany na zakup tego tv, miałem go zamawiać za chwilę ale widzę że pojawiają się negatywne opinie i nie wiem co zrobić ,NAdaje się ten tv do ps3 czy będą smużenia itp..Jaki inny tv do ps3
 

bogaty

New member
Bez reklam
A nie będzie Ci przeszkadzał problem 50hz(fałszywe kontury)ja mam 42gt30 i powiem Ci że jest to irytujące,jedynie na full-hd jest ok,żeby nie te fałszywe kont.była by super!

Też mam plazmę panasonica tyle że HD-ready tam fałszywe kontury trochę denerwowały, reszta jednak była ok.Tutaj jest podobnie obraz na tym philipsie jest śliczny, tylko to smużenie denerwuje.Zresztą poczekam jeszcze, co zrobi philips.

@michael_91 Weź konsolę pod pachę idz do sklepu i podłącz do tego philipsa do 40 i 46 cali zobacz czy będzie smużyło.Z tego co widzę tylko dwie osoby na tym forum miały problemy z smużeniem ja i cozaar.
 
Ostatnia edycja:

bonio4

New member
@michael_91 Weź konsolę pod pachę idz do sklepu i podłącz do tego philipsa do 40 i 46 cali zobacz czy będzie smużyło.Z tego co widzę tylko dwie osoby na tym forum miały problemy z smużeniem ja i cozaar.

Jutro jak bede mial chwile postaram sie nakrecic jak wyglada obraz gier z konsoli na moim 46pfl5007. Napiszcie w jakich momentach widoczne jest u was smuzenie (bo ja nie dostrzegam) to postaram sie przy nagrywaniu zwrocic na to uwage.


Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja już kilka razy sprawdzałem na programach, na filmach - u mnie nie ma smużenia.
 
Ostatnia edycja:

rufusek

New member
Hej!
W końcu i ja zdecydowałem się na zakup Philipsa. Model 465507K/12 z Elektro.pl
Na wstępie pragnę zaznaczyć, że trafiłem na egzemplarz z matrycą Samsunga, więc nie jest tak jak pisano w temacie, że w Elektro są Philipsy z matrycami Sharpa.

Trzeba było kolego dokładnie czytać posty w temacie bo Philips matryce Sharpa montuje tylko w 40 calowym modelu i taki dostałem z electro a telewizory 46 calowe mają zawsze matryce Samsunga.

Moje zdanie o tym modelu idealnie podsumowuje recenzja na Philips 40PFL5507: Full Review. Przetestowany model ma matrycę Sharpa i podany jest ghosting time czyli czas reakcji matrycy wynoszący 10.5ms i input lag wynoszący do 33ms. Do tego według serwisu świetny obraz i niewielki clouding i tylko z ostatnim nie mogę się zgodzić bo u mnie clouding jest zauważalny przy wyłączonym dynamicznym podświetleniu. Zresztą jak się dobrze przyjrzeć to na ich zdjęciu też widać, że ten clouding jest widoczny nie tylko w rogach tak jak napisali.

Jak już zacząłem bazgrać to jeszcze napiszę, że pilot na zdjęciach wydawał mi się mega odpustowy ale w rzeczywistości jest zgrabny, wygodny i nie wygląda wcale tak źle.

Do tego dodam, że zaskoczony jestem dobrą jakością materiału SD bo HD czy FHD to wiadomo, że żyleta. Mam porównanie do Panasonica 37e30 i Samsunga 40B650 i jest znacznie lepiej w tym zakresie.
 
Ostatnia edycja:

bulletskater

New member
Hej mam kilka pytań do posiadaczy tego telewizora(pfl5507k), bądź też modelu bez 3D(pfl5007k):

1. Jak to w końcu jest z tym przełączaniem kanałów(z internetu w TV korzystał nie będę prawie nigdy więc nie dotyczył mnie będzie problem powolnego Smart TV, ale przełączania kanałów w razie czego już tak..), rzeczywiście bardzo wolno i irytująco? Wiesza się podczas lecenia po kanałach?

2. Jak na tym telewizorku wyglądają filmy jakości SD-DVD? Jeśli ktoś ma odtwarzacz DVD lub BD i oglądał jakieś starsze filmy DVD mógłby mi udzielić odpowiedzi? Jest tragedia, normalnie czy też może ładnie wyglądają filmy DVD?

3. Jak ktoś już oglądał jakieś filmy akcji, grał w szybkie gry to występuje bardzo duży efekt smużenia? (Wiem, że 2 osoby mają z tym problem ale może ktoś jeszcze?)

4. Jak oceniacie dźwięk z tych głośników? Do filmów, kanałów muzycznych dają radę jak na zwykłe głośniki z cienkiego TV, czy też porażka i zero jakichkolwiek bassów?

Bo po prostu nie stać mnie na kino domowe, jedyny sposób to by było podłączyć wieżę Philipsa która ma porządny dźwięk. Ale wolałbym raczej na głośnikach z TV oglądać wszystko więc odpowiedzcie wszyscy proszę :)

5. Czy ten model z testu różni się od tego http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/philips-40pfl5007k.bhtml na 100% tylko tym, że ma 3D? 100% jesteście pewni?
Pozdro ;)
 
Ostatnia edycja:

drza

New member
Wczoraj oglądałem pierwszy film w 3D i mogę powiedzieć, że się nie zawiodłem. Obraz był idealny mimo, że wersja, którą ściągnąłem to miniHD. Dla mnie to jest brutal. Jeśli chodzi o efekt smużenia to ja osobiście nie zauważyłem nic niepokojącego.Testowałem też Smart TV i faktycznie trochę zamula, ale nie ma z tym większych problemów.
Panowie mam dodatkowe pytanie: gdzie mogę sprawdzić rodzaj matrycy? Szukałem w tym temacie, ale nie znalazłem.
 

michael_91

New member
Ps3 do mnie idzie więc jak będę miał możliwość pewnie tak zrobię ;) CZekam na filmiki z grania(może jakaś fifa ,pes). Czy grał ktoś może używając kontrolerów move ?
 

Disto

New member
Bez reklam
Hej mam kilka pytań do posiadaczy tego telewizora(pfl5507k), bądź też modelu bez 3D(pfl5007k):

4. Jak oceniacie dźwięk z tych głośników? Do filmów, kanałów muzycznych dają radę jak na zwykłe głośniki z cienkiego TV, czy też porażka i zero jakichkolwiek bassów?

Bo po prostu nie stać mnie na kino domowe, jedyny sposób to by było podłączyć wieżę Philipsa która ma porządny dźwięk. Ale wolałbym raczej na głośnikach z TV oglądać wszystko więc odpowiedzcie wszyscy proszę border="0" alt="" title="Smile" smilieid="1" class="inlineimg" />
To i ja przy okazji powtórzę swoje pytanie. Czy telewizorek podaje poprzez scarta sygnał AV np. na nagrywarkę dvd ? Na infolini philipsa zapewniono mnie że tak - próbując w sklepie jakoś nie dało rady. A więc nie podepniesz wieży normalnie, bo scart nie daje żadnego sygnału na zewnątrz. Pozostaje jedynie podłączenie wieży pod gniazdko słuchawkowe telewizora, ale masz wtedy wyłączone głośniki w tv.
 
Ostatnia edycja:

bogaty

New member
Bez reklam
Jutro jak bede mial chwile postaram sie nakrecic jak wyglada obraz gier z konsoli na moim 46pfl5007. Napiszcie w jakich momentach widoczne jest u was smuzenie (bo ja nie dostrzegam) to postaram sie przy nagrywaniu zwrocic na to uwage.


Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
Odpal jakiegoś FPS call of duty najlepiej, podejdz do ciemnego obiektu w zaciemnionym miejscu i ruszaj kamerą na boki. WRZUTA - philips40PFL5507 smużenie.
 

bulletskater

New member
Hej mam kilka pytań do posiadaczy tego telewizora(pfl5507k), bądź też modelu bez 3D(pfl5007k):

1. Jak to w końcu jest z tym przełączaniem kanałów(z internetu w TV korzystał nie będę prawie nigdy więc nie dotyczył mnie będzie problem powolnego Smart TV, ale przełączania kanałów w razie czego już tak..), rzeczywiście bardzo wolno i irytująco? Wiesza się podczas lecenia po kanałach?

2. Jak na tym telewizorku wyglądają filmy jakości SD-DVD? Jeśli ktoś ma odtwarzacz DVD lub BD i oglądał jakieś starsze filmy DVD mógłby mi udzielić odpowiedzi? Jest tragedia, normalnie czy też może ładnie wyglądają filmy DVD?

3. Jak ktoś już oglądał jakieś filmy akcji, grał w szybkie gry to występuje bardzo duży efekt smużenia? (Wiem, że 2 osoby mają z tym problem ale może ktoś jeszcze?)

4. Jak oceniacie dźwięk z tych głośników? Do filmów, kanałów muzycznych dają radę jak na zwykłe głośniki z cienkiego TV, czy też porażka i zero jakichkolwiek bassów?

Bo po prostu nie stać mnie na kino domowe, jedyny sposób to by było podłączyć wieżę Philipsa która ma porządny dźwięk. Ale wolałbym raczej na głośnikach z TV oglądać wszystko więc odpowiedzcie wszyscy proszę :)

5. Czy ten model z testu różni się od tego Philips 40PFL5007K - Telewizor LED - CENA w Sklepie RTV EURO AGD na 100% tylko tym, że ma 3D? 100% jesteście pewni?
Pozdro ;)


Do powższych pytań dołączam jeszcze jedno bardzo dla mnie ważne! Słuchajcie jak to jest dokładnie z tymi napisami i krzaczkami przy ą/ę itd? Dotyczy to tylko filmów odtwarzanych przez telewizor?
Czy jeśli film będzie odtwarzany przez odt. LG BD660 to wtedy TV normalnie będzie czytał polskie znaki, czy też to dotyczy każdych możliwych napisów po polsku?

W takim razie co z oryginalnymi filmami na nośniku DVD/BD w które są wmixowane napisy?! Nie będzie odtwarzał polskich znaków też??
 

rufusek

New member
Do powższych pytań dołączam jeszcze jedno bardzo dla mnie ważne! Słuchajcie jak to jest dokładnie z tymi napisami i krzaczkami przy ą/ę itd? Dotyczy to tylko filmów odtwarzanych przez telewizor?
Czy jeśli film będzie odtwarzany przez odt. LG BD660 to wtedy TV normalnie będzie czytał polskie znaki, czy też to dotyczy każdych możliwych napisów po polsku?

W takim razie co z oryginalnymi filmami na nośniku DVD/BD w które są wmixowane napisy?! Nie będzie odtwarzał polskich znaków też??

Chodzi tylko o wbudowany w tv odtwarzacz.
 

mat5

New member
Co jakis czas pojawiaja mi sie trzaski, cykania czym to jest spowodowane?
Czasami podczas ogladania, czesciej podczas grania xbox.
Czy ta usterka o ile moge tak to nazwac, kwalifikuje tv na serwis?
U was tez cos takiego wystepuje?
 

bogaty

New member
Bez reklam
Co jakis czas pojawiaja mi sie trzaski, cykania czym to jest spowodowane?
Czasami podczas ogladania, czesciej podczas grania xbox.
Czy ta usterka o ile moge tak to nazwac, kwalifikuje tv na serwis?
U was tez cos takiego wystepuje?

U mnie po dłuższych seansach coś takiego występuje, słychać to szczególnie w nocy.Chyba to normalne.
 
Do góry